srpskinacionalisti.com

Владика Василије светли пример у СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Владика Василије светли пример у СПЦ

Порука Камени 26.9.2010. 21:45

Штета што он није наш Патријарх. РС је захваљујући њему доживела православни препород.

Нови Саборни храм у Добоју

Слика

Слика

Слика

=D> =D> =D> =D> =D>
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Re: Владика Василије светли пример у СПЦ

Порука Ројалиста 1.10.2010. 12:17

Од рата је у Зворничко-тузланској епархији захваљујући вл. Василију подигнуто и обновљено више од четиристо храмова и цркава. А Добоју већ одавно недостаје још један храм, можда и два...
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 9.11.2012. 21:28

http://www.spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_4

Свети Синод је примио и начелно прихватио оставку Преосвећеног владике Василија, али га је уједно умолио да, упркос тешкоћама, руководи животом Епархије зворничко-тузланске до редовног заседања Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве у мају 2013. године

=D>

Василије, Василије, љубав према ауди А6 не штити од рака, него само љубав према Богу и ближњима!

Шта чекају Пахомије, Лаврентије, Иринеј казанова и бизнисмен нишки и остала НЕДОСТОЈНА братија у Христу? Да им Бог исто пошаље рак да се опамете? Ако неће сами да иду, остаје само да се Богу молимо да нас спасе од недостојних у СПЦ.

Што наш народ каже, има Бога, свако ће одговарати за своја недела а поготову ови који су се пред разапетим и васкрслим Исусом Христом заветовали сиромаштву, ванбрачности и послушању а све то кршили кад су стигли.

Бугарску православну цркву уздрмава раскол а како и неби, владике не излазе из лимузина. Зато ако се ови из врха СПЦ брзо не опамете, следи велики раскол у СПЦ, ово са Артемијем је нажалост тек почетак. Старац Гаврило је прорекао да ће се 5 Владика издвојити из СПЦ јер ће врх да скрене са Христовог пута.

Vozni park vladika

Šabački Lavrentije "audi A6" 43.255

Zvorničko-tuzlanski Vasilije "audi A6" 45.000

Sremski Vasilije "mercedes 200" E klase 39.259

Banatski Nikanor "škoda superb" 28.000

Vranjski Pahomije "džip kompas sport" 26.590

Žički Hrizostom "pasat" 25.000

Timočki Justin "sitroen C5" 18.480

A tek u Bugarskoj

Bugarski vladika Kiril se šepuri u limuzini koju imaju samo on i američki predsednik Barack Obama. Reč je o "linkolnu MKZ hibrid", koji se nije ni pojavio na evropskom tržištu.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 11.11.2012. 22:38

http://www.radiosarajevo.ba/novost/5651 ... -i-razvrat

Radiosarajevo.ba: Da li, znači, Crkva zataškava te afere?
Jovanović: Vrana vrani oči ne vadi. Sve oni znaju. Ja sam proveo dane u razgovorima, jer sam mislio da je bolje da se ovo reši unutar Crkve, da se sramota izbegne, ali požar se ne gasi iz kuće njego spolja. Oni ovakve stvari jedni o drugima koriste prilikom dogovora između klanova, a ubrzo će se saznati i ko je dolazio od političara u patrijaršiju, ko je kome obećavao mesto patrijarha.

Moj advokat [Duško Tomić, op. a.] i ja smo tražili prijem i kod patrijarha Irineja, ali nismo nikad pozvani. Oni se vode onom „ako ne čujem zvanično, onda i ne znam za to“. Takav čovek ne može da bude patrijarh i mora da podnese ostavku. Odlično se znalo zašto tražimo prijem. Sadašnja crkvena vlast je velika bruka.

Како се постаје Владика у СПЦ 1978.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/1724 ... patrijarha
Godinu dana ranije, marta 1977. godine, krenula je prepiska unutar službi stare Jugoslavije da li je dobro ili ne progurati Kačavendu za episkopa. Od 1976. Kačavenda se vodi pod „OO”, to jest, pod operativnom je obradom u cilju prikupljanja materijala zarad ponovnog angažovanja.
Službe u konsultaciji sa tadašnjim republičkim organima bivše republike Bosne i Hercegovine u Sarajevu konstatuju da bi trebalo da se podrži predlog za izbor Kačavende za episkopa SPC. Službe i državni organi su ocenili Kačavendu kao pogodnog zbog činjenice da je „njihov”.

Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1857
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 11.11.2012. 23:19

Kameni, bila je pre par godina u pressu serija članaka o kačavendi. Članci su bili potkrepljeni sa mnogo slika kačavende i muškog stripera dejana nestorovića u raskošnom kačavendinom vladičanskom dvoru, probaj da izguglaš te slike. Kasnije je taj striper izjavljivao po novinama da mu je kačavenda poklonio 50 000e za školovanje u italiji. Ja sam pre par meseci pokušavao da nađem da ponovo iščitam te članke, ali nisam uspeo da ih nađem
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 13.11.2012. 15:56

Стрипер, владика и ђакон сведок.

http://www.svet.rs/najnovije-vesti/da-l ... -kacavendu

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост