srpskinacionalisti.com

Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 165
Приступио: мај 2011

Re: Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Порука Милчићи 3.10.2012. 7:40

download/file.php?id=27366&t=1
Како си ово ископао, брате? Одлично!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 7.10.2012. 17:14

Колико коштају Иринејова путовања по свету? Зашто је чак три пута путовао у Америку? Шта ради у Египту? Ко то све плаћа? Ради се о десетинама хиљада евра црквеног новца који је овај монах потрошио. Јер тако мисли да испуни завет сиромаштва?

Слика

Зашто не обилази гладне, болесне и сиромашне по Србији као што и приличи првом монаху у Србији?
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 7.10.2012. 17:22

Обични екумениста, па му зато треба толико пара за обиласке ''добрих'' и ''побожних'' људи.
Страшно, шта се све ради у земљи Србији.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 10.10.2012. 10:55

Да ли је ово православље?

Слика

"Чињеница је да епархија Шумадијска најмање средстава уложила у изградњи овог дома", рече Иринеј приликом отварања Владичанског двора у Крагујевцу. Иринеј боље лаже него политичари. Дулића још и испитују, ове мафијаше са мантијама нико не сме да приведе.

Монах Иринеј (отац двоје деце, хвала Богу није педер) тренутно ради на реновацији виле у Ужичкој 46, у коју треба да се усели. Исус се родио у пећини, ови проповедају народу из вила и дворова.

Шта поп шумадијске епархије мисли о врху СПЦ и свом епископу Јовану
http://www.novinar.de/2012/10/07/interv ... %87em.html

Новинар.де: Има ли хомосексулаца неђу архијерејима СПЦ. Да ли су они у већини?

о.Илија:Које питање. Зашто је Министарство правде оној деци која су оптужила Пахомија за напаствовање, због чега је вођен судски процес, исплатило материјалну штету? Ради медени колача можда? Тај судски процес сваког илоле нормалног човека, а посебно претња Пахомија епископима СПЦ, да ако га они не буду бранили да ће рећи све о њима и уводе у те мрачне одаје и ноћна безстидна оргијања. То, да ли су у већини је најбољи показатељ предмет Владике Артемија. Пахомије их све, сем Владике Артемија, преко својих пајдаша имао у шаци. Зато је један једини који је устао, јер га Пахомије није имао у шаци. Зато су морали да измишљају грех Владике Артемија и то што су измислили, чак да је и било, не подлеже санкцијама које су применили. Зулум на Владики Артемију је био сигнал и опомена свима, како ће тек они, за које Пахомије има доказе, проћи, кад је Владика Артемије чист и праведан прошао као што је прошао. Рекао сам већ да су педери у свом унутрашњом обрачуну свирепи и немилосрдни. Зато се та пирамида веома тешко руши, али се ипак уруши.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 11.10.2012. 9:49

Слика

Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 165
Приступио: мај 2011

Порука Милчићи 11.10.2012. 10:19

Камени ::Колико коштају Иринејова путовања по свету? Зашто је чак три пута путовао у Америку? Шта ради у Египту? Ко то све плаћа? Ради се о десетинама хиљада евра црквеног новца који је овај МОНАХ потрошио. Јер тако мисли да испуни завет сиромаштва?

Ставила бих акценат на М О Н А Х
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 13.11.2012. 16:13

На ванредном заседању Сабора СПЦ треба Иринеј као главни одговорни за све ове скандале које потресају СПЦ да поднесе оставку као патријарх и владика, да се смене све недостојне владике типа Пахомије, Лаврентије, Василије и остала недостојна браћа и да се поставе нове владике и изабере нови патријарх који није уцењен од службе.

peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Порука peconi 13.11.2012. 19:59

Помаже Бог, браћо и сестре.
Подсетимо се беседе Патријарха српског Варнаве изречене уочи српске нове 1937. године.
Из сасвим непознатих разлога и ником недокучивих узрока, они су направили уговор са црним поглаваром црне интернационале. Тим уговором они хоће да доведу до тријумфа тога поглавара на балкану, за којим они теже хиљадама година.
Против тога црног поглавара и његове језуитске војске борили су се најпре византијски патријарси и цареви. Када је њихово оружије малаксало, борбу су прихватили наши главни Немањићи на челу са св. Савом. Када је српско царство пало на Косову, и сами Турци су се борили против латинске најезде на балкан. Знали су Турци лажни карактер те интернационале, па јој нису дали на Балкан. Знали су Турци разорно дејство њено унутра у држави, знали су да та интернационала непреза ни од каквих средстава, ни од каквих сплетака и интрига, па нису улазили ни укакав компромис са њом. Православну веру Османлије су понекад и гониле, али су је сматрале за веру и поштовале као веру. Међутим, на ону црну интернационалу гледали су не као на веру, него као на политику.

И ето, браћо моја, тој нескрупулозној политичкој организацији данас наши властодршци широм отварају капије и пуштају је да стане чврстом ногом на Балкан. И то ко и кад? Не какви туђинци, но крштени синови Светосавске Цркве…Нека је част Турцима и нека је срам таквим Православцима и таквим Србима.“
:“…Пребацују нам што уводимо политику у Цркву! Не уносимо ми политику у Цркву, него уносе отров у цео организам народни они који су изгубили и памет и родољубље и поштење… Ко ће казати народу истину ако не народна света Црква? Одакле ће се чути глас Божији и глас пригушене народне свести, ако не из Светосавске Цркве? Ја се небојим овога што сада говорим.
Ја се бојим да нисам одоцнио да ово јавим народу. Можда сам ово требао раније рећи. Бојим се одговараћу зато пред судом Божијим. Али све сам рачунао, као и сви савесни људи у овој земљи, да ће се зло прекратити…“

Патријарх Варнава је изненада умро 24.јула 1937. под никада до краја разјашњеним околностима. Конкордат није прошао.
Нека би дао Бог да ово подсећање и беседа надахне и садашњег Патријарха српског, и мане се шуровања са, како рече Патријарх Варнава, са црним поглаваром црне цркве.

Праштајте. С Богом.
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10326
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 15.11.2012. 0:52

Нисам знао да је Ватикан још 1946. године имао своје агенте владике СПЦ. Па је тако један од наших владика бранио Степинца због суђења од стране Титове власти, и интерпретирао је то као напад на веру:
http://www.vidovdan.org/index.php?optio ... &Itemid=75
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 19.11.2012. 16:34

Врх СПЦ је изгубио сваки морални углед а многи у врху су криминалци и сексуални манијаци.

Узмимо пример црквеног суда у Патријаршији. Пахомија нису судили и ако су га 5 богослова тужила да је педофил. О којој они правди причају.
Лаврентије, Василије, митрополит Јован (тип има кола лексус од 135'000 евра и фрилендер џип од 80'000 евра, монах мало сутра) и да не набрајем све остале скандале, проневеру, злоупотребе у самом врху СПЦ. Где је тај црквени суд? Изгледа у СПЦ све може да се потплати и намести за мито.

И сам владика Григорије је пре 4 године упутио писмо и написао да се у Сабору не поштује ни воља болесног Патријарха Павла него су га мучили у ВМА, уместо да је као монах био у манастиру а неком млађем уступио место у болници.

http://www.pressonline.rs/arhiva/read/5 ... rejima-SPC

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 25.11.2012. 16:38

РТС

Желимо да будемо у Европи, али не по цену да се одричемо наше свете земље, наших кућа и гробаља. Ако нас неће такве, ми ћемо наставити да живимо нашим тешким животом, каквим смо живели и пре 500 година", рекао је патријарх.

Народ већ ДУГО тешко живи док црквени профитери чак и мафијашке кланове претекоше, мерцедеси, џипови, виле, ђакузи, педофилски клан Пахомије, 50'000 евра за стрипера од Василија, награда Лаврентија за болесног батинаша и убицу Перановића, аферама никад крај. Рече Господ, по плодовима ће те их препознати.

Шта прича (не)патријарх Иринеј о Косову кад је протерао Артемија и монахе из косовских манастира и забранио му улаз на Свето Косово? Јер то љубав у Христу и косовски завет? Да му је стало до Косова, био би на Косову а не у Београду и три пута у Америци.

Скуп среброљубаца, време је новац, сахрана и венчање у исто време.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/354745/ ... me-u-Ljigu

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 3.12.2012. 15:38

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/356120 ... i-zvezdice

Да ли су Исус Христос и Јован Крститељ и апостол Павле наплаћивали Царство Божије и зидали хотеле и богатили се?

Врх СПЦ се претворио у пословни клуб у коме су педофили и педери као Пахомије и Василије недодирљиви и где царује мито и корупција. Црквени суд, шта је то? Пошто благослов? Где је правда у Патријаршији?

"Јер су такви лажни апостоли, лукави посланици који се претварају да су апостоли Христови. И никакво чудо јер се сам сатана претвара у анђела светлости" 2. Кор. 11,13-14.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 15.12.2012. 0:26

Иринеј преузео касицу прасицу у Немачкој. Где ће сав тај новац да стави у гроб? Гомилање функција је један од узрока корупције и слика нездравог стања у самој организацији.

У том циљу Свети Синод је суспендовао епископа Константина од управљања Епархијом средњеевропском до окончања поступка, а за њеног администратора у том периоду изабрао Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 18.12.2012. 0:14

Шта верници мисле о митрополиту Јовану који је 21. маја 1977. изабран за епископа СПЦ.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU ... i-se-tope-

Бивша председника загребачке црквене општине Радојка Рајичевић

Њима народ не треба и били би насрећнији да би не долазимо у цркву. Зинули су само на новац ко хијене

Верници СПЦ у Љубљани против митрополита Јована

http://www.glassrpske.com/novosti/regio ... 91340.html

Врх СПЦ треба у ЦЕЛИНИ да се замени од А до Ш и да млађи између 30-50 преузму управљање СПЦ уз ограничење да са 65 морају да се повуку из управног одбора званог Синод и Сабора.

"Свако царство које се раздели само у себи, опустеће" Мат. 12,25

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 18.12.2012. 15:35

Преминуо владика жички Хризостом.

Иначе, ове године је тај исти Хризостом протерао монахиње из чачанског манастира Вазнесење у дивљину, његов возач ударио намерно Милоја Стевановића.

http://www.srbijadanas.net/monahinje-pr ... -divljinu/

И друге монахиње је прогањао у својој епархији.
http://facebookreporter.files.wordpress ... dokiji.jpg

Да ли монах који је дао завет сиромаштву, треба да има дворац, позлаћен намештај, ђакузи, кола пасат и возача, одлучите ПРАВОСЛАВНО сами.

http://www.kurir-info.rs/dakuzi-za-vladiku-clanak-31194

Све њих недостојне треба заједно са Иринејом СМЕНИТИ и вратити СПЦ на пут истине.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 81 гостију