srpskinacionalisti.com

Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 140
Приступио: јул 2011

Re: Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Порука јесаул 26.8.2011. 16:31

dzoni ::Kao prvo ja se drzim iskljucivo svetog jevandjelja, a kao drugo naravno da cu uvek slusati Crkvu, bez obzira kakva ona bila, ako je nesto jereticko(naravno da cu primetiti ali drzacu to), i sam je Hristos rekao: drzite to sto knjizevnici kazu, ako oni ne tvore nemojte ni vi da tvorite.
Kao trece patrijarh sprski Irinej je kao i svaki patrijarh izvucen iz svetoga jevandjelja, pa ko sam ja onda da sudim da li je on ekumenista ili ne?
Ja sam duzan da slusam Crkvu kao sto Jovan Bogoslov kaze, a to kakva je Crkva, to ce Hristos da uredi jer je u njegovoj desnici.
I pre i uvek cu slusati ono sto je Bozije nego sto je ljudsko.
A to sto si ti napisao nam govori da je Jovan Bogoslov u otkrivenju lagao da je Crkva istina kao i ti tvoji drugovi sto citiraju ovde.

Brate Nikola, siguran sam da ne veruješ Kao što si napisao! Jer da veruješ Kao što.pišeš samo po jevanđelju ti bi onda zasigurno bio neki jeretika protestankog stila. Ono što oni bogohulno zovu "evangelist".
Ali bez obzira na sve tvoje stavove siguran sam da nisi jeretika protestant, iako ih naša jerarhija sve više uvlači u našu zajednicu. Kod tebe je drugi problem. Ti još ne utvrđen u veri otaca naših, misliš da time što slepo slušaš jerarhiju slušaš Svetu Crkvu. Pri tom pogrešno navodiš da je Gospod rekao da tvorimo ono što književnici tvore. Gospod je rekao da slušamo šta nam sveštenici govore a ne da gledamo šta rade. I pri Tom se to odnosi na sveštenike judejske. Zaboravljaš da je Svetom pismu rečeno da ako i svetitelji dodju i propovedaju drugačije od apostola, anatema da bude!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 28.8.2011. 20:24

Иринеј по мери НАТО агресора

У једној од депеша из новијег периода, из јануара 2010, наводи се и да Србија не сарађује у потпуности са мисијом Еулекс на Косову, а друга, из фебруара исте године, говори о сусрету патријарха Иринеја са америчком амбасадорком Мери Ворлик, током којег је било речи о тренутном ставу Српске православне цркве, а патријарх је изразио жељу да "поново уведе" Србију у Европу и САД.

Иринеј је тада нагласио и важност Косова и затражио разумевање САД по том питању, наводи се у депеши. У једном од тајних докумената, амерички званичници оценили су да ће "Српска православна црква кренути модернијим путем после смрти вољеног патријарха" Павла.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 16.9.2011. 9:55

Иринеј лицемер и фарисеј

Ми, ваш Патријарх са Светим Архијерејским Синодом и члановима Одбора за Косово и Метохију Светог Архијерејског Сабора, дубоко забринути због опасности од насиља које прети народу на Косову и Метохији, његовој слободи и светињама, али испуњени вером и надом у Спаса и Бога нашега, позивамо сав наш верујући српски народ на молитву и тродневни пост (до недеље): да нам Бог опрости грехе наше, да уразуми моћнике и оне који власт имају да не учествују у неправди, гажењу Божјих и људских закона, као и основних људских права и слобода, и одлука Уједињених Нација (Резолуције 1244) по којима су Косово и Метохија били и остали органски део Србије.

У исто време позивамо све наше свештенство, монаштво и народ да у својим храмовима, 15, 16 и 17. септембра у 18 часова, одржи Молебан за страдални народ Косова и Метохије.

Зашто шиптари да не протерују Србе са Косова и Метохије кад Иринеј удара месецима на свог брата у Христу владику Артемија и протерује га са свештеницима и монасима са Косова и Метохије?

Иринеј је научио Тачија шта треба да ради. Иринеју сметају православни Срби на Косову. Иринеју чак смета и православни крст кад га православни Срби поставе на пут. Ком Богу се он моли а брата свога мрзи и протерује?

Зашто Иринеј позива на пост кад за време великогоспојинског поста цела Србија се весели и опија у Гучи и у Београду? Зашто си тада ћутао Иринеју? Што рече Христос, лицемери фарисеји. Матеј, 23.

Иринеј је лицемер и недостојан, клања се ватиканском новцу и јеретику и припаднику Хитлерове омладине папи ко свецу.

Недостојан.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 165
Приступио: мај 2011

Порука Милчићи 16.9.2011. 13:29

Тачно: недостојни лицемер, среброљубац, папољубац...
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 17.9.2011. 14:56

Постим данас јер је СПЦ позвала на пост. Колико Срба данас пости?

Иринеј је позвао на јединство

СПЦ
Патријарх српски Иринеј апеловао је вечерас у Косовској Митровици на јединство српског народа у одбрани Косова и Метохије.

Он је, након служења молебана за спас српског народа, уз саслужење архијереја, у храму Светог Димитрија у Косовској Митровици, истакао да се српски народ на Косову и Метохији нашао у великом искушењу и страдању.

Али зашто Иринеј и Тадић тероришу монаха / Владику Артемија човека који је цео живот посветио Богу а већи део свог живота провео на Косову и Метохији?

ЛИЦЕМЕРИ. Они причају о Косову а протерују Србе са Косова и Метохије. СПЦ је могла на Северу Косова да изгради цео један град за све расељене и протеране са Косова и Метохије али не они живе у вилама и возе џипове а Срби са Косова и после 12 година живе у контејнерима.

17.09.2011, 12:29, РАШКА

Владика Артемије је данас брутално спречен од стране режимске полиције да посети своју Епархију и придружи се свом народу на Српском Косову. Две полицијске патроле су га спречиле у тој намери и почеле присилно да га спроводе према Београду. Владика Артемије је одбио ово брутално и илегално ограничавање властите слободе и слободе људи у његовој пратњи, те је на Ибарској магистрали зауставио своје возило, и одбио да продужи даље. Након неког времена, Владика Артемије је, заједно са монасима и монахињама, опет под присилом и тешком пратњом Тадићеве режимске полиције спроведен ка Љуљацима.

Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 18.9.2011. 14:25

Камени ::Постим данас јер је СПЦ позвала на пост. Колико Срба данас пости?

Ја сам постио сва три дана, али тек јуче био на Молебану. Мислио сам да ће бити више људи, али важније је било гледати спортска надметања. :roll:
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 19.9.2011. 11:31

Протомајстор ::
Камени ::Постим данас јер је СПЦ позвала на пост. Колико Срба данас пости?

Ја сам постио сва три дана, али тек јуче био на Молебану. Мислио сам да ће бити више људи, али важније је било гледати спортска надметања. :roll:

У суботу сам и ја пробала да одем у Рашку, па са литијом коју предводи Епископ рашко призренски и косовско метохијски, Артемије, да одем код браће и сестара на Космет, али "српска" полиција није дозволила. Зауставили су нас и спровели, уз ротациона светла и сирене, назад у наш град, узели нам податке... У суботу нису ишле чак ни редовне аутобуске линије за Рашку, а по целој Србији су нам ограничавали слободно кретање. На наше постављено питање: "Зашто то радите? Шта смо погрешили?", одговор је био: "Имамо такво наређење" или: "Највише бих волео да нисам сада овде." Акција им је била координирана, "лепо" организована и, пре свега СРАМНА! [url]Србија је окупирана, да ли схватате то?[/url]
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 26.9.2011. 10:42

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... orisite-je

Појаву тог "поноса" треба апсолутно пренебрегнути и позвати народ да не излази на улицу и да својим игнорисањем одговори на ту глупост - рекао је патријарх за "Ало".

Содом и Гомору у центру Београда игнорисати?

Иринеју, зар не знаш да је град Београд посвећен Пресветој Богородици?

"Кажем вам, ако они ућуте, камење ће повикати" Лука 19, 40.

Прошле године после параде Содома, Србија је доживела земљотрес.

Шта ће се ове године десити?

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 6.10.2011. 18:06

Још један лажни бисер.
Патријарх уместо да говори као Свети Сава, он говори као Тадићев ЕУ-НАТО двојник.

ПРИБОЈ - Поглавар Српске православне цркве, његова светост патријарх Иринеј изјавио је данас у Прибоју да Србија без јаке привреде и социјалне стабилности не може превазићи велику економску кризу.

Економска криза је настала јер се нису поштовали Божији закони:
Обожавај Бога Исуса Христа а не виртуелни новац/акције, љуби ближњег својега а не љуби материалне вредности, не лажи, не кради, не сведочи лажно, похлепа, одбацивање породичних вредности, атеизам, сатанизам, краткорочно размишљање итд.

Аватар
ekstrem
Војвода
Војвода

Порука: 7536
Приступио: јун 2006
Место: НАЈВЕЋА СРБИЈА

Порука ekstrem 13.10.2011. 14:17

Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 9.11.2011. 10:24

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2439_n.jpg

Патријарх би требало да зна да се прекрсти, зар не?
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 9.12.2011. 16:57

Време је поста. Тако нас учи наша Света Црква.
Христос је рекао: Све, дакле што вам кажу да држите, држите и творите али по делима њиховим
НЕ ПОСТУПАЈТЕ јер говоре а не творе. Матеј 23, 3.

Кад ће наш патријарх, владике и попови да БУДУ ДЕО НАРОДА, кад ће да изађу из својих скупих аудија А6 и да иду пешке као ИСУС ХРИСТОС или бар да се возе аутобусом.

Да ли сте видели свештено лице да се вози градским превозом или аутобусом? Реткост, чудо.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... ke-vladike

Наиме, када је патријарх Павле једном приликом кренуо на вечерњу службу видео је испред Патријаршије мноштво црних луксузних аутомобила. Упитао је ђакона: "Чија су оволика кола?", а када је добио одговор: "Наших владика, ваша светости. Дошли су на Сабор", патријарх је прокоментарисао: "О, бог га видео, шта би тек било да нису дали завет скромности!"

Ипак, питање београдских новинара која кола возе прилично је изиритирало српске владике јер нико није желео то да открије. Чак су и нервозно коментарисали како има паметнијих тема за писање.

"Шта се кога тиче ко шта вози", кратко је одговорио владика Филарет.

Секретар српског патријарха Иринеја, јереј Небојша Тополић, каже да су аутомобили којима се владике возе службена возила, као и да то не треба да буде тема за расправљање.

"Који владика вози која кола је индивидуална ствар, не постоји никакав стандард. Најлакше је нешто извргнути руглу, али ово заиста није нешто о чему треба сувише размишљати" , казао је Тополић.

Иначе, патријарх Иринеј користи "ауди А6" који је наследио још од Амфилохија, а узет је на рате. Одговор није дао ни владика Лаврентије.

"Није уопште битно ко од владика која кола вози", кратко је рекао Лаврентије.

Протојереј-ставрофор Миодраг Поповић сматра да је тема о возном парку владика депласирана.

"Шта је битно који аутомобил возим ја или неки владика? Зашто се уопште бавите тиме? Па видите шта возе наши политичари. Смешно је то што радите. Уместо да сте ме звали да разговарамо о неким духовним стварима, ви ме питате чиме се возим" , изиритирано је одговорио Поповић.

Владика шабачки Лаврентије вози "ауди А6", владика банатски Никанор "шкоду суберб", владика сремски Василије вози "мерцедес 200", а владика тимочки Јустин вози "цитроен Ц5", иначе један од јефтинијих (25.000 евра).

Један од најпознатијих по луксузу је владика зворничко-тузлански Василије Качавенда. Не само што живи у кући на којој би му позавидели и светски богаташи (позлаћени лустери, уникатни мебл), Качавенда има и неколико скупих аутомобила, међу којима је и најновији "ауди А6".

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 23.2.2012. 16:01

Иринеј води СПЦ у пропаст. Сабор СПЦ у стању распада.

Старац Гаврило је прорекао да ће стање у СПЦ бити неиздржљиво и да ће се на крају
5 Владика одвојити од СПЦ.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3085 ... a-ne-smene

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3082 ... -u-penziju

Иринеју је важнији дочек папе у Нишу и прање новца из нишке епархије него СПЦ и брига за духовну децу.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 7.3.2012. 21:46

Ко контролише СПЦ. Тадић или Иринеј?

Зато Филарет иде ПРВО код Дачића да сачува фотељу а не код Иринеја.

СПЦ мора да отвори досије свих Владика и свих свештеника који су пре 1991. добили чин. Постоји основна сумња да су многи НЕДОСТОЈНИ свог позива и да су радили као тајни агенти.

РТС

Бугарски митрополит Симеон деценијама био тајни агент и члан Комунистичке партије, сазнаје се из архива државне безбедности те земље. Митрополит користио два псеудонима, "Христов" и "Торис", а у извештајима наводио је да је поносан што је члан КП.

Иринеј МОРА да отвори свој досије или да напусти врх СПЦ.

Нећемо ватиканске плаћенике или агенте комунистичке партије у СПЦ.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 20.5.2012. 17:41

Политичар Иринеј позива грађане Србије да изађу и гласају у другом кругу и ако народ неће да гласа јер је Тадић организовао изборну крађу. Ако на изборе изађе мање од 50% бирача, ново изабрани председник Србије НЕМА легитимитет.

Уместо да решава бројне проблеме у СПЦ (криминал, корупција у СПЦ, пљачка верника, злоупотреба речи Божије у сврху личног богаћења), Иринеј се понаша ко политичар и зато га треба ХИТНО сменити пре него што штета унутар СПЦ буде још већа.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију