srpskinacionalisti.com

Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Порука Трећи 4.8.2011. 21:08

Занимљиво... На Космету му смета крст висок седам метара, а код Ниша му не смета крст висок 80 метара... :?

krst.jpeg
krst.jpeg (5.68 КиБ) Прегледано 4342 пута
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2073
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 5.8.2011. 10:12

Па овај је екуменистички.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб, Republikanac...
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 165
Приступио: мај 2011

Порука Милчићи 5.8.2011. 11:48

СлобаСрбија ::Па овај је екуменистички.

Да, ово је римокатолички крст у коме се налази мали православни (који се види само ноћу). :mrgreen:
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 76
Приступио: апр 2011

Порука dzoni 21.8.2011. 8:33

nasli se pozvani sektasi da nas uce pravoslavlju!

odgovor od SPC na sve te vase jereticke teme:
Даље, у нашој помесној Цркви нема јереси. Причу о „јереси” безочно лансирају клеветници артемијевци и тиме показују да се баве ђавољим послом (реч ђаво у преводу значи, између осталог, клеветник, опадач). Клеветати Цркву и њене законите архипастире, на челу са њеним Предстојатељем, значи – стављати себе изнад Цркве. Зар то нису чинили сви јеретици у историји хришћанства? Нека, дакле, псеудозилоти или лажни ревнитељи не траже јерес у Цркви Бога Живога, која је Стуб и Тврђава Истине, него у свом, иначе слободно изабраном „егзилу”, такође лажном, и у својим луксузним „катакомбама”!
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 22.8.2011. 8:03

dzoni ::nasli se pozvani sektasi da nas uce pravoslavlju!

odgovor od SPC na sve te vase jereticke teme:
Даље, у нашој помесној Цркви нема јереси. Причу о „јереси” безочно лансирају клеветници артемијевци и тиме показују да се баве ђавољим послом (реч ђаво у преводу значи, између осталог, клеветник, опадач). Клеветати Цркву и њене законите архипастире, на челу са њеним Предстојатељем, значи – стављати себе изнад Цркве. Зар то нису чинили сви јеретици у историји хришћанства? Нека, дакле, псеудозилоти или лажни ревнитељи не траже јерес у Цркви Бога Живога, која је Стуб и Тврђава Истине, него у свом, иначе слободно изабраном „егзилу”, такође лажном, и у својим луксузним „катакомбама”!

Ја НИСАМ секташ, припадник сам СПЦ и верујем у једну свету саборну и апостолску Цркву, верујем у Свето Тројство, постим како треба све постове, редовно се исповедам, идем на литургије тамо где се служи цела, неизмењена литургија, где су двери затворене када треба да буду, где се не лупају рецке када се народ СВАКЕ НЕДЕЉЕ причешћује (како би се забележило колико се "верника" причестило - наравно без исповести јер знам оца који је рекао једној баки: "Шта ћу да те исповедам, знам те, само се причести?!"). Идем на литургије тамо где се осећа благодат Божија.
Јеретици ЈЕСУ они који се изјашњавају као екуменисти, ОНИ су се ставили изнад једне свете саборне и апостолске Цркве самим тим што себи дозвољавају да се МОЛЕ са јеретицима, да пале свеће у синагоги... Шта је још потребно набрајати? Има тога много. У све то ови јеретици увлаче народ који је 50 година био опхрван безбожним комунизмом и затрован лажима, народ коме је било забрањено да слави крсну славу, да одлази у храмове, народ коме је било забрањено све што је православно и што је српско. Тај народ нема основно знање о вери и, сада када је ово све што сам набројала дозвољено, народ је кренуо у храмове али код екумениста који га УЧЕ ПОГРЕШНО. Вероучитељи, такође, децу уче погрешно у школама.
И зато, Џони (лепог ли православног имена!), немој ме ти, молим те учити о томе ко су секташи, ко су јеретици И НЕМОЈ НАРОД ВАРАТИ. То је смртни грех! Боље се сада умири - ПОСТ ЈЕ (и то ова недеља на води). С Богом!
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 22.8.2011. 10:17

hahaha ti pripadnik SPC hahahahhha, to mnogi sektasi rade, cak i na site-u SPC mozemo jasno da procitamo da se mnogi prestavljaju u ime SPC, i da misionare svoju jeres.
znas kad cu poverovati da si pripadnik SPC, nikad a mozda i tad hahahaha.
znaci Jovan Bogoslov u otkrivenju laze da je Crkva istina? Ok....
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 22.8.2011. 12:11

dzoni ::hahaha ti pripadnik SPC hahahahhha, to mnogi sektasi rade, cak i na site-u SPC mozemo jasno da procitamo da se mnogi prestavljaju u ime SPC, i da misionare svoju jeres.

А како ти, умишљени 'верниче' са својом надменошћу и охолошћу мислиш ступити пред Творца на Страшном Суду?
Како ћеш се осећати кад Бог покаже прстом према паклу, и дрекне: „НА ДНО С ЊИМЕ!!!!“?
јесаул
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 140
Приступио: јул 2011

Порука јесаул 23.8.2011. 14:57

dzoni ::hahaha ti pripadnik SPC hahahahhha, to mnogi sektasi rade, cak i na site-u SPC mozemo jasno da procitamo da se mnogi prestavljaju u ime SPC, i da misionare svoju jeres.
znaci Jovan Bogoslov u otkrivenju laze da je Crkva istina? Ok....

Млађахни момче, неумесно је и богоборно тако се церити када се расправља једна овако битна тема као што је припадност или отпалост од Цркве. То прво.
Даље очигледно је да ти нису баш јасни појмови у вези Цркве односно наше вере - Светог Православља.
Најпре момче јасно је из твог излагања да је за тебе Црква јерархијско устројство клира Цркве. Овакав став је нетачан. Црква то је жива заједница Бога са људима, како оних који су живели, тако и оних који данас живе. То је заједница свих светих од Господа нашег Исуса Христа па до данас. Црква никако није клир црквени без Бога и без осталих који су у заједници са Богом. То би најбоље могао да схватиш на примеру Светог Јована златоустог, који је био свргнут и рашчињен од сабора црквеног (клира црквеног) али који је остао епископ Цркве Христове упркос такве одлуке. Зар да и овде ставимо твоје речи да је то против речи Светог Јована Богослова да је црква истина?! Боже сачувај! То значи да је сабор који је свргнуо и рашчинио Светитеља божијег био лажни сабор а не сабор Цркве Христове иако су га чинили канонски епископи Цркве. Они су својим деловањем себе одвојили од Цркве јер су радили супротно правилима - канонима од стране Цркве установљеним. Радили су по својој вољи а не у складу са предањем Цркве.
Што се тиче твоје тврдње о јереси и она је погрешна момче јер теби дефинитивно није јасно шта је то јерес. Унајкраћем јерес је погрешно учење и исповедање вере Православне. Као што су ти други већ рекли не можеш некоме рећи да је јеретик а да не кажеш које је то учење Цркве односно догмат или канон прекршио. Они су теби јасно навели који су то преступи канонске природе од стране Патријарха и СА Синода. Питање јереси је битно јер она искривљује веру, а само се вером постаје и остаје у Цркви. Ко погрешно верује или не дај Боже погрешно исповеда веру или што је најгоре друге погрешно учи вери, тај отпада од Цркве.
Ако будеш и даље имао недоумица који су то догматски преступи Патријарха, СА Синода и осталих, слободно напиши, биће ми драго да ти помогнем да схватиш.
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 25.8.2011. 9:06

Kao prvo ja se drzim iskljucivo svetog jevandjelja, a kao drugo naravno da cu uvek slusati Crkvu, bez obzira kakva ona bila, ako je nesto jereticko(naravno da cu primetiti ali drzacu to), i sam je Hristos rekao: drzite to sto knjizevnici kazu, ako oni ne tvore nemojte ni vi da tvorite.
Kao trece patrijarh sprski Irinej je kao i svaki patrijarh izvucen iz svetoga jevandjelja, pa ko sam ja onda da sudim da li je on ekumenista ili ne?
Ja sam duzan da slusam Crkvu kao sto Jovan Bogoslov kaze, a to kakva je Crkva, to ce Hristos da uredi jer je u njegovoj desnici.
I pre i uvek cu slusati ono sto je Bozije nego sto je ljudsko.
A to sto si ti napisao nam govori da je Jovan Bogoslov u otkrivenju lagao da je Crkva istina kao i ti tvoji drugovi sto citiraju ovde.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 25.8.2011. 9:39

Паметан човек пре или касније схвати да је понашање леминга погрешно; леминг то не може све и да хоће. :?
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 25.8.2011. 10:44

dzoni ::Kao trece patrijarh sprski Irinej je kao i svaki patrijarh izvucen iz svetoga jevandjelja, pa ko sam ja onda da sudim da li je on ekumenista ili ne?

Ja sam duzan da slusam Crkvu kao sto Jovan Bogoslov kaze, a to kakva je Crkva, to ce Hristos da uredi jer je u njegovoj desnici.
I pre i uvek cu slusati ono sto je Bozije nego sto je ljudsko.

Нема потребе да ти, Џони, судиш о томе. Патријарх је то сам рекао за себе, отворено и јавно.
Наравно да је у десници Господа Исуса Христоса да уреди Цркву и, слава Богу, тако ће и бити.
Само, одакле ти, Џони, знаш шта је Божије а шта је људско? На основу онога што те уче екуменисти и свејеретици?
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 25.8.2011. 12:48

Милчићи ::Само, одакле ти, Џони, знаш шта је Божије а шта је људско? На основу онога што те уче екуменисти и свејеретици?

a ko tebe uci?
a zar ti nisi rekao da si pripadnik SPC, pa sto sad sam sebe pljujes?
a da, ti si lagao da si pripadnik SPC, jer si jeretik
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 25.8.2011. 13:40

dzoni ::
Милчићи ::Само, одакле ти, Џони, знаш шта је Божије а шта је људско? На основу онога што те уче екуменисти и свејеретици?

a ko tebe uci?

Исправка: РЕКЛА. Да, јесам, наравно, припадник сам Српске православне Цркве. А, шта бих друго била? Јако се ружно изражаваш, Џони... Треба ти смирење.
dzoni
Млади националиста
Млади националиста

Порука dzoni 25.8.2011. 14:18

Милчићи ::
dzoni ::

a ko tebe uci?

Исправка: РЕКЛА. Да, јесам, наравно, припадник сам Српске православне Цркве. А, шта бих друго била? Јако се ружно изражаваш, Џони... Треба ти смирење.

jeste jeste, kako da ne:
Милчићи ::Ја НИСАМ секташ, припадник сам СПЦ

a onda nesto sasvim neverovatno:

ovo mora da je neka kompjuterska greska, ja nemogu da verujem kako neko moze da bude tolika budaletina da ovako nesto napise, a sve to opravdava da meni treba smirenje.
da neces mozda da mi kazes da nisi sektas? hahahaha
ajde lazi jos malo, da mogu da ti se smejem kao sto sam se smejeo i ovom treci, sergian, kameni, itd.

ovaj odgovor je dovoljan:

odo, dosta sam se raspravljao sa budalama
sad mozete laganicom da misionarite sami sebi
Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука Милчићи 26.8.2011. 7:35

Прво, немој се понављати - то си већ рекао.
Друго, хвала за комплимент да сам све што си написао. То што нас нападате, говори да смо на добром путу. Слава Богу за све! :)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију