srpskinacionalisti.com

Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Re: Захтевам смену Иринеја са врха СПЦ

Порука Камени 23.4.2011. 18:06

Слика

Велика Субота, црква Св. Марка. Наш несрећни Иринеј неможе ни 100 људи да окупи око себе. Кога он представља? Да има мало части и морала повукао би се са трона.

Народ неће антихриста папу у Нишу, неће попове лопове који се возе у џиповима и аудијима (погледајте само шта се вози испред Патријаршије) и који служе својим џеповима ко Јуда.

Поглавар Српске православне цркве (СПЦ) Иринеј рекао је да ће одлука о томе да ли ће папа Бенедикт XVI бити позван на обележавање 1700 година Миланског едикта у Нишу 2013. године бити донета у мају,на Сабору СПЦ.

„Што се тиче евентуалног позива папи да тада дође - то је ствар наше цркве, ми о томе разговарамо, у договору са осталим православним црквама. Моје лично мишљење је да ће јубилеј бити згодна прилика да буду присутни представници свих хришћанских цркава”, казао је патријарх Иринеј за суботње издање листа „Данас”.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Вук
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 17
Приступио: јан 2011

Порука Вук 23.4.2011. 18:35

Камени ::Иринеј је залутао, напустио пут Светог Саве и примио папску круну, њему је папа брат који води вековима рат против ПРАВОСЛАВЉА.

Ово се више НЕ МОЖЕ трпети, Јуда на трону СПЦ.

3. Сол.3 И да се избавимо од наопаких и злих људи јер неће сви веру

3.Сол. 6 Заповедамо вам пак браћо у име Господа нашега Исуса Христа да се клоните од свакога
брата који живи неуредно а не по предању које примише од нас

На жалост, пропаадање СПЦ је почело много пре Иринеја, он је само логична последица вишедеценијскког греха СПЦ у који је она запала и са собом свесно води огроман број добрих људи, хришћана. Препоручујем следећи сајт који некоме можда и пробуди пажњу, без намере да икогаа увредим.

http://www.serbiantrueorthodox.org/
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука: 6585
Приступио: сеп 2005
Место: =РУСИJА=Москва=

Порука Валера 23.4.2011. 18:42

Ириней - тайный папист.................
Буди Србин! Пиши Ћирилицом!
Господе, помилуј, сачувај, спаси и заштити благодаћу Твојом јунаке србске Радована и Ратка! Господе благослови, заштити и спаси нас верне слуге Твоје!
Амин!
Востани, Сербије! Давно си заспала,
У мраку лежала; сада се пробуди,
И Сербље возбуди!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 23.4.2011. 19:01

Како - тајни, кад сви за то знају?
Не крије он то. Одавно.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука Валера 23.4.2011. 19:11

Трећи ::Како - тајни, кад сви за то знају?
Не крије он то. Одавно.

нужна Церковь без Иринея.
Господе, помилуј, сачувај, спаси и заштити благодаћу Твојом јунаке србске Радована и Ратка! Господе благослови, заштити и спаси нас верне слуге Твоје!
Амин!
И Сербље возбуди!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 23.4.2011. 19:39

Ма не само без њега... Сви екуменисти (папољупци) треба да пређу у католике; кад им је већ папа толико 'прирастао за срце'. Шта ће католици на челу православне цркве??
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука Валера 23.4.2011. 19:59

Согласен. Экуменисты - это чума, которая уничтожает православие. Этой чумой заражена и РПЦ.
Нужно экуменистов посадить на карантин в Сибирь! :D Работы много.......... будем работать. В России проще, чем в Сербии, т.к. НАТО не может бомбить Москву. :)
Амин!
И Сербље возбуди!
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 23.4.2011. 21:42

Чьто же ты брате думаєшь о новѣмъ русьсцѣмъ патриярсѣ?
Аватар
Валера
Војвода
Војвода

Порука Валера 24.4.2011. 5:31

Jovan-Vladimir ::Чьто же ты брате думаєшь о новѣмъ русьсцѣмъ патриярсѣ?

Моё личное мнение, что предыдущий патриарх Алексий II был лучше.
Патриарх Кирилл слишком сильно управляем Кремлём. Кирилл больше похож на министра из правительства РФ, чем на настоящего патриарха, у которого цель - спасении души и интересы православных, защита православия.
У Алексия II было много ошибок: сторонник режима Ельцина :evil: , недостаточная помощь православным сербам в агрессии НАТО :evil: и т.д. Однако, Алексий II много сделал для православных внутри РФ, строил церкви, организовывал жизнь православных и поддерживал православные общины.
Показательно русофобское заявление патриарха РПЦ Кирилла о событиях на Манежной площади:
Амин!
И Сербље возбуди!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 24.4.2011. 17:19

Иринеј муватор. Већ дуже времена има назнака да финансиско стање у нишкој епархији није чисто и да се преко епархије мувају тајни милиони као например донације из Ватикана за католички крст изнад Ниша. Сад је Иринеј имао довољно времена да почисти трагове а новац је пребацио у своју задужбину пошто се порекло тог новца крије и преко задужбине ПЕРЕ.

Хоће ли се на мајском Сабору, разговарати о подели великих епархија, београдске и нишке?

- Нишка епархија ће бити попуњена. Ја сам изабран за патријарха, нисам то очекивао, и хтео сам да у нишкој епархији завршим неке послове које сам раније започео, па сам замолио Сабор да останем и епископ неко време. У мају ће вероватно доћи нови, што је нормално.

У овом послу мувања новца му помаже распоп Драшко који има у Швајцарској велико искуство прања црквеног новца у своје џепове.

Браћо и сестре, овим се обраћамо свим добронамерним Србима и Српкињама и њиховим пријатељима у Швајцарској да заједничким снагама подржимо хумани подухват Његове Светости - оснивање Фонда солидарности Патријарха Српског Иринеја - и да својим прилогом преко HOCS-а, пошт. конто 30-21023-6, омогућимо што ефикаснију помоћ потребитим људима на југу Србије.

http://www.crkva.ch/index.php?id=445&L=2
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 29.4.2011. 14:34

Камени ::Иринеј муватор ...

Ваистину муватор !
http://www.novinar.de/wp-content/upload ... e_dela.pdf
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
serdar rujanski
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 3
Приступио: мај 2011

Порука serdar rujanski 3.5.2011. 16:04

NEDOSTOJAN!nema zajednicarenja sa papom!ovaj Patrijarh koristi sludjenost naroda i umesto da narod vraca Bogu on ga vodi u narucje papi-jeretiku!!!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 22.6.2011. 10:46

Отац Жарко Гавриловић о Иринеју.

Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 4.8.2011. 12:47

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... st-sa-puta

Поново ме СРАМОТА да овако неко може да буде свештено лице СПЦ.

Нека му суди БОГ! Што пре то боље.

АМИН.

Милчићи
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 165
Приступио: мај 2011

Порука Милчићи 4.8.2011. 14:39

Камени ::http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/155253/Patrijarh-Irinej-Uklonite-taj-krst-sa-puta

Поново ме СРАМОТА да овако неко може да буде свештено лице СПЦ.

Нека му суди БОГ! Што пре то боље.

АМИН.

И мене је срамота, брате. Погледајте ово чудовиште са фотографије. Патријарх је јавно изјавио да је екумениста! Саслужује са римокатолицима, пали свеће у Синагоги и сличне небулозе. Шта се од њега добро, на жалост, може очекивати?! Ово је, ја мислим, врхунац : "УКЛОНИТЕ ТАЈ КРСТ СА ПУТА!" - Ужас!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 14 гостију