srpskinacionalisti.com

Цинизам православне цркве: забрањено за жене...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Re: Цинизам православне цркве: забрањено за жене...

Порука игорсима 1.5.2010. 12:21

LiJA ::Мођжда си само две ствари пропустио да поменеш:
- Бога у свему томе
- и чињеницу да је жеља за моћи уствари страх од смрти.

Бог је свуда и не видим шта има да га помињемо стално и без разлога.
Можда је жеља за моћи заиста страх од смрти али о томе до сада нисам размишљао а сад кад си ми скренула пажњу не видим како би то могле да нам објасни било шта. Не видим корист у том сазнању.

Битно је да је Трећи такође у праву и да је он исто тако природан као и они који желе моћ.

Ја бих рекао (а у ствари то сам већ и објаснио) да је Трећи управо један од оних који теже моћи. Чак је дошао овде да је скупља.

Врзино коло. Али има у свему томе и оних који су из њега успели да искораче. Монаси самотњаци, духовно јаки људи, понеки геније или уметник.... Можда је баш Ленон један од њих. не верујем, али дајем ти претпоставку за размишљање.

Не верујем ни ја. Ленон је као уметник геније али је као политичка животиња оно што сам већ рекао, да се не понављам. Чим неко почне да ми помиње у свом излагању реч "треба" ("Треба овако да буде, треба то онако да се уради,...") знам да или жели да ме превари, или је јадан већ сам преварен.
Ствари су онакве какве јесу, а ми сад можемо да променимо ово или оно - али немој да ми причаш како треба. То није политика, то није деловање. То је маштање. Или превара. А у политици то је јако блиско једно другом.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 1.5.2010. 12:53

игорсима ::Ост`о без текста, а?
Ма нисам остао без текста, него ми се (због твојих схватања) коментар учинио бескорисним.

Свестан сам и ја да је свет препун људи (и жена!) жељних моћи. Јасно ми је и да се у сваком облику друштвеног уређења мора знати 'ко коси, а ко воду носи'. Па опет ми не пада на памет да оправдавам било чију манијакалну тежњу да овлада целим светом на начин како то покушавају ови злотвори 'из сенке' (а ни остали нису ни мало безазленији). Не оспоравам ја да таквих има, него да им се треба покорити.

Са друге стране, огромна већина људи је научена да јој једина брига у животу буде 'у се, на се, и пода се'. И ништа их изван тога не занима. А овима што би да овладају светом, управо таква „наука“ одговара: да народ остане приглуп и да му се ускрати знање о (са њихове стране планираном) функционисању света.

Знаш ли чији је то 'изум' и од када потиче?? Па ево...

Мој. 1. 3. Први гријех, проклетство и прво обрицање.

1. Али змија бјеше лукава мимо све звијери пољске, које створи Господ Бог; па рече жени: је ли истина да је Бог казао да не једете са свакога дрвета у врту?
2. А жена рече змији: ми једемо рода са свакога дрвета у врту;
3. Само рода с онога дрвета усред врта, казао је Бог, не једите и не дирајте у њ, да не умрете.
4. А змија рече жени: нећете ви умријети;
5. Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати што је добро што ли зло.
Видиш?? Овај што хоће да влада целим светом, њему није у интересу да његов поданик (роб) зна шта је исправно а шта није...Јер, када схвати, не треба му господар; може и сам.
А онај што себи уврти у главу да покори свет, чиниће све да своје робље што више заглупи; лакше ће му бити да њиме влада.

И сада је тако.
Очигледан пример ти је 'болоњски модел' школовања; робљу дозволити да покупи основна знања да би могао бити користан и беспоговорно служити господару, и - ништа више.
Добро... Добија народ и сада „културно уздизање“ (да не кажем - „едукацију“) путем масовних медија... Рецимо, телевизијске емисије Великог Брата, Фарму, квизове типа Тренутак истине, Телетабисе, и слично. Није баш да држе народ у тоталном менталном мраку... :roll:

А у целом том замешатељству учествује и институција у коју верници не дозвољавају ни да се прстом такне. И она све чини да народ остане такав какав јесте; да му се не 'отворе очи, па да спозна шта је добро, а шта - зло', јер би онда и он могао покушати да сам управља својим животом. Господари би могли постати непотребни вишак. Па још ако би народ схватио какви су му ти господари, не би их остало 'ни за семе'; све до једног би их умлатио. А овако...

Таквих који би свет 'под своју папучу' има више, и сви једни другима раде о глави користећи наивни и недовољно образовани народ као топовско месо за остварење своје болесне амбиције: да покоре цео свет. Отуда и толики ратови...

Допуна (нисам могао раније; 'виша интернетска сила'):
LiJA ::Закон је природе да сви ми остали гледамо како да *моћнике* рушимо и чекамо њихове кардиналне грешке.
Лијо, да се разумемо...
Сви ми који иоле мућнемо својом главом, веома добро знамо шта је добро, а шта није. Само нам се казује; искуство нас учи...

Нема у мени никаквог подстицаја 'да рушим моћнике', ако се тај 'моћник' стара да и мени и осталима буде добро, и да такво стање по сваку цену одржи. Чак и по цену рата са овима који би такво стање да наруше.
Али се све живо буни (кипи!!) у мени када се очигледни злотвор (или његове полтронске 'вашке') докопа власти, и терорише народ (у случају 'вашки' - сопствени, што је врхунски неморал)! Као ови сада...

Можда ми је највећа грешка у животу што сам и ја 'загризао јабуку', па ми се 'отвориле очи', те схватам шта је добро а шта зло. А ови што свега тога нису свесни...
Па, њима живот прође у весељу и усхићењу господарима; чак и када их ти господари 'проређују' (чега они, наравно, нису свесни)...
Последњи пут изменио Трећи дана 1.5.2010. 19:18, измењено укупно 2 пута.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Порука LiJA 1.5.2010. 17:20

Да, све то стоји, али игорсима каже да не вреди рушити власт.
Окрени обрни, исти ће бити и нови.
Је сам ли добро разумела, Игорсимо?
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 1.5.2010. 19:59

LiJA ::Да, све то стоји, али игорсима каже да не вреди рушити власт.

Глупог ли изазивања...
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 2.5.2010. 8:15

игорсима ::
LiJA ::Да, све то стоји, али игорсима каже да не вреди рушити власт.

Глупог ли изазивања...

Ма не бавим се уопште изазивањем.
Hajde onda direktno:
Да ли ти то кажеш да не вреди рушити власт?

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*

Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2010. 9:47

LiJA ::Да ли ти то кажњш да не вреди рушити власт?

Одакле таква помисао? Шта сам ја то рекао па да ми ово потураш?
Гора си од Југослава...

Ако ништа друго, вреди рушити власт да ја поставим своје дупе на њу. То би била промена на боље, барем из мог угла гледања.

Међутим, вреди се борити и за опстанак власти, у зависности од тога ко је обара.
Зависи од власти, зависи од противника,...

Вреди се и опружити у хладовини осунчаног брежуњака, мирисати цвеће и чекати да рибе саме приђу, док незаинтересовано посматраш како се други кољу око власти.
Зависи од посматрача...

У људским односима све се стално мења, политика је вештина за врло окретне.
И онај поклич: "А где сам ту ја?" није уопште без разлога клише. Нико неће да крвари гаће без вере и наде (читај, без примамљиве награде).
Људи се једном навуку на лаж. Следећи пут ти само покажу средњи прст. И то се преноси са оца на сина.
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 2.5.2010. 10:54

LiJA ::Да ли ти то кажњш да не вреди рушити власт?

Одакле таква помисао? Шта сам ја то рекао па да ми ово потураш?
Гора си од Југослава...

Ако ништа друго, вреди рушити власт да ја поставим своје дупе на њу. То би била промена на боље, барем из мог угла гледања.

Међутим, вреди се борити и за опстанак власти, у зависности од тога ко је обара.
Зависи од власти, зависи од противника,...

Вреди се и опружити у хладовини осунчаног брежуњака, мирисати цвеће и чекати да рибе саме приђу, док незаинтересовано посматраш како се други кољу око власти.
Зависи од посматрача...

У људским односима све се стално мења, политика је вештина за врло окретне.
И онај поклич: "А где сам ту ја?" није уопште без разлога клише. Нико неће да крвари гаће без вере и наде (читај, без примамљиве награде).
Људи се једном навуку на лаж. Следећи пут ти само покажу средњи прст. И то се преноси са оца на сина.

Не знам ко ти је тај Југослав?
И што си толико неповерљив, бре? Не нападам те ништа, већ те питам да ми разјасниш шта мислиш.
Добро, схватила сам.
Али ја имам поново *јеретичку мисао*.
Ја сматрам да власт требе што чешће рушити и да је то за опште људско добро. Није ни битно каква ће јајара после засести. И њих онда треба рушити. Зашто?
Па из психолошких и васпитних разлога.
Што су власти нестабилније и што су им фотеље климавије, то се оне више боје да не прођу као претходници и морају да уложе бар мало труда и напора у нешто добро.
Ако су власти сигурне да их нико никада не може срушити, онда се много осиле.
Треба власт да се осећа несигурно.

Е, сад ту има једна замка.
Честим рушењем власти се слаби и држава, јер свака нова банда, почиње из почетка да оснива своје институције.
Ту неко мудар треба да установи праву меру.

У сваком случају: компликован је то проблем и није лако наћи право решење.

Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2010. 11:59

LiJA ::Nе знам ко ти је тај Југослав?

Ја сматрам да власт требе што чешће рушити и да је то за опште људско добро. Није ни битно каква ће јајара после засести. И њих онда треба рушити. Зашто?
Што су власти нестабилније и што су им фотеље климавије, то се оне више боје да не прођу као претходници и морају да уложе бар мало труда и напора у нешто добро.

Честим рушењем власти се слаби и држава, јер свака нова банда, почиње из почетка да оснива своје институције.

Југослав Ћосић. Не знаш га ти тамо у Низоземској - овдашња је јајара.

И ова твоја идеја је погрешна.
Чак и лоша власт се руши само онда кад имамо на менију нову, јаку снагу која ће да поведе народ и државу напред. Док год је и у народу трулеж - он заслужује баш ту и такву лошу власт.
А, ако је власт још и колико толико добра и вуче народ у правом смеру, народ јој даје одрешене руке да смрви сваку опасност која јој прети, било изнутра или споља. Наравно, уколико је довољно способна да опстане и одбрани се од разних опасности.
Овде разматрамо ова питања посматрајући само праве државе као што се Кина, Америка, Русија,... које се ослањају на своје снаге и зависе само од себе, своје снаге и свог народа.

Јајарске државе као што су Италија или Србија не обухватам овом анализом - јер њима се управља из неког другог центра и они само раде шта им се каже. Они могу да мењају владе сваких годину дана или да један диктатор влада следећих четрдесет година - док год буду радили како им се каже, нема проблема и нема никакве разлике.
Сама твоја идеја да се власт плаши свог народа и влада у страху од било чега - говори да ти разматраш случајеве неких педерских власти у државама које су само љуштуре.
Власт не сме да се плаши било чега и мора одлучно и храбро да наступа. Да води, уређује и убија ако треба.
А само будала верује да га нико не може срушити. Падови са власти се баш тад и дешавају - кад се владар осили.

Политика је толико непредвидљива и тренутна, да је стабилност и трајање највећи дар који држава доноси свом народу.

Постоји суштинска разлика између Карађорђевске и Обреновићевске Србије некада и ове Србије од другог светског рата наовамо.
Тада се власт борила за себе и свој народ и правила државу, а данас власт спроводи туђе наредбе чувајући још само љуштуру државности за нека боља времена и неке боље српске власти (којих ће можда бити, а можда Срба и Србије неће ни бити). Није ни то чување љуштуре државности за бацање, посебно кад је сасвим јасно да ничему бољем не можемо да се надамо у блиској будућности.

Основна вредност државе је у постојаности установа. Ако је држава права - свака промена власти је тежак лом за њу, а онда и за народ.
Ломови су неопходни понекад али обично су два разлога у питању:
1. Слабу, стару власт мењају нови, млади вукови - побуна.
2. Потпуно изгубљену власт мења ново устројство - револуција.
Ово прво може да прође без много потреса, али ово друго не може (што не значи да ипак, У СВАКОМ СЛУЧАЈУ, потреси имају само лоше последице).

Смисао државе је у стабилности и поузданости. Честе промене обесмишљавају само њено постојање. То више није поредак него анархија. Хаос у којем свако води државу како му падне на памет. Јасна последица је да држава има више господара - што значи да уствари нема ни једног.
Они могу да се куну да имају потпуну власт у земљи - али ако је имају само на годину дана (или што је још горе - нико не зна колико ће они још да опстану на власти али се зна да неће дуго) онда је то налик оној девојци која тврди да није дроља јер има само једног момка у једном тренутку. То што их мења сваке недеље, нема везе...
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 2.5.2010. 13:56

LiJA ::Nе знам ко ти је тај Југослав?

Југослав Ћосић. Не знаш га ти тамо у Низоземској - овдашња је јајара.

И ова твоја идеја је погрешна.
Чак и лоша власт се руши само онда кад имамо на менију нову, јаку снагу која ће да поведе народ и државу напред. Док год је и у народу трулеж - он заслужује баш ту и такву лошу власт.
А, ако је власт још и колико толико добра и вуче народ у правом смеру, народ јој даје одрешене руке да смрви сваку опасност која јој прети, било изнутра или споља. Наравно, уколико је довољно способна да опстане и одбрани се од разних опасности.
Овде разматрамо ова питања посматрајући само праве државе као што се Кина, Америка, Русија,... које се ослањају на своје снаге и зависе само од себе, своје снаге и свог народа.

Јајарске државе као што су Италија или Србија не обухватам овом анализом - јер њима се управља из неког другог центра и они само раде шта им се каже. Они могу да мењају владе сваких годину дана или да један диктатор влада следећих четрдесет година - док год буду радили како им се каже, нема проблема и нема никакве разлике.

И сам кажеш да власт не треба тек тако рушити у правим државама из разлога са којима се слажем.
Али то су те праве, тј. самосталне државе.
(да додам: зашто су самосталне? Па територијално су велике и многољудне)
А за банане државе сматраш да не вреди ни рушити власт, јер ионако она не управља, већ спроводи туђу управу. ТАЧНО.
Све је то тако, али ја баш мислим да те банана власти треба непрекидно рушити, јер оне и немају државу. Србија није држава, већ колонија. Када би ЕУ одлучила, сутра би цела Србија банкротирала, била окупирана војском, и раздељена на регије. Објективно, Србија не постоји као држава. постоји само власт и колонијалне институције.
Па зашто онда да их не рушимо (знам да нисмо то у стању), али зашто не рушити ту колонијалну власт стално. Једини ко ће од тога имати штету је ЕУ, Билдерберг и њихова банка.
Оно што важи за самосталну државу, не важи за колонију. жНаше институције нису здраве и нису самосталне. Никаква штета није да се повремено уруше.

Иначе за територијално мале државе видим излаз само у приближавању савезу вликих. Природни савез за Србију је Русија, а не ЕУ.

игорсима ::Сама твоја идеја да се власт плаши свог народа и влада у страху од било чега - говори да ти разматраш случајеве неких педерских власти у државама које су само љуштуре.
Власт не сме да се плаши било чега и мора одлучно и храбро да наступа. Да води, уређује и убија ако треба.
А само будала верује да га нико не може срушити. Падови са власти се баш тад и дешавају - кад се владар осили.

Колонијална власт се по правилу бира тако да мора бити плашљива и покорна својим газдама.
А један страх рађа други. ко се боји ЕУ газде, боји се и свог народа.
Отуда онолики џипове, лични полицајци, камере, хапшења навијача... итд.
Ову власт треба рушити, дебело је то заслужила.

Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука игорсима 2.5.2010. 14:48

LiJA :: зашто су самосталне? Па територијално су велике и многољудне

A, не. Навео сам највеће и најјаче државе као лаке примере за оно што сам хтео да кажем, али сам навео и устаничку Србију као пример. Битна је намера, воља за моћ.
Уосталом, велика и многољудна држава се не постаје преко ноћи већ помоћу државничке, јаке и истрајне политике.

Оно што тврдим је да постоје праве и лажне државе. А разлику међу њима прави - ко? Па, власт! Власт, илити та дружина на власти је она права разлика између суштине и љуштуре. Ако имају муда, памети, јединства и истрајности да се боре за себе и народ - направиће нешто, а можда и свашта нешто. Ако немају, статираће у кукурузу.

Све је то тако, али ја баш мислим да те банана власти треба непрекидно рушити, јер оне и немају државу.
Па зашто онда да их не рушимо (знам да нисмо то у стању), али зашто не рушити ту колонијалну власт стално.
Једини ко ће од тога имати штету је ЕУ, Билдерберг и њихова банка.
Оно што важи за самосталну државу, не важи за колонију. жНаше институције нису здраве и нису самосталне. Никаква штета није да се повремено уруше.

Да парафразирам Ленона - а зашто да их рушимо? Чему залудан посао? Имамо ли нову снагу, нове људе, нову власт која би нас уместо старе повела у боље сутра? Ја не видим никог, а да као ћорава кока можда убодем неко зрно - заиста немам толику слепу веру и наду.
Штета је очигледна - мењамо власти а ништа се не мења. Губимо снагу, поверење, компас, урушавамо и оно што имамо - љуштуру бивше, некад праве државе.
Светске моћнике боли уво што се тамо неки домороци међусобно бију - само ће да им увале по скупим ценама предизборне маркетинге или чак оружије.
Теби ако је досадно, само напред. У праву си, неке велике штете ту нема. То је све ваљање свиња у блату.

Иначе за територијално мале државе видим излаз само у приближавању савезу вликих. Природни савез за Србију је Русија, а не ЕУ.

Свакако да ако си мали и немоћан, заклањаш се иза великог и одрађујеш му прљаве послове. Али то је све привремено. Сво време истрајно радиш на јачању сопствене вредности и постајеш све јачи играч.
А природност не игра одлучујућу игру кад се ради о савезима. Само интереси, и то тренутни.
И увек се стреми томе да ти једног дана не требају никакви савези.

Тако се игра игра. Тако, или немој да је играш уопште.
Ако ти је ЦИЉ да будеш део великог природног, победничког савеза - онда ти у ствари желиш да постанеш Рускиња.
Може и то, само немој да се лажеш.
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 2.5.2010. 18:31

игорсима ::Да парафразирам Ленона - а зашто да их рушимо? Чему залудан посао? Имамо ли нову снагу, нове људе, нову власт која би нас уместо старе повела у боље сутра? Ја не видим никог, а да као ћорава кока можда убодем неко зрно - заиста немам толику слепу веру и наду.
Штета је очигледна - мењамо власти а ништа се не мења. Губимо снагу, поверење, компас, урушавамо и оно што имамо - љуштуру бивше, некад праве државе.

Треба рушити лошу власт из два разлога:
- да плате за оно што су радили
- да младима покажемо да је власт сменљива.
Не бојим се ја заморености народа. народ се обнавља и брзо стижу нове генерације пуне енергије.
Нисам за то да народ гине. Рушење власти се може обавити и без погибија. Треба само добра организација, немири, штрајкови, гражђанска непослушност... има ту метода доста.
На жалост нема сада никога ко би народ осоколио и осмислио отпор власти.
Притисак народа на власт није тако безначајна ствар као што мислиш.
Ево како се боје од ових мањих покрета у Србији, па и од навијача. Шта би тек било да је то све масовније.

Ако ти је ЦИЉ да будеш део великог природног, победничког савеза - онда ти у ствари желиш да постанеш Рускиња.
Може и то, само немој да се лажеш.
[/quote]
Није ми циљ победник, али ми јесте циљ природни савез. Руси су нам генетски најближи.
А опет, не верујем да Србији може било када и било какав интерес да буде германско-саксонска ЕУ. До сада је и будали јасно да једино што они желе Србији је нестанак са Планете. Ући ајкули у уста је чисто самоубиство.
Кад боље размислим, ми и немамо неки избор. Или самоубиство или Русија.
Иначе, не желим ја да будем Рускиња. Све и да хоћу, не могу. А своје корене нисам спремна да издам ни да се одрекнем своје националности.

Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 2.5.2010. 20:02

Ovom prilikom vam preporucujem knjigu
Гомора
Роберто Савијано
(геополитика) 300 страна

Сјајан преглед данашње ЕУ економије, легалних и нелегалних токова, мафије, црне радне снаге, прања новца кроз дрогу и оружје... итд. Документарна књига на истинитим подацима. Место радње је Италија (Напуљска лука) и ЕУ.
Све ће вам бити јасније око Мишковића, Цанета, Земунског клана и ДОСа... и о немоћи народа у свему томе.

Аватар
Глогов Колац
Националиста
Националиста

Порука: 254
Приступио: дец 2009
Место: изнад кукавичјег гнезда

Порука Глогов Колац 2.5.2010. 23:22

игорсима

Прво, чак и у револуцији део старе власт остаје, она се освежава новим људима и идејама.

Друго, наша земља је под окупацијом.

Треће, Коштуница и његова инфантилно-интелектуална екипа је неталентована и неспособана, и усудио би се да кажем `говноједци`.

Четврто, да ниси инфантилан, и да сам себе озбиљно схваташ, убио би се у депресији.
Зато што циљеви и не служе да би се достигли него да би покренули и носили дејство, односно живот.
Циљеви су објекат стремљења, јер је свет у сталном кретању.
`Навикавајте се да решавате задатке, тражите сродност међу предметима`,
Христа ради јуродиви Атанасије Андрејевић – Сајко
Аватар
Demo(n)lisher
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 680
Приступио: феб 2010

Порука Demo(n)lisher 4.5.2010. 13:09

Србија је вечна док су јој деца верна!
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 4.5.2010. 13:50

Demo(n)lisher ::Левичари у акцији:
http://www.youtube.com/watch?v=XdWya8VG ... re=related

Јооој шта га је педера. Лелееее... више него левичара. :mrgreen:

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост