srpskinacionalisti.com

Цинизам православне цркве: забрањено за жене...

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: Цинизам православне цркве: забрањено за жене...

Порука Трећи 4.5.2010. 14:24

LiJA ::Јооој шта га је педера. Лелееее... више него левичара. :mrgreen:

Е вала, ако они развратом не победе фашизам - нико неће! :roll:
(Фашисти - гузице уза зид!! Није њима веровати...) :badgrin:
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Demo(n)lisher
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 680
Приступио: феб 2010

Порука Demo(n)lisher 4.5.2010. 15:34

LiJA ::Јооој шта га је педера. Лелееее... више него левичара.

Педери, левичари, феминисткиње, ''хуманитарни активисти'', what`s the difference?
Ионако сви наказни елементи проналазе заштиту у разним ''анархо-синдикалистичко-комунистичким'' идеологијама. Национализам се обавезно пљује. Не верујете ми? Ево неколико примера:

''Kolektiv osnovan sa ciljem afirmisanja levičarske misli, podsticanja i pomaganja različitih formi radničkog udruživanja, istraživanja novih perspektiva klasne politike, propagiranja značaja borbe protiv svih oblika neravnopravnosti, protiv eksploatacije, nacionalizma i imperijalizma, kao i za delovanje u pravcu daljeg razvoja marksističke teorije i političke analize''
http://crvenainicijativa.wordpress.com/about/

''Uspostavljanje „nezavisnog“ NATO protektorata na Kosovu predstavlja korak dalje u rasparčavanju Balkana. No, mi se protivimo i pokušajima srpskih vladajućih krugova da pod pokrićem ruskog imperijalizma ponovo uspostave institucije srpske države na Kosovu ili da iznude podelu Kosova po nacionalističkom principu........
............Kapitalizam deli radničku klasu – postavljajući jedan njen deo protiv drugog, muškarce protiv žena, rasu protiv rase, naciju protiv nacije, heteroseksualce protiv homoseksualaca.
Mi se protivimo rasizmu u svim njegovim oblicima. Branimo pravo potlačenih grupa da se organizuju za svoja prava i za svoju odbranu. Oslobođenje potlačenih rasa, žensko oslobođenje i slobodno izražavanje seksualne orijentacije bez ikakve diskriminacije, osnovne su pretpostavke socijalističke revolucije i ujedno nemoguće bez nje.
''
http://www.marks21.info/index.php?optio ... 0&Itemid=6

''5) Za ukidanje potlačivanja žena i LGBT zajednice. Rodno i seksualno oslobođenje.''
http://www.crvena-akcija.org/index.php? ... &Itemid=85

И на крају долазимо до легендарних анархо-синдикалиста који у свом ''Манифесту поручују'':
''Stoga je anarho-sindikalizam anti-autoritaran, anti-kapitalistički, anti-militaritički, anti-centralistički, anti-teokratski, anti-nacionalistički. Ili, ako vam se više sviđa, slobodarski, komunistički, sekularan, internacionalistički...''
http://inicijativa.org/tiki/tiki-index. ... =WhatisAsi
Сличне (исте ?!!!!) баљезгарије можете пронаћи и у ''програмским начелима'' тзв Партије рада, осведоченог стаљинисте Владе Дапчевића.
Шупља демагогија, пресипање из шупљег у празно, и пљување по стварима које су свете Србима - то је специјалност ''левичарских револуционара''. 8)
Србија је вечна док су јој деца верна!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 4.5.2010. 19:34

Demo(n)lisher ::Педери, левичари, феминисткиње, ''хуманитарни активисти'', what`s the difference?
Ионако сви наказни елементи проналазе заштиту у разним ''анархо-синдикалистичко-комунистичким'' идеологијама. ......

..... Шупља демагогија, пресипање из шупљег у празно, и пљување по стварима које су свете Србима - то је специјалност ''левичарских револуционара''. 8)

Демоне, не подмећи; сунце ли ти жарко!!
Какви бре, комунисти? Док се ови залажу за права лезбејки и педера па још пишу латиницом, знам ја 'одакле ветар дува; *ебо ти њиха! А јасно ми је и ко су...

Ко су ти што нас терају да озаконимо једнакост и равноправност лезбејки и педера у Србији? А натурају нам и латиницу...

Јесу ли то Стаљинови следбеници, или ови из ђавољег легла Демонкратије - бахати силеџија Америка, и стара курвештина Западна Европа? Перјанице најтоталитарнијег облика фашизма под капом небеском - глобализма! Дакле(м), нису комунисти... Фашисти су! Твоји...
И они воле исто ко и ти да нам уваљују рог за свећу. Е па, неће моћи...

Ево ти и живог доказа овде на форуму...
Је л' твој „миљеник“ Коста комуниста?? Јесте...
Да ли се залаже за права педера и лезбејки?? Не залаже се...
Пише ли латиницом?? Јок, море... Сам би себи о'секо прсте (а вероватно и нама осталима) да му се омакне латиница, а пише на српском.

Дакле, сав овај 'Содом и Гомор' долази са твог вољеног фашистичког Запада који се лажно представља као комунизам!
Ето ти, па цркни од муке...
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 4.5.2010. 19:46

Трећи ::Ево ти и живог доказа овде на форуму...
Је л' твој „миљеник“ Коста комуниста?? Јесте...
Да ли се залаже за права педера и лезбејки?? Не залаже се...
Пише ли латиницом?? Јок, море... Сам би себи о'секо прсте (а вероватно и нама осталима) да му се омакне латиница, а пише на српском.

Дакле, сав овај 'Содом и Гомор' долази са твог вољеног фашистичког Запада који се лажно представља као комунизам!
Ето ти, па цркни од муке...
И комунизам долази са запада, осим ако брадоње "Капиталци" нису напрасно у колективном лудилу комуниста постали Срби, или бар Руси.

Писао би тај и арабицом да му је идол Садам Хусеин, овако грузијски брка па 'ај' ћирилицом...
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 4.5.2010. 20:40

Jovan-Vladimir ::И комунизам долази са запада, осим ако брадоње "Капиталци" нису напрасно у колективном лудилу комуниста постали Срби, или бар Руси.
Знам; зато је и пропао...

Писао би тај и арабицом да му је идол Садам Хусеин, овако грузијски брка па 'ај' ћирилицом...
Па?? Значи да изабрао правог идола...
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3846
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 29.7.2012. 18:52

LiJA ::Треба рушити лошу власт из два разлога:
- да плате за оно што су радили
- да младима покажемо да је власт сменљива.

Не бојим се ја заморености народа. народ се обнавља и брзо стижу нове генерације пуне енергије.
Нисам за то да народ гине. Рушење власти се може обавити и без погибија. Треба само добра организација, немири, штрајкови, гражђанска непослушност... има ту метода доста.
На жалост нема сада никога ко би народ осоколио и осмислио отпор власти.
Притисак народа на власт није тако безначајна ствар као што мислиш.
Ево како се боје од ових мањих покрета у Србији, па и од навијача. Шта би тек било да је то све масовније.

Да плате? Како ће да плате? Тако што ће мало да оду у опозицију да "очисте" биографије па да опет дођу на власт? А да дођу ови са опраним биографијама да се поново "поткоже" јер су управо потрошили све што су накрали прошли пут? Јер, о томе се ради увек када једна лоша власт замењује другу лошу власт.
Да покажемо младима? Млади увек показују нама, маторима. Они су ти који доносе нову енергију, и сама си тога свесна. Они су ти који доносе нове идеје. За њих смо МИ стара власт. Ми смо за њих они који треба да се склонимо. Они треба НАС да склоне а не ми њима да показујемо како се власт склања.

Ниси за то да народ гине? Ајде! ... а ја сам баш крволочно расположен.
И шта кажеш - рушење власти се може обавити и без погибија? Може, дешавало се и то. Ено ти 5. октобар. Па Гадафијев пример. Ни Чавез није пролио много крви.
Али, то не зависи само од тебе која рушиш власт већ, можда још и више, зависи од оног који власт брани. Уколико је та екипа одлучна да брани власт по сваку цену (а иоле озбиљна власт тако наступа) шта онда?
Ако ниси СПРЕМНА да проливаш крв - не видим шта тражиш у врху политике.

А тај притисак народа и грађанску непослушност можеш да заборавиш. Тако се НИКАД, али НИКАД не руши власт. Добро организован народ може да натера власт да буде боља, да је поправи у овом или оном делу, али да сруши власт - то НИКАД. Или та власт уопште и није била стварна власт.
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3846
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 29.7.2012. 19:04

Глогов Колац ::Прво, чак и у револуцији део старе власт остаје, она се освежава новим људима и идејама.

Којој то револуцији? Француској, Совјетској, Кинеској,... ко је тамо преостао од старе власти?
О чему ти то , мајке ти?

Друго, наша земља је под окупацијом.

Само то треба јавити нашој власти и нашем народу који на сваке изборе религиозно излазе.

Треће, Коштуница и његова инфантилно-интелектуална екипа је неталентована и неспособана, и усудио би се да кажем `говноједци`.

Што са овом темом и досадашњом расправом има везе ко ти са политиком.

Четврто, да ниси инфантилан, и да сам себе озбиљно схваташ, убио би се у депресији.

Зато што не видим светлу будућност политике у Србији? Можда, када би ми судбина српске политике била битна ствар у животу. Ко што је теби, вероватно. Па онда мораш да се самозавараваш:

Зато што циљеви и не служе да би се достигли него да би покренули и носили дејство, односно живот.

Циљеви, душо, служе ИСКЉУЧИВО да би се достигли. Циљеви нису жеље. Остварење циља је дефиниција успеха. Ако га не оствариш - НИСИ УСПЕО.
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946

Порука Камени 14.8.2012. 9:52

http://dorogadomoj.com/dsr96ihc/dsr96ihc.html
До VI в. било је у цркви и ђакониса.

Ко је више православан, црква првих 600 година после Христа или СПЦ данас?

Ко је први сведок васкрсења, Свети Оци, Свети Сабор или жене мироносице?

Апостоли су скоро сви били ожењени а данашњи "православци" забрањују епископима да се жене.

И ко је у праву? Апостоли или ови данас?

Та селекција и заштита разних Пахомија, Перановића и осталих настраних је довела до данашње кризе унутар СПЦ.
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1781
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 2.9.2012. 18:11

U Hrišćanstvu samo muškarci mogu biti sveštenici, postoji prividan patrijarhat, iako u Hrišćanstvu potpuno dominira ženski princip
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију