srpskinacionalisti.com

Православље у 21 веку ?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Re: Православље у 21 веку ?

Порука LiJA 4.4.2010. 8:35

LAVRENTIJE: Crkva bi drage volje prihvatila da dođe papa. Čak i dalaj-lama da dođe, mi bismo ga prihvatili oberučke.
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 4.4.2010. 8:45

ЛАВРЕНТИЈЕ - Јаз између нас се продубљивао до пре неких 40 година, кад се појавио екуменски покрет. Направљен је велики успех. Пре педесет година католици не би јели за трпезом коју је благословио православни свештеник и обрнуто. Данас се ми заједнички молимо, разговарамо и организујемо заједничке хуманитарне акције. Једино што не можемо заједно је да се причешћујемо. Остала је још само та препрека на путу уједињења. Али, код нас овде постоји један проблем. Ми и Хрвати, који су католици, оптерећени смо многим проблемима још из Другог светског рата. Католичка црква могла је да ублажи многе несреће које су наш народ задесиле од њених верника. Она то није учинила и то наш народ памти. То је разлог због којег папа још није посетио нашу земљу, а обишао је цео свет. Мислим да им је то велики минус, али нису они криви, већ ови овде, јер су били најгори плод католичке вере.

:roll: :lol: :lol: :lol:

Lavrentije, budalo neopevana!

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*

Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 7.4.2010. 18:49

Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Ruzica 7.4.2010. 18:53

[аттачмент=0]издаја....гиф[/аттачмент]
Приложени фајлови
izdaja....gif
изаја...
izdaja....gif (49.21 КиБ) Прегледано 2151 пута
-Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас српства!
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 7.4.2010. 20:28

Ево како неке владике замишљају православље у 21. веку:

Качавендин салон од 300.000 евра!

На луксузу у двору у Бијељини владици Качавенди позавидели би и многи светски богаташи јер је своје гламурозне салоне опремио по узору на оне најпознатијих холивудских звезда. Већина намештаја израђена је од белокости, има много експоната и скулптура, а гостима се храна послужује у сребрном посуђу.
Стрипер Дејан Несторовић, који се представља као Качавендин рођак, описао је епископа као човека који воли уметност и који се разуме у антиквитете.
- Процењује се да „златни салон“ вреди најмање 300.000 евра, а само позлаћено огледало 20.000 евра! - тврди Несторовић.

Ђакузи за владику

Није ми јасно неколико ствари: шта ће човеку од 70 година ђакузи? Моји баба и деда, који су истих година, једва из кревета некад устану, а камоли да имају жеље да се брчкају у ђакузију. Друго, зашто нико из цркве не реагује? Зар један од три завета монаштва није сиромаштво? Ово је све само сиромаштво није. Еј, 300 000 евра само за једну просторију?! Не знам како их није страх од Бога (да не говоримо о срамоти коју би требало да осећају што отимају гладнима, жеднима и бескућницима, да би се купали и огледали у злату). Велика брука и срамота, велика! Каква црква, такав народ (или обрнуто).
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6318
Приступио: мар 2006

Порука Коста 8.4.2010. 14:01

А шта се па ти чудиш? Шта си очекивала од те куле од карата зване Црква, изграђене на бесрамноi лажи о некоме ко се наводно дигао пошто iе претходно наводно умро? (Увек саветуiем `верницима` да iе боље да веруiу у моiега, iер се стварно диза, и поред терета година, а не у лажљиву чивутску причу о дизању коiег ниiе било...)

Наравоучение: каква догма такви и догматичари.

У овом случаiу - опростите, драги веруiући морони, али све било iе - лаж...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 8.4.2010. 21:44

Коста, мислим да таквим вашим коментарима стварно није место на овој теми. Овде се не говори и не доводи у питање јачина вере "обичних" верника који су се одрекли луксуза лоповлука, ђакузија и позлаћених огледала. Људи не постају верници зато што им се (не)свиђа овај или онај "човек од цркве". Колико год да поштујем оне који "не верују" у Бога и Христа, ваше поређење стварно није на месту. Не понашају се сви верници као ове владике (притом, боље да почнем да пишем "хришћани", пошто су верници и они који не верују у Бога и цркву већ у нешто друго). Елем, сврха веровања је управо поштовање нечега без потребе да се докаже да то "нешто" постоји. Џаба сад дискутовање о томе, поготову што је очигледно да Качавенда и Хризостом немају много везе са хришћанством и вредностима које оно пропагира.
Мене највише занима како дотичним владикама успева да прођу некажњено за своја злодела? Јер оно што они раде управо јесте злодело. Занима ме још како ће покушати да објасне и оправдају своје дворове. Занима ме и како их није срамота.

У једном сте у праву, Коста, више се и не чудим када прочитам нешто овако. Давно ми је постало јасно да је све више оних који само гледају личну корист да остваре па макар и требало да газе преко лешева.
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6318
Приступио: мар 2006

Порука Коста 8.4.2010. 23:04

Русалка ::...више се и не чудим када прочитам нешто овако...

Е, одлично, значи не морам да бринем о вашоi психофизичкоi стабилности - ондак ево вест:
Блиц ::Хапшење у Смедереву

Геометар продавао марихуану официру и вероучитељу
Бета | 08. 04. 2010. - 15:14х | Фото: Роiтерс | Коментара: 32

Геометар из Смедеревске Паланке ухапшен је док је продавао марихуану старијем воднику и вероучитељу, саопштила је данас полиција.

Смедеревски полицајци ухапсили су у среду увече геометра у Служби за катастар непокретности у Смедеревској Паланци Сашу В. (30).

Осумњиченог је полиција у среду увече ухватила на делу, док је продавао марихуану Дејану М. (30) из Смедеревске Паланке, војном лицу у чину старијег водника, запосленом у касарни Војске Србије.

Полиција је данас саопштила да је при претресу осумњиченог Саше В. нашла и одузела извесну количину марихуане.

Један од купаца марихуане од окривљеног Саше В. је и Габријел Р. (28) из Велике Плане, вероучитељ у неколико основних школа у Великој Плани.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 9.4.2010. 0:10

Коста ::А шта се па ти чудиш? Шта си очекивала од те куле од карата зване Црква, изграђене на бесрамноi лажи о некоме ко се наводно дигао пошто iе претходно наводно умро? (Увек саветуiем `верницима` да iе боље да веруiу у моiега, iер се стварно диза, и поред терета година, а не у лажљиву чивутску причу о дизању коiег ниiе било...)
Комунизам је такође 'лажљива чивутска прича'; као и демократија. А свака од тих прича има своје поклонике, и свако је својом причом залуђен 'до даске'. И док се свако од њих теши да 'зна знање', 'теоретичари' им деру кожу с леђа...

Наравоучение: каква догма такви и догматичари.
Слажем се. Сви они - и верници, и комунисти, и монархисти, и демократе (изостављени не замерите!), свој рог из чивутске радионице љубоморно чувају и тврде да је само њихов рог - 'свећа-оригинал'!
А на промоцији је свака „свећа“ - савршена! Док не почне да се примењује...
Свака има своје 'упутство за коришћење', и свака - лаж о (правој) 'намени производа'!

У овом случаiу - опростите, драги веруiући морони, али све било iе - лаж...
А свако ће за 'своју' лаж ставити руку у ватру да је једино она једна и једина - Истина...
А тек са каквим жаром ће да бране 'намену производа'!! А праву намену знају једино 'мајстори' који у својој радионици миленијумске традиције штанцују такве рогове...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 9.4.2010. 0:46

Русалка ::Није ми јасно неколико ствари: шта ће човеку од 70 година ђакузи?

Мене није толико запањио ђакузи, јер те мегаломанске амбиције код наших епископа долазе од грчке, руске, па и римске Цркве. Одлазећи им у посете наши мучени старци су сигурно тамо видели непримерену раскош, заборављајући притом да су то биле три највеће империје икад.
А шта смо ми сељаци у вуненим чарапама? Надула се жаба да постане во! И распрсла се жаба, јесте - шта би друго било?
У Краљеву је изидано 1400 m2 у време рецесије. Да ли су они подигнути око капеле 40 Мученика, или око ђакузија, мање је битно од чињенице да је инвестиција вредна бар милионче евра!?
Е сад, дал' је краљевачки двор градио "Раде неимар" или најповољнији извођач већ је питање на које бих радо чуо одговор.
С друге стране није морао Србијанац да иде далеко, могао је да дође код мене у Маџарску. Код нас овде већ вековима стоје Владичански дворови далеко вреднији од овог Краљевачког.

ВРШАЦ
Слика

НОВИ САД
Слика

КАРЛОВЦИ
Слика

Сигуран сам да један владика не размишља о луксузу под старе дане, већ да нешто остави иза себе - то је домаћински.
За крај да кажем и то да Жичка епархија има вероватно најзначајније манастире у СПЦ (њих 17) који сигурно доносе високе приходе од верског туризма.
http://www.manastiri.rs/eparhije/zicka/zicka.htm
Довољно је само поменути Студеницу, или Градац са изузетно младим и образованим монахињама.

Молим вас погледајте овај видео - у главној улози је епископ Жички Хризостом - "ђакузи".

Укратко његова каријера:
Рођен у Руми, сремац дакле. Замонашио га блаженопочивши патријарх Павле на Косову. Школовао се потом у Америци. Након тога проводи 20 година у Хиландару где доспева чак до положаја ротирајућег управника целе Свете Горе. Након тога га производе у српског епископа, знате где? У епархији Банатској - слика број 1 (Вршац).
Ето и после га баце у тамо неко Краљево - немају ни епархијски двор. :roll:
Да нема нас војвођана, где би ви геџовани данас били?
:badgrin:
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука Ruzica 9.4.2010. 9:11

[quote="Протомајстор"][/quote]
С друге стране није морао Србијанац да иде далеко, могао је да дође код мене у Маџарску. Код нас овде већ вековима стоје Владичански дворови далеко вреднији од овог Краљевачког.

Укратко његова каријера:
Рођен у Руми, сремац дакле. Замонашио га блаженопочивши патријарх Павле на Косову. Школовао се потом у Америци. Након тога проводи 20 година у Хиландару где доспева чак до положаја ротирајућег управника целе Свете Горе. Након тога га производе у српског епископа...
Ето и после га баце у тамо неко Краљево - немају ни епархијски двор...
Да нема нас војвођана, где би ви геџовани данас били?

Е, па овако...да нема НАС - ти би био у твојој "Маџарској"...шта???
Оно што су били твоји преци док их нисмо ослободили!!!
Хоћеш да им се вратиш??? НЕЋЕ ПРОЋИ!!! НЕЋЕ МОЋИ!!!
Зато - тако мало знаш о КРАЉЕВУ... ( не знаш ни правопис: Сремац - велико слово, Војвођани - велико слово).

dosta-vise....gif
Неће моћи...
сачувајмо светосавље...молба и вапај.jpg
сачувајмо светосавље... молба и вапај!!!
радикализам
Војвода
Војвода

Порука: 1454
Приступио: мар 2009
Место: НОВИ САД

Порука радикализам 9.4.2010. 11:44

Мени је најважније да сваки човек тежи да и у 21. веку живи у складу са хришћанским врлинама : смерношћу , дарежљивошћу , целомудреношћу , милосрђем , уздржљивошћу , трпељивошћу и ревношћу у вери и молитви и да се сачува и у 21. веку традиционалан начин Богослужења и догматика Православља , да се не исквари другачијим учењима и тумачењем . Разметање луксузом ми се не свиђа , али ако новац обезбеђују донатори и ако није у питању никакав криминал иза новца којима се седишта Епархија реновирају , обнављају и проширују , онда смо можда претерали са критиковањем .
Ипак је најважније оно што се носи у души и суштина вере , али форма има симболичан значај и не треба да буде занемарена или да овако илуструјем : суштина вере је без форме и ритуала само љуштура , а форма без суштине жито без клица , које неће проклијати .
Живимо у 21. веку и не можемо да дозволимо да наше цркве и светиње остану оронуле и да се Богослужења одржавају у катакомбама , као пре 2000 година , јер део нашег бића је наше културно , духовно и верско наслеђе . А свештеници , као ни лаици , нису људи без мана , јер је једини савршен - Бог .
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 9.4.2010. 12:10

Ruzica :: Е, па овако...да нема НАС - ти би био у твојој "Маџарској"...шта???
Оно што су били твоји преци док их нисмо ослободили!!!
Хоћеш да им се вратиш??? НЕЋЕ ПРОЋИ!!! НЕЋЕ МОЋИ!!!
Зато - тако мало знаш о КРАЉЕВУ... ( не знаш ни правопис: Сремац - велико слово, Војвођани - велико слово).
'Ајде бре Ружо шалим се!
Живим у Новом Саду, мајка ми је Херцеговка, а отац Рудничанин. Ја сам рођен у Крагујевцу, зато се и тако зезам на сопствени рачун.
Србијанац сам по рођењу и инжењер по струци - дакле полуписмен. Не замери.
:D
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука Ruzica 9.4.2010. 12:43

Прихватам оно што си написао - за шалу... али НЕМОЈ СЕ ТАКО ШАЛИТИ!!!
Није ни духовито, ни лепо...
Аватар
ддушко
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 66
Приступио: јул 2010

Порука ддушко 2.8.2010. 18:53

То како се владике понашају је њихова лична ствар и за то ће Господ Бог да им суди ако има основа, боље размислите каква је ваша вера,јер имам утисак да 99,9 одсто Срба уопште или има врло мало вере у Бога и његова чуда,нема позитиван став о Богу и сл.
Где год се поведе разговор о Богу скоро нико не верује да је Он створио Земљу и живот на њој,да је земља млада (по старом православном календару ово је 7518.година од стварања света),закључци типа "Кад будем видео Бога вероваћу у њега" и "Зашто Бог дозвољава толико зла на свету ?"
Одговори су да није Бог нечија лична ствар да се зове нпр. телефоном итд.
Зло на свету постоји јер се Он покајао што је створио човека и проклео га,и дао му слободну вољу да чини шта год хоће,али не може докле хоће.
Дакле,све ово што нам се дешава је последица неверовања и отпадања од православног живота.
"Српски народ је претрпео тешке шибе у последњем рату због свог отпадања од Бога..."
св.Николај Велимировић,09.10.1954. 20-годишњи помен помен краљу Александру у САД
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију