srpskinacionalisti.com

Српски националиста-може ли не бити монархиста

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Pont
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 30
Приступио: нов 2009

Čitajte Serafima Rouza gospodo!

Порука Pont 14.11.2009. 2:47

Evolucionizam je jeres!
Аватар
Бојан РСК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 630
Приступио: апр 2009
Место: Европа Нација

Re: Čitajte Serafima Rouza gospodo!

Порука Бојан РСК 15.11.2009. 14:14

Pont ::Evolucionizam je jeres!

Писање латиницом је помагање затирању српског језика, писма и културе.
We Don't Need Terrorists, Homicide Bombers, 50 Milion Muslims Will Turn Europe Into Muslim Continent, In A Few Decades

http://www.youtube.com/watch?v=IdfpbwnjgaE&feature=related
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Re: Српски националиста-може ли не бити монархиста

Порука Протомајстор 21.12.2009. 18:15

Ево тек сам сада успео да ишчитам ову одличну тему.

1. страница:
Игорсима-МДубаић (о Божијим и људским законима)
Заповести = За-повести (Апостол Павле: „Све нам је дозвољено, али нам није све на корист“)
Закони = Закинути, За-гонити (Тома Фила: „Ако ја као адвокат победим државу у неком спору, онда каква је то држава? “(Не могу да се сетим тачног цитата))

2. страница:
mdubaic ::Толико су се уживили у улогу коју им је организовала демократија да и не помишљају - а шта ако банкарски ситем једног тренутка стане??? Шта онда, ..., када нема протока новца који је намерно изазван. Шта радити кад продавнице стану са продајом зато што им је роба пропала а и купци немају пара, када завлада глад???
Сценарио - Србија лета 1993.
Али не може то тако друже Шаиновићу! Шаљемо деда Абрахама са џаковима пара!
(Дејан Лучић се куне да је "деда" био Хазар! А Шаин труне у Хагу...)

mdubaic ::Једна од великих превара је и аутомобил. За рад мало комфора да се превезе од тачке А до тачке Б тај ауто на 100км потроши скоро 10-тогодишњу потребу човекову за кисеоником.
Да ли је ово могуће? Шокиран сам. :shock:

mdubaic ::Да ли ће Србија бити поново монархија? Биће!
=D>

4. страница:
Трећи :: У њему (и не само у њему) пише да је краљ Милутин ослепио сина, и цар Душан удавио оца; а краљ Милутин је Божији изабраник - светац. Ја само запажам какви су Божији критеријуми; ослепио сина, па - светац.
Да, помало необично...
Али, већину најзначајнијих манастира је управо подигао Милутин - то су његове покајнице! Сва та светла која је попалио, горе и данас. Можда је то покајање и то за-дужбинарство (за-душу!) помогло нечему? Верујем да је тако било, али не могу знати.
Његов је пак син ослепљен и Душанов отац удављен. Тај ослепљени па удављени се зове Свети Стефан Дечански.
И шта се ти петљаш у та унутарСветачка посла, ко да се па нешто разумеш? :roll:

Трећи :: Поред Атиле, један од најсуровијих је био и онај што је Јеврејима наређивао да врше несхватљиве злочине: „Зато иди, и побиј Амалика, и затри као проклето све што год има; не жали га, него побиј и људе и жене и дјецу и што је на сиси и волове и овце и камиле и магарце.“
...
За мене је злочин - злочин. Без обзира ко га починио.
...
Знам, знам... Таква су била времена... Ни ова данашња нису много боља.
Па то и јесте одговор. У она времена су Асирци, па и Вавилонци примењивали тактику "пола побиј, а пола расели" када насилно освоје неки град. У поменутом случају Мојсије се вратио напола обављеног задатка (побили су само мушкарце), али му је Јахве дао "остав". У данашњој старозаветној теологији овај случај се чак тумачи као негативан пример, мада је пророк само слушао налоге. Хитлер је пак ово тумачио на сличан начин као и ти, али он је био у "Тули" и такође слушао "налоге".

Само се питам, да ли ће икад ова двоножна створења звана „људи“ променити тај свој начин размишљања и понашања...
...
Мени се чини да неће. Биће све гори и гори. Док не униште свет. А надају се да ће у Рај...
Па још су стари грчки филозофи сконтали да се Бог не може променити на боље, јер је савршен. Дакле тако и људи, мењају се само на горе. Али како сад то да ти објасним са креационистичко-еволуционистичке позиције? :mrgreen:
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 21.12.2009. 22:20

Протомајстор ::Па још су стари грчки филозофи сконтали да се Бог не може променити на боље, јер је савршен. Дакле тако и људи, мењају се само на горе. Али како сад то да ти објасним са креационистичко-еволуционистичке позиције? :mrgreen:

И не покушавј! Јер људи се већ одавно не могу променити на горе; гори него што јесу, тешко да и могу бити.
Да природа ради нама то што ми радимо њој, одавно нас не би било.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Гага
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 868
Приступио: окт 2006

Порука Гага 22.12.2009. 0:22

Трећи.

Разговарју оптимиста и песимиста.
Песимиста: "Лоше је да неможе бити горе."
Оптимиста: "Може,може."

Све зависи да ли си као ти песимиста, или си као ја оптимиста.

И за крај сам две ствари, у материјалном смислу, немају краја.
Свемир и људска глупост.
8) 8) 8)
Да Бог да догодине у Дреници.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 22.12.2009. 0:43

Гага :: И за крај само две ствари, у материјалном смислу, немају краја.
Свемир и људска глупост.

Ето видиш... Да није људи, само би свемир био колосалних димензија. Ипак неке „користи“ и од нас...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Горска вила
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 63
Приступио: авг 2010
Место: Велика Србија

Порука Горска вила 22.9.2010. 3:36

Нама једино Монархија може бити спас. Докле год буде било странака и осталих заинтересованих групација, које ће наводити народ свака на своју страну и свака водити засебну политику због проклетог новца, Србском народу неће бити добро.
Мишљења сам да истински националиста треба Србство да воли више од свега, а самим тим и да буде монархиста.
Подржавам апсолутну монархију.

Без Краља не ваља!
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину!

игорсима ::Добро, са овим ставовима се слажем.
Краљ мора да буде изнад државе, изнад народа и изнад Цркве и да уједињује сво троје и све остало што је српско.
Краљ мора да стане у сенку Божију, мада не треба истицати Православље из два разлога, прво - има их и који нису православни, а друго - Бог је Бог и Црква нема тапију над њим.

И шта с тим? Ако се некоме нешто не свиђа, нека бира погодније место за себе. Докле више да шишикамо туђинце и да се ми њима прилагођавамо? Докле ће неко други имати већа права од Србина Православца у сопственој Отаџбини?
Крв ми плава венама тече, мени је Србство од свега прече!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 22.9.2010. 12:28

Нешто обичан народ и не цијени Аца престолонасљедника, монархија је пропала 41 и нема више повратка на старо, овај јадни Ацо не зна српски да говори, брука претка , једног славног краља Петра Ослободиоца, који је по мени био наш набољи краљ и владар.
TargetX
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 183
Приступио: сеп 2010

Порука TargetX 22.9.2010. 12:39

Бојан РСК ::Веровање у еволуцију не значи аутоматски не веровање у Бога или непоштовање Цркве и њених закона.
Истина је да људи еволуирају, да се развијају физички и ментално. Доказ за то су земни остатци људи који су живели у средњем веку. Њихова просечна висина је била највише око 170 код мушкараца и знатно мање код жена. Код Краљева су пронађени скелети чија је просечна висина, код мушкараца била 159, а код жена чак 152 сантиметра. Животни век тадашњих људи је био знатно краћи, у просеку не више од 40 година. Интелектуалне способности су им вероватно биле слабије, мада је моје мишљење да не драстично, можда ни мало. На то је утицала исхрана, претеран физички рад, слаби хигијенски услови, неупоредиво лошија медицина итд. Што се тиче самог настанка људи и Дарвинове теорије и религијских схватања, о томе не волим много да размишљам јер ми Адам и Ева не изгледају као најлогичнији одговор, али то не значи да не верујем у Бога, напротив Бог и стварање света од Његове стране су најприроднији и најлогичнији одговор, јер само неки велики ум може да створи све постојеће и да га одржава таквим какво јесте. Теорија великог праска је жалосно-смешна, сем у случају да га је изазвао Бог али ни о томе не желим да говорим, нити верујем у то јер је супротно Православним учењима за које имам осећај да су истинити. Постоје различити људи, различити Хришћани и њихова схватања Хришћантва су различита. На пример човек који је вођа садашњег "Збора", Мркаја, зову га и Бјели Вук, тврди да се Царство Божије узима на силу, и да није грех ратовати и убијати за Земљу и народ, напротив. За такве тврдње као доказ узима и цитате из Библије.

Хришћанство не признаје теорију еволуције него креациону науку!
Уосталом прочитај "Православни поглед на свет и савремене науке о природи" уџбеник за средње школе из креацију (барем то има на нету у пдф-у) и многе ствари ће ти бити јасније.
Помози Господе,
да оборена у прах,из праха устане,
да се расута сабере ,да ослепела прогледа,
да убијена ,мучена и спаљена,
да заклана,згажена обешена и распета,
у знане и незнане гробове сахрањена,
и из свих гробова и мука васкрсла,
ЦЕЛА СРБИЈА СТАНЕ ПОД ЈЕДАН ВЕНАЦ!!!!
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 22.9.2010. 13:56

Хришћанство нема ништа са науком, нити са научним теоријама па биле оне креационистичке или еволуционистичке. То је замка на коју многи падају.

Људи код нас треба коначно да схвате да хришћанство није доктрина него доживљај, и да није идеологија, то јест списак обавезних "истина" у које треба веровати беспоговорно, него свакодневни живот са Богом и у Богу и борба против греха у себи и друштву.

Бог је жив а не мртво слово на папиру неког уџбеника, Богу се служи о Богу се не учи, онај који много зна о теологији је стручњак за дотичну област, што не значи и да је верник. Узалуд њему много знања и памети ако Бога не поштује, од греха се не гнуша, и не тежи савршенству које је Христос.

И неписмени сељак без дана школе, који је побожан и честит ће се спасти пре него сви учени теолози који знају како треба чинити а не чине. А више ћеш хришћанства наћи у свим српским епским песмама него у свим филозофским наклапањима по књигама са Теолошког факултета.
TargetX
Млади националиста
Млади националиста

Порука TargetX 22.9.2010. 20:15

Jovan-Vladimir ::Хришћанство нема ништа са науком, нити са научним теоријама па биле оне креационистичке или еволуционистичке. То је замка на коју многи падају.

Људи код нас треба коначно да схвате да хришћанство није доктрина него доживљај, и да није идеологија, то јест списак обавезних "истина" у које треба веровати беспоговорно, него свакодневни живот са Богом и у Богу и борба против греха у себи и друштву.

Бог је жив а не мртво слово на папиру неког уџбеника, Богу се служи о Богу се не учи, онај који много зна о теологији је стручњак за дотичну област, што не значи и да је верник. Узалуд њему много знања и памети ако Бога не поштује, од греха се не гнуша, и не тежи савршенству које је Христос.

И неписмени сељак без дана школе, који је побожан и честит ће се спасти пре него сви учени теолози који знају како треба чинити а не чине. А више ћеш хришћанства наћи у свим српским епским песмама него у свим филозофским наклапањима по књигама са Теолошког факултета.

Креација је наука о постанку од Господа није она никаква теорија, то сам и нагласио кад сам болдовао теорија . Теорија је претпоставка нешто још недоказано док је креација илити стварање чињеница и невидим проблем да се омладина осим на веронауци још накнадно учи о стварању. Та књига је (ако не грешим) издање руске православне црке, углавном православци су је направили да би доказали дебилност еволуције. Наравно има још књига о Стварању међутим нема их баш на нету а ако и има оне су на руском.
Помози Господе,
Аватар
Бојан РСК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 630
Приступио: апр 2009
Место: Европа Нација

Порука Бојан РСК 23.9.2010. 15:35

TargetX
Креација је наука о постанку од Господа није она никаква теорија, то сам и нагласио кад сам болдовао теорија . Теорија је претпоставка нешто још недоказано док је креација илити стварање чињеница и невидим проблем да се омладина осим на веронауци још накнадно учи о стварању. Та књига је (ако не грешим) издање руске православне црке, углавном православци су је направили да би доказали дебилност еволуције. Наравно има још књига о Стварању међутим нема их баш на нету а ако и има оне су на руском.

Колико год је "дебилна" теорија еволуције (мало јесте површна и непотпуна, признајем) толико је дебилна и тврдња да је шест милијарди људи настало од двоје и то за седам и по хиљада година, са све различитим расама. :?
Мени је јасно да сте, већина вас, уосталом као и ја, васпитани као православци али размишљајте мало слободније и отвореније, неће Богу сметати ако укључите мозак.
We Don't Need Terrorists, Homicide Bombers, 50 Milion Muslims Will Turn Europe Into Muslim Continent, In A Few Decades

http://www.youtube.com/watch?v=IdfpbwnjgaE&feature=related
Аватар
Стефан Србин
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 6
Место: Космет

Порука Стефан Србин 23.9.2010. 18:51

НЕ, нису 7 и по хиљада година у питању, тада је био потоп, где су остали праведници, а адам и ева су били много раније...................................................... Уосталом, је л' ти знаш ко је финансирао ту накарадност и уопште нешто о дарвину??
Србија је вечна док су јој деца Богу верна.............................................
TargetX
Млади националиста
Млади националиста

Порука TargetX 23.9.2010. 20:25

Бојан РСК ::
TargetX

Колико год је "дебилна" теорија еволуције (мало јесте површна и непотпуна, признајем) толико је дебилна и тврдња да је шест милијарди људи настало од двоје и то за седам и по хиљада година, са све различитим расама. :?
Мени је јасно да сте, већина вас, уосталом као и ја, васпитани као православци али размишљајте мало слободније и отвореније, неће Богу сметати ако укључите мозак.

наравно да Богу не смета кад читаш истину а не сумануте идеје неког поремећеног дарвина које је преузео од вавилонаца и старих грка(а знамо какве су те цивилизације). у тој књизи је одлично објашњено и то како су сви данашњих људи потомци директно адам и еве. и велика већина еволуцијских заблуда је приказана у правом светлу. углавном пре него што ми противречиш прочитај тј прелистај мало ту књигу и размишљај мало отвореније ( :D ), није све што се учи у школи одма и тачно, и ја сам учио те дебилности као и сви остали..
Помози Господе,
Аватар
Demo(n)lisher
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 680
Приступио: феб 2010

Порука Demo(n)lisher 24.9.2010. 12:12

Бојан РСК ::Постоје различити људи, различити Хришћани и њихова схватања Хришћантва су различита.

Наравно да постоје. Само Хришћанство, као религија се може тумачити на милион начина, зато што свака индивидуа која узме да чита Библију, тумачи је према свом размишљању и становишту. Чак су и највећи сатанисти овог доба рекли за себе да следе Бога, Његов пут и Његову идеју.
Чарлс Менсон је следио идеју секте ''Процес Црква коначног суда'', која је била распрострањена у Калифорнији. Учење је гностичко и веровање у помирење Христа и Сотоне на Судњи дан, када треба судити човечанству за све грехе и моралне суноврате. Они су се позивали на Христове речи ''Воли свог непријатеља'', а с обзиром да је Сатана главни непријатељ Христа, непријатељство се мора превазићи да би се судило грешном људском роду. Христ би у том случају судио човечанству, а Сотона би изигравао егзекутора. Сам Менсон за себе тврди да је ''мешавина'' Христа и Сотоне. Док је био на слободи, обилазио је и Христове храмове, и Цркву Сотоне Шандора ЛаВеја.
Што се тиче ЛаВеја, он није сматрао Цркву претњом по његов ''религиозни позив'', он је Хришћанство сматрао ''ирелевантном религијом'' која није у стању да задовољи примарне егзистенцијалне потребе једног човека. Као и Кроули, чији је он био ''фан'', сматрао је да ће Хришћанство само себе угушити у својој немоћи, али све то није спречило ЛаВеја да заврши свој живот у католичкој болници.
Хитлер је такође сматрао Хришћанство ''мање погубним средством по немачки народ''. Када је Химлер основао СС, он је одред устројио према језуитским начелима, и Немци су на крају Другог светског рата сарађивали са папом како би избегли ''страшни суд''.
Хришћанство се битно разликује од јудаизма, ја чак могу да тврдим да се у јудаизму и други ''Бог'' слави, али нећу сада да улазим у езотерију. Сада, неко може да верује у Дарвина, или у ту тезу да је човечанство настало буквално од две особе, али све те тезе су далеко од праве истине.
Србија је вечна док су јој деца верна!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију