srpskinacionalisti.com

Баркод и жиг звери

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Баркод и жиг звери

Порука SMUK 15.7.2013. 22:34

Систем је део државе и обратно.

Није, постоје разни системи.

Наравно да се може бити независан али не овако како ви дискутујете на теми: једноставним одласком на село.
Тако не можеш бити независан јер си у систему, у сваком селу постоје разни партијаши, удбаши, итд. Или се приклањаш систему (држави) или се селиш на напуштена и заборављена места где нико није крочио. Е, на таквим местима можеш бити независан у великој мери, скоро савршено независан.

Дођи ти код мене у планину, да видиш шта и како, па после мудруј.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.7.2013. 22:43

Шта мислите о овом филму? За разлику од Дигиталног Анђела, нису набацане теме, боље организована прича, бољи дизајн, краће траје и тачно се зна са чијим је благословом тј.

Ово сам гледао пре 5,6 година. Ништа нарочито, параноја либерализованих хришћана.

СА БЛАГОСЛОВОМ ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА
ЕПИСКОПА БАНАТСКОГ Г. НИКАНОРА (БОГУНОВИЋА)

Е ако је са БЛАГОСЛОВОМ онда нема зајебанције!

Са суботарима не дискутујем ни сад нити икад, нити је ово форум "адвентизам" већ "православље".

Откуд сад то Боровићанине? Зар адвентисти нису твоја екуменска браћа из ССЦ? Зар тако са браћом?
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3946
Приступио: сеп 2004

Порука Камени 30.9.2013. 10:41

Некада на филму као научна-фантастика, данас стварност.
Производња Тесла С са 160 робота, све мање радника потребно.

За 30 година, 75% возила у саобраћају ће бити без возача, камиони, аутобуси...

Војници и полицајци, службена лица ће имати наночип имплантате, што је већ случај у Мексику од 2004.

Слика

Технологија постаје све више тоталитарна и глобална. Зато је и план да се смањи број људи на свету на 500 милиона и то није ни тајна.

http://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1572
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 11.10.2013. 8:12

Антихрист мора покорити три цара пре него што постане светски владар.
Та три царства ће се њему супроставити пошто ће свет бити подељен на 10 великих регија.
Верујем у испуњење светоотачких пророчанстава да ће се обновити руско и византијско (тј. србско-грчко) царство и уз још једно царство (тј. велику државу а не мора бити монархија) која ће чинити та "три цара".
То је период који нас чека ускоро па тек после пропасти тих православних царстава наступа задњи чин апокалипсе, долазак и владавина Антихриста и онда победа Светих уз славни Други долазак нашег Спаситеља Господа Исуса Христа Који ће обновити (преобразити) небо и земљу и онда наступа васкрсење мртвих, Страшни Суд и вечност.

Овај филм је веома добро описао тај задњи чин апокалипсе (уз неке мање грешке). погледајте: http://www.youtube.com/watch?v=K0HTdpHeWyA

Чак су и муслимани направили солидан филм о томе, са мало више грешака јер они описују Антихриста као неког коме је скроз испало око (ту се преувеличава мислим, јер онда би он испао много ружан а Свети Оци кажу да ће бити наоко леп и заводничког изгледа) и још нешто помало искривљују, али суштину ни они не промашују.
Иначе, муслимани Антихриста зову Деџал.

Погледајте и њихов филм: http://www.youtube.com/watch?v=vO2bhXJDghw
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.10.2013. 21:37

Антихрист мора покорити три цара пре него што постане светски владар.
Та три царства ће се њему супроставити пошто ће свет бити подељен на 10 великих регија.
Верујем у испуњење светоотачких пророчанстава да ће се обновити руско и византијско (тј. србско-грчко) царство и уз још једно царство (тј. велику државу а не мора бити монархија) која ће чинити та "три цара".
То је период који нас чека ускоро па тек после пропасти тих православних царстава наступа задњи чин апокалипсе, долазак и владавина Антихриста и онда победа Светих уз славни Други долазак нашег Спаситеља Господа Исуса Христа Који ће обновити (преобразити) небо и земљу и онда наступа васкрсење мртвих, Страшни Суд и вечност.

:lol: :lol: :lol:

Овај филм је веома добро описао тај задњи чин апокалипсе (уз неке мање грешке). погледајте: http://www.youtube.com/watch?v=K0HTdpHeWyA

Класичне будалаштине надрихришћана.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 11.10.2013. 21:56

А теби криво што ће твој "Мошијах" да изгуби власт и погине на Мегиду.... утата, утата.. :D
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 11.10.2013. 22:07

Миииир! Де-цо!! :-s
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.10.2013. 22:21

Раде Дерикоња ::А теби криво што ће твој "Мошијах" да изгуби власт и погине на Мегиду.... утата, утата.. :D

Мешијах је Исус Христ и Он је једном дошао и доћи ће поново!

Ништа он није оснивао, а поготово Цркву. Он је само сазвао и председавао Сабором у Никеји.

То је то! Он је сазвао сабор и одредио како ће се од тад веровати, и тада је рођена Римско-вавилонска црква са свим могућим паганским примесама која су помешана са правом вером у Исуса Христа. Константин је један од главних вукова који није штедео стада.

А крштен је од епископа Евсавија.

То је обична лаж као и "Милански едикт" и све остало у тој лажној црквеној историји! Константин је био паганин и следбеник паганског култа "Sol Invictus".

То је наш свети Цар и мајка његова царица Јелена.

Није он никакав свети човек већ тиранин и убица који није ништа био бољи од свих осталих римскиг царева, само је био прагматичан и ставио је цео један верски покрет под своју контролу ради хомогенизације своје већ пропале државе.

Нико ми није крив што верујем исправно.

Вероватно си би на прослави са браћом која исто тако верује.

Слика
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 11.10.2013. 22:41

Нисам ишао на ту сатанску сеансу у Нишу. Не верују они као ја, јер Црква је омеђана догмама а латини су их погазили одавно.

Уосталом, могу тако да кажем да су они твоја браћа јер и они верују у Исуса Христа који ће доћи поново, итд.
Али, тај "Исус Христ" у кога разни јеретици верују ће бити препознат, нажалост, у Антихристу.

Што се тиче светог цара Константина: он је пре крштења био паганин, био али од крштења више није.

А нормално је да цар иде у ратове кад се мора, тамо где се убија, па неће ваљда у рату да играју преферанс?..
Ууу бре, забринуо си ме сада: да ти ниси неки трули пацифиста из неке НВО?...шта ти уради онај Петровић.. :shock:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 11.10.2013. 23:08

Црква је омеђана догмама

Црква је омеђена Божијом Речју, а не догмама!

Уосталом, могу тако да кажем да су они твоја браћа јер и они верују у Исуса Христа који ће доћи поново, итд.

Не не ја верујем у Исуса, а ти и они верујете у Исуса али и у Цара Константина и славите их обојицу!

Што се тиче светог цара Константина: он је пре крштења био паганин, био али од крштења више није.

Никад се није крстио!

А нормално је да цар иде у ратове кад се мора, тамо где се убија, па неће ваљда у рату да играју преферанс?..

Не говорим ја о ратовима већ о његовој породици коју је пола поубијао.

Ууу бре, забринуо си ме сада: да ти ниси неки трули пацифиста из неке НВО?...шта ти уради онај Петровић..

Нисам, па и Петровић као и ти (а и Папа) обожава дотичног Цара (чак покушава да га прогура као неког Србина).

http://www.youtube.com/watch?v=XODDxUMpeg0

Такође верује у никејску превару о тројству коју је тај исти Цар успоставио (даје јој чак и научно објашњење).

http://www.youtube.com/watch?v=UitAua1r75o
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 11.10.2013. 23:25

Па, и ап.Павле био Савле, учествовао у убијању хришћана и шта сада?...Чудни су путеви Господњи а Бог тражи покајање од људи.

Био крштен, читај мало боље. А у Исуса верују и демони, исповедају Га као Сина Божијега и шта сада?...Веровати није довољно, већ живети по вери, бити послушан Духу Светоме.

И шта ћеш сада да учиниш поводом Петровићевих испада?. Јел правиш раскол од њега и неку своју организацију?..
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.10.2013. 0:02

Па, и ап.Павле био Савле, учествовао у убијању хришћана и шта сада?

Не говорим о хришћанима већ о његовој породици коју је пола побио!

Био крштен, читај мало боље. А у Исуса верују и демони, исповедају Га као Сина Божијега и шта сада?...

Никад није био крштен још једна фризирана црквена лаж.

Веровати није довољно, већ живети по вери, бити послушан Духу Светоме.

Код Константина тога није било.

И шта ћеш сада да учиниш поводом Петровићевих испада?

То је његово веровање шта му могу, ја сам њему давно рекао да је то погрешно и да провери Писма.

Јел правиш раскол од њега и неку своју организацију?..

Какав бре раскол? Па нисам ја са њим у никаквом јединству па да правим раскол и нисам као ти да трчим по неким организацијама које себе називају црквама.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 12.10.2013. 0:50

Шта ће теби организација и дружина, довољан си сам себи као институција... :D

И какве везе имају династичке борбе са потирањем породичног живота?..
Увек су интереси Државе изнад свега важнији, не можеш поредити Константина и неког ко убије жену (и њене) из болесног хира или љубоморе...
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 12.10.2013. 1:54

Шта ће теби организација и дружина, довољан си сам себи као институција... :D

Meни не треба никаква институција нити сам ја институција нити видим потребу за њом.

И какве везе имају династичке борбе са потирањем породичног живота?..
Увек су интереси Државе изнад свега важнији, не можеш поредити Константина и неког ко убије жену (и њене) из болесног хира или љубоморе...

Шта лупаш ти? Какви бре интереси државе? Он је побио своје ближње бојећи се да му не узму власт. Јел Христос учио да убијамо ближње своје зарад земаљске власти? Јел то порука Јеванђеља? Јел тако поступа онај који се обратио Богу? Јел су династичке борбе и интереси земаљских царстава најбитнији за једног хришћанина?
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 12.10.2013. 12:43

Да, управо Христос доноси мач у кућу а не (лажни) мир. Он раздваја ближње једне од других, Њега ради.
Читај мало Јеванђеље и едукуј се.
Људи се, пре свега, деле на оне које су на страни Добра и оне који су на страни Зла а не по роду, нацији или шта већ друго.
Или си на страни сатане или на страни Бога (Христа). Нема трећег.

У случају цара Константина је још комплекснија ситуација јер је он био владар једног великог хришћанског Царства и одлучивао је о судбини милиона људи.
То је огромна одговорност и нормално је да треба спречити било кога (макар то био и најблискији по роду) да угрожава државне интересе, а највећи интерес хришћанске државе је да сачува неокрњену веру (и културу) у народу.
Сем тога, не знамо детаље како се то збило (постоје разни извори) тако да не можемо доносити паушални суд о свему томе.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост