srpskinacionalisti.com

Исусова молитва!?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Да ли је Исусова молитва примерена за општу праксу?

ДА, потпуно је безбедна!
12
57%
НЕ, намењена је искључиво монасима!
0
Нема гласова
ДА, али уз надзор духовника!
4
19%
Не разумем?
5
24%

Укупно гласова : 21

Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Re: Исусова молитва!?

Порука Опричник 12.8.2012. 9:21

malena ::Ипак, кад се боље размисли - ти си безвезњак ! Много ти знаш ко у шта верује....... и, шта те брига за остале ? Не лупетај, веруј у шта хоћеш - пусти нас на миру :!:

Dobro, frau Malena, šta se duriš odmah? Kakve sam ja sve uvrede doživeo sa te vaše strane, pa evo opet opstajem. Ajd' izvini onda, pomešao sam te s Trećim... Zaboravio sam da ti ipak veruješ u Tvorca (ali na neki svoj čudni i zamršeni način).
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 12.8.2012. 9:30

-Цар Душан- ::Ја сматрам да је Божје пиће исцеђени сок од грожђа и да је то прави назив за вино. Ако мени не верујеш онда погледај сам процес прављења алкохолног ''вина'' - стави се Божји плод у кацу да се ферментише (квари) и то после човек треба да пије? И да назива Божјим пићем, и нигде не пише да је Исус пио алкохолно вино.
Можеш ти да сматраш шта год хоћеш, зна се од древних времена (чак и пре Христа) шта се подраумева као вино: да је то ферментисани сок од грожђа.
Твој проблем је што не прихваташ просту истину.
Исус је пио и на Тајној вечери, а чак и да није пио у Кани, Он је то благословио осталима да пију.
А то је исто као да је пио. :)

Ја је у Библији још нисам нашао... Али опет није лоше и тако се помолити, само да се те речи не мантрају више пута као што то раде пагани.
Не мора ни да буде у Библији.
Да је све речено у Библији онда не би Господ рекао Апостолима да ће им послати Духа Утешитеља, Духа Истине, Који ће их увести у сву истину и научити свему.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 12.8.2012. 9:43

Car Dušane, mislim da se prema ljudima ne treba biti baš tako strog. Nije asketski život za svakoga. Asketizam je, po meni, elitistička osobina, osobina koja ima aristokratsku čar, čar retkosti i neprosečnosti. I nepravedno je velike stvari zahtevati od malih i kukavica. Potrebno je da prvo oni sa sobom raščiste neke stvari. Ja lično prezirem alkohol, mada se događa da popijem čašu crnog vina u mesec dana ili hladno pivo na velikoj vrućini. Problem nastaje kada neko od istančanog uživanja u malo alkohola počne da se odaje velikim količinama alkohola i tada počinje razuzdanost koja ubija svako uživanje. A uživanja se ne moramo potpuno odricati ni mi koji želimo da živimo asketskim životom. Može se istančano uživati, ali samo do one granice do koje se ne krše moralne zapovesti. Nije zadovoljstvo kao takvo grešno, već je grešna ona želja za animalnom razuzdananošču. Uostalom, i Isus Hristos nam kaže da čoveka pogani ono što iz usta i srca izlazi, a ne ono što ulazi u usta i u trbuh!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 12.8.2012. 10:04

Sergian ::Можеш ти да сматраш шта год хоћеш, зна се од древних времена (чак и пре Христа) шта се подраумева као вино: да је то ферментисани сок од грожђа.
Твој проблем је што не прихваташ просту истину.
Исус је пио и на Тајној вечери, а чак и да није пио у Кани, Он је то благословио осталима да пију.
А то је исто као да је пио. :)

А где се то зна шта је било некад вино? Немој да си смешан молим те, и 4000 година пре Христа су људи упражњавали свакакве врсте неморала, каква древна времена о чему ти причаш. Прочитај Стари Завет, па види шта су све људи радили пре Христа (какве гадости). И шта је ферментација него процес кварења?

Не мора ни да буде у Библији.
Да је све речено у Библији онда не би Господ рекао Апостолима да ће им послати Духа Утешитеља, Духа Истине, Који ће их увести у сву истину и научити свему.

За мене мора, јер је за мене једини прави ауторитет Свето Писмо (Библија). Па да то им је рекао и то се обистинило и у Библији, шта ти ту није јасно? Добили су сво знање (Светог Духа) који их је водио у правом смеру да јављају радосну вест о Исусу. То је право знање на које се мисли у Библији, знање о Богу.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.8.2012. 10:13

Опричник ::Car Dušane, mislim da se prema ljudima ne treba biti baš tako strog. Nije asketski život za svakoga. Asketizam je, po meni, elitistička osobina, osobina koja ima aristokratsku čar, čar retkosti i neprosečnosti. I nepravedno je velike stvari zahtevati od malih i kukavica. Potrebno je da prvo oni sa sobom raščiste neke stvari. Ja lično prezirem alkohol, mada se događa da popijem čašu crnog vina u mesec dana ili hladno pivo na velikoj vrućini. Problem nastaje kada neko od istančanog uživanja u malo alkohola počne da se odaje velikim količinama alkohola i tada počinje razuzdanost koja ubija svako uživanje. A uživanja se ne moramo potpuno odricati ni mi koji želimo da živimo asketskim životom. Može se istančano uživati, ali samo do one granice do koje se ne krše moralne zapovesti. Nije zadovoljstvo kao takvo grešno, već je grešna ona želja za animalnom razuzdananošču. Uostalom, i Isus Hristos nam kaže da čoveka pogani ono što iz usta i srca izlazi, a ne ono što ulazi u usta i u trbuh!

Нисам ја строг брате, ја само причам истину која очиглендно не прија појединцима, јер траже сваког повода како би живели у греху. То је оно што каже Исус да ће људи у задња времена тражити ''мудраце'' да им причају што их уши сврбе (да им умире нечисту савест). Слажем се са тобом да човек треба радити све докле не крши Божје заповести, али у овом случају се крше Божје заповести брате. Човек који пије алкохол крши Божју заповест ''Не убиј'' јер се полако самоубија уносећи алкохол у организам. Бог нас је стваорио да чувамо наше, како духовно тако и физичко здравље. Јер једно иде са другим.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 12.8.2012. 10:26

Опричник ::... Zaboravio sam da ti ipak veruješ u Tvorca (ali na neki svoj čudni i zamršeni način).

Да рашчистимо једном за свагда: иако не би требало никоме да се "исповедам" да ли верујем или не - изјављујем:

- више пута сам на разне верске или религиозне теме написала да ВЕРУЈЕМ у Творца, што је и нормално јер само умно поремећен човек може мислити да је све настало случајно, само од себе !

- више пута сам написала да ја ОДВАЈАМ веру од религије и Цркве као узурпатора вере и манипулатора искреним верницима!

- нисам писала о томе зашто имам такав став јер је то лична ствар али сада морам да кажем да сам се више пута осведочила и неморалност савремени црквених "великодостојника", па самим тим - и оних из историје Цркве (част изузецима)! О чему се конкретно ради - не могу да пишем (није ово место за такве ствари) али пошто се попови, монаси, владике и остали нису ограђивали од таквих неподобштина, нису се бунили, критиковали.......него су се свим силама трудили да заташкају неморалне појаве и догађаје - одлучила сам да се ЈА оградим од њих и њихове организације! Довољно је да кажем да знам много, много више о СПЦ него што ико претпоставља!

- у моме веровању у Творца и Његово дело - нема НИШТА ЗАМРШЕНО, замршатељство настаје у главама оних који не разумеју и не промишљају о овим стварима, онима који идолатријски и буквално прихватају готова "објашњења" самозваних ауторитета, којима не одговара да људи размишљају својом главом. Као што је не могу у потпуности разумети начин на који религиозни људи испољавају своју веру у Творца- тако не очекујем да они разумеју мене!

- што се тиче цитирања бљутавих, умишљених, шовинистичких...сетенција разних психопата (Еволе и Достојевског) - боље би било да дотични укључи мозак а да искључи ЕПеПе ! Чега се паметан стиди.....

- више о овоме нећу писати, а ако некоме нешто није јасно - нека ми се обрати на пп, оно што могу и хоћу - објаснићу детаљније!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 12.8.2012. 21:54

Опричник ::Ajd' izvini onda, pomešao sam te s Trećim...
Е - и са Трећим си омашио! Опет...
Ајд' оно за Бога још у реду; али Трећи не верује ни у Ништа! Такав је. Готово... [-(

malena ::али пошто се попови, монаси, владике и остали нису ограђивали од таквих неподобштина, нису се бунили, критиковали.......него су се свим силама трудили да заташкају неморалне појаве и догађаје - одлучила сам да се ЈА оградим од њих и њихове организације!
Ха!! Идентичан мотив као и мој! А од свештеника, ако је честит (још увек има и таквих!), не бежим ни данас.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 13.8.2012. 1:26

Било је речи о мушко-женским односима у светлу хришћанства.
Бог је од духовних бића прво створио анђеле, могуће чак да је најпре од свих анђела створио ђавола...
Затим је стварао у етапама материјални свет и жива бића и то од најпримитивнијих до најсавршенијих. Ви сви добро знате кога је створио последњег?
Жену! Човечица је можда ипак насавршеније биће?
(Ово је више лична опсервација)

Што се тиче Опричниковог питања у вези Кундалини, појма не знам одговор!
Статистички гледано то одговара симптомима буђења "гује у недрима". Међутим, питање кундалинија је врло комплексно, није ту сасвим јасно о чему се ради. Никада нисам ни срео заиста правог стручњака за то питање. Најбоља тема на домаћим форумима је овде. Наравно и ту углавном сви тумарају у мраку незнања, али има занимљивих искустава.

Што се тиче практиковања Исусове молитве, моја је препорука да се она примењује само уколико се живи литургијски. Најповољнији периоди су за време великих постова кад имамо аскетску припрему за то, дакле сутра је добро започети циклус, а након поста смањити, или сасвим прекинути.
Опасно је непрестано се молити, јер дође до замора. Виђам по цркви људе који нон-стоп мрмљају молитву и врте бројаницу за време литургије, то је неисправно! После то раде и на улици и изгледају као да им није добро. Сваки фанатизам је погрешан.

Иста је прича са Кундалини, јер ту се често препоручује тзв. "уземљење". То може бити и обичан одмор од разних "духовних"техника, чак и од молитве.
Најбоље је отићи на излет у природу и пустити мозак на испашу. Ово је моја топла препорука.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 13.8.2012. 1:47

Hvala na odgovoru Protomajstore. Što se tiče preporuke, mislim da je to lakše reći nego ostvariti. Kako se opustiti kada 24h na dan osećam kako se nešto moćno unutar mene pokreće, kako nešto silovito struji i pulsira u gotovo svakom delu tela? Oči i pogled su mi bile neverovatno prodorne i hipnotizerske, nije mi bilo baš svejedno. Pored toga, dolaze trenuci kada imam osećaj kao da sam na kokainu...takva sila me obuzima a potom spušta. Doduše, najveća navala takvih simptoma je trajala do pre 2 dana. Sada intenzivnije čitam molitve i Novi Zavet i često se osenjujem krsnim znakom, tako da se danas hvala Gospodu Bogu, bolje osećam.
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 13.8.2012. 2:06

Слава Богу!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.8.2012. 20:43

То је прелест што заговараш Протомајсторе да Исусову молитву треба само сезонски вршити, чак и сасвим прекинути на неки период. То је опака прелест, то ђаво и жели!..
Управо је заповест апостолска (тј. од Духа Светога) која гласи "молите се непрестано", што не треба сасвим буквално схватити у смислу да у сваком тренутку се молимо Богу већ у смислу да је константно временски примењујемо.

А ти Душане не лупетај више, молим те!..Зашто теби толико смета ферментација?!..Па, без тог процеса и човеков организам не би могао да уопште функционише!....Научи основно о човековој анатомској грађи, и не хули на Божију творевину.

А у Библији не пише баш све, не пише ни колико је Христос био висок нити колико је тежак, дал је носио чарапе и које боје, итд.

Е, тупсоне... :)
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 13.8.2012. 22:00

Sergian ::А ти Душане не лупетај више, молим те!..Зашто теби толико смета ферментација?!..Па, без тог процеса и човеков организам не би могао да уопште функционише!....Научи основно о човековој анатомској грађи, и не хули на Божију творевину.

Ја да научим? Е мој брате заблудели, па јел' ти схваташ какав се процес одвија у бурету где се ферментише (квари) тај Божји плод, такав исти процес се одвија и у дебелом цреву, тако да ако ти се пије алкохол само ти настави да тражиш изговор да останеш у греху.
''Овако вели Господ:''Као кад ко нађе вина у грозду, па рекне:'Не квари га, јер је благослов у њему...''
Исаија (65,8)

А у Библији не пише баш све, не пише ни колико је Христос био висок нити колико је тежак, дал је носио чарапе и које боје, итд.

У Библији пише све оно што је најпотребиније за човека.
Е, тупсоне... :)

Браво докторе.
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 13.8.2012. 22:40

Sergian ::То је прелест што заговараш Протомајсторе да Исусову молитву треба само сезонски вршити, чак и сасвим прекинути на неки период. То је опака прелест, то ђаво и жели!..
Управо је заповест апостолска (тј. од Духа Светога) која гласи "молите се непрестано", што не треба сасвим буквално схватити у смислу да у сваком тренутку се молимо Богу већ у смислу да је константно временски примењујемо.

Све си у праву што си написао.

Можда се нисам добро изразио.
Рекох да треба смањити ван поста јер тада ефекти молитве нису такви као кад смо у аскези. Идеално би било да увек умерено мислимо и хранимо се, али то код мене није случај. Ја кренем у кампању код великих постова, након пар недеља скинем вишак килограма, доживљавам духовну и физичку катарзу, наравно све уз молитву. У том периоду ретко пишем и по форумима.

Други разлог што сам написао да треба мало апстинирати је што је Опричник изнео да има проблеме. Молитва захтева јак умни напор и некад може да буде као "со на рану" ако је неко тренутно неуравнотежен иако би требало да буде лек за та стања.
Умерено, само умерено...

Ипак, треба се увек молити - у праву си!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.8.2012. 8:32

Никад молитве доста, она не може да нашкоди, може само човек сам себи нашкодити ако се погорди. Добро Протомајсторе... :)

А ти Душане направи разлику између кварења и ферментације. Вино се поквари кад се укисели, кад се убуђа, и слично томе и онда то стомак човечији не може поднети.
А ферментација је нешто сасвим друго, то је по Божијем благослову јер тако и човеков организам функционише.

Ето, не пише све у Библији као што ти малопре показах. Како то да не пише све а ти таман помислио да мора све да пише?.. :D
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 14.8.2012. 15:48

Sergian ::А ти Душане направи разлику између кварења и ферментације. Вино се поквари кад се укисели, кад се убуђа, и слично томе и онда то стомак човечији не може поднети.
А ферментација је нешто сасвим друго, то је по Божијем благослову јер тако и човеков организам функционише.

Да, да како да не, а шта се дешава са Божјим плодом који стоји у бурету? Да он можда не добија Божји благослов? Ајде не лупетај, тај исти плод почиње да ври у бурету и да се квари и да буђа и сав воћни шећер који је користан за наш организам постаје алкохол. Дакле ми (људи) нећемо оно како је то Бог стваорио него хоћемо то ''боље'' да направимо, е благо теби и твојој памети.
Ето, не пише све у Библији као што ти малопре показах. Како то да не пише све а ти таман помислио да мора све да пише?.. :D

Написао сам већ једном али ти изгледа не читаш, у Библији пише све оно што је најпотребније човеку за добар и миран живот.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост