srpskinacionalisti.com

Исусова молитва!?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Да ли је Исусова молитва примерена за општу праксу?

ДА, потпуно је безбедна!
12
57%
НЕ, намењена је искључиво монасима!
0
Нема гласова
ДА, али уз надзор духовника!
4
19%
Не разумем?
5
24%

Укупно гласова : 21

Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Re: Исусова молитва!?

Порука malena 11.8.2012. 18:12

Договорено !
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 11.8.2012. 18:41

Није!!
Не пијем кафицу... [-(
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1781
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 11.8.2012. 18:46

Treći dere samo vinjak
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 11.8.2012. 19:34

Који бре, вињак? Зар не рече да је постао верник ?
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 11.8.2012. 20:02

A šta, vernici kao ne smeju da okuse kap alkohola :roll:? Ipak, kad se bolje razmisli i vi ste vernici, samo što ne verujete u Boga, već u Ništa.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 11.8.2012. 20:07

Đorđo Napolitano ::Treći dere samo vinjak
Трећи не троши такозвана 'жестока пића'.
Покушала 'браћа' да ме напију; није да нису... Али им никад неће бити јасно како неко може издржати да попије једно пиво (евентуално два!), и да остатак дана (или вечери) 'љушти' само сокове или киселу воду.
После, да Дунавом тече поред мене - џаба... Ја - 'своје' попио, и - здррррааво!

Опричник ::A šta, vernici kao ne smeju da okuse kap alkohola :roll:?
Сааамо вино!! И то кад се причесте...
А иначе - јок! Грех је...
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 739
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 11.8.2012. 21:51

Трећи ::Сааамо вино!! И то кад се причесте...
А иначе - јок! Грех је...

И то право вино (исцеђени сок од грожђа). Али наравно да су будале током историје пустале да се тај сок поквари (ферментише) и да се са њим бацају у транс призивајући демоне да их што лакше опседну.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 11.8.2012. 22:22

Ма не би био грех ни по једну-две чашице дневно тог 'ферментисаног', да себи људи знају меру... Него, прва чаша тражи другу, друга трећу, и тако редом; док „мушкарчина“ не 'укрсти очима'. А кад је п'јан - зна се - 'оће да се бије! Ако нађе кога слабијег од себе... Ако не нађе, онда, разуме се - 'надрљала' жена (колико сам се само тога наслушао; па и нагледао...). Па онда га у таквом стању наговоре на картање, или га нека 'радодајка' 'узме под своје', па му све паре покупи...
Знам; ти ћеш рећи да, кад се напије, ђаво заигра коло око њега, па га наводи на свакојака зла. Добро. Може то и тако. Али, како год тумачили - 'пијана глава не носи барјака'. Нит' је за друштво ('удави' све око себе), нит' је за 'код жене' (тамо га баш не треба!), нит' у рат, нит' за волан... Ма - ни за шта! Док се не отрезни. Ако се отрезни... Има их који се и не трезне више. Кажу - не смеју; скупо је... Јер, кад се отрезне, треба им пуно пара да се поново напију; а овако, 'само' доливају, и вазда п'јани.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1781
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 11.8.2012. 23:21

Трећи ::
Đorđo Napolitano ::Treći dere samo vinjak
Трећи не троши такозвана 'жестока пића'.
Покушала 'браћа' да ме напију; није да нису... Али им никад неће бити јасно како неко може издржати да попије једно пиво (евентуално два!), и да остатак дана (или вечери) 'љушти' само сокове или киселу воду.
После, да Дунавом тече поред мене - џаба... Ја - 'своје' попио, и - здррррааво!

Ma šalim se, ni ja ne pijem alkohol, jednom u dva tri meseca popijem pivo ili dva, a bio je period da nisam okusio alkohol više godina, tako da smo u tome na "istoj liniji"
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 12.8.2012. 7:19

Опричник :: Ipak, kad se bolje razmisli i vi ste vernici, samo što ne verujete u Boga, već u Ništa.

Ипак, кад се боље размисли - ти си безвезњак ! Много ти знаш ко у шта верује....... и, шта те брига за остале ? Не лупетај, веруј у шта хоћеш - пусти нас на миру :!:
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.8.2012. 8:12

Трећи ::Ма не би био грех ни по једну-две чашице дневно тог 'ферментисаног', да себи људи знају меру... Него, прва чаша тражи другу, друга трећу, и тако редом; док „мушкарчина“ не 'укрсти очима'. А кад је п'јан - зна се - 'оће да се бије! Ако нађе кога слабијег од себе... Ако не нађе, онда, разуме се - 'надрљала' жена (колико сам се само тога наслушао; па и нагледао...). Па онда га у таквом стању наговоре на картање, или га нека 'радодајка' 'узме под своје', па му све паре покупи...
Знам; ти ћеш рећи да, кад се напије, ђаво заигра коло око њега, па га наводи на свакојака зла. Добро. Може то и тако. Али, како год тумачили - 'пијана глава не носи барјака'. Нит' је за друштво ('удави' све око себе), нит' је за 'код жене' (тамо га баш не треба!), нит' у рат, нит' за волан... Ма - ни за шта! Док се не отрезни. Ако се отрезни... Има их који се и не трезне више. Кажу - не смеју; скупо је... Јер, кад се отрезне, треба им пуно пара да се поново напију; а овако, 'само' доливају, и вазда п'јани.

Вала све што си рекао је истина, али сама истина. И ја бих још нешто додао, никако ми није јасно како неко може да каже, прија ми вино, пиво, ракија... итд. Свако ко има иоле мало нормално чуло укуса ће рећи, пиво ми је горко, вино ми је кисело, ракија је љута... Али не то им је само изговор да би се бацили у транс и надрогирали се, али ово ''надрогирали'' милсим озбиљно. Једино да кажеш пиво кад је ладно па може да се поднесе... Али то нема никакву паметну сврху - пити отров - наливати се - ако си жедан пиј воде или неки сок... Ал' добро шта да се ради, све је могуће кад човеку отупе чула.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 12.8.2012. 8:52

Црква Христова благосиља пијење вина у одређене дане, а добро је (из здравствених разлога) попити и по мало ракије.
Женама се у трудноћи препоручује пиво, наравно у умереним количинама, због стварања млека ради дојења детета.

Што се тиче теме: многи Свети Оци кажу да је Исусова молитва најпречи пут ка спасењу, кроз ову молитву се подвижник најбоље приближава Богу али уз велику пажњу на саме речи и на остало делање.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.8.2012. 9:06

Sergian ::Црква Христова благосиља пијење вина у одређене дане, а добро је (из здравствених разлога) попити и по мало ракије.
Женама се у трудноћи препоручује пиво, наравно у умереним количинама, због стварања млека ради дојења детета.

Чекај брате, јел' ти стварно верујеш да покварени сок од Божјег плода може нечему да користи у човековом организму? Ево још један од разлога што више поштујем моралне атеисте.

Што се тиче теме: многи Свети Оци кажу да је Исусова молитва најпречи пут ка спасењу, кроз ову молитву се подвижник најбоље приближава Богу али уз велику пажњу на саме речи и на остало делање.

На коју молитву мислиш, мислим текст молитве?
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 12.8.2012. 9:09

Није то покварени сок већ Божије пиће, које је и Христос пио на свадби у Кани Галилејској.

Мислим на речи Исусове молитве.
Почетна је: "Господе Исусе христе, Сине и Логосе Божији, Богородице ради помилуј ме грешног!", после је то скраћивано све до оне крајње са пет речи: "Господе Исусе Христе, помилуј ме!".
Ова крајња је згодна за умно делање кад смо у некој гужви, у јавном превозу и слично.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 12.8.2012. 9:19

Sergian ::Није то покварени сок већ Божије пиће, које је и Христос пио на свадби у Кани Галилејској.

Ја сматрам да је Божје пиће исцеђени сок од грожђа и да је то прави назив за вино. Ако мени не верујеш онда погледај сам процес прављења алкохолног ''вина'' - стави се Божји плод у кацу да се ферментише (квари) и то после човек треба да пије? И да назива Божјим пићем, и нигде не пише да је Исус пио алкохолно вино.

Мислим на речи Исусове молитве.
Почетна је: "Господе Исусе христе, Сине и Логосе Божији, Богородице ради помилуј ме грешног!", после је то скраћивано све до оне крајње са пет речи: "Господе Исусе Христе, помилуј ме!".
Ова крајња је згодна за умно делање кад смо у некој гужви, у јавном превозу и слично.

Ја је у Библији још нисам нашао... Али опет није лоше и тако се помолити, само да се те речи не мантрају више пута као што то раде пагани.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију