srpskinacionalisti.com

Исусова молитва!?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Да ли је Исусова молитва примерена за општу праксу?

ДА, потпуно је безбедна!
12
57%
НЕ, намењена је искључиво монасима!
0
Нема гласова
ДА, али уз надзор духовника!
4
19%
Не разумем?
5
24%

Укупно гласова : 21

Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Re: Исусова молитва!?

Порука malena 11.8.2012. 7:23

-Цар Душан- ::
malena ::Брате, ти си зрео за "лечење" код попа Бранислава ! Без лопате, ашова, шипке.... нема лека за вас "свете" и "безгрешне" !

Мислим да си промашила тему. Овде се говори о Исусовој молитви, тако да немој да трујеш прва и да провоцираш.

Што да не ?? Па ја сам по вама мање вредно биће и могу да радим шта ми је воља, опроштено ми је унапред ! Промашио си ти и Исуса, камо ли Његову молитву..... Не, не....само лопата и шипка могу да реше твој проблем и то онако поповски, у складу са светим ревновањем и из чисте љубави - па по гузици ! Тек тада би можда могао да се пренеш и да видиш колико си сам затрован !
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 11.8.2012. 10:54

Uh uh, što smo se našli pogođeni :). Još jedna stvar tipična za žene jeste da vole da ogovaraju i da potcenjuju jedna drugu (npr. Ana voli da ogovara Tanju), ali ako pred jednom ženom kažeš nešto "uvredljivo" za ženski rod, odmah skače ko oparena. Ti si očigledno u odsustvu argumenata krenula da me vređaš, ali ja bih te ipak zamolio da daš neki protivargument, a ne da me hvataš na galamu i nervozu. Ostajem pri onome što sam rekao, ogromna većina žena je nesposobna za bilo šta izvan seksualnosti i u gotovo svakoj čuči bludnica. Zato je žena sinonim za iskušenje, ili što kaže Dostojevski "svaka žena je zmija i svaka zmija je žena". Da je žena pretežno, a često i isključivo seksulna, dokazuje i to da je čitavo njeno telo erogena zona, svaka tačkica na telu, svaki dodir na bilo kom mestu je polno draži. Ipak, to što je takva kakva je, ne daje nikom za pravo da ženu potcenjuje. Npr. ja svoju lepšu polovinu posmatram kao moju boginju, a moja majka je osoba koju najviše cenim. Dakle, ne mora da znači da ako neko izrekne surovu istinu o ženskom rodu, da taj mora biti i ženomrzac, već naprotiv... eto, ja sam vam tipičan primer ;). Ja kao veliki grešnik nemam moralnog prava da osuđujem bilo koga, jer da bih se usudio da to radim, moram biti savršen čovek. Uostalom, Gospod Isus Hristos je kazao narodu koji je želeo da linčuje bludnicu: "Koji je među vama bez greha neka prvi baci kamen na nju." Time nam je zabranio da budemo lažni moralisti.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Приступио: апр 2012
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 11.8.2012. 12:48

malena ::Што да не ?? Па ја сам по вама мање вредно биће и могу да радим шта ми је воља, опроштено ми је унапред ! Промашио си ти и Исуса, камо ли Његову молитву..... Не, не....само лопата и шипка могу да реше твој проблем и то онако поповски, у складу са светим ревновањем и из чисте љубави - па по гузици ! Тек тада би можда могао да се пренеш и да видиш колико си сам затрован !

Немој да се губиш, ја за тебе нисам рекао да си мање вредно биће, нити ми је то пало на памет. Друго, не видим где сам ја то промашио тему, ако можеш наведи ми један део из мог првог поста у овој теми, све док ти ниси почела да провоцираш. А треће, твој проблем може да реши једино глава куће (твој муж) ако га имаш - да те пошаље као и сваку женску алапачу која не зна где јој је место да помузе мало краве, па ти се можда мозак у том раду мало и разбистри.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 11.8.2012. 12:49

Људи, бре, па ви и од мене направисте 'верника'! :shock:
Ево - читајући све те ваше поруке, почео сам да се крстим и левом и десном! :oops:
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 11.8.2012. 13:01

Ови Перановићеви ученици су потпуно погубљени..... отац Перан би МОРАО ону своју убојиту мотку ( из кокошињца ) да окрене према овој двојици своје браће :D Боље, него да их препусти својим грешним "асистентима".... Мислим да би она "царска круна" одмах спала са главе све са "бисерима" из главе и њиховим маштаријама о женском роду !
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 11.8.2012. 13:12

malena ::Ови Перановићеви ученици су потпуно погубљени..... отац Перан би МОРАО ону своју убојиту мотку ( из кокошињца ) да окрене према овој двојици своје браће :D Боље, него да их препусти својим грешним "асистентима".... Мислим да би она "царска круна" одмах спала са главе све са "бисерима" из главе и њиховим маштаријама о женском роду !

Браво тета вештице, видим да ти је стало до убијања религиозних људи, ал тога још неће бити. Бар још неко време. Зато стрпи се мало, а у међу времену помузи краве или иди окопај који ред у башти. Веруј ми, то помаже, рад на чистом ваздуху је нешто не процењиво.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 11.8.2012. 13:13

Трећи ::Људи, бре, па ви и од мене направисте 'верника'! :shock:
Ево - читајући све те ваше поруке, почео сам да се крстим и левом и десном! :oops:

Ajde molim te objasni mi šta je netačno od svega što sam napisao. Vas dvoje očigledno nemate šta da kažete u odbranu vaše tako omiljene 'ženskosti' pa se samo iščuđavate i etiketirate kojekakvim nazivima. Povucite se na vreme iz rasprave da ne biste bili obrukani pred cenjenim auditorijumom ovog foruma ;).
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 11.8.2012. 13:42

Опричник ::Povucite se na vreme iz rasprave da ne biste bili obrukani pred cenjenim auditorijumom ovog foruma ;).

Ма које расправе... Ти ово називаш - расправом?
Ја овде видим само верски (и не само верски) шовинизам према женском роду који се граничи са расизмом, и ништа друго. По вашем писанију испаде да су жене 'мање вредна бића' која постоје једино да би мушки имали шта да 'простру пода се'. Куд' ћеш веће бруке?
Жене и не морају да вам 'контрирају' да би указали какви сте. Овим својим порукама сте се сами представили тако, да то њима не би пошло за руком ни да вас месец дана оговарају.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 11.8.2012. 13:50

Трећи :: По вашем писанију испаде да су жене 'мање вредна бића' која постоје једино да би мушки имали шта да 'простру пода се'. Куд' ћеш веће бруке?
Жене и не морају да вам 'контрирају' да би указали какви сте. Овим својим порукама сте се сами представили тако, да то њима не би пошло за руком ни да вас месец дана оговарају.

По којем то нашем писању? Где сам то ја напсиао? Прочитај молим те од почетка расправу па погледај како је прва почела да провоцира. А само сам хтео да помогнем свом брату и ништа више, али она је морала да се јави и да провоцира као да је дете од 15 година. Дакле прва је почела, па како је почела тако је и завршила.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 11.8.2012. 14:06

Трећи ::
Опричник ::Povucite se na vreme iz rasprave da ne biste bili obrukani pred cenjenim auditorijumom ovog foruma ;).

Ма које расправе... Ти ово називаш - расправом?
Ја овде видим само верски (и не само верски) шовинизам према женском роду који се граничи са расизмом, и ништа друго. По вашем писанију испаде да су жене 'мање вредна бића' која постоје једино да би мушки имали шта да 'простру пода се'. Куд' ћеш веће бруке?

Pa da, kao što sam i očekivao :). Najuspešniji metod je 'napadača' nazvati ženomrzcem nego da razloge pobijate razlozima. Psihologija kaže da se etiketiranjem nekog kao mrzitelja postiže da se u tog čoveka lako posumnja da je nepouzdan, neiskren, nekompetentan po određenom pitanju, jer eto kako neko može da daje objektivan sud o nečemu što mrzi, a poznato je da se mržnja iznad svog objekta nikada ne uzdiže. Onaj koji etiketira ustvari tim optužbama pokušava da nadoknadi nedostatak opravdanja. To je ujedno i najsigurnije oružje onih muškaraca koji ne žele da o ženi malo dublje i duže misle. Tako da, u suštini, tvoje su reči te koje nemaju neku težinu. Istina je da više ja cenim ženu jer sam o njoj razmišljao, analizirao je, pronikao u njene potrebe i zahteve i doneo nepobitan sud na koji ti možeš da se obrušiš jedino uvredama i ničim drugim.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 11.8.2012. 14:46

Опричник ::Tako da, u suštini, tvoje su reči te koje nemaju neku težinu.
Али зато твоје имају...

Опричник ::Ostajem pri onome što sam rekao, ogromna većina žena je nesposobna za bilo šta izvan seksualnosti i u gotovo svakoj čuči bludnica. Zato je žena sinonim za iskušenje, ili što kaže Dostojevski "svaka žena je zmija i svaka zmija je žena".

Дакле, као што сам и написао:
Трећи ::По вашем писанију испаде да су жене 'мање вредна бића' која постоје једино да би мушки имали шта да 'простру пода се'.
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 11.8.2012. 15:05

Očigledno pokušavaš da me isprovociraš, ali na tvoju žalost, to će biti nemoguće ;)... raspoloženje mi je ovog dana na zavidnom nivou. Sve što sam imao da kažem povodom ovoga već sam rekao, a i Evolin citat u mom potpisu dovoljno kazuje. Ne bih više da spamujem temu, s obzirom da niste pokazali neko zavidno znanje, a ako želite nastavite da se prepirete s vazduhom. Pozdrav!
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Опричник 11.8.2012. 15:05

...
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 11.8.2012. 16:23

-Цар Душан- ::Браво тета вештице, видим да ти је стало до убијања религиозних људи, ал тога још неће бити. Бар још неко време. Зато стрпи се мало, а у међу времену помузи краве или иди окопај који ред у башти. Веруј ми, то помаже, рад на чистом ваздуху је нешто не процењиво.

Е, Царе, овде си у праву: ТРЕБА ДА РАДИ И МОТКА И МЕТЛА :D

Ма, које краве, која башта у свету суботу пред свету недељу........ да одем ја у биоскоп ? А ти да одеш у Црну Реку да активираш центар за посрнуле дечаке ? Еј, обавезно понеси лопату, а метлу ћу ти ја донети кад дођем у инспекцију :D Ваљда би за мене и Трећег скувао по кафицу па да се братски измиримо, а? Важи ??
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 11.8.2012. 17:02

malena :: Ваљда би за мене и Трећег скувао по кафицу па да се братски измиримо, а? Важи ??

Ма није никакав проблем ја сам увек за помирење, само ако је друга страна за то расположена. :)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију