srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Re: sex pre braka?

Порука Марија 25.9.2008. 17:52

Corleone ::Bog nije bio protiv sexa vec protiv sexa van braka !

А могуће и против злоупотребе секса и ван и у браку, типа, само задовољаваш сексуалне потребе са том особом а не планирате да ту привлачност умножите, да се венчате и изродите децу ако је Бог да ...
Мислим да нема правила и да је једино важна намера.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 26.9.2008. 0:57

Corleone :: Ja sam smao 27 g

Е млађи сам :)

Corleone ::Drugo, to nije pala priroda vec PRIRODA !

Сви ми имамо нашу палу природу. Само неко је обузда а неко јој се пода.

Corleone ::A moje pitanje je kako se obuzdati dok se ne ozenis.

Пост, молитва, редовна исповест. Па кад пар пута кажеш пред Богом и свештеником шта си радио, па кад те ухвати срам, е да видиш како онда савест ради... нема следећи пут "нагона". :D
http://www.svetosavlje.org/pastir/index_sve.php?qa=230

Марија ::Ију! Која тема ццц
Што, мислиш да су ови други болесни?
:wink:

Ма таман посла. То сам написао да неко не би помислио како ја имам неких здравствених проблема па да је у томе ствар :)
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Arhandjel
Војвода
Војвода

Порука: 1352
Приступио: мај 2008
Место: свет вила и вештица

Порука Arhandjel 26.9.2008. 2:33

Србине брате, зар стварно изговараш ове молитве са линка? Од речи до речи?
О Боже, Боже.... :(

МОЛИТВА ПРИЛИКОМ ЗАНЕСЕНОСТИ НЕЧИЈОМ ЛЕПОТОМ
Узалуд ти је труд, проклета змијо, јер ми је Господ помоћник. Благословен си, Боже мој, Који си ми открио скривеног непријатеља и не даш ме зубима његовим да ме растргне. Амин.
:roll:
Слика Слика Видовдан је Дан светлости, дан када господари старословенско божанство – Вид или Световид, Бог светлости и обиља, али и Бог рата. У својој хроници из 12. века немачки свештеник Хелмолд помиње Световида као врховног Бога северозападних Словена, коме су подизани храмови и приношене му жртве на крају жетве, „из свих словенских крајева”. http://forum.badnjak.com/
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 26.9.2008. 3:43

... da da, a sto ako je hrvat ? valja to znati Marija 8)
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Corleone 26.9.2008. 3:49

Arhandjel ::Србине брате, зар стварно изговараш ове молитве са линка? Од речи до речи?

Узалуд ти је труд, проклета змијо, јер ми је Господ помоћник. Благословен си, Боже мој, Који си ми открио скривеног непријатеља и не даш ме зубима његовим да ме растргне. Амин.

Vi niste normanli zajedno s popovima koji to promicu !
A jel Eva hodala po Edenu gola ili pokrivena ? I jesu se karali ko ludaci prije jabuke samo nsiu znali sto rade pa je bilo ok.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 26.9.2008. 13:14

Та молитва је за монахе.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Corleone 27.9.2008. 2:07

To vec ima smisla.
Ne logicno bi bilo Mare, da ja tebe ne smekiram ;-)
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 27.9.2008. 22:05

Corleone ::
Arhandjel ::Србине брате, зар стварно изговараш ове молитве са линка? Од речи до речи?

A jel Eva hodala po Edenu gola ili pokrivena ? I jesu se karali ko ludaci prije jabuke samo nsiu znali sto rade pa je bilo ok.

Самим тим што си рекао да ПОП није нормалан што то ПРОМИЧЕ, ти брате не смеш бити сигуран у своју тврдњу. А ово што пишеш за Адама и Еву да су радили "ко лудаци", говори да си скроз капитулирао под овом страшћу. Молим те да више не говориш за било ког свештеника да није нормалан и да порадиш на овом проблему који имаш.
Најбоље да се јавиш неком духовнику и испричаш му ово.
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Corleone 28.9.2008. 2:03

Ma TI NISI NORMALAN !
Tebi da duhovnik kaze skoci u jamu ti bi skocio. Ne prihvacam rimokatolicki politicki smisao vjere gdje pop - svestenik mora sve da zna i ima punu kontrolu naroda kao STALJIN u CCCP.
Ja pod strascu ? Majke ti ?
Sutra ce peri kad bude vruce a ja kupim sladoled da sam pod strascu sladoleda !
Planeta zemlja ima 6 milijardi stanovnika, te mora da je to sve se desilo tako sto su ih rode donjele.

Ti nemozes zivti monaskim zivotom u ovome svjetu. Ja sam pokusao jedno vrjeme i bio je jedan stari covijek koji je to radio i sad je trenutno u ludnici. Dacu ti ime njegovo preko PP ako oces, prvo ime mu je Milan.
Il se zamonasi ili se zeni.
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 28.9.2008. 4:32

Полако... па где трчиш :)

И што не читаш тему ? Да си прочитао шта сам писао на првој страници, не би сад мислио да сам ја против телесних односа. А поготово нисам за уплитање свештеника у брачну постељу.... ту су муж и жена да се договоре око тога, а не да се духовника пита и кад ћемо у тоалет, а кад да трпимо.

А монах може живети и у мирјанском свету, тога је било доста по Русији... "тајно монаштво", тј. они који су замонашени тајно и живели су не говорећи о томе. Није сврха монашења да се побегне од људи... но то је нека друга тема. Монаштво и брак имају потпуно исти циљ, само се на другачији начин стиже.

Али ти немој мене да слушаш.... само отиђи и испричај то све духовнику што мислиш :wink:
Аватар
Живојин
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 23
Приступио: окт 2008
Место: Србија са околином

Re:

Порука Живојин 2.10.2008. 7:34

LiJA ::
S.H. ::А шта је са сексом у браку који нема за циљ прављење деце?

Мислим да у браку (по хришћанству) сваки секс има за циљ прављење деце. Зато се некада и рађало по десеторо деце у једном браку.

Taчно, само што је тада много више умирало деце али и жена којима је стомак увек био до зуба. Замисли колико је то оптерећење за организам? Само што се породи, још се и не опорави и ојача а оно опет за 3,4 месеца трудна. Ма шта да ти кажем, пробај....па јави.
Kad se Srbin naljutio, počoreka pojurio, stani, stani Švabo kleti,da vidiš kako Srbin sveti !
Аватар
Живојин
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 23
Приступио: окт 2008
Место: Србија са околином

Порука Живојин 2.10.2008. 9:48

Corleone ::

:lol:
Kad se Srbin naljutio, počoreka pojurio, stani, stani Švabo kleti,da vidiš kako Srbin sveti !
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 3.10.2008. 1:29

Corleone ::A jel Eva hodala po Edenu gola ili pokrivena ?
Гола; али не зато што је тако хтела, него зато што тада још није било никакве индустрије (па ни текстилне). Да јесте, гарант би носила бар папуче, наочаре и шешир.
I jesu se karali ko ludaci prije jabuke samo nsiu znali sto rade pa je bilo ok.
Ма да... Да су се „карали ко лудаци“, имали би чопор деце а не САМО Каина и Авеља.
А јабука... Ма не могу очима да је гледам! Ни змију.

А како сам се данас лепо могао башкарити у рају са безброј дугокосих анђела око себе, само да није било те проклете змије и јабуке... :?
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Приступио: јун 2005
Место: Београд

Порука Santino 4.10.2008. 1:33

Трећи ::А како сам се данас лепо могао башкарити у рају са безброј дугокосих анђела око себе, само да није било те проклете змије и јабуке... :?

Izgleda da je sve ovo samo zbog toga :D . Zmije su sad najodvratnije zivotinje u prirodi a jabuke na pijaci kostaju 50 dinara. Stvarno su ljudi nesretni !
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 4.10.2008. 12:11

Santino ::Zmije su sad najodvratnije zivotinje u prirodi a jabuke na pijaci kostaju 50 dinara.
Где то пише да је јабука рајско воће? Прочитајте тај део у Светом писму, на самом је почетку, не помињу се никаве јабуке.
Узгред, парадајз је још јефинији! Зову га још и рајчица и златна јабука, а на окупаторском језику: paradise(парадајз)=РАЈ!!!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост