srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Re: sex pre braka?

Порука Трећи 29.2.2008. 23:31

btsandra ::najvise me bolelo to kada kazu :E nemaju dece ne moze ONA da rodi.

А и кад затрудни па оде у болницу, знало је бити: „Е, ако ли ми не родиш сина, боље ми се кући не враћај“.
И, не мо'ш ти врнтавој глави објаснит' да „пећница“ испече само оно што је он „умесио“...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 37
Приступио: јун 2008

Порука matrjona 18.9.2008. 16:18

Коста ::
btsandra ::Kosta ,citajuci predhodne poruke kao zensko osecala sam se povredjenom i zato sam tako impulsivno reagovala i zao mi je .
Retko kada iskocim iz koloseka ali imam zensku decu pa me to pogodi...

То може бити само зато што ипак имате малу (малецку) предрасуду према учесницима овог Форума. Ипак помало мислите да овде преовлађују сексистички ставови, зар не?

Е па – не! Ако сам рекао `трудноћа пре брака`, не видим како би то било уперено против жена?! Па нису само жене заслужне за трудноћу. Окрените ствар: рецимо да је ваша ћерка `у шеми` са лепим згодним успешним и фино васпитаним мушкарцем. Који је, нажалост, јалов. Мој савет вашој ћерки био би: брак без деце није брак, реци дечку `извини али много ми је жао` и потражи другог.

Где је ту сексизам, питам?

А шта ћемо са мушкарцима који не могу да имају децу.Да их ставимо у туршију и чувамо за шта.....
Мислите ли да се парови без деце не могу спасити а да ће се сви парови са децом спасити.
Драги мој,брате све је у Господњим рукама
Мало смирења и заблагодарите Господу и помолите се по некад за бездетне,можда Господ услиши наше молитве да сви буду благословени и родитељи..
ne govorim ja po naški zato što ne umem po vaški,nego zato što je po naški nekako lepše
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 19.9.2008. 4:08

Ja mislim da cu pokusati odgovoriti na to pitanje jednom pricom pa vi sad vidite.

Imao sam jednog prijatelja ( rodjen u danskoj nije nacionalista ) koji je albanac i njegovi se roditelji razveli. U cem je fora, oni tamo u makedoniji su to sve dogovorom sredili i brak je pao i cim su dosli do danske puklo....
Sad on papak dok sam ga jos vidjao prije 8 g. oce da se zeni i sad frajer odlucio tu i tu i zna je 5 dana samo prije nego sto je vjerio !
Ja mu kazem budalo jedna sto ti o njoj znas ? Pa tipa nevina, govna ona te ova, siptarska prica...
aj dobro, ja bio na svadbi, ono 2.000 siptara, cim udjem valjda mi na faci vide da nisam "taj"... Pitaju odakle si, reko iz hrvatske, oni ; ok nema problema.... sjedi piji, jedi.... Ne znaju me po vjeri :P
I to je proslo 6 mjeseci kasnije, ne stima... Ja mu kazem, sto si to radio ? Pa ja ovo, pa ja ono.... Aj dobro...radi sto oces.
Taman poselo bombardovanje i pocela politika i sad ce njegova zena da sere a ja vise nisam mogao slusati to s**nje i posaljem ih u p**ku materinu... Uglavnom onda je ona shvatila da sam ja srbin i od tad mu zabranila da se meni javlja. Sad sjedi u garazi i pusi travu jer brak ne ide....

Poenta pric je sljedeca, ako krenes tim putem mozda bi to moglo zato sto su onda jadne zene morale da cute a muz jos preko nosa ako ne napravi kako treba i to je tkao islo... Morala je "dati" kad je muz trazio a condoma nije bilo pa je natalitet rastao. Ali to danas nemoze.....

Eh sad druga strana price je da valja isprobati materijal prije kupovine, ali mi bi da isprobavamo pa da iskusimo malo vise.. eh pa onda vidis nesto tipa "ferrari" ( jenna jameson ) a pogledas opa, novi lamborgini, pa bil ga "kupio", a vjreme prolazi... Onda zene oce da budu ferrari a ne samo golf pa se tu natjecu... Od tog natjecanja se vidi da su bile vozene, a ti opet gledas da kupis novo... Medjutim novoga nema jer raja voli da se vozi...

Nisam pametan !
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 19.9.2008. 15:25

nisam baš razumela šta mu se dogodilo tako strašno pa mora u garaži da puši travu.
zbog lošeg braka.-ne puši on travu što mu je loš brak nego mu je loš brak jer puši travu,slagao te.

dragi moji ovako od sestre Matrjone pa razmislite.
Svaka među ženama vam je žena, majka,sestra,drugarica,tetka,strina,ĆERKA i tako dalje.zamislite nekog mamlaza koji ide tako i traži šta mu je najbolje pod prstima pa bira i bira i pipa redom i ni jedna nije dovoljno dobra.i tako dođe do sestre,ćerke.bratanice,sestričine i tako dalje.....A vremena zla,vreme vaginalnih parazita,bakterija,raznih klica....virusa od kojih leka nema.I tako ode dalje a osta pustoš u svakom smislu.

Od svakog telesnog kontakta ostaju tragovi i na duši u psihi a i telesni u vidu mnoštva antitela i imunološki se razlikuju čisti od raspusnih.Zamislite sa koliko drugih muškaraca razmenite antitela i bakterije i ostalo preko jedne žene i obratno i za žene ima za razmišljanje.

Draga moja braćo mi vaše sestre,majke,žene,drugarice umiremo vam od teških bolesti u mukama sve mlađe i mlađe.
a te muke tek nisu ništa prema onima koje nam svima sleduju zbog bezakonja.

Nema dece ima parova ali nema dece.

Birajte ali da znate neudate i neoženjeni vi birate a Gospoda ne pitate,on već zna šta vam je dobro.Zamolite ga da vam pošalje šta vam treba i bićete zadovoljni.A onda volite i čuvajte to što vam pošalje.

Možemo birati i menjati i ostavljati i uzimati ali jedan čovek i jedna žena jedna ljubav za sva vremena......

lako je ostaviti i promeniti pobeći i potražiti drugo ali treba ostati.Za to treba dosta testosterona a i estrogena.

pa dragi korleone nema veze što nisi pametan nisam ni ja i niko nije samo treba Gospodnji zakon poslušati i sve dolazi na svoje mesto.
ne govorim ja po naški zato što ne umem po vaški,nego zato što je po naški nekako lepše
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 20.9.2008. 3:33

Sestro draga slusam ga ali ti ne razumijes moj problem je nesto drugo.
Ja ti govorim za te ljude generalno ! Stvar kod mene je sto ja necu da se zenim ako nije licanka jer necu da izumremo kao narod sa tih prostora. I ako recemo ozenim srpskinju iz Banajluke, djete ce biti pola iz bosne zaboravit ce djedovinu jer mu je pola djedovine u bosni ( sasvim posteno ) i njegovo djete nek ozeni novosadjanku i Lika ce ostati ustasama....
Moji razlozi su i politicki i geo-politicki i puno toga...
Medjutim govorim o svima nama kao ljudima. Sto ljudi traze...
Tvoja prica me dirnula i zamislio sam se VJERUJE MI !

ps

sto se tice sipca, zena mu pusi vise trave nego on a njen brat je na koki
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 20.9.2008. 17:15

Likota to mi se sviđa,čim si se ti zamislio ti si na dobrom putu.

Želim ti da je nađeš i da je najbolja ali za najbolju moraš biti najbolji,

Samo se ti oženi dobrom pa neka i ne bude Ličanka,biće odmah Ličanka čim uđe pod lički krov i dobije ličko prezime i počne spremati slavu i rodi likotiće male cakane.Vidiš kako je lepo.,ne izmotavaj se i ne gubi vreme tražeći ličanku. izmaći če ti i Bosanke i Srbijanke,a ni Crnogorke nisu loše....

Zdrav mi bio i uz brdo brz.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 21.9.2008. 17:04

matrjona ::Birajte ali da znate neudate i neoženjeni vi birate a Gospoda ne pitate,on već zna šta vam je dobro.Zamolite ga da vam pošalje šta vam treba i bićete zadovoljni.A onda volite i čuvajte to što vam pošalje.

А како да знаш кога ти је Господ послао а кога онај други?
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 21.9.2008. 17:21

Kosta Kosta,pa kako to

slupaš dete.

Bože oprosti slupaš dete.

E što reče nešto se ne može otrpeti.

zdrav bio,Kosta

matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 21.9.2008. 17:31

[
А како да знаш кога ти је Господ послао а кога онај други?[/quote]

Ima mnogo načina

prvi i najsigurniji poslani od onog drugog ne živi u Hriščanstvu,dakle ne poštuje i ne revnuje ono što Hrišćanstvo podrazumeva.

Krši Zakon na svakom koraku

A draga moja da bi ga poznala moraš biti verna Zakonu i uvek budna

Poslati od Gospoda su skromni i nezavodljivi,neslatkorečivi,nelažljivi....

Ima mnogo načina da se prepozna ali opet kažem da bi nas pravi i dobri sreli moramo prave i dobre tražiti

a iznad svega moramo i mi biti dobre i prave.

Ne pitaj kako znaš i sama i svi znamo.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 21.9.2008. 17:41

Да знам, не бих постављала питање ... можда ти не знаш одговор па зато кажеш да не питам.
Јел ти ово причаш из личног искуства?
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 21.9.2008. 17:44

matrjona ::lako je ostaviti i promeniti pobeći i potražiti drugo ali treba ostati.Za to treba dosta testosterona a i estrogena.

И бре Матроно, објасни дедер ово?
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 22.9.2008. 0:29

Марија ::
matrjona ::lako je ostaviti i promeniti pobeći i potražiti drugo ali treba ostati.Za to treba dosta testosterona a i estrogena.

И бре Матроно, објасни дедер ово?

Draga Marija jedna ispravka ja sam MATRJONA sa J
a testosteron i estrogen su hormoni koje proizvode polne žlezde-muške i ženske
To je drugi izraz za treba imati snage i hrabrosti
Lako je pobeći od problema treba ga izdržati i rešavati i ostati zajedno sa nekim.Treba podneti nekoga i sebe korigovati da bi drugom bio podnošljiviji.
Dovoljno?.
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 22.9.2008. 0:40

Марија ::Да знам, не бих постављала питање ... можда ти не знаш одговор па зато кажеш да не питам.
Јел ти ово причаш из личног искуства?

Slava Gospodu poslao mi je dobrog muža.

Odgovorila sam ti najosnovnije kakva je razlika između

poslatog od Gospoda i onoga ko nije poslat od gospoda.

Poslati od Gospoda su revnosni u veri i Gospodnji poslušnici.Prva i osnovna razlika.

Uostalom uzmi pa malo čitaj šta Sveti Oci pišu o tome.....

I ako tražiš dobrog muža a ja ti želim najboljeg,

Moli Gospoda pa će ti ga on i poslati samo nemoj te tvoje intervencije .......

Nisu potrebne,malo smirenja sestro. A sa smirenjem ćemo i mi biti prave.Eto kako draga Marija.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 22.9.2008. 12:58

Матрјоно, лепо је то, али само кад не би било у духу хваљења, које се, опростићеш, осећа из твојих речи, јер као што рече један мени јако драг свештеник, ни једна жена није ничим заслужила свог мужа.
;)
matrjona
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука matrjona 22.9.2008. 17:02

Марија ::Матрјоно, лепо је то, али само кад не би било у духу хваљења, које се, опростићеш, осећа из твојих речи, јер као што рече један мени јако драг свештеник, ни једна жена није ничим заслужила свог мужа.
;)

Ma dušo draga ko je dans koga zaslužio
nisam ni pomislila samo kažem da je meni dobar,kakva sam ja za mene nije bio bolji.

Evo i tebe mi neko šalje da me zagovaraš i razgovaraš a nisam ta zaslužila ali si mi dobra i uvek ću ti odgovoriti.Ti jedina hoćeš dijalog samnom.

Marija,ja govorim uopšteno a ne o sebi niti o tebi niti o bilo kome

Ako hoćeš muža od Gospoda od njega ga i traži i ne boj se iskreno moli i čekaj u strpljenju.

Ako i nije najbolji tvoj je možda će uz tebe postati

LJUBAV JE UNIVERZALNA TERAPIJA.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 8 гостију