srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6329
Приступио: мар 2006

Re: sex pre braka?

Порука Коста 24.2.2008. 21:27

Ма шта бре трабуњате? Реко сам да нећу да учествујем на овом ригидном подфоруму са новим ригидним уредником, али ово се не да отрпети.

Секс пре брака? Слабо. Треба јаче:
Трудноћа пре брака!

Прво слупаш дете, па се жениш. Јасно?
Ионако је већ превише бракова без деце.

Дакле, свако има правао да проба. Па с ким иде – иде. С ким не иде – здраво да се видимо.
Мало ли је бракова који су били бездетни, а после развода се и једно и друго усрећило, с неким другим. С ким је биолошка компатибилност била боља.

Трудноћа пре брака! То је принцип.
Тако сам и ја урадио.
А ја сам проверено паметан.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
S.H.
Војвода
Војвода

Порука: 3255
Приступио: јан 2004

Порука S.H. 24.2.2008. 23:43

Коста :: Трудноћа пре брака! То је принцип.
Тако сам и ја урадио.

Такође.
"Захтевамо од надлежних институција да против нападача (на заставу и летву) буде поднета кривична пријава и да се он због напада (на заставу и летву) казни." - У Београду, 6. октобар 2007. Жене у црном
M.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 89
Приступио: феб 2008

Порука M. 25.2.2008. 0:07

Коста ::Трудноћа пре брака! То је принцип.
Тако сам и ја урадио.

Haleluja, i ja.
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука: 2015
Приступио: јан 2007
Место: Ниш

Порука Kaurin 25.2.2008. 1:54

Предлажем да аутор промени наслов теме "секс пре брака" у "пробни рад пре брака"!
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 25.2.2008. 13:51

S.H. ::
Коста :: Трудноћа пре брака! То је принцип.
Тако сам и ја урадио.

Такође.

Лисицо! Насигурно, а?
Јбш га, мора тако. Такво је време.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007
Место: Београд

Порука Sandra 25.2.2008. 15:48

Citam ove prethodne poruke i smejem se.
A sta ako neko od vas muskarcina nije u stanju da kako kaze Kosta sklepa dete.Koliko samo ima sterilnih muskaraca taman toliko koliko i zena.
Muskarcina a ni jedan spermatazoid nije pokretan.Izvinite sto ovako pisem ali stvarno vi zenu,devojku,uopste zensko ne uzimate kao voljeno bice nego izgleda kao masinu za radjanje dece.Ja ovde ne procitah nigde neki tekst gde se zena drugacije posmatra i jako mi je zao zbog toga.
Treba li devojka da uzme muskarca na probu.Brakovi bez dece se retko razvode a mnogo cesce oni koji imaju decu .
Znam da cete sada osuti da pisete ali moram da branim zenski rod.
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 25.2.2008. 21:58

btsandra ::...zvinite sto ovako pisem ali stvarno vi zenu,devojku,uopste zensko ne uzimate kao voljeno bice nego izgleda kao masinu za radjanje dece...

Не, не, драга Сандра, уопште није тако.
Тачно је да постоје врло лојални брачни партнери без деце (ено као Вук и Дана, несрећници) али такав однос је ипак помало болестан. Ту се жена полако претвара у брижну маму свом мушкарцу, и обратно. Мислим, немам апсолутни никакво право да таквим кажем да је било боље да су се на време развели, али ако већ говоримо о националним проблемима – па и наталитету као једном од горућих – онда је резон ипак мало `тврђи`.

Ово можете да упоредите са, рецимо, односом према нашим емигрантима. Јасно вам је да се они никад неће вратити, јел` тако? Неки од њих су ваши лични пријатељи из неких лепих младих времена. Па кад размишљате о појединцима, онда сте наравно позитивни, сентиментални и добронамерни. Али ПОЈАВА је штетна! Према ПОЈАВИ толико обимног одласка, која је у суштини ДЕЗЕРТЕРСТВО ИЛИ МОДЕРНИ ДАНАК У КРВИ ИЛИ МОДЕРНА УСТАШИЈА (јер објективно то јесте – усташија је у најкраћем производња несрба и антисрба од чистих Срба) – е, према појави као таквој не можете бити добронамерни. Размислите мало. Другачије се мисли кад се мисли о колективиотету. Сурово – али тачно: тај што је збрисао у Америку, и што се никад неће вратити – тај чини двоструки злочин. Умањује бројност свог етноса, и повећава бројно стање наших душмана. Поклања им КРВ своју, ДЕЦУ своју, која већ у трећој генерацији нису више нимало Срби, већ потпуни Американци.

И немојте више са таквим јевтиним примедбама. Ваљда сте схватили да је општи ниво овог Форума јако висок.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 26.2.2008. 9:53

Kosta ,citajuci predhodne poruke kao zensko osecala sam se povredjenom i zato sam tako impulsivno reagovala i zao mi je .
Retko kada iskocim iz koloseka ali imam zensku decu pa me to pogodi.
Sto se tice foruma on jeste,dobar,kvalitetan i jedinstven ali pravo da ti kazen nacitala sam se svega i svacega.
Ima tu da se procita takvih stvari da ih zeludac ne moze da svari.
Sto se tice ovog nataliteta nazalost tako je kako je nase Srpkinje ce radjati Amerikance,Kanadjane,itd.imam tog mnogo u familiji i zbog toga me dusa boli.
Kada bi ova nasa drzava pohapsila ove kriminalce ,konfiskovala im imovinu ,formirala neke fondove i obezbedila materijalnu pomoc porodicama da se vise dece radja tada bi bilo dobro inace ovako nacisto nestadosmo.
pozz :)
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука Kaurin 26.2.2008. 10:58

btsandra ::...citajuci predhodne poruke kao zensko osecala sam se povredjenom i zato sam tako impulsivno reagovala i zao mi je .
Retko kada iskocim iz koloseka ali imam zensku decu pa me to pogodi...

Шта Вас је, конкретно, повредило Сандра?
Нисам приметио ниједан увредљив став према женама, а када се причало о браку - који је његов једини смисао?
Подизање потомства!
Тачно, "пробни рад" важи и за мушкарце колико и за жене.
Емоције се, ваљда, подразумевају иначе би заједнички живот (и током пробног рада) био паклен...
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 26.2.2008. 11:06

btsandra ::Kosta ,citajuci predhodne poruke kao zensko osecala sam se povredjenom i zato sam tako impulsivno reagovala i zao mi je .
Retko kada iskocim iz koloseka ali imam zensku decu pa me to pogodi...

То може бити само зато што ипак имате малу (малецку) предрасуду према учесницима овог Форума. Ипак помало мислите да овде преовлађују сексистички ставови, зар не?

Е па – не! Ако сам рекао `трудноћа пре брака`, не видим како би то било уперено против жена?! Па нису само жене заслужне за трудноћу. Окрените ствар: рецимо да је ваша ћерка `у шеми` са лепим згодним успешним и фино васпитаним мушкарцем. Који је, нажалост, јалов. Мој савет вашој ћерки био би: брак без деце није брак, реци дечку `извини али много ми је жао` и потражи другог.

Где је ту сексизам, питам?
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 26.2.2008. 11:41

Kosta kada bi bilo tako da nadje finog decka a da se desi kao sto ti kazes nebih joj nista rekla prepustila bi da ona sama odluci.Nebih se mesala u to zbog toga sto bi se bojala greha da se mozda moja kcerka uda za drugog pa imadne dete a onda se tom detetu nesto desi.Zato se nikada nebih petljala u to .Svako ima svoju sudbinui .
Др.Војислав Шешељ.

Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука Kaurin 29.2.2008. 1:25

btsandra ::...kada bi bilo tako da nadje finog decka a da se desi kao sto ti kazes ne bih joj nista rekla prepustila bi da ona sama odluci...

Подржавам овај став (мислим да бих и ја слично поступио), али већ неколико дана ме копка како би Ви поступили у ситуацији коју је Коста описао?
Дакле шта би било (кад би било) да сте се Ви нашли у ситуацији у којој са "човеком из снова" не можете имати деце?
Дал би матерински инстикт тј. тежња да имате потомство довела до прекида такве, рецимо, идеалне везе?
Има пуно случајева где су жене нашле другог човека да дискретно "обави патриотску дужност подизања наталитета" и тиме добиле потомство и сачувале брак са стерилним супругом (за све ово имам разумевања), али, претпоставимо да је таква могућност искључена.
Опростите на индискрецији - искупићу се својим искреним ставом - ја бих прекинуо такву везу, чак и када бих ја био тај који не може имати деце, зато што не желим да својом несрећом унесрећујем другу (драгу) особу...
M.
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 89
Приступио: феб 2008

Порука M. 29.2.2008. 2:07

btsandra ::Treba li devojka da uzme muskarca na probu.

Treba.
Ako želi da ima decu (a ako je zdrava osoba onda po svoj prilici želi), u tom slučaju ne bih osuđivao devojku koja "uzme muškarca na probu" i odbaci ga ako se ispostavi da ne mogu da imaju decu, tim pre što je ženama taj instinkt biološki mnogo dublje usađen.

Brakovi bez dece se retko razvode a mnogo cesce oni koji imaju decu .

Ne znam koji je izvor i kako je računata ova statistika, ali brakova bez dece je mnogo manje, tako da u ukupnom uzorku razvoda sigurno imaju manji udeo.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 29.2.2008. 8:49

Vrlo je ovo teska tema mislim ovo oko dece.
Drugacije razmisljaju muskarci drugacije zene.
Naprimer pre dvanaest godina moja kcerka je upoznala momka koji je dosao iz Kanade (brat o njene kolegice sa fakulteta) ,prvi put ga videla i kroz petnaest dana ona dolazi kuci i kaze hocu da se udam.Moj suprug sokiran a ja joj kazem ako ti smatras da je tvoj izbor udaj se ako si pogresila sedi na avion i vrati se uvek imas mesto kod svojih roditelja.
Suprug mi kaze da nisam normalna kakva sam ja to majka a ja kazem ja sam je rodila pa ne volis je vise ti nego ja ,ne mislis joj ti vise dobro nego ja.Svesna sam bila ipak poznavala sam mladicevu sestru sada imaju dva sina zive u srecnom braku vec dvanaest godina.
Imam i drugu kcerku koju sam rodila iza nje isto nakon dvanaest godina jer jednostavno nisam mogla da rodim i kad sam se najmanje nadala rodila sam ovu drugu.Sada je ona devojka za udaju.
Tesko je doci u takvu situaciju sta bi bilo kad bi bilo da odgovorim na predhodne diskusije ali ipak njoj bi prepustila da odluci ,dusa bi me bolila ali ipak nebih se mesala.Rekla bih i taj mladic koji ne moze da ima dece je necije dete i njega je rodila majka bojala bih se greha ,ponavljam.
A sto se tice mog supruga tu ga posmatram kao muskarca koji misli kao i vecina muskaraca pa on nebi dozvolio ni onoj starijoj da se uda a ovoj mladjoj kada spomenem da je vreme da razmislja o udaji njemu dodje zlo i kaze mi ti si luda majka a on bi da uz taticu budu ceo zivot.Kaze ne mogu da zamislim da ce mi otici ja sve mislim jos da je ona jos mala a ima 25 godina.
Eto izvinjavan se malo smo skrenuli sa teme malo sam otkrila i moju privatnost tesko je bez dece a jos teze sa njima uvek briga i jos da ponovim smatram da je to isto tako i ko ima musku decu.
Др.Војислав Шешељ.

Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 29.2.2008. 10:04

Da se jos nadovezen
Kaurin je dobro napisao :"Da li bi materinski instikt t.j. teznja da se ima potomstvo dovela do prekida takve recimo idealne veze."
Tacno je Kaurine verovatno ako bi i doslo do braka vremenom bi proradio materinski instikt i ili bi se razveli ili usvojili dete .
Inace da se ukljucim u ovu diskusiju navelo me to ona :"proba pre braka".
Mozda vi mladi tako razmisljate ali ja kao zena u godinama ne mogu kako zargonski da kazem da se presaltam.
Dobro je da je sada sve drugacije pa i ovo u vezi probe pa i sexa ali secam se najvise me bolelo to kada kazu :E nemaju dece ne moze ONA da rodi."Nekako se sve svaljivalo na zenu a sada je medicina uznapredovala i odmah se sve zna do koga je pa ima i vestacka oplodnja itd itd.
Pozdrav forumasima. :)
Др.Војислав Шешељ.

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију