srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 185
Приступио: апр 2012
Место: Брда

Re: sex pre braka?

Порука Рогља 13.5.2012. 20:42

Глупо је расправљати о овоме - да је среће свака жена и сваки мушкарац би били чедни до дана вјенчања, као што је Бог рекао.
Није ни чудо шта нам се дешава (Србима) са таквим моралом - прокурвала нам се нација.
Три 'иљаде густе браде!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 742
Место: Србија

Порука -Цар Душан- 13.5.2012. 20:51

Није ни чудо шта нам се дешава (Србима) са таквим моралом - прокурвала нам се нација.

Тако је брате, то је један од разлога зашто ми Срби као нација пропадамо.
Бог каже: ''Изгибе мој народ, јер је без знања.''
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1834
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 13.5.2012. 20:55

@roglja: To je imalo smisla u starinskom patrijarhalnom životu kada su se venčavali sa 16, 17 godina. Mada je i pitanje koliko se to i tada čuvalo, evo ti jedan primer: pročitaj 'Crven Ban'. Ja mislim da su se mladi uvek jebali samo što je pre bila velika sramota ako se otkrije.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 13.5.2012. 21:01

Рогља ::Глупо је расправљати о овоме - да је среће свака жена и сваки мушкарац би били чедни до дана вјенчања, као што је Бог рекао.

Били би... Да се удају и жене са 17-19 година; као некада...
Али како да остану чедни 'цурица' са 38 и 'момак' са 45 година?
Док позавршавају факултете, па док нађу посао, па док мало прође криза... А године лете!
И цело то време 'да се гледају' ко брат и сестра? Па закржљаће им... мислим... Разумеш!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 13.5.2012. 22:56

Đorđo Napolitano ::@roglja: To je imalo smisla u starinskom patrijarhalnom životu kada su se venčavali sa 16, 17 godina. Mada je i pitanje koliko se to i tada čuvalo, evo ti jedan primer: pročitaj 'Crven Ban'. Ja mislim da su se mladi uvek jebali samo što je pre bila velika sramota ako se otkrije.

А добро, пјесме из ''Црвен Бан''-а су чобанска маштања.
Моја прабаба се је удала за мог прађеда а да се нијесу прије ''узимања'' ни знали (сада та села припадају различитим државама). Баба је можда пар пута видјела ђеда прије удаје, имала је 20 година (село до села). Ето нешто из личног знања, остало не могу да гарантујем - али је сигурно било боље него данас макар 100 пута (једна курва тадашња на 100 данашњих).
Три 'иљаде густе браде!
Аватар
Рогља
Млади националиста
Млади националиста

Порука Рогља 13.5.2012. 23:09

Били би... Да се удају и жене са 17-19 година; као некада...
Али како да остану чедни 'цурица' са 38 и 'момак' са 45 година?
Док позавршавају факултете, па док нађу посао, па док мало прође криза... А године лете!
И цело то време 'да се гледају' ко брат и сестра? Па закржљаће им... мислим... Разумеш!

Али ако гледамо из Православне тачке - нема никаквих оправдања. А нема ни медицинских - мислим да неће да закржља :D
А ако се то деси - спавају момак и дјевојка, грешан је човјек - онда треба да се труде до крајњих граница да остану заједно док не стекну услове за женидбу/удају. Али они не - раскидају, мијењају партнере... долазе и до ЧЕДОМОРСТВА!

А и да не гледамо из перспективе вјерника - ја опет не могу да замислим да је неко други моју жену пробушио, да се питам колико их је имала. То је мени одвратно. Морамо да се сложимо да је невина дјевојка сигурно бољи човјек од оне која није. (Невина је она која није имала никакав секс - ни анални, што се често дешава: ''чува'' невиност ову нормалну, али даје ону ненормалну; дешава се и то :shock: )
Три 'иљаде густе браде!
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 14.5.2012. 7:33

А и да не гледамо из перспективе вјерника - ја опет не могу да замислим да је неко други моју жену пробушио, да се питам колико их је имала. То је мени одвратно. Морамо да се сложимо да је невина дјевојка сигурно бољи човјек од оне која није. (Невина је она која није имала никакав секс - ни анални, што се често дешава: ''чува'' невиност ову нормалну, али даје ону ненормалну; дешава се и то :shock: )

Да има и тога брате, на пример чуо сам од мог друга који живи у Немачкој свакаве приче. Он колико ми се чини живи тамо у неком већем граду где како и он сам признаје да неморал цвета само тако. Каже за Муслиманке да шатро чувају своју невиност али зато упражњавају такозвани орални секс.
А ''Хришћанке'' да не прича шта све раде.
Срамота!
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Порука SlobodnaKrajina 18.7.2012. 15:23

Секс прије брака је велики гријех

Ово је доктрина православног хришћанства и историјске цркве чији континуитет представља православна Црква. Бог створитељ свега видљивог и невидљивог је Света Тројица. Пошто је Бог заједница између Оца, Сина и Духа Светога, Он никад није сам него је увијек у љубави, то јест у хармонији. Пошто смо ми људи створени по Божијем лику, ми исто тежимо ка тој хармонији и љубави, без тога осјећамо празнину душе. Ми смо створени да будемо у заједници са Богом, зато свак ко је сам осјећа духовну празнину што је јако болно, тужно и непријатно стање. Зашто је нама потребан духовни отац да би се могли исповједати, што се не би ми могли само исповједати Богу без присуства свештеника? Нама је потребан духовни отац да би се могли, не њему, него Богу исповједати! Јер тамо гдје су двоје у заједници, тамо је Бог трећи, Он је тамо присутан. Значи нама треба неко, да би ту могао бити и Бог. Света тајна брака нама нуди оквир да будемо у заједници са Богом и то је врхунац наше животне среће. Зато сви требају поштовати брачна начела, јер брак је једна јако важна институција у којој човјек може да испуни циљ свог живота, а то је заједница са Богом. Увијек треба имати у виду да Бог није сам, него Он је Отац, Син и Дух Свети који су спојени у љубави. Тако човјек и човјечица у тренутку кад испуне свету тајну брака у Божијем храму, кад постану муж и жена, они су већ једна заједница (породица) без обзира што још немају дјецу. Чим муж и жена напусте цркву након свете тајне брака, са њима је Бог, јер гдје се налазе двоје људи у заједници, у љубави, само тамо је Бог присутан. Неограничена љубав спаја жену и мужа, као што што су Отац, Син и Свети Дух у љубави спојени. Зато треба озбиљно схватити да је брак једна СВЕТИЊА која је потребна да би ми људи могли бити спашени помоћу Божијег духа. Сваки човјек би морао тежити ка заједници са Богом. Зато требамо вапити за браком, јер у оквиру брака заједница с Богом се може остварити.

Девичанство (невиност) је створено од Бога, да би се брачна веза могла учврстити. Бити невин до брака је брачно начело, као што је то напримјер бити вјеран својој супрузи/свом супругу. Кад полне односе прије брака ти си учинио велики гријех, гријех прељубе, јер си у том тренутку издао свог будућег брачног партнера и Бога. У том случају ниси тежио ка заједници са Богом, него си се одлучио да упражњаваш егоистичке блудне страсти. Кад човјек навикне на гријех, односно кад гријех зацари у срцу, онда само губиш у животу, јер ће те напустити Божија благодат, савјест, и анђео чувар кога си добио током свете тајне крштења. Зато немој да се одлучимо за егоизам и страсти, него за љубав и заједницу са Богом.

Све што радимо то морамо радити заједно са Богом. Полни однос прије брака и мјењање партнера као и други грехови, остављају дубоке трагове на души, што је и психологија константовала. Јер кад дође до растанка са партнером с којим је вршен секс, то има негативне посљедице на психичко стање, зато што је секс једна јако интимна ствар која не спаја само тијело, него и душе. Поред психичких болести, полни однос брака (мјењање партнера) проузрокује и полне болести. Дакле, прељуба (секс прије брака) ништи наше физичко и духовно здравље и одваја нас од Бога. Данас има много депресивних људи и пропалих бракова, зато што је постало нормално да се чини прељуба.
Полни однос прије брака више се не квалификује као прељуба у нашем отпалом друштву и негативне посљедице овог деструктивног понашања се игноришу. Због тога се депресија поготово међу младима шири као епидемија, а бракови пропадају. Млади данас чине прељубу и то оставља дубоке трагове на души. Кад такве особе ступе у брак оне своје трауме пренесу једна другој.
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 21.7.2012. 20:37

Свака част јуначе!
Свака част на овом тексту!
Аватар
Santino
Војвода
Војвода

Порука: 4142
Приступио: јун 2005
Место: Београд

Порука Santino 24.7.2012. 23:17

...
У данима кад на Никшић
Црногорци ударише,
Кад бијаху дошли дани,
да не буде турски више...

http://www.youtube.com/watch?v=Q6NrFa9Ur7U
Аватар
SlobodnaKrajina
Војвода
Војвода

Порука: 2000
Приступио: авг 2008

Порука SlobodnaKrajina 26.7.2012. 18:00

Đorđo Napolitano :: Ja mislim da su se mladi uvek jebali samo što je pre bila velika sramota ako se otkrije.

Ово понашање, овакав менталитет, ове изразе треба строго кажњавати.
Видиће те на крају гдје ће завршити гузољубци, блудници, курвари, итд. У светом православљу полни однос прије брака кваливикован је као прељуба, блуд, а то је смртни гријех. Ко гот другачије то тумачи или оправдава, он је секташ који је скренуо с пута. Ко не жели да призна морална начела православља, онда нек бар то у себи држи и не шири. Никако не треба допустити људима да шире заблуде да полни однос ван оквира брака није смртни гријех. Па нек остане бар 3. људи овдје на овом форуму који прихватају то морално начело и боље ће бити него имати 1000. залуталих особа..
Опричник
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 743
Приступио: феб 2012

Порука Опричник 27.7.2012. 23:28

SlobodnaKrajina ::
Đorđo Napolitano :: Ja mislim da su se mladi uvek jebali samo što je pre bila velika sramota ako se otkrije.

Ово понашање, овакав менталитет, ове изразе треба строго кажњавати.

=D>

SlobodnaKrajina ::У светом православљу полни однос прије брака кваливикован је као прељуба, блуд, а то је смртни гријех.

Тачно.

SlobodnaKrajina ::Па нек остане бар 3. људи овдје на овом форуму који прихватају то морално начело и боље ће бити него имати 1000. залуталих особа..

Није битан број, него сој! :wink:
-Цар Душан-
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука -Цар Душан- 29.7.2012. 1:31

СлободнаКрајина, свака ти част брате!
Свака ти је ка' Његошева!
Кад би имали више таквих као што си ти... Их, где би нашој Србији био крај!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4560
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 29.7.2012. 16:39

У светом православљу полни однос прије брака кваливикован је као прељуба, блуд,

Исус нам каже да је и свака помисао на то грех!
Аватар
Краљевина_Србија
Националиста
Националиста

Порука: 384
Приступио: нов 2011
Место: Београд, Краљевина Србија

Порука Краљевина_Србија 10.8.2012. 23:54

Ево и ја сам налетео на ову тему и морам вам признати да сам све прочитао јер и мене ово доста занима. Наиме, ја сам сада у тим годинама полне зрелости(18-19) и морам да признам да се јако тешко борим са свим мислима. Немам са ким да причам о овој теми од пријатеља јер ако индиректно споменем очување невиности до брака добијам коментаре исмевања типа: "у ком ти веку живиш?" и слично. Признајем да некад просто не могу да се суздржим од рукоблуда јер просто не могу да задржавам то у себи на "силу". Одмах после ми буде криво што сам то урадио, али не знам како да се изборим са тим. Највећи проблем ми представља то што ме срамота да то исповедим свештенику. Против сам секса(не волим ову реч јер као што рече неко стварно подсећа на латине и ватикан) пре брака наравно, али не знам како да се изборим са овим грехом рукоблуда јер ми он некако олакшава да не размишљам сексу пре брака.
Праштајте! Свако добро од Господа вам желим.
Од памтивека вуци кољу јагањце,
а никада ниједно јагње није заклало вука;
па ипак је у свету више јагањаца него вукова.

Владика Николај Велимировић
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију