srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Re: sex pre braka?

Порука Марија 4.10.2008. 16:15

Протомајстор ::Зову га још и рајчица и златна јабука, а на окупаторском језику: paradise(парадајз)=РАЈ!!!

Тејк ми даун ту д парадајз сити!
:D
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 6.10.2008. 6:09

u paradajz citi ima ketchapa
Аватар
Император
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 69
Приступио: окт 2008

Порука Император 14.10.2008. 5:34

Corleone ::
Arhandjel ::Србине брате, зар стварно изговараш ове молитве са линка? Од речи до речи?
О Боже, Боже.... :(

http://www.svetosavlje.org/pastir/index_sve.php?qa=230
МОЛИТВА ПРИЛИКОМ ЗАНЕСЕНОСТИ НЕЧИЈОМ ЛЕПОТОМ
Узалуд ти је труд, проклета змијо, јер ми је Господ помоћник. Благословен си, Боже мој, Који си ми открио скривеног непријатеља и не даш ме зубима његовим да ме растргне. Амин.
:roll:

Vi niste normanli zajedno s popovima koji to promicu !
A jel Eva hodala po Edenu gola ili pokrivena ? I jesu se karali ko ludaci prije jabuke samo nsiu znali sto rade pa je bilo ok.

:lol:
Онај ко узме оружје, биће уништен. А са свима осталима можемо да разговарамо.
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 15.10.2008. 12:23

Коме се ти, демонократо цериш?
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 17.10.2008. 1:53

nije on demonkrata! on je imperator...

Drugo, sto ti mislis Mare o sexu ? Mislim osobno...
Аватар
rogozub
Националиста
Националиста

Порука: 372
Приступио: апр 2008

Порука rogozub 17.10.2008. 12:25

па не само да у Пакао иду они који имају полне односе пре брака, него и они који то не чине, а желе..
тако је рекао Сам Господ Исус Христос ( Мт.5,28 )
Аватар
Posvecenik
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 55
Приступио: јун 2008

Порука Posvecenik 17.10.2008. 15:13

Јооооојјјј!
У пакао иду и они који то желе!!??
Па то значи да цео људски род иде у пакао, зар не?
Ево ја не мислим тако и мислим да је горе наведено једна од већих глупости које сам чуо.
Имаћу их онда када ја то желим и то је мој проблем.
И верник сам.
И мислим да је Бог човека створио са главом и мозгом у њој да сам мисли а не да следи сваку реченицу и сваки зарез у књизи коју су састављали људи, зар не?

И пакао се пише малим словом, као и црква и верници и сл.
Ваља некада и консултовати правопис.
Аватар
rogozub
Националиста
Националиста

Порука rogozub 17.10.2008. 22:23

Имаћу их онда када ја то желим и то је мој проблем.

наравно, то је твој проблем. проблем који ће те коштати много.

нек ти да Бог разума да почнеш да имаш обзира према Њему и да почнеш да живиш по Његовим Заповестима. ако ништа друго, макар да се држиш Његових Прописа колико се држиш правописних прописа.
Аватар
Posvecenik
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 55
Приступио: јун 2008

Порука Posvecenik 17.10.2008. 22:51

Jel ti Boga gledas iskljucivo kroz propise?
Bog je, koliko ja znam., nesto vise od toga.
On je, pre svega, ljubav i oprastanje, ljubav prema drugome i ljubav prema sebi (ljubi bliznjeg svog kao samog sebe).
Zasto osudjivati nekog ko ima, recimo, seks pre braka ako je to iz iskrene ljubavi?
Lose je povredivati ili iskoriscavati drugog, ali dvoje ljudi koji se vole... sta moze lose da bude u tome?
Bila bi velika sreca da ima vise takvih ljubavi, sa ili bez seksa, ali bojim se da ih je sve manje.
To je ono sto je vazno, a kada ce i sta ce da rade, to i nije toliko ako se medjusobno vole i postuju.

Mozda je jedan od uzroka malog nataliteta ne samo sebicnost nego uzasna otudjenost.
Ali, to nije nesto sto se primecuje ako se samo prate propisi, a propisi nisu sustina hriscanstva nego... dopisi sam.
Аватар
rogozub
Националиста
Националиста

Порука rogozub 17.10.2008. 23:15

ја Бога видим онако каквим се Он открио. свако "виђење" Бога, које није дато од Њега Самог (дакле, које није део Светог Писма, или Светог Предања) је од нечастивог.

Бог је љубав. Секс пре брака се зове блуд, и људи који га практикују ће горети вечно у паклу ако се не покају. Бог је забранио блуд. Ако неко блудничи, он то ради по наговору ђавола. Ако је блуд оно што се чини по наговору ђавола, како онда блуд може бити "из љубави"? Бог је љубав, а ђаво је мржња. Ко крши Божије заповести мрзи Бога- тако је рекао сам Господ Исус Христос (Јн.14,15).
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 18.10.2008. 8:19

rogozub ::па не само да у Пакао иду они који имају полне односе пре брака, него и они који то не чине, а желе..
тако је рекао Сам Господ Исус Христос ( Мт.5,28 )

То ми не знамо ко иде у пакао а ко у рај, немојмо ми да будемо судије.
Телесни однос пре брака је грех блуда, а то је у Цркви смртни грех. Међутим, постоји покајање... зар није Христос опростио оној градској блудници што му је сузама ноге прала кад је схватила шта је учинила ?!

Опростите на подужем одговору, али битно је да поближе објаснимо...

Вели Господ "А ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу свом." (Матеј 5, 28)
Не може бити прељубе ако нема брака. Дакле ту се мисли да они који су у браку чине прељубу, ако и само пожеле у мислима неког другог партнера. Ако неко поред своје девојке пожели неку другу... е то је сад већ дискутабилно шта је, да ли је грех или није и какав је. Ако пак, неко има телесне односе са девојком и онда их има и са неком другом, то је онда "из блуда у блуд" - исто му дође смртни грех као и прељуба.

Само једна ствар.... немојмо Православље прилагођавати себи, но себе прилагодимо Православљу. Ако Свети Оци кажу да је телесни однос пре брака смртни грех блуда, онда је тако за Православне... нема ту шта ми да мислимо и да се не слажемо... или недај Боже да гласамо. Бог се прославио кроз те свете људе да нам покаже кога да следимо. Није Православље ствар мишљења но вере ! Или верујеш или не верујеш, средине нема - вели Господ "Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих." (Отк, 3,16).
Друга је ствар што је блуд данас постао "нормална ствар" па многи мисле како ту нема ништа лоше. Где сте још видели да у школи кад учитељ предаје ученицима знање, из хемије рецимо, неко устане и каже "добра је учитељу хемија, али ја мислим да је безбедно мешати те киселине које нам забрањујете да мешамо" ? То нема ни у једној школи, већ се прихвати знање оних који га предају. Ко не прихвата то знање, онда он има неко своје споредно учење.

Јесте тешко то прихватити, али и хомосексуалци мисле да је њихова "сексуална орјентација" сасвим нормална, јер то годи њиховој болести и лепо им је, оправдава их у ономе што чине - убијају савест.

Један савет.... помолите се Богу са вашом девојком пре секса, да вам Бог благослови секс па ћете видети како ће те се осећати у души.
На Кипру је стари обичај да двоје венчаних прву брачну ноћ проведу са крстом у кревету - Бог је благословио да се то двоје споје и они тим чином сад прослављају Бога.

П.С. Да додам само да је свети Јован Кронштатски, велики руски светитељ, живео са својом женом у девичанству - као брат и сестра. Не поручује нам он тако да није добро имати телесне односе у браку, већ нам поручује да и без њих двоје могу пребивати у савршеној љубави.
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Arhandjel
Војвода
Војвода

Порука: 1352
Приступио: мај 2008
Место: свет вила и вештица

Порука Arhandjel 18.10.2008. 8:34

Срб ::На Кипру је стари обичај да двоје венчаних прву брачну ноћ проведу са крстом у кревету - Бог је благословио да се то двоје споје и они тим чином сад прослављају Бога.

Писмо једне Гркиње са Крфа Српском официру на Солунском фронту 1918. године

Откако сте Ви Срби отишли са Крфа, ја се још нисам развеселила. То веле све жене које живе на овом малом острву. За нас би било боље да нисте дошли на Крф, јер нам је сада горе.
За последње три године толико сам се била навикла на та питома лица војника, на њихове доброћудне питоме очи.

Чудна сте ви раса! Један руски пуковник ми рече да је то особина свих Словена.
Ове последње три године док сте били овде, проживеле смо лепо и пријатно.

Сваког дана трчала сам на прозор да видим каквог познатог српског официра, само да ми се јави и да се пријатно на мене осмехне. Било ми је доста за тај дан до спавања. Крф је онемео, не пева се више. Ваш народ стално пева и на то певање и тај жагор била сам се толико навикла.

Можете да ме сматрате за великог непријатеља вашег народа, јер сам увек желела да се што доцније вратите у своју отаџбину.
Дошли сте, показали шта је живот и отишли, а нас сте оставили несрећне.

Шта нам вреди и лепота и све друге лепе особине, које су Срби код нас нашли, кад нико у томе не уме да ужива.
Благо оним девојкама које су Срби одвели одавде и спасли на овом љубавном острву, пуном сунца и чемпреса, али без љубави.

„из архива САНУ“
Слика Слика Видовдан је Дан светлости, дан када господари старословенско божанство – Вид или Световид, Бог светлости и обиља, али и Бог рата. У својој хроници из 12. века немачки свештеник Хелмолд помиње Световида као врховног Бога северозападних Словена, коме су подизани храмови и приношене му жртве на крају жетве, „из свих словенских крајева”. http://forum.badnjak.com/
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 18.10.2008. 8:50

Не знам Световиде шта желиш овим да поручиш.
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Arhandjel
Војвода
Војвода

Порука: 1352
Приступио: мај 2008
Место: свет вила и вештица

Порука Arhandjel 18.10.2008. 8:57

Очигледно Гркиње нису биле задовољне тим грчким брачним обичајима које препоручујеш.
Слика Слика Видовдан је Дан светлости, дан када господари старословенско божанство – Вид или Световид, Бог светлости и обиља, али и Бог рата. У својој хроници из 12. века немачки свештеник Хелмолд помиње Световида као врховног Бога северозападних Словена, коме су подизани храмови и приношене му жртве на крају жетве, „из свих словенских крајева”. http://forum.badnjak.com/
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 18.10.2008. 9:02

Геније ! Овакав дриблинг не би могао извести ни Дејан Савићевић, као што си ти извео.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију