srpskinacionalisti.com

Молитве

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Молитве

Порука Ruzica 21.11.2008. 9:42

"Православна вера наша,
Она је богатство наше,
Она слава, она род,
Она венац, Она похвала,.

Нећемо Те се одрећи
Љубљено Православље,
Нећемо Те издати веро отаца нам предана,
Нећемо одступити од Тебе
Мајко побожности.

У Теби смо рођени и у Теби живимо,
У Теби ћемо се и упокојити,

А ако време позове
И хиљаду пута
За Тебе ћемо умрети!"
-Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас српства!
Аватар
Vespa
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 24
Приступио: окт 2008

Порука Vespa 3.12.2008. 20:11

Молитва святой праведной блаженной старице Матроне

О, блаженная мати Матроно, услыши и приими ныне нас, грешных, молящихся тебе, навыкшая во всем житии твоем приимати и выслушивати всех страждующих и скорбящих, с верою и надеждою к твоему заступлению и помощи прибегающих, скорое поможение и чудесное исцеление всем подавающи; да не оскудеет и ныне милосердие твое к нам, недостойным, мятущимся в многосуетном мире сем и нигдеже не обретающим утешения и сострадания в скорбех душевных и помощи в болезнех телесных; исцели болезни наша, избави от искушений и мучительства диавола, страстно воюющаго, помози донести житейский свой крест, снести вся тяготы жития и не потерять в нем образ Божий, веру православную до конца дней наших сохранити, упование и надежду на Бога крепкую имети и нелицемерную любовь к ближним; помози нам по отшествии из жития сего достигнути Царствия Небесного со всеми угодившими Богу, прославляюще милосердие и благость Отца Небеснаго, в Троице славимаго: Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.
доброта спасёт мир!
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука: 3916
Приступио: феб 2008

Порука с.р.б.и.ј.а. 3.12.2008. 23:42

МОЛИТВЕ ПРЕ СВЕТОГ ПРИЧЕШЋА

Молитва светог Јована Златоуста

Верујем Господе и исповедам да си Ти заиста Христос, Сина Бога живога,
који си дошао у свет да спасеш грешнике од којих сам први(а) ја.Још верујем
да је ово само Твоје пречисто тело и ова сама пречасна Крв Твоја.
Стога Ти се молим; помилуј ме и опрасти ми сагрешења моја хотимична и
нехотимична која учиних речју, делом, свесно и несвесно и удостој ме да се
неосуђено причестим пречистим Тајнама Твојим на отпуштање грехова
и живот вечни.Амин.
Прими ме данас сине Божији за причасника Тајне Вечере Твоје, јер нећу
казати Тајну непријатељима Твојим, нити ћу Ти дати целив као Јуда,
већ као разбојник исповедам Те; Помени ме Господе у Царству Твоме;
нека ми причешћивање Светим Тајнама Твојим не буде на суд или на осуду,
већ на исцелење душе и тела.Амин.
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

http://www.youtube.com/watch?v=yUE6AjR5KZc
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 19.1.2009. 16:45

Молитва Пресветој Богородици
за оне који страдају од страсти дроге

О , Пресвета Богомајко , Неисцрпни Изворе милости и доброте ! Теби као Оној која је доживела највећи бол од како људски род постоји , јер су Сина Твога невиног распели бездушници , припадамо и целивајући Твоје Свете Ноге , са сузама вапимо : Сагрешисмо , сагрешисмо и у бездан паклени пропадосмо , и ако нам ти не пружиш руку помоћи , ми више никад светлост видети нећемо . Ми смо , Мајко Пресвета мислили да се до лепоте може доћи и без Бога , па смо кушајући отров паклени , постали робови у тешке ланце оковани . За оно мало лажне , привидне среће , ми смо душу предали не једном ђаволу , већ легиону . Јер кад само помислимо да се одрекнемо дроге , читав нас легион опколи и не дозвољава да се ослободимо тих ланаца . Али , знајући да си Ти Царица Небеска , и да они беже од Тебе као од огња , свеумилно Те молимо : Опрости , Пресвета , безброј пута опрости , и не одврати лице Твоје од нас огубаних у ову злу страст , већ и на нама свегрешнима покажи Своје безмерно милосрђе . Бљесни муњом Своје силе и љубави , сагори у душама нашим сваки корен ове зле страсти , пробуди у нама дах вечнога живота и отвори умне очи срца наших , да би се Теби приклањали довека , и Твоме сину који Те је тако величанствено уздигао у светости и милосрђу . Огради нас Твојом благодаћу , Мајко Пресвета , да нас ови зли демони не прогутају од беса што више нећемо њих да служимо . И дај нам снаге да овај покајнички пут никад више не напуштамо , већ да до последњег даха свог захваљујемо Теби , Свецарице , што нас избављаш из пакла и овога и онога света .
Али , Мајко , Свемајко , многи од наших ближњих су овим отровом напустили свет , и у вечне паклене муке отишли . Пошто је Твоја моћ бескрајна , са страхом , али и са надом Те молимо , сиђи и до најдоњих дубина таме паклене , и сузама твојим и нашим уми и обели душе наших чеда , браће и сестара и уведи их ближе Божијој светлости , како би једном можда и били спашени , и свемилошћу Твојом и сведобротом , стали Богу и Теби с десне стране .
О , Пресвета , не одбаци ове речи у тузи Теби упућене , због наше свегрешности , већ као Нежна Мајка Милостивог Бога , смилуј се и на нас , и помози нам , онако како Ти мислиш да је најбоље за нас . поведи нас путем истине и правде , уведи нас у Цркву , да у њој непрестано са свима Светима опевајући Тебе и милост Твоју , славимо и Сина Твога Господа нашег Исуса Христа , са Оцем и Духом Светим , сада и увек и у векове векова . Амин .

Молитва Св.Амвросију против страсти пушења

Преподобни оче Амвросије,
ти имајући слободу пред Господом,
умоли Свемилостивог Владику
да ми подари брзу помоћ у борби
с нечистом страсти.
Господе!
Молитвама угодника Твога, преподобног Амвросија,
очисти моја уста, оцеломудри срце
и насити га благоуханијем (миомирисом)
Духа Твога Светога,
те да од мене бежи што даље зла дуванска страст пушења,
тамо одакле је и дошла - у утробу Адову.
А М И Н.
Молитвама Богородице, Спасе спаси нас.

ЈУТАРЊА МОЛИТВА
Филарета, митрополита московског

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе, и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи сваког часа у току овог дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавима да све долази од Тебе.

Научи ме да се правично односим према своме ближњем, да никога не разгњевим и не ожалостим. Господе, дај ми снаге да поднесем замор данашњег дана, и све што се у току дана догоди. Управљај мојом вољом, и научи ме да се молим, да верујем, да се надам, да трпим, праштам и волим.

Господе, дај да будем оруђе Твога мира: да тамо где је мржња сејем љубав, где је вређање- праштање, где је раздор- слогу, где је очајање- наду, где је тама- светлост, где је жалост- радост.

О Божански учитељу, немој никада да мене теше, него да ја друге тешим; немој да мене разумеју, него да ја друге разумем; не да мене љубе него да ја друге љубим. Јер када праштамо, онда се нама прашта, када дајемо, онда добијамо, а када умремо, онда се рађамо за живот вечни.

Душе Свети, буди ми на помоћи, да данашњи дан посветим своме Господу и Спаситељу.

Господе Исусе Сине Божји, боље је не живети, него живети без Тебе и против Тебе. Захваљујем Ти, Боже, за дар овога дана, и за све добро које ћеш ми помоћи да данас учиним.

Избави ме, милостиви Боже, од жеља за угодношћу, и удостој ме да у сваком тренутку будем спреман да се ради Тебе и ближњега одречем себе, јер си ми за ту службу и дао живот. Помози ми да одбацим од себе све што није Твоје, а што је Твоје да примим у дубокој вери, нади и љубави.

Дај ми храбрости да Ти достојно служим: да ставим правду изнад користи, да ставим остварење племенитих дела изнад тренутних задовољстава, да ставим друге изнад себе, и испуним Твоју заповест о љубави.

Учини да светлост Твоје Лепоте, Доброте и Љубави засија у мојој души. Амин.

Молитва за неожењене мушкарце

Господе,Боже Вечни, ти си растављено довео до јединства и установио међусобну нераскидиву везу између мушкарца и жене. Од Тебе бива да се муж сједињује са женом ради помоћи и продужења људског рода,зато дај и мени Господе да се сретнем и здружим са женом која ме разуме и којој бих могао све рећи. Сједини ме са таквом која би ме искрено, супружницки љубила целог живота. Дај Господе да пронађем ону која разликује љубав од страсти и похотљивости. Даруј ми Господе невесту која ће увек искати моју душу и моје срце,а не само моје тело. Ти сам Господе Спаситељу на свети начин изврши тајанствени и чисти брак међу нама,да будемо сложни душом и телом,да међусобно обогаћујемо свој брачни живот,да једно друго не оставимо осиромашене и упропашћене,већ да као супружници будемо побожни,једнодушни и задовољно срећни. Преславни Господе још ти се молим, да оној коју тражи душа моја и мени дарујеш да у наш живот унесемо радост и Твој мир,да пронађемо непролазну љубав којом нас Ти љубиш и да уживамо у здравој и доброј деци. Амин

Молитва за удају

Господе, Боже Вечни, Ти Си растављено довео до јединства и установио међусобну нераскидиву везу мушкарца и жене. Од Тебе бива да се жена сједињује са мужем ради помоћи и продужења људског рода, зато дај и мени, Господе, да се сретнем и здружим са човеком који ме разуме и ком бих могла све рећи. Сједини ме са таквим који би ме искрено, супружански љубио целог живота. Дај Господе да ме пронађе онај који разликује љубав од страсти и похотљивости. Даруј ми Господе женика који ће увек искати и тражити моју душу и моје срце, а не само моје тело. Ти сам Господе Спаситељу на свети начин изврши тајанствени и чисти брак међу нама да будемо сложни духом и телом, да међусобно обогаћујемо свој брачни живот, да једно друго не оставимо осиромашене и упоропаштене, већ да као супружници будемо побожни, једнодушни и задовољно срећни. Преславни Господе, још Ти се молим да ономе кога тражи душа моја и мени, дарујеш да у наш живот унесемо радост и Твој мир, да нађемо непролазну љубав којом нас Ти љубиш и да уживамо у здравој и доброј деци. Амин!

МОЛИТВA ЖЕНЕ У ВРЕМЕ ТРУДНОЋЕ

О, Преславна Мајко Божја, помилуј ме, слушкињу Твоју, дођи ми у помоћ у време мојих болести и опасности с којом рађају чеда све јадне кћери Евине.

Сети се, о благословена међу женама, с каквом радошћу и љубављу си ишла журно у Горњу Земљу да посетиш Своју рођаку Јелисавету за време њене трудноће и какав чудесан утисак је оставила Твоја благодатна посета и на мајку и дете у утроби њеној.

И из неисцрпног благосрђа Свога даруј и мени, најпониженијој слушкињи Твојој, да срећно завршим трудноћу; даруј ми благодат да се дете које сад мирује под мојим срцем, чим оживи, с радосним разиграњем, слично светом младенцу Јовану, поклања божанственом Господу Спаситељу, који се из љубави према нама грешнима, није узгнушао да и сам постане дете. Неизрецива радост која је испунила Твоје девствено срце при погледу на Твог новорођеног Сина и Господа, нека ублажи муку која ми предстоји услед болести рађања.

Живот мира, мој Спаситељ, кога си Ти родила, нека ме спасе од смрти, која пресеца живот многих мајки у тренутку порођаја и нека уброји плод моје утробе међу своје изабранике.

Услиши, Пресвета Царице Небеска, смирену молбу моју и узми мене, јадну грешницу, у Своје окриље, оком Твоје благодати; не постиди моје уздање у Твоје велико милосрђе и осени ме. Помоћнице Хришћана, исцелитељко болести, удостој и мене да осетим на себи да си Ти мајка милосрђа и да увек прослављам Твоју благодат, која никад није одбацила молитве јадних и која је избављала све који су Те призивали у време туге и болести. Амин.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 19.1.2009. 16:50

МОЛИТВА СВЕНАРОДНОГ ПОКАЈАЊА
(светог Николаја Жичког)

Кајемо се прво за себе у свему што згрешисмо и Божју Реч прекршисмо и образ окаљасмо, било лагањем или крадењем, било злобом или пакошћу, било развратом или отимањем, било пијанством и ждерањем, или варањем и коцкањем, било псовањем и хуљењем светиње, или клеветањем и оговарањем ближњих својих, било маловерством или саблажњавањем својих ближњих! Кајемо се за безбројне грехове своје, знане и незнане, вољне и безвољне, било словом или делом или помишљу, било јавне или тајне, кајемо се и молимо Бога, да нам опрости и да због нас не казни сав народ наш и сву државу нашу. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Потом, кајемо се за грехе оних духовника и свештеника, који у чему год згрешише пред Господом Богом и Светим Савом, било да малаксаше у вери или у страху Божијем, било да небрижљиви бише у делу Господњем, или да ослабише у љубави братској. Уколико се они не кају, кајемо се ми за све што је зло пред Богом у срцу, на језику, или у владању њиховом. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Кајемо се за грехе оних наших првака и вођа, који заборавише да су Свеци српски основали ову државу и да је ово Света земља, и који заборавише да су истакнути за прваке и вође једног Светог и мученичког народа, па без страха Божијег и љубави према народу злоупотребљавају своју власт на народну привремену несрећу, а на вечну пропаст и проклество себе и свога порода. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Кајемо се за грехе оних учитеља и књигописаца и књигопреводилаца, који омладини југословенској показаше клизав пут разних белосветских фантазера и фразера, пут безбожан и неморалан, који води народе у крв и злочин и уништење, на радост сатане и његових паклених сила. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Кајемо се за грехе свих оних српских синова и кћери, који презреше дух и искуство и памет и веру и светињу и поштење и доброту свога народа, и примише туђинску лудост и непоштење и сваку јевтину робу, да тиме замене чисто злато народно, у стотинама ватри испробано. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Кајемо се и за све неправде свих неправедних судија и кметова и порезника и шумара и закупаца и прекупаца, увозника и извозника! Кајемо се за злобу свих злотвора, за пороке порочних, за страсти страсних, за убиства убица, за насиље насилника, за увреде деце према родитељима; кајемо се за свађе и деобе међу браћом, за све суровости јачега над слабијим, и за све немилости имућних наспрам сиромашних, и за све баналности и вулгарности које се могу чути или видети по кафанама, по позориштима и разним игралиштима широм Свете земље наше, под чијом се кором скривају села многих милиона војника и Мученика за Крст Часни и Слободу Златну. Скрушено се кајемо, опрости нам, Господе!
Кајемо се и за све оне чија је душа подељена и чији је карактер неутврђен, те Свеце славе, а Свеце псују, Крсту се клањају, а Крст псују, пост држе, а пост псују, Богу се моле, а Бога руже, Црквом се хвале, а у Цркву не иду, Српство величају а Србе цепају, државом се поносе, а државу штете. Ај, Боже велики, за све њих ми Ти приносимо скрушено и плачно покајање. Ако Ти није довољно покајање наше за браћу нашу, покај и њих, Господе благи. И не допусти, Царе и Творче Неба и земље, да се бич гњева Твога праведнога, којим у ове дане бијеш охоле и безбожне, спусти на народ слуге Твога Светога Саве и мученика Твога кнеза Лазара. Слава Ти, Боже наш, слава Ти Творче и Спаситељу наш на век века.
Амин.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Konzervativac!?
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 4
Приступио: дец 2008

Порука Konzervativac!? 7.2.2009. 18:57

Ово што сте ставили је јако значајно за нас народ који се почео отуђивати и који губи своју "Веру,културу,обичаје..." Ми нећемо и не можемо да дозволимо да се деси расуло у СПЦ,у погледу на "Новотарије"....мислим да је то велики злочин и удар на Србе као народ.Вратимо наше,почнимо да ценимо,јер ако се повинујемо и подлегнемо искушењима која нам долазе и која нам разарају СПЦ онда ћемо продати све што имамо,поред већ проданих делова државе и објеката у њој.Нећемо ваљда да дозволимо да посао Светог Саве и свих Српских светитеља и просветитеља буде узалудан???
Људи ,док опет не "устане кука и мотика", мислим да неће ни бити правог Православља...Мало је Архијереја који ће да бране цркву и да се Богу моле и његовим молитвама покушавају,а ми њиховим,да одрже Свети Сабор и Синод. Вратимо Српско србину,....

Нека Вас драги Господ Бог благослови и подари Вам изобиље милости и благостања.
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука Ruzica 7.2.2009. 20:53

"Марија" - ову молитву би ТРЕБАЛО измолити на скупу који се организује - поводом бомбардовања НАТО-а. Верујем да ће бити народа... и користило би, свакако!
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Порука Ројалиста 22.2.2009. 23:31

Јел смем да нешто питам?
Кад се римокатолици моле Богу, јел се окрећу на исток или на запад?
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука Ruzica 23.2.2009. 9:32

Као што и сам знаш - они у својим црквама - углавном седе... нисам сигурна како би се у том положају окренули или на Исток или на Запад? Проверићу код наших свештеника, а ако нека зна - нека ти одговори.
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука: 3916
Приступио: феб 2008

Порука с.р.б.и.ј.а. 1.3.2009. 0:18

Ројалиста ::Јел смем да нешто питам?

У римокатоличким , назови храмовима Олтар се налази на западу, па сходно томе и њихов свештеник и народ су окренути западу.
Код нас православних, Олтар је окренут Истоку (верујем да знаш :) )
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

http://www.youtube.com/watch?v=yUE6AjR5KZc
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 1.3.2009. 2:49

с.р.б.и.ј.а. ::
Ројалиста ::Јел смем да нешто питам?

У римокатоличким , назови храмовима Олтар се налази на западу, па сходно томе и њихов свештеник и народ су окренути западу.
Код нас православних, Олтар је окренут Истоку (верујем да знаш :) )

На југ.
Торањ са звоником на северу, олтар - на југу.
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Ројалиста
Војвода
Војвода

Порука: 2909
Приступио: феб 2006

Порука Ројалиста 3.3.2009. 13:34

Нисам добро десинисао питање, упс.
Знам све како то стоји у храмовима, црквама...
Мислио сам онако, кад су негде на ливади, негде ван цркве?

Јер ево читам Тристана и Изолду :D па се ова окренула истоку, зато питам.
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука Ruzica 3.3.2009. 16:59

Ројалиста ::Нисам добро десинисао питање, упс.
Знам све како то стоји у храмовима, црквама...
Мислио сам онако, кад су негде на ливади, негде ван цркве?

Јер ево читам Тристана и Изолду :D па се ова окренула истоку, зато питам.

Озбиљно питање...неозбиљан одговор: Окрећу се како ветар дува!!!
Не, озбиљно, није им битна страна, колико ја знам.
Аватар
DEDA-EU
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 749
Приступио: феб 2009

Порука DEDA-EU 10.3.2009. 3:47

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО ЗА СПАС СРПСКОГ НАРОДА
( ОСОБИТО НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ )

Молитвама Светих Отаца наших Господе Исусе Христе, Боже наш, помилуј нас. Амин. Царе небески, Утешитељу, Душе Истине, који си свуда присутан и све испуњаваш, Ризнице добара и Даваоче живота, дођи и усели се у нас и очисти нас од сваке нечистоте и спаси, Благи, душе наше. Свети Боже, Свети Крепки, Свети Бесмртни, помилуј нас (три пута). Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин. Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе, очисти грехе наше; Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше имена твога ради. Господе помилуј (три пута). Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.
Оче наш који си на небесима, да се свети име твоје, да дође царство твоје, да буде воља твоја и на земљи као што је на небу; хлеб наш насушни дај нам данас и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима својим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од нечастивог.
Аватар
DEDA-EU
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 749
Приступио: феб 2009

Порука DEDA-EU 10.3.2009. 3:57

Псалам 3: Господе, како је много непријатеља мојих! Многи устају на мене. Многи говоре за душу моју: нема му помоћи од Бога. Али Ти си, Господе, штит који ме заклања, слава моја; Ти подижеш главу моју. Гласом мојим вичем ка Господу, и чује ме са свете горе своје. Ја лежем, спавам и устајем, јер ме Господ чува. Не бојим се много хиљада народа што наваљују на мене. Устани Господе! Помози ми, Боже мој! Јер Ти бијеш по образу све непријатеље моје; Ти разбијаш зубе безбожницима. Од Господа је спасење. Нека буде на народу твом благослов твој.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију