srpskinacionalisti.com

Молитве

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука: 3916
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Re: Молитве

Порука с.р.б.и.ј.а. 30.8.2008. 5:27

Pre citanja Svetog Jevanjdjelja, ustani, uzmi u ruke Sv.Jevanjdjelja, celivaj ga sa ljubavlju, polozi na svoje oci i srce i pomoli se, pun svetog postovanja:

-Ja nedostojan, drzim Te posredstvom Tvog Sv.Jevandjelja svojim necistim rukama.
Reci mi milim Te reci zivota i reci utehe , kroz usta i jezik Tvog SV.Jevandjelja.
Podaj da ga slusam unutrasnjim i obnovljenim usima i da Te jezikom Duha Svetog slavim. Amin

Ako zelite da se molite za svoga bliznjeg, ova molitva je veoma blagotvorna
za oglasene, nekrstene ili slabe u veri:

-Milostivi Gospode, Ti koji zelis da se svi ljudi spasu i dodju u poznanje istine,
pomiluj i spasi slugu Tvoga ( reci ime ) , primi ovu moju zelju kao vapaj ljubavi
koju si Ti zapovedio .Amin

Iz knjige: ``Kazivanja jednog bogoslova svom duhovnom ocu``

Otac Filimon preporucuje ovu kratku i delotvornu molitvu svima koji zapadnu u teske probleme napadnuti demonskim iskusenjima, a da ne bi zapali u ocaj, pri samom napadu``

-Gospode udri one koji udaraju na me,
jer sam nemocan da ih pobedim
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

http://www.youtube.com/watch?v=yUE6AjR5KZc
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука: 1159
Приступио: сеп 2008
Место: Северна Србија

Порука Протомајстор 2.10.2008. 23:30

"ГОСПОДЕ, ИСУСЕ ХРИСТЕ, СИНЕ БОЖИЈИ, ПОМИЛУЈ МЕ ГРЕШНОГА"
Мене је некако увек највише привлачила ова Христова молитва. Овде је доста тога казано о њој, али треба објаснити и зашто је та молитва толико важна. Сви смо чули за Исихазам - тиховање и мислим да заслужује посебну тему овде, поготово што је то управо пут коме многи од нас теже. Непосредно спознавање Бога путем Христове молитве! Како то лепо звучи, насупрот медитације путем мантре, мада је то исто, али ово прво је НАШ пут! Никада нисам разумео зашто се ова благодат заташкава, а величају увозне технике, које тешко пријањају уз наше душе.
Ја веома често упражњавам ову молитву и то приликом шетње, тако што се загледам у хоризонт (Тако је некако учио Серафим Саровски), или увече пред спавање. Стално покушавам да је синхронизујем уз један удисај и један издисај, али стално осећам да ту нешто грешим.
Има ли овде неког да ме упути, како је правилно ово радити, бићу му вечно захвалан!?
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875
Приступио: мар 2006

Порука Patriota86 4.10.2008. 13:38

Питај свештеника, али ти неће рећи ништа посебно, пошто нема потребе за синхронизовањем дисања приликом молитве. Прекрсти се, изговори молитву и прекрсти се поново.
Наравно, све је то лепше недељом у цркви, за време свете литургије. :)
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 4.10.2008. 14:31

Patriota86 ::Питај свештеника, али ти неће рећи ништа посебно, пошто нема потребе за синхронизовањем дисања приликом молитве.
У праву си да нема потребе за синхронизацијом, али некако имам осећај да би могао унапредити ту молитву по трајању и смислу. Знаш није пријатно питати неког директно о тим стварима. Свештеници су често склони импровизацији, када нешто не знају, док су монаси болно искрени. А то су баш непријатне ситуације. Био сам на Светој гори пре 10 година, али тада сам био прилично слеп, тако да сам пропустио шансу за многе одговоре.
Прекрсти се, изговори молитву и прекрсти се поново.
Пази, ја то и чиним, али најчеће у себи! Да ли је то велика грешка? Знаш како је, нема се где...
Види ово:
1.Удишем - ГОСПОДЕ, ИСУСЕ ХРИСТЕ, СИНЕ БОЖИЈИ (Замишљам како ми Свети дух улази у душу)
2. Издишем - ПОМИЛУЈ МЕ ГРЕШНОГА (Замишљам како ме грех напушта)
Знам да не треба ништа замишљати, већ само понављати речи, али ово не би требало да шкоди. Свакако не можемо бити стално свесни речи које изговарамо, него брзо улазимо у стање тиховања (стање без мисли).
Наравно, све је то лепше недељом у цркви, за време свете литургије. :)
Да, приликом литургије сe најлакше доспе у стање тиховања! Стварно нисам никада пробао да је комбинујем са Христовом молитвом, али неће да шкоди сигурно. Пробаћу, већ колико сутра, баш си ме добро подсетио да ме нема дуже времена у Цркви!
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука с.р.б.и.ј.а. 7.10.2008. 3:10

Интересује ме да ли неко са форума пева за певницом, не у хору већ за певницом.
Ако има, да ли се бори у току Св..Литургије са концентрацијом на молитву и има ли искушења такве врсте.?Мени се то дешава.
Слушала сам од монаха да су за певницом искушења велика и да се дешава чак , да за време Св.Литургије долази до расправе типа да ли је интонација добра , ко ће певати тропар, ко кондак и слично.
Како се изборити с тиме?
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 7.10.2008. 4:49

Мајсторе... види једну ствар.... врло опасно је кад се неко сам духовно руководи. Поготово није пожељно да неко сам вежба Христову молитву, без надзора духовника. Не може се мирјанин, тј. већина мирјана нема прилику током дана да се скроз искључи из околних збивања и сав погружи у "Господе Исусе Христе, помилује ме грешнога". То се изговара по неколико хиљада пута дневно.... како ће то мирјанин постићи ?!
Лепо је читати Свете Оце и примати њихове савете... али треба имати на уму да је монаштво другачији пут од мирјанског према спасењу. Не можемо ми користити исте методе као и они... то су испосници, аскете. Где ћемо ми поред жене и деце бити аскете... може врло лако да нам шкоди више него што користи.
Такође никаква замишљања и визуализације нису пожељне током молитве. А кад је човеку неугодно питати нешто духовника, онда значи да ту има нека сметња, тј. да нешто није у реду са нама.
Патриота ти је добро рекао... питај свештеника.

с.р.б.и.ј.о... ја певам у хору, али иста је ствар, можда чак и горе него за певницом. Јако тешко се сконцентрисати на молитву, увек се више пази на интонацију и изведбу. Чак сам у задње време напустио хор због тога... не верујем да ћу се вратити. Може се певати и међу народом, онако тихо, молитвено. У ствари, тако и треба, да цела црква учествује у одговорима а не само хор или певница.
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Евсигније
Националиста
Националиста

Порука: 493
Место: Врбас

Порука Евсигније 7.10.2008. 13:33

Има на овој адреси добар текст о Исусовој молитви:
http://manastir-lepavina.org/novosti/index.php/weblog/detaljnije/o_isusovoj_molitvi/
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих. (Отк, 3,16)
http://www.youtube.com/user/Evsignije
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 8.10.2008. 17:35

Евсигније ::Има на овој адреси добар текст о Исусовој молитви:
http://manastir-lepavina.org/novosti/index.php/weblog/detaljnije/o_isusovoj_molitvi/

До неба ти хвала, добри човече!
Овде су скоро сви одговори, али трагаћемо још. Укратко, ова молитва није опасна, може да се комбинује са дисањем, може да се говори у себи, значи увек и свуда и свакоме примењена...
Наставићу када дођем до времена...
Аватар
Сергей Васильевич
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 15
Место: Санкт-Петербург

Порука Сергей Васильевич 8.10.2008. 20:52

Молитва мытаря.
Господи ,милостив буди мне грешному.
Если Бог с нами-кто на ны.
Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 9.10.2008. 20:14

Срб :: Мајсторе... види једну ствар.... врло опасно је кад се неко сам духовно руководи. Поготово није пожељно да неко сам вежба Христову молитву, без надзора духовника...
Ја инсистирам на томе, да није исправна подела на Љубав и Мржњу, него је супротност Љубави Страх! Пут који нам је показао Господ, је пут љубави! Тешко ћемо напредовати на том путу, ако се не ослободимо страха. Сами треба да повучемо прве потезе, да испробавамо, доћи ће нам одговори сами ако смо на правом путу. Ако неко нађе свог духовника, то му је дар од Бога. Али, они су нам потребни тек кад узнапредујемо. У овој фази, мени је добар и Евсигније. Млађи је од мене, али могу да учим од њега.
Нема разлога за страх, добри људи!
Срб ::... А кад је човеку неугодно питати нешто духовника, онда значи да ту има нека сметња, тј. да нешто није у реду са нама.
Патриота ти је добро рекао... питај свештеника.
Види, веома те ценим и помало неслажем са неким твојим размишљањима. Ако постављаш питања монасима, који су изузетно искрени, он ти може одговорити „Не знам!“. То ми се дешавало и јако ми је било непријатно.
Са друге стране, често ми се догађало да на конкретна питања свештенику, он започне: "У почетку створи Бог небо и земљу..." Од тога ми се окрене желудац! Да ли ме разумеш? А опаска, да нешто није у реду са мном је на месту, не љутим се...

На крају моје генерално мишљење о молитви:
Молитви није циљ да нас Бог чује, него да ми чујемо Бога!
Бог нас и овако чује, потребно је да се сами пробудимо. Волео бих да што више људи има Исусову молитву на уснама, у срцу и у уму, уместо некорисних мисли које нас као муве непрестано нападају.
Последњи пут изменио Протомајстор дана 11.10.2008. 0:07, измењено укупно 1 пут.
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука с.р.б.и.ј.а. 9.10.2008. 20:45

с.р.б.и.ј.о... ја певам у хору, али иста је ствар, можда чак и горе него за певницом. Јако тешко се сконцентрисати на молитву, увек се више пази на интонацију и изведбу. Чак сам у задње време напустио хор због тога... не верујем да ћу се вратити. Може се певати и међу народом, онако тихо, молитвено. У ствари, тако и треба, да цела црква учествује у одговорима а не само хор или певница.

И ја мислим да је народ тај који треба да одговара, макар јекетеније, Оче наш и Вјерују, на Св.Литургији , па тако ја, увек молитвеније осећам Литургију уз певницу, него хор.Из истог разлога сам напустила хор и "сишла" међу народ.Али сада имам благослов свештеника да водим певницу, а без певнице, тешко је самом свештенику служити .Зато питам, зна ли ко , која је најблаготворнија молитва за смирење и бољу концентрацију за певницом.
Завештање србству

Аватар
Протомајстор
Војвода
Војвода

Порука Протомајстор 11.10.2008. 0:05

Руси су отишли још даље, о чему извештава угледна “Комсомолска правда”: доказано је да молитва убија штетне бактерије не само у људском телу, већ и у води. Ангелина Малаховскаја, инжењер електрофизике из Санкт Петербурга, иначе члан савеза “Православни научници Русије”, већ десет година изучава особине, на први поглед, ненаучних појава: снагу крста, речи Божјих и исцељујућа својства свете воде. И ево шта каже:
- Проверила сам дејство “Оченаша” и православног крста на патогене бактерије. За истраживање су узети узорци воде из бунара, река и језера у којима је била присутна ешерихија коли и златна стафилокока. И показало се да се, ако се над водом очита “Оченаш” и прекрсти крстом, количина штетних бактерија смањује скоро сто пута!
Аватар
Ruzica
Војвода
Војвода

Порука: 4541
Приступио: јан 2008

Порука Ruzica 8.11.2008. 22:34

"Господе,
обасјај ме унутрашњом светлошћу!
Нека засија светлост Твоја у срцу мојем и нека растера таму. Заустави дух мој да не лута и отклони искушења моја која ме муче.
Подигни душу моју клонулу под теретом њених грехова,
пренеси све жеље моје на Небо, да,
оквасивши усне своје на извору вечног добра,
не бих више грешила...
Амин!"
-Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас српства!
Аватар
mišolovac
Националиста
Националиста

Порука: 414
Приступио: мар 2008

Порука mišolovac 16.11.2008. 21:18

Вероватно ће ова моја "молитва" завршити у депонији, али ипак

ГОРКА МОЛИТВА

Спаси ме боже од
Ових курветина свих узраста, хипнотисаних малоумника, паразита, полтрона, похлепних слабића, сексуално изопачених, моралних руина, гордих, примитивних медиокритета, издајника, саможивих, силиконисаних изблајханих почупаних накинђурених женетина, ментално ускраћених, духовно пометених, ендогено психотичних, дипломираних глупана, пестицида, хербицида, стероида, генетски модификованих проевропских џукела, себичних квази-пријатеља, латино серија, Пинка РТС-а и Б92, геј лобија, режимских аналитичара, вулгарног либерал-капитализма, транспарентно транзиционих фашиста - "бораца за људска права", новокомпонованих богаташа, секти, маминих синова и татиних кћерки, бесних возача бесних аутомобила и мотоцикала, гатара и врачара, партијских књижевника, преправљача историје, председникових идолопоклоника, алкохоличара, бесплатних новина и бесплатних акција, глумаца министара, глупавих америчких филмова, страначких судија, мек доналдса/интоша/ларена, шопинг шампиона и шампионки, бестидних, људи супозиторија, бедника/блудника, глупача посутих парфемом, избезумљених подизача кредита, људи амеба/телетабиса, дизајнираних поткупљених политичара, криминалаца-бизнисмена, лажовчина, лопова, синтетичких људи који пију синтетичка пића и једу синтетичку храну, свештеника унијата, интелектуалних патуљака-мегаломана, поводљивих полуживотиња, алавих свирепих самомољубивих среброљубаца, завидних комшија, глупих пандура, ограничених, урбаних сељака, србомрзаца, чедине зебре и палмине жирафе...
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука с.р.б.и.ј.а. 20.11.2008. 23:49

МОЛИТВЕ У СЕДМИЧНЕ ДАНЕ

ПОНЕДЕЉАК - посвећен архангелима и ангелима
Оче наш, Богородице дјево, Вјерују

Свети архангели и ангели молите Бога за нас
...
О Херувими и Серафими, Силе, Власти, Архангели и Ангели, Начала Престоли, Господства молите Христа приљежно да се избавим од робоваља страстима.
...
Пресвета Богородице спаси нас

УТОРАК - посвећен Св.Јовану претечи Господњем

Свети велики Јоване претечо Господњи, моли Бога за нас
Претечо проповедниче покајања, моли Спаса и Господа да се покајем од све душе, да би се просветио ум мој и срце, да те штујем с љубављу.
...

СРЕДА - посвећена часном крсту

Слава Господе крсту Твојему часному
Крсте свесилни похвало апостола, укрепљење монаха,знамење верника, славо јерарха и мученика, победо и тврђо свих који те хвале.
...
Спаси Господе људе Твоје и благослови достојање Твоје, даруј победу над противницима благоверном и христољубивом роду православном и народ Твој сачувај крстом Твојим.
...

ЧЕТВРТАК - посвећен Светим апостолима и Св.Оцу Николају чудотворцу

Свети апостоли молите Бога за нас
Грађани небесни, саслужитељи ангелских чинова, свеславни апостоли, од сваке нас беде избавите.
...
Светитељу Оче Николаје, моли Бога за нас
Руку ми помоћи пружи Николаје, молећи се Господу, јер ме бура греховна дави и приведи ме к тихом пристаништу покајања, оче, твојим молитвама.
...

ПЕТАК -посвећен часном крсту

Крсту Твојему часному, поклањамо се Господе
...

Крсту Твојему часному поклањамо се Господе
Крсте часни буди ми хранитељ душе и тела, појавом својом бесове обараш, демоне одгониш, страсти уништаваш и благослов ми дарујеш и живот и моћ, садејством Духа Светога и часним мољењем Пречисте.
Спаси Господе људе Твоје и благослови достојање Твоје, даруј победу над противницима свима православним хришћанима и народ Твој сачувај крстом Твојим.

СУБОТА - посвећена свим светима и молитвама за упокојене

Сви свети молите Бога за нас

Саборе пророка, чине апостола, војско мученика милите Господа свих да спасе мене многим гресима окованог.
Упокој Господе душе усопших слугу Твојих
...
Упокој Господе душе усопших слугу Твојих
Са светим упокој Христе душе слугу Твојих , где нема болести ни жалости ни уздисања ни плача, но живот бесконачни.
...
Молитве нису комплетне, наводила сам само по један стих дневне молитве
Завештање србству

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију