srpskinacionalisti.com

Зилоти ?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука: 1153
Приступио: мар 2009

Re: Зилоти ?

Порука Лазар 14.7.2010. 2:01

Sergian ::Зар то није онај епископ кога најмање 30% верника СПЦ назива Сатанасијем или у бољем случају Лудим Тасом?

Више од тридесет посто. И ја га зовем Сатанасије. Али то не значи да он никад у животу није рекао ни једну добру и истиниту реч. Некад је Атанасије био велики Србин, велики Светосавац, учитељ, велики ослонац нашем напаћеном роду у Херцеговини. Онда је полудео, одлепио, прелестио се и постао Сатанасије. ОТПАО. Као и ти. А мени је и једног и другог подједнако жао.
Не варајте се, нема дијалога љубави без дијалога истине!

Св. Ава Јустин Ћелијски
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1046
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 14.7.2010. 2:02

Ја тек сад видим колико су ови квази-зилоти гори од католика и колико су слични протестантима а гори и од њих. :roll:

Новотарци су златни за ове. Идем да пољубим владуку Тасу због ове књиге против њих...
:)
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 2:17

Не знају, учени књижевници и фарисеји, умишљени "догматисти и канонисти", ни стоти део онога што српска старица од 90 година, неписмена, на селу, зна о Правој Вери.

Не знају да веру чува онај ко је увек чувао и сачувао - народ, а не владике и књижевници. Кључеве раја држи сирота удовица са две лепте, бака која кришом носи унуке да се крсте, па их онда учи како да се прекрсте, суза праведника, милостиво срце, а не ови са штапом у дупету који се по форумима гађају догматима и канонима.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Порука Sergian 14.7.2010. 8:52

Лазар ::Више од тридесет посто. И ја га зовем Сатанасије. Али то не значи да он никад у животу није рекао ни једну добру и истиниту реч. Некад је Атанасије био велики Србин, велики Светосавац, учитељ, велики ослонац нашем напаћеном роду у Херцеговини. Онда је полудео, одлепио, прелестио се и постао Сатанасије. ОТПАО. Као и ти. А мени је и једног и другог подједнако жао.

Па да. Откад је написао ту књигу (пуну бљувотина и лажи) он је одлепио, полудео и постао Сатанасије.
Али, није отпао од СПЦ већ је и даље у Сабору Архијереја.
А са њим и мнноштво других епископа а сви они су одавно отпали од Цркве Христове.
Какви су то плодови "благодатности у СПЦ" кад мноштво епископа изгледају као најгори демонијаци?...
Ви се брукате. Своје епископе називате таквим страшним погрдним именима а све време тврдите да припадате Цркви Христовој!. :oops: .... То је срамно како се понашате.
Та новотарска струја у СПЦ је барем искренија од вас, иако су прелешћени, јер имају поштовања за своје епископе. Ви немате иоле поштовања. Треба да знате да, ако сте чланови Цркве Христове, (како тврдите) морате бити послушни и покорни свим одлукама СА СПЦ.
Ваша "ревнитељска струја" је дволична и екстремно фарисејска.

Не знају, учени књижевници и фарисеји, умишљени "догматисти и канонисти", ни стоти део онога што српска старица од 90 година, неписмена, на селу, зна о Правој Вери.
То се односи на ваше јеретичке "богослове". Они заиста немају појма јер их погрешно уче на том факултету.

Не знају да веру чува онај ко је увек чувао и сачувао - народ, а не владике и књижевници. Кључеве раја држи сирота удовица са две лепте, бака која кришом носи унуке да се крсте, па их онда учи како да се прекрсте, суза праведника, милостиво срце, а не ови са штапом у дупету који се по форумима гађају догматима и канонима.
Наравно, прости народ је сачувао Праву Веру и то се односи на нас из ИПЦ.
Ми смо се присајединили оном епископату који исповеда Праву Веру, а ви сте у духовној заједници са јеретицима.

Ти не знаш ни најосновнију дефиницију Цркве а овде се бусаш и вређаш навелико?! :oops: Научи како Црква функционише.
Не можеш ти бити православни хришћанин мимо твог епископа, а чак и ако он речима исповеда Праву Веру опет не вреди му ништа ако је у саборној заједниви са другим епископима који су отворени јеретици.

И то деценијама јерествују.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 9:02

Боки_СРС ::Ја тек сад видим колико су ови квази-зилоти гори од католика и колико су слични протестантима а гори и од њих. :roll:

Новотарци су златни за ове. Идем да пољубим владуку Тасу због ове књиге против њих...
:)
Знам да ће те скоро сви ви на крају отићи код вашег Тасе, кога иначе сматрате демонизованим, јер ћете схватити да морате бити послушни Сабору Архијереја (СА) све док верујете да је то Црква Христова.
Новотарци су бољи људи од вас. Барем нису дволични. Имају поштовања према својим епископима па макар ови погазили сво Предање - новотарци ће им остати послушни и неће прекидати општење са њима!... А ви?...
Ви ћете стално вређати своје епископе, бити непокорни одлукама СА "у Духу Светоме", и тако покарани од сопствене савести једног дана ћете морати дефинитивно да одлучите на коју страну да идете: или са новотарцима у загрљај или да изађете из те јеретичке заједнице и присаједините се ИПЦ.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 9:55

Sergian ::Наравно, прости народ је сачувао Праву Веру и то се односи на нас из ИПЦ.
Ми смо се присајединили оном епископату који исповеда Праву Веру, а ви сте у духовној заједници са јеретицима.

Који је то "ваш народ" у расколничким сектама, кад је овде реч о једноставном српском сељаку, једноставном грчком сељаку, једноставном руском сељаку, који припада Српској, Грчкој, Руској православној цркви? Ти очигледно ниси представник "простог народа", ти си типичан уображени квази-интелектуалац, модерна варијанта фарисеја и књижевника чије је лицемерство Господ разобличио.

Ви сте се "присајединили оном епископату"... то је део проблема, што шачица умишљених чистунаца иде около и бира "епископат" као у самопослузи, па кад им један досади или им се учини недовољно "исправан", оду код другог и тако лутају од секте до секте до смрти, као уклети. То нема везе с Црквом. Можда би ти могао да научиш "најосновнију дефиницију Цркве" пре него што почнеш другима да се намећеш за учитеља.

Sergian ::Треба да знате да, ако сте чланови Цркве Христове, (како тврдите) морате бити послушни и покорни свим одлукама СА СПЦ.

А у чему се то не покоравамо одлукама СА Сабора Српске православне цркве?

Sergian ::Не можеш ти бити православни хришћанин мимо твог епископа, а чак и ако он речима исповеда Праву Веру опет не вреди му ништа ако је у саборној заједниви са другим епископима који су отворени јеретици.

Сад сам схватио. Твоја секта заправо заговара (исповеда!) Лоренцову Теорију Лептира, о томе како дрхтај лептировог крила у Бразилу изазива тајфун у Тексасу.

Нико ко се у Цркви исповеда и причешћује не може да зна са ким се све причестио. Можда је у реду испред или иза мене убица, можда јеретик, можда неко ко је неког силовао, можда педофил, можда оцеубица, можда највећи грешник на свету. Секташи као ти, умишљени чистунци, изгледа верују да, ако се причешћују из исте чаше са таквима, и сами постају убице, јеретици, сексуални девијанти, оцеубице и још већи грешници него што су били пре него што су се исповедили.

Твој проблем (и твојих са-отпадника) је што придајеш већу моћ греху и ђаволу, него благодати Духа Светог и Христу. Све је то од мањка вере. Ти си, заправо, неверник, јер не верујеш у искупитељску моћ и силу Божју.

Отуда сва пометња, лутање и тражење ослонца у ригорозној, нехришћанској и суштински папској "чистоти" и "непогрешивости".

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 16:59

Лазар ::Који је то "ваш народ" у расколничким сектама, кад је овде реч о једноставном српском сељаку, једноставном грчком сељаку, једноставном руском сељаку, који припада Српској, Грчкој, Руској православној цркви? Ти очигледно ниси представник "простог народа", ти си типичан уображени квази-интелектуалац, модерна варијанта фарисеја и књижевника чије је лицемерство Господ разобличио.
Опет пљујеш, опет вређаш, ниско удараш, подмукло...Немаш ниједан, апсолутно ниједан догматско-канонски аргумент па онда просипаш овде увреде!.. Срам те било.

Како могу бити расколници они који су сачували 1924.године Отачки Календар и нису прихватили анатемисану новотарију?..Они исповедници којима се јави Крст са неба а то је гледало пола Атине.
Како те није срамота да пљујеш по Исповедницима Вере?..Где ти је част и образ, безобразни човече.

СПЦ је у општењу са анатемисаним новотарцима чију новотарију су давно у историји анатемисали Свети Оци на Саборима а ти се правиш паметнији од Светих Отаца! ..Ти си фарисеј и помрачењак обични, нек ти је Бог у помоћи.
Дакле, они који су остали верни Предању су ти прости, безазлени, једноставни,...а не ви који псујете људе и Бога, и Мајку Божију (сваки други сељак у Србији то ради) а да не говорим о људској злоби и пакости (да комшији цркне крава, итд.). И то су теби "прости и безазлени"?

Ви сте се "присајединили оном епископату"... то је део проблема, што шачица умишљених чистунаца иде около и бира "епископат" као у самопослузи, па кад им један досади или им се учини недовољно "исправан", оду код другог и тако лутају од секте до секте до смрти, као уклети. То нема везе с Црквом. Можда би ти могао да научиш "најосновнију дефиницију Цркве" пре него што почнеш другима да се намећеш за учитеља.
Ти везе немаш са животом. Научи шта је то саборност Цркве. Црква је Саборна, то је једно Тело чија је глава - Христос.
Ако било који део тела, а пре свега епископи, мења учење од Духа Светога - онда се такав након две опомене одлучује од Цркве. А ако се не одлучи онда и остали примају исту осуду макар на речима били противни. То онда престаје биоти Црква Христова.
Ви се причешћујете са отпалим вашим епископима у истој Чаши, преко проскомидије и тако заједно учествујете у њиховим делима.

Моја срећа је што сам схватио брзо да је СПЦ јеретичка али сам имао ту несрећу да нисам одмах схватио ко је од Зилота истински православан. Могао сам и то одмах да схватим али сам био лењ да то истражујем. Касније сам схватио ту моју заблуду.

А у чему се то не покоравамо одлукама СА Сабора Српске православне цркве?
Како у чему?..Напустили су ваши "ревнитељи" Црну Реку противканонски. Ви их подржавате у томе.
Вређате многе своје епископе, упадате на службе у разне парохије, стварате немир и саблазан, итд.
И то све радите јер немате храбрости да признате сопственој савести да сте у јереси и онда покушавате нешто као Дон Кихот. :D ..Кукавице сте.

Сад сам схватио. Твоја секта заправо заговара (исповеда!) Лоренцову Теорију Лептира, о томе како дрхтај лептировог крила у Бразилу изазива тајфун у Тексасу.
Баш си духовит, немам речи. :)

Нико ко се у Цркви исповеда и причешћује не може да зна са ким се све причестио. Можда је у реду испред или иза мене убица, можда јеретик, можда неко ко је неког силовао, можда педофил, можда оцеубица, можда највећи грешник на свету. Секташи као ти, умишљени чистунци, изгледа верују да, ако се причешћују из исте чаше са таквима, и сами постају убице, јеретици, сексуални девијанти, оцеубице и још већи грешници него што су били пре него што су се исповедили
То је све тачно до тренутка кад неко откривене главе (тј. јавно) не исповеди неку јерес. А кад то уради откривене главе, онда Канони јасно налажу да се треба одвајати од таквих.
СПЦ у лику архијереја, саборно, исповеда страшну свејерес екуменизма и ту нема оправдања пред Богом што се не одвајате од таквих. Не слушате глас Духа Светога.
15. канон Прво-другог сабора цариградског из 9. века:

"...Према томе, презвитер, или епископ, или митрополит, који се усуди прекинути општење са својим патријархом и не буде спомињао, као што је наређено и установљено, име његово на божанственој служби, него, прије саборне одлуке и коначне осуде његове, произведе раскол у погледу таквога, Свети Сабор наређује да буде сасвим уклоњен од сваког свештеничког ступња, ако се само доказима одостовјери његов безаконити поступак. Уосталом ово се наређује и потврђује у погледу оних који само под изговором неких преступа одступају од својих предстојника и расколе производе, и руше јединство Цркве. А они, који се одељују од општења са својим предстојником због какве јереси, која је од светих сабора, или Отаца осуђена, то јест кад он јавно проповеда јерес и отворено о њој у цркви учи, такви не само што неће подлећи казни по правилима за то, што су прије саборнога разбора оделили се од таквога епископа, него ће напротив бити заслужни части која православнима пристоји. Јер они нису осудили епископе, него назовиепископе и назовиучитеље, нити су расколом порушили јединство Цркве, него напротив похитали су да ослободе Цркву од раскола и раздељења." (15. канон)

Наравно, за тебе су ови канони обичан прах у свемиру, ти си већи од Светих Отаца јер по теби Свети Оци су били залудни што су устројавали ове црквене законе?! :oops:
Иначе, овај канон је етичког, организационог карактера и не може се мењати нити је ико у историји Цркве то мењао (осим неких јеретика сличних вама).

Твој проблем (и твојих са-отпадника) је што придајеш већу моћ греху и ђаволу, него благодати Духа Светог и Христу. Све је то од мањка вере. Ти си, заправо, неверник, јер не верујеш у искупитељску моћ и силу Божју.
Не, управо супротно. Ти верујеш демонима јер си са јеретицима у општењу. Искупитељска моћ Божија се пројављује на покајницима а не на непокајаним јеретицима!

Отуда сва пометња, лутање и тражење ослонца у ригорозној, нехришћанској и суштински папској "чистоти" и "непогрешивости".
Данашњи Ватикан је ваша сестринска Црква преко Цариградске Патријаршије, ви сте потписали првенство папи у Равени, имате заједничке мисе са њима, итд.
Ваш недостатак страха Божијег и љубави према Богу само показујете тако што негирате целокупно учење устројено на Апостолским, и Васељенским Саборима. То је горе од фарисејства.
Тако саблажњавате милионе обичних људи али ће доћи време када ће се полагати рачуни за све што сте чинили. Амин.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 20:16

Сад ми је јасно зашто на Ихтусу (и Газиместану раније) секташима и расколницима као што си ти не допуштају да писну и одмах их искључују во вјеке вјекова (чак је наглашено у правилнику да нико ко Српској православној цркви оспорава благодат Духа Светог нема тамо места): ви сте бљувачи отрова, отроване душе које само ригају хуле и гнев. У здравље ти било (ако је то икако могуће)!

П.С. Црква у целини, а посебно Српска православна црква је одувек била суочена са страховитим нападима и ударима са свих страна (па и од стране секташких група), па је преживела и опстала. Преживела је и отоманску робију, кад су Турци бирали патријархе и постављали владике, кад се крштавало тако што свештеник изађе на највише брдо и одатле крсти свако српско чељаде које се тог дана родило и Богу преда душе свих Срба који су се тог дана упокојили. Преживеће и ова искушења и овакве беднике који је засипају отровом и блатом споља.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 21:51

Лазар ::Сад ми је јасно зашто на Ихтусу (и Газиместану раније) секташима и расколницима као што си ти не допуштају да писну и одмах их искључују во вјеке вјекова (чак је наглашено у правилнику да нико ко Српској православној цркви оспорава благодат Духа Светог нема тамо места): ви сте бљувачи отрова, отроване душе које само ригају хуле и гнев. У здравље ти било (ако је то икако могуће)!
Није тачно. И тамо су неки наши учествовали у дискусијама без икаквог проблема. А ја сам се лепо дописивао приватно са једним од уредника Ихтуса.
Ти си се острастио у вези мене много, имаш предрасуде према мени, немаш догматске аргументе па ме вређаш на личном плану иако ме никада ниси ни видео нити упознао, а питај кога хоћеш из СПЦ - сви знају да ја нисам никакав уображенко нити неки набеђени учењак, живим простим животом у сиромашној (материјално) породици, имам доста другара и родбине који су верници у СПЦ и они знају мој став, и то поштују.

П.С. Црква у целини, а посебно Српска православна црква је одувек била суочена са страховитим нападима и ударима са свих страна (па и од стране секташких група), па је преживела и опстала. Преживела је и отоманску робију, кад су Турци бирали патријархе и постављали владике, кад се крштавало тако што свештеник изађе на највише брдо и одатле крсти свако српско чељаде које се тог дана родило и Богу преда душе свих Срба који су се тог дана упокојили. Преживеће и ова искушења и овакве беднике који је засипају отровом и блатом споља.
Наравно да ће Српска Црква преживети, иако је сада у полу-илегали, скоро у катакомбама, али ће доћи до обнове Православља у Србији (као и у Русији по пророчанству Светог Серафима Саровског).
Ова СПЦ која се тако представља није Црква Христова нити има ишта заједничко са Светим Савом и осталим нашим српским Светим Оцима, осим што су заузели тај светосавски трон, односно узурпирали и заразили са јересју!
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 22:03

Sergian ::
Лазар ::Сад ми је јасно зашто на Ихтусу (и Газиместану раније) секташима и расколницима као што си ти не допуштају да писну и одмах их искључују во вјеке вјекова (чак је наглашено у правилнику да нико ко Српској православној цркви оспорава благодат Духа Светог нема тамо места): ви сте бљувачи отрова, отроване душе које само ригају хуле и гнев. У здравље ти било (ако је то икако могуће)!
Није тачно. И тамо су неки наши учествовали у дискусијама без икаквог проблема.

Не лажи, бре! Учествовали су све док не кажу да Српска православна црква нема благодат Духа Светог, што си ти овде одмах пљуснуо, а онда буду искључени! С пуним правом, скидам капу уредницима.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 22:20

Лазар ::Не лажи, бре! Учествовали су све док не кажу да Српска православна црква нема благодат Духа Светог, што си ти овде одмах пљуснуо, а онда буду искључени! С пуним правом, скидам капу уредницима.
:lol: ..Лупаш невиђено. Па наравно да су бановали људе, али не одмах након првог поста већ касније кад су уредници (и остали псеудо-ревнитељи) били тотално разобличени.
И онда, у својој немоћи, нису хтели даље да рискирају па су их бановали.
То је било право распамећивање... :D
(А ови наши су одмах то изјављивали, да СПЦ јесте јеретичка и да није станиште Духа Светог).
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 22:25

Sergian ::
Лазар :: А у чему се то не покоравамо одлукама СА Сабора Српске православне цркве?
Како у чему?..Напустили су ваши "ревнитељи" Црну Реку противканонски. Ви их подржавате у томе.
Вређате многе своје епископе, упадате на службе у разне парохије, стварате немир и саблазан, итд.

Лупаш. Одлука (три пута поновљена) СА Сабора Српске православне цркве је да се службе у цркви имају вршити онако како су се одувек служиле. Тзв. новотарци се не покоравају одлукама СА Сабора СПЦ, а народ који пева кад новотарци траже да ћуте, тј. понашање народа који учествује у службама онако како је одувек учествовао, је сасвим у складу и сагласју са (поновљеним) одлукама СА Сабора.

Честити монаси Епархије рашко-призренске нису добили отпуст од неканонски постављеног администратора који је, после неканонских одлука синода, неканонски узурпирао ЕРП. Не може безакоње администратора да се поштује као црквени Поредак. И монаси и народ је, поново, потпуно у сагласју са поретком и Законом.

Немир и саблазан стварају они који, упркос одлукама СА Сабора, настављају да раде по свом и истрајавају у свом анти-саборном, неканонском и својеглавом саморуковођењу. Верни народ, вековни чувар вере, их је и овог пута прозрео и одбацио. Верни народ је увек у праву и потпуно у сагласју са свим одлукама СА Сабора.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 22:37

Лазар ::Лупаш. Одлука (три пута поновљена) СА Сабора Српске православне цркве је да се службе у цркви имају вршити онако како су се одувек служиле. Тзв. новотарци се не покоравају одлукама СА Сабора СПЦ, а народ који пева кад новотарци траже да ћуте, тј. понашање народа који учествује у службама онако како је одувек учествовао, је сасвим у складу и сагласју са (поновљеним) одлукама СА Сабора..
Лазаре, ајде мало уми се хладном водом и погледај какве небулозе пишеш. Да ли си ти иоле свестан тога?.. :oops: ..Ја сам ти рекао да су црноречки монаси напустили манастир противканонски што и ти сам признајеш у овој реченици, цитат
Лазар.
Честити монаси Епархије рашко-призренске нису добили отпуст од неканонски постављеног администратора који је, после неканонских одлука синода, неканонски узурпирао ЕРП
А онда кажеш како је тај администратор исто неканонски узурпирао ЕРП (са чиме се и ја слажем), али ти даље кажеш овако, цитат
Лазар.
Не може безакоње администратора да се поштује као црквени Поредак. И монаси и народ је, поново, потпуно у сагласју са поретком и Законом.
И ја се слажем да је то безакоње, али ти кажеш да их је верни народ прозрео, одбацио те одлуке, а онда "шлаг на торту" кажеш овако, цитат
Лазар.
Верни народ је увек у праву и потпуно у сагласју са свим одлукама СА Сабора
Па да ли ти видиш ову шизофреничну ситуацију код вас?..Како може народ (који је презрео и одбацио те одлуке СА СПЦ) да буде истовремено у сагласју са СВИМ одлукама СА СПЦ??!!..Лудило. :shock:

Узгред, не каже се СА Сабор већ СА СПЦ.
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1046
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 14.7.2010. 22:57

Sergian ::СА Сабор већ СА СПЦ.

Да те обавестим, "СА Сабор" је званична скраћеница а значи "Свети Архијерејски Сабор". Толико о писмености.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 23:01

Боки_СРС ::
Sergian ::СА Сабор већ СА СПЦ.

Да те обавестим, "СА Сабор" је званична скраћеница а значи "Свети Архијерејски Сабор". Толико о писмености.
У реду. Ако је то ваша скраћеница.
Знам да је правилно да значи Сабор Архијереја СПЦ (тј. СА СПЦ).
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију