srpskinacionalisti.com

Зилоти ?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Sergian
Војвода
Војвода

Порука: 1336
Приступио: сеп 2009

Re: Зилоти ?

Порука Sergian 13.7.2010. 22:49

Боки_СРС ::Ја нигде ту не видим да је Свети Марко ефески прекинуо општење са ЦП. Колико ја видим овде пише да верни народ није хтео да иде на богослужења екуменски настројених епископа јер их је сматрао за издајице Православља.
Не видиш зато што не желиш да видиш? ...Читај његово Житије детаљно. Мада, и ту се види да је прекинуо да иде на службе у Цариграду и отишао је у Ефес.
И ја исто не учествујем на богослужењима епископа екумениста и новотараца и сматрам их за издајице Православља а подржавам епископа Артемија (и још неколико њих) који су максимално исправни, антиекуменисти, ревнитељи (прави, а не квази-ревнитељи као "зилоти"), поштују устав СПЦ, свете каноне и догмате.
У реду, али то нема везе са св.Марком Ефеским. Ефеска Црква није имала општење са Цариградом у време уније, а твој Артемије је у истој Чаши са тим издајницима Православља у СА СПЦ. Тако да, ништа ти не вреди.... У истој си Чаши са таквима.
"Мрдни собом, Бог ће тобом!"
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука: 1153
Приступио: мар 2009

Порука Лазар 13.7.2010. 23:02

Боки_СРС ::Ја нигде ту не видим да је Свети Марко ефески прекинуо општење са ЦП. Колико ја видим овде пише да верни народ није хтео да иде на богослужења екуменски настројених епископа јер их је сматрао за издајице Православља.

И ја исто не учествујем на богослужењима епископа екумениста и новотараца

Ово је управо суштина, што 1001 и зилотска секта - од којих баш свака тврди за себе да је једина права, једина правоверна, истинска, стварна православна Црква (ајд се ти сад снађи ко ту лаже, или ко лаже више и боље) - оних који су отпадали од РЗЦ и Грка тзв. "старокалендараца", заражени вирусом протестантизма, по коме свака сврака треба да има своју "цркву" и своје "стадо", бесмисленим и крајње безобразним конструкцијама и натегнутим тумачењима изврће истину и наводи воду на своју воденицу.

Тако, ето, испаде да је архиепископ Константинопољске православне цркве Св. Марко Ефески, који је сачувао Православље и Цркву од латинске јереси - заправо иступио, напустио цркву коју је одбранио. Испаде да су Св. Марко Ефески и Св. Максим Константинопољски расколници! Боже ме ти сачувај и саклони од ђавољих тумача и самозваних интерпретатора истине.
Не варајте се, нема дијалога љубави без дијалога истине!

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.7.2010. 23:10

Лазар ::]
Ово је управо суштина, што 1001 и зилотска секта - од којих баш свака тврди за себе да је једина права, једина правоверна, истинска, стварна православна Црква (ајд се ти сад снађи ко ту лаже, или ко лаже више и боље) - оних који су отпадали од РЗЦ и Грка тзв. "старокалендараца", заражени вирусом протестантизма, по коме свака сврака треба да има своју "цркву" и своје "стадо", бесмисленим и крајње безобразним конструкцијама и натегнутим тумачењима изврће истину и наводи воду на своју воденицу.
Има на свету око 1000 "хришћанских" конфесија и сви кажу да је Истина код њих, али да ли је заиста тако?..То нема везе са СПЦ нити их амнестира од опаке свејереси екуменизма.
Ти си у страху од тражења Истине па оправдаваш свој останак у јереси, то је очигледно.

Тако, ето, испаде да је архиепископ Константинопољске православне цркве Св. Марко Ефески, који је сачувао Православље и Цркву од латинске јереси - заправо иступио, напустио цркву коју је одбранио. Испаде да су Св. Марко Ефески и Св. Максим Константинопољски расколници! Боже ме ти сачувај и саклони од ђавољих тумача и самозваних интерпретатора истине.
Па сама ти реч (тј.титула) каже да није остао епископ Константинопоља већ Ефеса.
Ето, колико немаш везе о Цркви! :D ..А знаш да вређаш...Нису ови Свети Оци неки расколници што су се одвојили од јеретика, ти гледаш на форму а не на суштину.
По теби, свако ко се сада одвоји од Римокатоличке Цркве (у којој је рођен) је расколник?! ...То је та логика..
Човече, нико од нас није својим телесним рођењем добио ту привилегију да буде рођен у Цркви Христовој, осим неких који имају ту срећу, а ми смо дужни ради спасења да тражимо Истину!

Из посланице Светог Марка Ефеског. Линк http://www.svetosavlje.org/biblioteka/I ... nija25.htm
7. Дакле, браћо, бежите од њих и од заједнице са њима, јер они су "лажни апостоли, лукави посленици, који се претварају да су апостоли Христови. И то није никакво чудо; јер се сам сатана претвара у анђела светлости. Није, дакле, ништа велико ако се и слуге његове претварају да су слуге праведности, којима ће свршетак бити по делима њиховим"[22]. На још једном месту исти апостол о њима каже следеће: "Јер такви не служе Господу нашем Исусу Христу него свом трбуху, и благим и ласкавим речима варају срца незлобивих. Али тврдо стоји темељ Божији, имајући овај печат"[23]. А на другом месту он каже овако: "Чувајте се паса, чувајте се злих посленика, чувајте се "подрезаних"[24], а затим, на следећем месту још и ово: "Али ако вам и ми или анђео са неба проповеда Јеванђеље друкчије него што вам проповедасмо, анатема да буде!"[25] Видите ли пророчке речи, да "ако и анђео са неба проповеда другачије", како нико као своје оправдање не би наводио нарочито висок положај. И љубљени Ученик каже следеће: "Ако неко долази к вама и ово учење не доноси, не примајте га у кућу и не поздрављајте се. Јер ко се поздравља с њим, учествује у његовим злим делима"[26]. Дакле, с обзиром на чињеницу да вам је ово било заповеђено од стране самих Светих Апостола, стојте, чврсто се држите предања које сте примили, како писаних, тако и усмених, да не бисте остали без своје чврстине ако будете нападнути заблудама безаконика. А Бог је свемогућ, нека учини да и они познају своју заблуду и нека нас, ослободивши нас од њих као од лошег кукоља, сакупи у Своју житницу као чисту и угодну пшеницу, у Христу Исусу Господу нашем Коме приличи свака слава, част и поклоњење са беспочетним Његовим Оцем и Свесветим и Благим и Животворним Његовим Духом, сада и увек и у векове векова. Амин."
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 13.7.2010. 23:23

Уска је и трновита стаза која води до спасења.

Српска православна црква је део Једне, Свете, Саборне, Апостолске Цркве, она је Светосавска, страдална и мученичка и красе је велики учитељи, исповедници вере, небројени мученици, свети оци и великомученици.

Грешни људи, било у клиру или међу мирјанима греше стално, мишљу, речју и делом, а неки и отпадају и сами себе својим јересима и неделима одстрањују из тела Цркве. Православни верник нити треба нити може да очекује да су му духовне вође све непогрешиве, сви прави, честити и исправни као наши свети. Али зато имамо узор и одраз лика Господњег у свим светим оцима и мученицима наше свете страдалне мученичке цркве. Довољно да знамо где и уз кога нам је место.

А теби: срећан пут, где год те одведе.

П.С.
Sergian ::По теби, свако ко се сада одвоји од Римокатоличке Цркве (у којој је рођен) је расколник?!

Папизам није црква, а посебно не "Црква". Не може бити говора о "расколницима" и "расколу" ван Цркве.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.7.2010. 23:30

Лазар ::Уска је и трновита стаза која води до спасења.

Српска православна црква је део Једне, Свете, Саборне, Апостолске Цркве, она је Светосавска, страдална и мученичка и красе је велики учитељи, исповедници вере, небројени мученици, свети оци и великомученици.

Грешни људи, било у клиру или међу мирјанима греше стално, мишљу, речју и делом, а неки и отпадају и сами себе својим јересима и неделима одстрањују из тела Цркве. Православни верник нити треба нити може да очекује да су му духовне вође све непогрешиве, сви прави, честити и исправни као наши свети. Али зато имамо узор и одраз лика Господњег у свим светим оцима и мученицима наше свете страдалне мученичке цркве. Довољно да знамо где и уз кога нам је место.

А теби: срећан пут, где год те одведе.
Са свим овим речима се слажем са тобом, можеш ли у то да поверујеш?. :D ...Али, само уз један додатак а он гласи - СПЦ је била таква до 1924.године.
Од те 1924.године СПЦ више није Црква Христова, јер су погазили Догмате и Каноне и тако отпали од Духа Светога (као некад Западна Црква 1054.године).
А у ранијим постовима сам о томе објашњавао.

Лазар
Папизам није црква, а посебно не "Црква". Не може бити говора о "расколницима" и "расколу" ван Цркве.
А зашто папизам није Црква кад и они имају многе Свете Оце (међу њима многе свете Папе) у древним временима?..Због чега сада они нису Црква Христова?.. :D
Последњи пут изменио Sergian дана 13.7.2010. 23:42, измењено укупно 2 пута.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 13.7.2010. 23:34

Sergian ::СПЦ је била таква до 1924.године.
Од те 1924.године СПЦ више није Црква Христова

Ти, значи, отписујеш Јасеновачке великомученике које ми, као Српска православна црква, прослављамо, и све српске мученике од Другог светског рата до данас, који су језиво пострадали само из једног разлога: што припадају Српској православној цркви? Дакле, они су улудо погинули, њихове су душе пропале, јер нису били део Цркве?

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.7.2010. 23:41

Лазар ::Ти, значи, отписујеш Јасеновачке великомученике и све српске мученике од Другог светског рата до данас, који су језиво пострадали само из једног разлога: што припадају Српској православној цркви? Дакле, они су улудо погинули, њихове су душе пропале, јер нису били део Цркве?
Полако, куд журиш...
Прво, лако је доказати да СПЦ од 1924.године није Црква Христова.
А што се тиче тих јадних страдалника, наравно да су мученици али не могу бити Свети Мученици јер су ван Цркве Христове побијени а знамо да Црква никад не признаје мучеништво расколника (нарочито важи за јеретике-клирике и одрасле вернике- расколнике и јеретике).
Тако каже Дух Свети кроз Каноне.

Наравно, Господ је милостив и многи су спасени кроз то страдање а нарочито деца (до 7-8 година и још мало старија) јер се њима опраштаји сви греси ако страдају и ван Цркве.
Последњи пут изменио Sergian дана 13.7.2010. 23:44, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 13.7.2010. 23:44

Sergian ::не могу бити Свети Мученици јер су ван Цркве Христове побијени а знамо да Црква никад не признаје мучеништво расколника (нарочито важи за јеретике-клирике и одрасле вернике- расколнике и јеретике).

Ђаво говори из тебе. Ти и ја смо завршили разговор.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1047
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Порука Боки_СРС 13.7.2010. 23:47

Sergian ::СПЦ је била таква до 1924.године.
Од те 1924.године СПЦ више није Црква Христова, јер су погазили Догмате и Каноне и тако отпали од Духа Светога (као некад Западна Црква 1054.године).

Баш од 1924-е? Је л' то зато што се теби та година свиђа или шта? Које догмате и каноне? Наведи. Само бре нешто наклапаш и тумачиш како се теби свиђа и компликујеш, чим је тако мутно и сумњиво, то нису чиста посла.

Ти си само једно фарисејче и ништа више. Ајде бежи не замлаћуј људе овде по форуму. "Истинито истински ревносно православни хришћанине" ми остајемо у нашој Цркви а ти слободно ревнуј до сутра изван Цркве али не верујем да ти се то исплати. И пази да вам се не причести неки флоринац код вас јер ћете да постанете јерес па ће неко "паметнији" опет од вас да се одцепи и да вас анатемише.
:lol:
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 13.7.2010. 23:48

Лазар ::
Sergian ::не могу бити Свети Мученици јер су ван Цркве Христове побијени а знамо да Црква никад не признаје мучеништво расколника (нарочито важи за јеретике-клирике и одрасле вернике- расколнике и јеретике).

Ђаво говори из тебе. Ти и ја смо завршили разговор.
А многи од њих говораху: "У њему је демон, и махнита. Што га слушате?...(по Јовану 10, 20).

Тако су Христа злобни и помрачени јудејци оптуживали јер нису могли да трпе Истину.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 13.7.2010. 23:53

Sergian ::Тако су Христа злобни и помрачени јудејци оптуживали јер нису могли да трпе Истину.

Ајде марш говно једно прелешћено, лажљиво, расколничко! Себе с Христом поредиш! Твоја "истина" и Христова Истина?! Будало једна суманута, подмукла! Јасеновачки мученици "нису свети мученици"?! Срам те било, смрдоњо смрдљиви!

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 0:07

Боки_СРС ::Баш од 1924-е? Је л' то зато што се теби та година свиђа или шта? Које догмате и каноне? Наведи. Само бре нешто наклапаш и тумачиш како се теби свиђа и компликујеш, чим је тако мутно и сумњиво, то нису чиста посла.
Избија пакост и цинизам из тебе. То је тај дух. Немаш ниједан аргумент па онда вређаш. Жалосно... Те 1924.године је уведена већ давно осуђена новотарија календара од стране Православних Цркви у Духу Светоме и свако ко то прихвати се сматра отпадником, расколником.
Ако треба, навешћу те каноне и оросе, али мислим да ти то неће вредети...

Ти си само једно фарисејче и ништа више.
Ви сте велики фарисеји јер се градите паметнијим од Самога Бога, од Духа Светога. То је нешто најстрашније!.. Немате љубави према Христу, јер да имате - не бисте били у јереси.
Такође, фарисеји сте и због тога што сте формалисти а не гледате на суштину.
Ајде бежи не замлаћуј људе овде по форуму. "Истинито истински ревносно православни хришћанине" ми остајемо у нашој Цркви а ти слободно ревнуј до сутра изван Цркве али не верујем да ти се то исплати. И пази да вам се не причести неки флоринац код вас јер ћете да постанете јерес па ће неко "паметнији" опет од вас да се одцепи и да вас анатемише.
:lol:
Не можеш ми ништа осим да искаљујеш бес преко тастатуре. Ми смо Православни Хришћани а тај префикс "истински" имамо само због административних разлога.
Ви треба да промените назив своје верске заједнице у складу са исповедањем вере.
Треба да се зовете Српска Екуменистичка Заједница (СПЗ), мада има неких предлога да се зовете и Антисрпска Папославна Заједница (АПЗ).
Кад тако урадите, нећемо вас више разобличавати а овако морамо јер се лажно представљате.
Последњи пут изменио Sergian дана 14.7.2010. 0:19, измењено укупно 2 пута.
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 0:09

ајде марш говно једно прелешћено, лажљиво, расколничко! Себе с Христом поредиш! Твоја "истина" и Христова Истина?! Будало једна суманута, подмукла! Јасеновачки мученици "нису свети мученици"?! Срам те било, смрдоњо смрдљиви!
То, то!....Избаци тај гној преко тастатуре, биће ти лакше.
Наравно да треба да се поредимо у односу на нашег Учитеља, јер како су Христу (Учитељу) чинили - тако ће и нама хришћанима, ученицима. Тако Господ рече.

СПЦ није Црква од 1924.године и не може (по Духу Светоме) да има Свете Мученике. Амин.
Милост Господња јесте велика и било је ту помилованих, али је то у Божијој власти.
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука Лазар 14.7.2010. 0:19

Sergian ::Ми смо Православни Хришћани а тај префикс "истински" имамо само због административних разлога.

Ви сте говна расколничка, а грех расколништва "ни крв мученичка не може опрати". Па се ти кревељи, бекељи и погорђуј све до огња вечног. Све док можеш, видим да ти је гордост најслађа отпадничка врлина.

Св. Ава Јустин Ћелијски
Sergian
Војвода
Војвода

Порука Sergian 14.7.2010. 0:23

Лазар ::
Sergian ::Ми смо Православни Хришћани а тај префикс "истински" имамо само због административних разлога.

Ви сте говна расколничка, а грех расколништва "ни крв мученичка не може опрати". Па се ти кревељи, бекељи и погорђуј све до огња вечног. Све док можеш, видим да ти је гордост најслађа отпадничка врлина.
Ето, сам си навео тај цитат од Духа Светога кроз Каноне. =D>
Тачно, крв мученичка не може опрати грех раскола што значи да нема Светих у расколу, чак и кад страдају!...

Доказано је да је СПЦ погазила Предање 1924.године јер је наставила да духовно општи са анатемисаним новокалендарцима, расколницима, а 33.правило Лаодикијског Сабора (и друга Правила) кажњавају тај преступ. То значи са ким си - такав си. Ви сте шизмато-јеретици.

А шта кажу Канони?.. линк http://www.svetosavlje.org/biblioteka/I ... umen25.htm
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију