srpskinacionalisti.com

Философија-правци, школе, расправе, цитати.

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука: 5311
Приступио: мај 2006
Место: Wolfsburg-Neusatz

Порука RAMMSTEIN 11.5.2007. 22:13

N.S. ::Јел' то онај певач групе ''Ништа али логопеди''? (предаје Увод у право).

Рамштајне, ко је аутор толиких непотписаних, краћих текстова о филозофима? Ти или си однекуд пребацио са копи-пејст?

Пребацио са неких философских форума.

Моји текстови су у припреми и надам се да ће једном угледати светлост дана.
Да ме чуваш само хтјела сам, остало знам
Да ме водиш тамо гдје срећна сам
Друго не требам

Чувај се ријечи од њих све креће
и крв и мед

Немој да журиш, каснити нећеш, ја знам возни ред...

Емина
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 13.5.2007. 8:18

Јесте да нема никакве везе са овим подфорумом, али ајде већ кад се толико филозофира да и ја научим нешто.... шта би са Ништа Али Логопеди, и од кад је њихов певач филозоф ?
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 13.5.2007. 13:40

Није филозоф, него професор на Правном факултету у Београду и предаје Увод у право на првој години. О групи не знам ништа осим да су пре 15-ак година имали неку песму ''Јањине, јањине, купуса и сланине''. :P
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006
Место: Београд

Порука агент провокатор 13.5.2007. 13:45

Срб ::

Јесте да нема никакве везе са овим подфорумом, али ајде већ кад се толико филозофира да и ја научим нешто.... шта би са Ништа Али Логопеди, и од кад је њихов певач филозоф ?

Мислим да група више не постоји. Мишко Јовановић није био певач те групе, него је свирао неки инструмент. Иначе, он је сад доцент на правном факултету у Београду на катедри за теорију, социологију и филозофију права, предаје Увод у право.

едит: НС кад пре написа :)
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Re: Философија-правци, школе, расправе, цитати.

Порука Срб 13.5.2007. 22:02

Па баш зато што знам материјал тог бенда, чуди ме да се њихов члан бави филозофијом права.... сећам се и спота који је забрањен "Ви ар д Србс" :wink:
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 13.5.2007. 23:59

Каква је то песма и какав је спот?
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 14.5.2007. 4:45

We are the Serbs, we f*ck you mothers, we f*ck you sisters we f*uck your dogs
We are the Serbs we ruin your countries we burn your cities...... we`ll kill you all

We are the Serbs we rape your fathers....we rape your sons we`ll kill you all...
We are the Serbs we are the nazis, we are the reds, we are the monsters we`ll fuck your dogs

Ajde igraj i opet na desno svak svoju obori i opet prikolji....

Наводно су Логопеди хтели направити спрдњу од медијске кампање против Срба, а такав је и спот био... неки брадоња се вози по сред цесте у црвеном дечијем аутићу а они у неким рушевинама певају колико се сећам, међутим та је песма схваћена врло озбиљно а хрвати и муслимани су једва дочекали да је искористе у пропаганду...... тако да је песма забрањена као и спот.

И сад након те песме и осталих песама, јер имам на компјутеру Ништа Али Логопеди, чудно ми је читати о члану тог бенда као неком филозофу. То су опасне фреквенције - што би рекао инспектор Бешевић из Црног Бомбардера.
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука: 475
Приступио: апр 2006
Место: тамо где не владају талибани, образовци, љотићевци, суботари, дверјани и вехабије

Порука Wulf 14.5.2007. 5:48

Мени је спот симпатичан, има га овде:
http://www.youtube.com/watch?v=3DGi1GmkiSE
само траже да се региструјеш и да потврдиш да си старији од 18 година

we are the nazis, we are the reds
комунистички нацисти из Симпсонових :lol:
The sleeper must awaken.

"Концепт Велике Србије подразумева братско јединство Срба православаца, Срба католика, Срба муслимана, Срба протестаната и Срба атеиста. "
/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука Срб 14.5.2007. 6:09

Ис бре, где ово нађе, ја га тражим годинама и ништа.

Па јесте симпатично на прво гледање, нама је јасно о чему се ту ради, али замисли реакције "нове демократије" код нас у Србији прво, па онда и у суседним земљама, а не би ме чудило и да се Оли Рен огласи поводом овог спота. Тако да нисам сигуран да је та врста пародије корисна за нас.
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука: 5311
Приступио: мај 2006
Место: Wolfsburg-Neusatz

Порука RAMMSTEIN 26.9.2007. 13:59

Da, malo osvežimo temu jednim od mojih omiljenih filosofa, Lužičkim Srbinom i "najvećim švalerom među velikim umovima".

Lajbnic Gotfrid Vilhelm

Lajbnic (Nemačka, 1646-1716) je takođe filozof čije učenje spada u racionalizam. Osim filozofije bavio se i matematikom i diplomatijom. Lajbnic je jedan od tvoraca računa beskonačno malih brojeva (današnjih izvoda i integrala) koji je u isto vreme, nezavisno od njega, bio otkrio i Njutn. Matematika je bila ono što je Lajbnica vodilo ka racionalizmu (kao i ostale racionaliste), ali on usvaja i neke prigovore empirizma i stvara originalnu filozofiju. Njegove najpoznatije knjige su Monadologija, Teodiceja i Novi ogledi o ljudskom razumu, koje je Lajbnic napisao povodom Lokovog Ogleda o ljudskom razumu.

Lajbnic se ne slaže sa Spinozom da se svi zakoni prirode mogu racionalno izvesti iz prvobitne supstancije (Boga ili Prirode). On je mislio da zakoni logike, matematike i metafizike spadaju u istine uma koje su očigledne. Ali stavovi prirodnih nauka su činjeničke istine (kontingentne ili slučajne istine) koje se mogu saznati samo iskustvom. Bog, pri stvaranju sveta bira jedan mogući svet, dok je kod Spinoze vezan metafizičkim zakonima i ne može stvoriti drugačiji svet od postojećeg.

Zbog te pretpostavke da Bog bira jedan od mogućih svetova mi ne možemo znati samo pomoću logike koji je to svet. Po Lajbnicu, to možemo da saznamo samo iskustvom i sve istine o tom našem svetu ne proizilaze iz početnih očevidnih principa. Samim tim, naša znanja su samo hipoteze ili pretpostavke. Jednostavno, ne postoji nikakva garancija da možda ne grešimo u tim pretpostavkama. U ovoj podeli ogleda se uticaj empirizma na Lajbnica.

Ali Lajbnic ipak nije odustao od metafizike.

Po njemu, o osnovi stvarnosti - supstanciji, saznajemo na osnovu iskustva o nama samima, odnosno o vlastitoj svesti. Lajbnic se ovde, predstavljajući supstanciju kao živu silu, vraća Aristotelu, zato jer "dušu" uzima kao model za objašnjenje materijalnog sveta, a ne obrnuto.

Verovatno pod uticajem svojih otkrića u matematici, Lajbnic je smatrao da se svet sastoji od monada, aktivnih sila koje deluju u svakom (beskonačno malom) deliću prirode i preobražavaju ga u skladu sa svojom prirodom. One mogu da predstavljaju (opažaju) okolinu, svaka iz svog ugla, ali ne mogu da deluju jedna na drugu.

Najviša monada - Bog, je ona sila koja celu prirodu i sve monade u njoj ujedinjuje u svet, dajući mu najsavršeniju moguću formu. Bog je tako osnov prestabilirane (unapred određene) harmonije koja postoji između monada. Lajbnic je smatrao da je ovaj naš svet najbolji od svih mogućih svetova.

Ovaj princip o savršenosti sveta je od pomoći i u fizici. Na primer, iz njega je Lajbnic izvodio zakon kontinuiteta - zakon koji tvrdi da priroda ne čini skokove, odnosno, da se svaka promena zbiva postupno. U religiji, ova ideja služi da se Bog opravda zbog svih zala koje postoje na svetu - on, naprosto nije mogao da stvori bolji svet. Opravdanje Boga se naziva teodicija, kako se zvala i jedna od Lajbnicovih knjiga.

Volter je u delu "Kandid" ideju o "najboljem od svih mogućih svetova" izložio podsmehu zbog svih nevolja koje čoveka snalaze u toku života.
Да ме чуваш само хтјела сам, остало знам
Да ме водиш тамо гдје срећна сам
Друго не требам

Чувај се ријечи од њих све креће
и крв и мед

Немој да журиш, каснити нећеш, ја знам возни ред...

Емина
Руссианспаце
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 20
Приступио: авг 2010

Порука Руссианспаце 18.2.2011. 21:45

Ako je filozofija ponavljanje već rečenog ili slobodna zona između religije i nauke, u tom slučaju i robot može voditi države i društvo u cjelini.
Pokaži svoje misli, tuđe ne

Moć daju strpljenje i pravda.

Poštovati osobnost nekog ludaka a zajednica udovoljavati njegovim hirovima vodi u propast društvo
Najteže se suočiti sa istinom,najlakše zivjeti u nestvarnom i od čitavog svijeta ignorisanom.”
Аватар
sale nacionale
Националиста
Националиста

Порука: 496
Приступио: мај 2008

Порука sale nacionale 2.4.2011. 15:27

Fridrih Nice

-Oh braco moja,dobrima i pravednima je jedan zagledao u srca,pa je rekao:''To su fariseji".Ali nisu ga razumeli.Dobri moraju razapeti na krst onoga ko se iznadje za sopstvenu vrlinu;oni razapinju na krst onoga ko pise nove vrednosti na nove tablice,oni sebi zrtvuju buducnost-oni razapinju na krst svu ljudsku buducnost.
-Propovedanje humanosti jeste licemerstvo ispod koga jedna sasvim odredjena vrsta ljudi gleda da dodje do vlasti.
-Treba da volite mir kao sredstvo za nove ratove.I kratak mir vise nego dug.
Ne savetujem vam rad nego borbu.Ne savetujem vam mir nego pobedu.Vas rad neka bude borba,vas mir pobeda.
-Gde god sam nasao sto zivo,nasao sam i volju za moc;i u volji sluge nasao sam zelju da bude gospodar.
-Treba da imate neprijatelje koje valja mrzeti,ali ne neprijatelje koji su za prezir:morate se ponositi svojim neprijateljima.
-I koga ne ucite da leti,ucite mi ga-da brze padne.
-Hriscani nikada nisu zveli onako kako im je Isus nalagao,i bestidna prica o opravdanju verom i njenom jedinstvenom i najvisem znacaju samo je posledica odsustva hrabrosti i volje crkve da prihvati dela koja je Isus zapovedao da se cine.
-Pojedini hriscani vode brigu da im se dobro plati posle smrti za vrlinu...to je najnecistija vrsta duha koja postoji.
-Nedostatak hriscanstva je u tome sto ne cini nista sto je Hristos zapovedao da se cini.
-Hriscanstvo je jedan sistem zivljenja,a ne vere.Ono nam govori kako da postupamo,a ne u sta da verujemo.
-Ko od nas ne bi pocinio svaki zlocin,kad bi prilike bile pogodne?Zato covek nikada ne sme reci "to i to ne bih cinio nikada",nego uvek samo "cudnovato da to nisam ucinio vec stotinu puta".
-Sto se jedna osobina cini opasnijom po stado,to je stado zesce osudjuje.
-Duh stada neka gospodari u stadu,ali ne van njega;vodjama stada potrebna je sasvim razlicita ocena vrednosti njihovih postupaka,kao sto je uostalom potrebna svim samostalnim ljudima.
-Vrlina se mora braniti od propovednika vrline;oni su njeni najveci neprijatelji.Jer oni propovedaju vrlinu kao ideal za sve;oni joj oduzimaju car retkosti,izuzetnosti,jedinstvenosti i neprosecnosti-njenu aristokratsku car.
-Covek mora biti vrlo nemoralan da delom nacini ljude moralnim...sredstva moralista najstrahovitija su od svih sredstava kojih je ikada bilo;onaj ko nema hrabrosti za nemoral na delu,dobar je za sve drugo osim za moralista.
"Најнижи облик личности је попут најпримитивније звери и брине се једино о сопственом опстанку,док напреднија личност то надилази бринући се о жени и детету,а најузвишенија личност превазилази непосредну бригу и брине се о читавој раси"-Фихте

Мене све ране мога рода боле,
И моја душа с њим пати и грца.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 2.4.2011. 19:22

И? Шта има позитивно у том цитату?
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6404
Приступио: мар 2006

Порука Коста 2.4.2011. 22:42

Не знам ништа од Ничеа сем ове величанствене мисли (Ниче, Заратустра):

Идеш женама? Понеси бич.

Хехе... - надам се да ће остати непримећено од форумских отровница... Осим ако iе неко понео бич?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
sale nacionale
Националиста
Националиста

Порука: 496
Приступио: мај 2008

Порука sale nacionale 2.4.2011. 22:52

Трећи ::И? Шта има позитивно у том цитату?

Ne razumem...jel mislis na ove Niceove citate??? :oops:
A sta ti tu ima negativnog i neistinitog...sve cinjenice,smele i iskrene misli.Veliki filozof,koji nazalost nije pravilno shvacen kod velikog broja ljudi.Tako da danas imamo veliki broj verskih fanatika koji ga nazivaju satanistom i poremecenim covekom a jos nisu ni shvatili dubinu njegove kritike licemernih hriscana.A tu naravno imamo i zloupotrebe njegovih ideja od izopacenih nacista koji su naopacke okrenuli smisao njegovog ideala "Natcoveka".
Zahvaljujuci takvom losem tumacenju njegovih dela mnogi ne shvataju jos njegovu velicinu,a cini mi se da si i ti jedan od njih...
"Најнижи облик личности је попут најпримитивније звери и брине се једино о сопственом опстанку,док напреднија личност то надилази бринући се о жени и детету,а најузвишенија личност превазилази непосредну бригу и брине се о читавој раси"-Фихте

Мене све ране мога рода боле,
И моја душа с њим пати и грца.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију