srpskinacionalisti.com

др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука: 1153
Приступио: мар 2009

Re: др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Порука Лазар 16.12.2010. 15:15

баштован ::А шта је то монах Артемије урадио, па да др Војислав Шешељ промени мишљење?

Поента је у томе што ти не знаш какво је Шешељево мишљење о Епископу Артемију данас, и немаш појма о томе шта Шешељ мисли о актуелним дешавањима у СПЦ, да би у вези са тим могао да се позиваш на Шешеља.

Да би оправдао своју ирационалну мржњу и злобу према Владици Артемију, ти се педерски служиш подметањем Шешељеве изјаве од пре десет година, која нема никакве везе са тренутном ситуацијом и околностима о којима је сада реч, а које су се значајно промениле у протеклих десет година.

баштован ::Можда зато што је монах Артемије доказани лопов, који је, између осталог, продавао имовину Српске Православне Цркве шиптарским терористима? Или зато што са својом СЕКТОМ покушава да изазове раскол не само у нашој светој Цркви него и међу СРБИМА УОПШТЕ :?:

Све ове твоје бљувотине су већ увелико раскринкане и огољене као бестидне лажи и клевете на подфоруму Унутрашња политика, на теми Заробили Артемија. Знам да ту тему уредно пратиш, да си о свему правовремено обавештен, повремено си на њој и дробио којешта у истом стилу, па нема потребе да се правиш луд.
Не варајте се, нема дијалога љубави без дијалога истине!

Св. Ава Јустин Ћелијски
баштован
Војвода
Војвода

Порука: 4808
Приступио: мај 2009

Порука баштован 16.12.2010. 17:40

Тему "Заробили Артемија" јесам пратио, али више не пратим, јер ме мрзи да читам километарске постове-лажи, БЕДНЕ, а преобимне, и без икакве смислености покушаје одбране лопова Артемија, "гарниране" карикатуре које би требале бити духовите, а хумор им је на нивоу клиначких шарања по школским свескама, углавном све нешто потпуно ирелевентно. А и зашто да пратим и ту тему, када сте ви артемијевци, дошли сада на ову тему. Лазаре!, покај се!, и врни се у чистоту! Секташтва се остави и бежи од тога док није касно!!! Доказано ЈЕСТЕ да је монах Артемије издајник, лопина, управо клептоман, и молитвом се ослободи секташких приказа! И, буди уверен да крађе државног новца намењеног најугроженијим Српским породицама на КиМ, као и повратницима на КиМ, ПРОДАВАЊЕ ИМОВИНЕ НАШЕ СВЕТЕ ЦРКВЕ ШИПТАРИМА, затим оно најсрамније, НАЈОДВРАТНИЈЕ - шуровање Артемијево 1999те и 2000те са Хашимом Тачијем који је Србима БАШ У ТО ВРЕМЕ вадио органе IN VIVO- све ово и још много више - [b]неће баш нимало подстаћи др. Војислава Шешеља да промени мишљење о артемију како ти, Лазаре, кажеш "од пре 10 година", јер је у мећувремену артемије постао још гори издајник него што је био, јер тим "од пре 10 година" КОНТАКТИМА И АНТИСРПСКИМ ИЗЈАВАМА, ДОДАО ЈЕ И ОРГАНИЗОВАНИ КРИМИНАЛ, И ОТИМАЧИНЕ ОД УСТА СРПСКЕ ДЕЦЕ НА РАСПЕТОМ КОСМЕТУ!!!
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 16.12.2010. 17:56

А лепо сам раније говорио: „Људи, не пуштајте мржњу у срце, јер мржња 'оће да помути разум; од тога се може излудети!“.
Ево... Јесам ли био у праву??! :-s
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 16.12.2010. 18:28

Трећи ::А лепо сам раније говорио: „Људи, не пуштајте мржњу у срце, јер мржња 'оће да помути разум; од тога се може излудети!“.

Па ко је овде луд? Јел смо то можда ми који се слажемо са изјавом Шешељевом, а да је Артемије издајник коју НИЈЕ променио, или је луд Вога који каже да су Шешељ и Артемије "уједињени", а да ће нам то бити јасно већ на "сурчинском аеродрому"? :lol: Па, ко је луд, да ли ја, који сам дошао на тему са одговарајућим насловом, или Лазар кога су у артемијевој СЕКТИ [b]УБЕДИЛИ да је Шешељ променио мишљење о Артемију, вероватно због читања теме "Заробили Артемија"?[/b] :lol:

Па ко је онда луд? :lol:
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 16.12.2010. 19:29

Трећи ::А лепо сам раније говорио: „Људи, не пуштајте мржњу у срце, јер мржња 'оће да помути разум; од тога се може излудети!“.

Ваистину, код оваквог случаја мржње потребна је јака и искрена молитва ...
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
Аватар
Бранислав
Националиста
Националиста

Порука: 235
Приступио: мај 2008

Порука Бранислав 16.12.2010. 21:29

Bora ::

Ваистину, код оваквог случаја мржње потребна је јака и искрена молитва ...

Код оваквих случајева сам Господ, једини истинити и савршени Учитељ, ће нас поучити и просветлити:

Мар. 5:9 И питаше га: Како ти је име? И одговори Му: Легеон ми је име; јер нас је много.

Лука 8:30 А Исус га запита говорећи: Како ти је име? А он рече: Легеон; јер многи ђаволи беху ушли у њ.

Легеон.jpg
Легеон

Мат. 8:28 А кад дође на оне стране у земљу гергесинску, сретоше Га два бесна, који излазе из гробова, тако зла да не могаше нико проћи путем оним.

Мат. 8:29 И гле, повикаше: Шта је Теби до нас, Исусе, Сине Божји? Зар си дошао амо пре времена да мучиш нас?

Мат. 8:30 А далеко од њих пасаше велико крдо свиња.

Крме.jpg
Крме

Мат. 8:31 И ђаволи мољаху Га говорећи: Ако нас изгониш, пошљи нас да идемо у крдо свиња.

Мат. 8:32 И рече им: Идите. И они изишавши отидоше у свиње. И гле, навали сво крдо с брега у море, и потопише се у води.

Господ изгони ђаволе.gif
Господ изгони ђаволе

Мат. 8:33 А свињари побегоше; и дошавши у град казаше све, и за бесне.

Мат. 8:34 И гле, сав град изиђе на сусрет Исусу; и видевши Га молише да би отишао из њиховог краја.
Екуменизам је заједничко име за псевдохришћанства, за псевдоцркве Западне Европе. У њему су срцем својим сви европски хуманизми, са папизмом на челу. А сва та псевдохришћанства, све те псевдоцркве нису друго већ јерес до јереси. Њима је заједничко еванђелско име: свејерес. (...) Ту нема битне разлике између папизма, протестантизма, екуменизма, и осталих секти, чије је име легион. (Свети Јустин Ћелијски)
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 17.12.2010. 0:09

Bora ::Ваистину, код оваквог случаја мржње потребна је јака и искрена молитва ...

Да, да; јака... Најбоља је она од младог јасена...
Да су његови родитељи на време примењивали 'јасенову молитву', не би он данас био такав.
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 17.12.2010. 5:32

Трећи ::
Bora ::Ваистину, код оваквог случаја мржње потребна је јака и искрена молитва ...

Да су његови родитељи на време примењивали 'јасенову молитву', не би он данас био такав.

...а за Вогу би била најприкладнија она лопата у рукама артемијевца оца Бранка :lol:
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 17.12.2010. 17:22

Саопштење Светог Синода СПЦ: монах Артемије Радосављевић предводи секту, те се УПОЗОРАВАЈУ свештеници, монаштво и верници да се добро размисле, и да не наседају на лажи секте Артемијеваца, јер ће, ако следе Артемијевце , на себе, и на сопствену
децу, навући СЕКТАШКО ПРОКЛЕТСТВО :
http://www.tanjug.rs/vest.asp?id=3913
:!:
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука Bora 18.12.2010. 1:27

баштован ::
Трећи ::

...а за Вогу би била најприкладнија она лопата у рукама артемијевца оца Бранка :lol:

Свиђа ти се ова наша лопата, што је лечила ове твоје наркомане камо лепе среће да су лопате радиле широм Србије не би такви као ти срали сад по форуму... Имам јаке везе код оца Бранислава могу да ти средим ...

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 18.12.2010. 12:37

Bora ::
баштован ::

Свиђа ти се ова наша лопата, што је лечила ове твоје наркомане камо лепе среће да су лопате радиле широм Србије не би такви као ти срали сад по форуму... Имам јаке везе код оца Бранислава могу да ти средим ...

Лопата "оца Браниислава", је ништа према ПРОКЛЕТСТВУ, које чека све Артемијевце, заједно са њиховом децом :!: ако се не врате памети :!: Да, секташко проклетство чека смрдљиве секташе заједно са "оцем Браниславом" чији је наводни "центар за лечење наркомана" заправо био радни логор одакле су они који би требали да се лече, одвожени на принудни рад на градилишта фирме РАДЕ НЕИМАР Д.О.О.да раде без накнаде! Значи онај који је желео да се лечи у центру јер је ИМАО поверења у своју Цркву, од "оца Банета" је преварен и претворен у роба, у сужња на поменутим градилиштима, скоро без воде и хране, да би "отац Бранислав" имао од чега увећавати своју колекцију скупих двоточкаша новим моделима који су му дражи од Светога Саве, а Суботички робове на градилишту. "Oсвештaна лопата" је радила само када би неки од болесника, јер наркоманија је тешка болест, на градилишту пао у несвест и није могао да испуни дневну норму! Е то је права истина о "оцу Браниславу" и његовом "центру за лечење наркомана" под "благословом" издајника Артемија.

ПС Саопштење Светог Синода од 16.12.2010, у целости: http://www.spc.rs/sr/saopstenje_za_javn ... 6_xii_2010
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука Bora 18.12.2010. 14:32

Немој молим те да такви као ти брину о нашој деци ... Mоја деца никад неце славити блаженог алојзија у то буди убеђен ... А о проклетству нека размишљају они којима је ближи отпадник од вере коме љубе скуте од брата својега ...

баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 20.12.2010. 7:38

Први пут од 17. марта 2004 године, одржана је Никољданска литургија у обновљеном Храму Светог Николе у Приштини. На литургији су служили свештеници који су се вратили у Приштину да ту живе и служе. http://www.alo.rs/vesti/34016/Liturgija ... dam_godina
Издајник и секташ Артемије, док није рашчињен и враћен у чин монаха, а после Божића биће и изопштен из наше свете Цркве, и анатемисан заједно са свима онима који његове лажне литургије посећују, НИЈЕ ДАО САГЛАСНОСТ ДА ХРАМ СВ. НИКОЛЕ У ПРИШТИНИ ОБНОВЕ ШИПТАРИ, А ОНИ СУ ХРАМ РАЗРУШИЛИ 17.3. 2004, ПА СУ ОНИ И МОРАЛИ ДА ИСТИ ОБНОВЕ :!: НИТИ ЈЕ ИЗДАЈНИК И СЕКТАШ АРТЕМИЈЕ ХТЕО ДА ОБНОВЉЕНИ ХРАМ ОСВЕШТА :!: НИТИ ЛИТУРГИЈУ ДА СЛУЖИ :!: НИМАЛО СЕ НЕ ОБАЗИРУЋИ НА ПОТРЕБЕ ПРЕОСТАЛИХ ПРАВОСЛАВНИХ ВЕРНИКА У ПРИШТИНИ, ШТО ПРЕДСТАВЉА ЈЕДАН ОД НАЈСРАМНИЈИХ ПРИМЕРА ИЗДАЈЕ У СРПСКОЈ ИСТОРИЈИ :!:

Који су разлози подстакли издајника и секташа, монаха Артемија да чини ова и слична издајничка и анти-хришћанска недела, док је био епископ многострадалне Епархије Рашко-Призренске? Постоје три основна разлога:

1. Захтевао је да држава Србија издвоји знатна материјална средства за обнову Храма Св. Николе у Приштини, као и за друге оскрнављене и разрушене храмове у погрому 17.3.2004, уместо оних који су Храм Светог Николе у Приштини разрушили и оскрнавили

2. Захтевао је да тај новац држава Србија уплати на рачун фирме РАДЕ НЕИМАР Д.О.О., да иста изводи радове преко подизвођача - шиптарских фирми, и да тако себи и својим сарадницима прибави материјалну корист, не обазирући се на безбројна упозорења Светог Синода СПЦ да ће одговарати за такво антицрквено понашање

3. Испуњавао је налоге које је добио још од Олбрајтове и Клинтона, али и од западноевропских обавештајних служби, у првом реду немачкe службе BND, која је Артемија заврбовала још за време његових студија у Немачкој. Наравно, издајник Артемије поступао је и сасвим у складу са својим договором са вођом УЧК Хашимом Тачијем из времена NATO бомбардовања СРЈ 1999 године. Договори са западним факторима, и шиптарским терористима, једини су договори које издајник Артемије никада није прекршио - до дана данашњега.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука Трећи 21.12.2010. 0:20

Како сад то...
Тачи се са Артемијем договорио да шиптари не обнављају, а са садашњим патријархом се договорио да обнављају порушене храмове?
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука Bora 26.12.2010. 0:26

Трећи ::Како сад то...
Тачи се са Артемијем договорио да шиптари не обнављају, а са садашњим патријархом се договорио да обнављају порушене храмове?

Јел знаш ону причу о будали којој је све могуће ?!

ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 68 гостију