srpskinacionalisti.com

др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
баштован
Војвода
Војвода

Порука: 4808
Приступио: мај 2009

Re: др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Порука баштован 1.12.2010. 13:22

ПОТВРЂЕНО :!: Криминалац , ИЗДАЈНИК и секташ, смрда Артемије продао црквену имовину шиптарима :!: http://www.kurir-info.rs/vesti/artemije ... -62486.php
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 4.12.2010. 7:45

Из Архиве ЕРП: Артемије и Виловски предлагали да се својеврсним прањем новца намакне 20 милиона долара колико је израелска адвокатска фирма, а коју је изабрао поменути двојац, тражила само за припремне радње у циљу подношења тужбе против НАТО, тужбе за коју и будала зна да не би имала никаквог ефекта а предлагало се чак и да се изградња Храма Св. Саве обустави да би се поменутој фирми исплатило 20 милиона долара, док у исто време Артемије повлачи тужбе против шиптара одговорних за мартовски погром!!! http://www.eparhija-prizren.com/sr/vest ... v-albanaca
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875
Приступио: мар 2006
Место: Београд

Порука Patriota86 4.12.2010. 18:29

Ово су ти све неки поуздани извори. Ма злотвор Артемије, треба га спалити на ломачи, а пресветом Иринеју дати папску круну (и овако се бори за то).
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 5.12.2010. 13:09

Нисам те разумео, Иринеј да постане папа? Па да га убије неки усташа?

Било како било, Артемије ће бити изопштен из СПЦ због ових лажних литургија у недовршеном манастиру у Љуљацима. Артемијевцима би најбоље било да се ОДМАХ региструју као мала верска заједница док Артемије не оде у ЦЗ јер онда нема регистрације. Да се ја нешто питам у СПЦ, ја би артемијевцима дао тај манастир у Љуљацима који је подигао тај покојни прота који је то зарадио КАО ПЛАЋЕНИК у британској војсци, то је баш право место за артемијевце, а да имају где да се скупљају као маргинална православна "црква", односно секта. Јер, боље и то него да вилене по целој Србији јер је то срамота за Православље! И нека им Артемије доврши ту зграду - новца има, украо је доста, а док не оде, због својих година, у болничко одељење цезеане.

Видиш Patriota86 да сам хуман и да не заговарам да се Свети Артемије спали ла ломачи на "тргу слободе". ЈА ЗА СВЕТОГ АРТЕМИЈА ТРАЖИМ ХАПШЕЊЕ, А НЕ СРЕДЊОВЕКОВНУ ЛОМАЧУ!
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875
Приступио: мар 2006
Место: Београд

Порука Patriota86 5.12.2010. 15:30

Понављам по 300ти пут: владику Артемија прогоне јер је против екуменизма.
Зар не видиш да најгори антисрпски шљам врши медијски линч над овим напаћеним човеком?!
А погледај само синод СПЦ и ко су највећи заговорници обезглављивања Артемија: патријарх, (С)Атанасије, Иринеј Буловић, Григорије....
Они који крше свештене Каноне, сагласно Предању и учењу Цркве, и то чине јавно, пропагирајући такву праксу као исправну, одвајају се таквим својим чињењем од Цркве, и налазе се у схизми, независно од достојанства и чинова које заузимају. О томе сведоче многи светитељи – свети Теодор Студит, свети Григорије Палама, свети Јован Златоусти, и многи други, и таквих је примера кроз историју Цркве не мали број.
Нису, наравно, високи чинови у Цркви гаранција Православности и исправности живота и учења, него напротив, ревност у очувању Вере и Канонског поретка у Цркви, у сагласју са исправним животом, даје неопходни ауторитет сваком црквеном достојанству и чину.
Нека нам још дуго поживи владика Артемије, једини истински наследник учења светог владике Николаја Велимировића.
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 5.12.2010. 16:12

Patriota86 ::Зар не видиш да најгори антисрпски шљам врши медијски линч над овим напаћеним човеком?
Да, шљам...
Екуменисти, демократе, лажни православци, педери, Сорошеве НВО и медији...
Јбт кол'ко их је, и пакао ће бити тесан!
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 5.12.2010. 19:53

Patriota86 ::Понављам по 300ти пут: владику Артемија прогоне јер је против екуменизма.
Зар не видиш да најгори антисрпски шљам врши медијски линч над овим напаћеним човеком?!
А погледај само синод СПЦ и ко су највећи заговорници обезглављивања Артемија: патријарх, (С)Атанасије, Иринеј Буловић, Григорије....
Они који крше свештене Каноне, сагласно Предању и учењу Цркве, и то чине јавно, пропагирајући такву праксу као исправну, одвајају се таквим својим чињењем од Цркве, и налазе се у схизми, независно од достојанства и чинова које заузимају. О томе сведоче многи светитељи – свети Теодор Студит, свети Григорије Палама, свети Јован Златоусти, и многи други, и таквих је примера кроз историју Цркве не мали број.
Нису, наравно, високи чинови у Цркви гаранција Православности и исправности живота и учења, него напротив, ревност у очувању Вере и Канонског поретка у Цркви, у сагласју са исправним животом, даје неопходни ауторитет сваком црквеном достојанству и чину.
Нека нам још дуго поживи владика Артемије, једини истински наследник учења светог владике Николаја Велимировића.

Лепо си им рекао, али шта вреди кад говеда не чују, не виде и ништа не разумеју ...
Ајде реци ти мени како идиоту да објаснимо да су Владика Артемије и Војислав Шешељ остали усамњени да не кажем и једини у борби против смрдљивих паписта у Цркви и жутих лопова на власти ...
Јел имаш неки предлог ... да му закуцамо на чело ?!
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 6.12.2010. 10:08

ЕРП објавила фотке "антиглобалисте" и "патриоте" :lol: Светог Артемија са Клинтоном, Олбрајтовом и Ругобом http://www.kurir-info.rs/vesti/politika ... -63078.php

Артемије је заправо КЛЕПТОМАН :shock: - покрао 47 свештеника СПЦ за више од 500 000 еврића :lol: http://www.kurir-info.rs/vesti/artemije ... -63218.php

Из Архиве ЕРП: Још детаља о малверзацијама Светог Артемија Клептоманског - давање црквене имовине под закуп приватним лицима без знања СПЦ, криминал фирме РАДЕ НЕИМАР Д.О.О. ...... http://www.eparhija-prizren.com/sr/vest ... vic-poslov
peconi
Националиста
Националиста

Порука: 238
Приступио: сеп 2010

Порука peconi 6.12.2010. 23:40

Помаже Бог, браћо и сестре.
У циљу откривања истине, дозволите ми да поставим линк на коме можете прочитати црквене каноне и апостолска правила.
Прочитајте и судите по својој савести.
http://www.rastko.rs/rastko/delo/11053#I_7
П.С Ово нема у Куриру.

Праштајте.Збогом
"Ја сам рођен на Чисти понедељак, 1943. године" - Ратко Младић
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 14.12.2010. 21:34

Замолио бих верујућу браћу који су на путу истине, да не наседају на провокације појединаца који загађују овај форум. И тако огреше душу своју и да не падну као што учиних ја ... Ширите истину, чувај те веру и сваког дана поручујте папистима да нису добродошли нигде у Србији па ни у Нишу.
А загађивачима и љубитељима папе могу да поручим да ће им одговор на ову тему, дати лично В. Шешељ на сурчинском аеродрому ... И наравно да се захвалим свим члановима СРС са К и М који су били са нама у Дубином потоку у борби са домаћим издајницима и окупатирима Космета ...
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 15.12.2010. 8:46

Bora ::А загађивачима и љубитељима папе могу да поручим да ће им одговор на ову тему, дати лично В. Шешељ на сурчинском аеродрому ....

:lol: Једино ако ће Воја на сурчинском аеродрому да се бави артемијем издајником!
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 15.12.2010. 9:43

Bora ::Ајде реци ти мени како идиоту да објаснимо да су Владика Артемије и Војислав Шешељ остали усамњени да не кажем и једини у борби против смрдљивих паписта у Цркви и жутих лопова на власти ...

Погледај наслов теме, и први коментар где др. Војислав Шешељ јасно каже да је Артемије издајник "који одавно служи Американцима заједно са Момчилом Трајковићем" па онда неком спочитавај да је идиот.

Ево нека сам ја тај идиот, "смрдљиви паписта", итд. / допиши по жељи /, али сам бар малчице поштенији од тебе јер ја на вашу тему "Заробили Артемија" не долазим, т.ј. престао сам да долазим оног момента кад сам видео да постоји одговарајућа тема за нас који Артемија сматрамо издајником и САГЛАСНИ смо са Председником СРС, за разлику од тебе, који долазиш овде где ти није место. И још ти није ни то довољно, па НА ОВОЈ ТЕМИ пишеш како ће Воја на сурчинском аеродрому да се ваљда извине артемију, или шта си мислио то не знаш ни сам...
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука: 1153
Приступио: мар 2009

Порука Лазар 15.12.2010. 13:08

баштован ::Погледај наслов теме, и први коментар где др. Војислав Шешељ јасно каже да је Артемије издајник

Војислав Шешељ је, исто тако, својевремено имао и најбоље могуће мишљење о Вуку Драшковићу - толико добро да му је постао кум и, заједно с Драшковићем, основао политичку партију. Данас, међутим, је најбоље да му се Вук Манити не спомиње, јер Воја на сам помен његовог имена добија осип.

Шешељеве изјаве о покојном Милошевићу као издајнику, који је српске интересе у БиХ и Српској Крајини подредио сопственом одржању на власти, су легендарне. Али ако би их данас неко повадио и подвукао, заједно са свим увредама и погрдама на Милошевићев рачун, као Шешељев коначан суд о Милошевићу, пренебрегавајући чињеницу да је Шешељ касније са Милошевићевим СПС-ом основао владу националног спаса, и игноришући Шешељево бриљантно сведочење у одбрану Милошевића у Хаду, с правом би био проглашен за будалу.

Шешељ је, такође (за заборавне) до недавно имао тако високо мишљење о Томиславу Николићу и Александру Вучићу, да им је, при одласку у Хад и током највећег дела свог боравка тамо, потпуно препустио управу над Српском радикалном странком.

Његова погрешна процена је чак ишла дотле да је Бруту сугерисао да ће он у затвору изгубити способност правилног расуђивања, па је најбоље да Николић и Вучић, који ће ту способност неизоставно сачувати, воде странку по свом нахођењу, уместо њега. Испоставило се - у пропаст.

И не само то, Шешељ је тако лоше проценио Николића и Вучића да им је, поред судбине своје партије, у руке препустио и своју личну судбину, постављајући их за челне људе у тиму његове одбране.

Тужно и трагично звучи Шешељева лична констатација у хадској судници где је, после незапамћене издаје од стране његових главних узданица, изјавио да га је срамота да призна колико је погрешио у својој процени.

Само политички неписмен, недотупаван и крајње глуп човек може изјаву једног политичара од пре десет година да третира као закон уклесан у камену. Само морон може то да узме за мисао-водиљу при формирању сопственог мишљења.
Не варајте се, нема дијалога љубави без дијалога истине!

Св. Ава Јустин Ћелијски
Аватар
Лазар
Војвода
Војвода

Порука: 1153
Приступио: мар 2009

Порука Лазар 15.12.2010. 13:18

Bora ::Замолио бих верујућу браћу који су на путу истине, да не наседају на провокације појединаца који загађују овај форум. И тако огреше душу своју и да не падну као што учиних ја ...

Ти си, брате, чист као суза.

„Који прима пророка у име пророчко, плату пророчку примиће; и који прима праведника у име праведничко, плату праведничку примиће“ (Мт. 10-41).
Не варајте се, нема дијалога љубави без дијалога истине!

Св. Ава Јустин Ћелијски
баштован
Војвода
Војвода

Порука баштован 16.12.2010. 14:39

Лазар ::
баштован ::Погледај наслов теме, и први коментар где др. Војислав Шешељ јасно каже да је Артемије издајник

Војислав Шешељ је, исто тако, својевремено имао и најбоље могуће мишљење о Вуку Драшковићу - толико добро да му је постао кум и, заједно с Драшковићем, основао политичку партију. Данас, међутим, је најбоље да му се Вук Манити не спомиње, јер Воја на сам помен његовог имена добија осип.

Шешељеве изјаве о покојном Милошевићу као издајнику, који је српске интересе у БиХ и Српској Крајини подредио сопственом одржању на власти, су легендарне. Али ако би их данас неко повадио и подвукао, заједно са свим увредама и погрдама на Милошевићев рачун, као Шешељев коначан суд о Милошевићу, пренебрегавајући чињеницу да је Шешељ касније са Милошевићевим СПС-ом основао владу националног спаса, и игноришући Шешељево бриљантно сведочење у одбрану Милошевића у Хаду, с правом би био проглашен за будалу.

Шешељ је, такође (за заборавне) до недавно имао тако високо мишљење о Томиславу Николићу и Александру Вучићу, да им је, при одласку у Хад и током највећег дела свог боравка тамо, потпуно препустио управу над Српском радикалном странком.

Његова погрешна процена је чак ишла дотле да је Бруту сугерисао да ће он у затвору изгубити способност правилног расуђивања, па је најбоље да Николић и Вучић, који ће ту способност неизоставно сачувати, воде странку по свом нахођењу, уместо њега. Испоставило се - у пропаст.

И не само то, Шешељ је тако лоше проценио Николића и Вучића да им је, поред судбине своје партије, у руке препустио и своју личну судбину, постављајући их за челне људе у тиму његове одбране.

Тужно и трагично звучи Шешељева лична констатација у хадској судници где је, после незапамћене издаје од стране његових главних узданица, изјавио да га је срамота да призна колико је погрешио у својој процени.

Само политички неписмен, недотупаван и крајње глуп човек може изјаву једног политичара од пре десет година да третира као закон уклесан у камену. Само морон може то да узме за мисао-водиљу при формирању сопственог мишљења.

А шта је то монах Артемије урадио, па да др Војислав Шешељ промени мишљење? Можда зато што је монах Артемије доказани лопов, који је, између осталог, продавао имовину Српске Православне Цркве шиптарским терористима? Или зато што са својом СЕКТОМ покушава да изазове раскол не само у нашој светој Цркви него и међу СРБИМА УОПШТЕ :?: А, јел'су то ти разлози на основу којих се надате да ће Воја променити мишљење о смрдљивом издајнику?

ПС Само да знаш да се на ваше глупе лажи о "папизму" у СПЦ, др. Војислав Шешељ неће ни осврнути, а нарочито не већ на сурчинском аеродрому како Вога машта јер му је артемијева секта већ испрала мозак.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 2 гостију