srpskinacionalisti.com

др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Re: др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Порука Марија 28.2.2007. 18:27

Најлакше је судити другоме на чијем месту ниси ... али то само говори о безумности ''судије''.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 28.2.2007. 18:28

Најлакше је судити другоме на чијем месту ниси ... али то само говори о безумности ''судије''.
Он притом није ни у Цркви, питање које је вере, да би ишта могао да зна (а да не прочита на неком пљувачком форуму који очито посећује).
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука: 475
Приступио: апр 2006
Место: тамо где не владају талибани, образовци, љотићевци, суботари, дверјани и вехабије

Порука Wulf 28.2.2007. 19:31

Не, најлакше је користити физички изглед и пол - да би се прикрила глупост и градила менаџерска каријера у Дверима.
Ето питај свог идола Цецу Ражнатовић, она зна све о томе.
The sleeper must awaken.

"Концепт Велике Србије подразумева братско јединство Срба православаца, Срба католика, Срба муслимана, Срба протестаната и Срба атеиста. "
/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Место: тамо где не владају талибани, образовци, љотићевци, суботари, дверјани и вехабије

Порука Wulf 28.2.2007. 19:42

Иначе ја сам вере православне, и сви моји су православни од памтивека, и били су то време док су се Маријини и Бошкови преци спуштали са црногорских брда у Београд са црвеним бригадама Јосипа Броза, успут јашући попове. А сада су такви са комунистичким коренима најватренији "верници".
The sleeper must awaken.

"Концепт Велике Србије подразумева братско јединство Срба православаца, Срба католика, Срба муслимана, Срба протестаната и Срба атеиста. "
/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 28.2.2007. 20:05

Bora ::
Wulf ::Водитељ: Како гледате на понашање Српске Православне Цркве, на улогу владике Артемија и стално позивање дела српске опозиције на Српску Православну Цркву?

др Шешељ: Црква се у целини понаша добро и озбиљно. У цркви има огроман број часних и поштених свештеника, који служе свом народу, својој цркви и својој вери, који су увек на бранику вере, нације и отаџбине. Међутим, има један број оних, чак и у високој црквеној хијерархији, који се понашају издајнички. Владика Артемије је, нажалост, отворени издајник српског народа. Он одавно служи Американцима заједно са Момчилом Трајковићем.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
----> Преузето из књиге др Шешеља "Србија под америчким бомбама" http://media.srpskinacionalisti.com/dl.php?id=185 поучно!
:!: :!:

П.С.
Ето видите какве антисрпске владике често гостују на трибинама Двери. ццц, Сабор Двери = Црвени Кмери

Sve te izjave stoje kao i vladikine izjave pre i posle bombardovanja. Ako cemo da vadimo sve izjave politicara u zadnjih 15 godina nijedan se nece dobro provesti. Cinjenica je da uziva neverovatan ugled medju nasim narodom na KiM, u sta sam se uverio skoro u manastiru Banjska gde su svaku recenicu pocinjali sa da nije naseg vladike .
Mislim da nije pametno to sto radis ...

Тешко нама ако он ужива невероватан углед. Јеси ли сигуран?
Ипак пре ћу веровати Шешељу него неким НН лицима из манастира Бањска.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Bora
Војвода
Војвода

Порука: 1028
Приступио: мај 2005
Место: Velika Srbija

Порука Bora 28.2.2007. 23:21

Nije problem u tome da li ces mi verovati uostalom sto se poverenja tice raspitaj se ni ja nisam verovao. Najveci problem je tome je sto ti sve izjave date u tadasnjim okolnostima vesto koristis. Ti verujes Seselju a ja mu ne verujem jel tako ?! Izvini, ali da je tako ne bi recimo bio clan stranke vec 15 godina, ovo ti i nije na mestu. Hiljadu puta se ovde raspravljalo o crvenoj vestici sa kojom smo ipak bilii u vladi, tada je to bilo ravno katastrofi za skoro sve clanove, a danas je samo jos jedan pokusaj u nizu odbrane KiM po bilo koju cene.
Jos nesto, izbegavam da pljujem po vladikama ma sta mislio o njima ...
http://www.eparhija-prizren.org/
http://www.novinar.de/

"И даље сам Епископ рашко-призренски. Без валидне пресуде Црквеног суда, нећу се повиновати неканонским одлукама. Никакав процес против мене није покретан, вођен, нити има пресуде. Постоје само одлуке које су донели прегласавањем."- Вл. Артемије

АПЕЛ ЗА ПОМОЋ ЕПАРХИЈИ РАШКО-ПРИЗРЕНСКОЈ У ЕГЗИЛУ
http://www.eparhija-prizren.org/sr/2011 ... 06-34.html
Аватар
Mihajlo
Војвода
Војвода

Порука: 1173
Приступио: апр 2005
Место: Уједињено Краљевство Србије, Кнежевине Србске БиХ, Маћедоније, Србске Црне Горе и Војне Крајине

Порука Mihajlo 1.3.2007. 0:06

Wulf ::Не, најлакше је користити физички изглед и пол - да би се прикрила глупост и градила менаџерска каријера у Дверима.
Ето питај свог идола Цецу Ражнатовић, она зна све о томе.

Ја једноставно не могу да поверујем колики си кретен.
Псалм 16 – 13.
Устани, Господе, претеци их, обори их. Одбрани душу моју мачем својим од безбожника..
Аватар
Mihajlo
Војвода
Војвода

Место: Уједињено Краљевство Србије, Кнежевине Србске БиХ, Маћедоније, Србске Црне Горе и Војне Крајине

Порука Mihajlo 1.3.2007. 0:07

Vranac ::Није бесмислица!

Понашање Артемија јесте било срамно!

Ти ћеш кажеш!!
Једноставно сте прсли
Псалм 16 – 13.
Устани, Господе, претеци их, обори их. Одбрани душу моју мачем својим од безбожника..
Аватар
Mihajlo
Војвода
Војвода

Порука Mihajlo 1.3.2007. 0:08

Wulf ::
Bora ::
Wulf ::Водитељ: Како гледате на понашање Српске Православне Цркве, на улогу владике Артемија и стално позивање дела српске опозиције на Српску Православну Цркву?

др Шешељ: Црква се у целини понаша добро и озбиљно. У цркви има огроман број часних и поштених свештеника, који служе свом народу, својој цркви и својој вери, који су увек на бранику вере, нације и отаџбине. Међутим, има један број оних, чак и у високој црквеној хијерархији, који се понашају издајнички. Владика Артемије је, нажалост, отворени издајник српског народа. Он одавно служи Американцима заједно са Момчилом Трајковићем.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
----> Преузето из књиге др Шешеља "Србија под америчким бомбама" http://media.srpskinacionalisti.com/dl.php?id=185 поучно!
:!: :!:

П.С.
Ето видите какве антисрпске владике често гостују на трибинама Двери. ццц, Сабор Двери = Црвени Кмери

Sve te izjave stoje kao i vladikine izjave pre i posle bombardovanja. Ako cemo da vadimo sve izjave politicara u zadnjih 15 godina nijedan se nece dobro provesti. Cinjenica je da uziva neverovatan ugled medju nasim narodom na KiM, u sta sam se uverio skoro u manastiru Banjska gde su svaku recenicu pocinjali sa da nije naseg vladike .
Mislim da nije pametno to sto radis ...

Тешко нама ако он ужива невероватан углед. Јеси ли сигуран?
Ипак пре ћу веровати Шешељу него неким НН лицима из манастира Бањска.

Којој секти ти припадаш???
Псалм 16 – 13.
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 1.3.2007. 9:49

Црвена Вештица са Дедиња је и даље то остала, Шешељ никада није одрекао да су Мира и ЈУЛ комунистичко/југословенско/лоповски настројени. То је чињеница.

Међутим, Медлин Олбрајт је САТАНИНА ЋЕРКА главом и брадом, која је дошла као окупатор на свету српску земљу и коју је Артемије сачекао раширених руку са причама о злој српској власти која је “изазвала бомбардовање”, а прошло је тек ПАР НЕДЕЉА од престанка варварске агресије. И мислим да је пожељно критиковати понашање црквених великодостојника ако критика долази са националних и патриотских позиција, не могу издајници да се крију иза мантије.

Слика Слика Слика Слика

Артемије је постао отворени савезник Саурона, Сарумана, Сатане и придружио се армији орка.
Метафорички речено.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
ruskinjica
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 41

Порука ruskinjica 1.3.2007. 10:56

A odakle si ti dosao? Da nisi mozda jedan od onih "Beogradjana". Sta fali Crnogorcima? Evo ja sam iz Hercegovine. Da nemas mozda nesto da mi zameris? Samo da ti kazem i Seki je Srbin iz Hercegovine. A koliko mi se cini i Seki je bio u "Partiji". Da necemo sad malo to da mu zamerimo?!
Da li ti znas Seselja? Da li znas vladiku Artemija? Kad si poslednji put bio na Kosmetu da vidis kako onaj narod dole zivi i sta sve vladika cini za njih?
Da nije crkve naseg naroda odavno ne bi bilo.
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 1.3.2007. 11:06

Марија ::Опет се Вулф шлихта форуму, цитирајући Шешеља (који је свашта изјављивао као и свако други, а шта и како сад мисли, знам да му се ово што вулф у његово име ради сигурно не би допало), испољавајући свој лични презир према Православљу генерално, а нашавши кривину у коју ће свој отровни садржај да истресе.

Ма јок, чини ти се... 8)
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 1.3.2007. 11:17

Хајде да направимо један месијански култ од лика & дела проф. др. Војислава Шешеља, као што ЛДП и ДС праве од Зорана Ђинђића. Што да не, одлична је идеја.

За почетак, нашег Воју ћемо прогласити за неприкосновеног и непогрешивог Вођу, а његове цитате и мисли ћемо учити напамет, некритички их усвајати, и искрено и са најдубљим убеђењем их ширити и проповедати као Свету Истину. За почетак, могли бисмо да установимо једно тело Мудраца, које ће да донесе суд о оним мање јасним и међусобно противречним Вођиним изјавама, и да саопшти осталим култистима шта је заправо Вођа мислио и желео да каже. На пример, ако једном Вођа за неког каже да је издајник, а другом приликом га назове личним пријатељем и борцем за свој народ, шта ћемо, забога, мислити о тој особи, ако нисмо сигурно какво мишљење Вођа има?

Предлажем паролу: "Бог на небу, проф. др Војислав Шешељ на земљи". Шта кажете, а? Ко је против тога, тај је издајник, наравно.

Одсад, па надаље и убудуће, кључни аргументи у дискусијама на форуму неће бити аргументи, већ цитиране изјаве проф. др. Војислава Шешеља о датом питању. Па како је Воја рекао, тако је и готово.
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 1.3.2007. 12:17

Наравно да немам ништа против Црногораца и Херцеговаца, Личана итд.
Али Маријино понашање ме је подсетило на истините догађаје када су Брозове пролетерске бригаде упадале у велике градове, убијале угледне грађане, отимале тућу имовину, јахале попове, усељавали се у туђе станове, држали козе у купатилу и разбијали плочице да се козе не клизају.. Да су ово 70-те и 80-те Марија и Бошко-уредник Кмера, би били ватрени СКОЈевци, али пошто је сада у моди слушати Цецу и бити веееелики верник, онда су они одбацили комунистички, а усвојили верски фундаментализам.

Шешељ је био у затвору 80-тих, и жртвовао је своју каријеру и здравље да би се супротставио титоистима., сада Дверјанима и ЛДПовцима.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 1.3.2007. 13:32

Шешељ је човек као и сваки други. Можеш да верујеш у оно што тврди о Артемију, а не мораш, твоја ствар, у сваком случају постоји јасна аргументација. Разлог зашто често цитирам Шешеља је очигледан, да бих спречио Кмерјане да ме прогласе атеистом, безбожником, непријатељем цркве, паганом или сличним етикетама из њиховог арсенала. Као што је некад било забрањено писати лоше о Јосипу Брозу јер си аутоматски постајао народни непријатељ, данас се дочекује на нож свака критика црквених великодостојника. Е па мени је НАЦИЈА увек била изнад вере, и тако ће и остати. А далеко од тога да Шешеља сматрам безгрешним човеком, али је свакако један од највећих српских интелектуалаца у 20. веку и човек који се више пута жртвовао за идеале и за Српство.

Док су српски витезови бранили Косово, док је гинуло хиљаде војника и полицајаца, док су цркве бомбардоване уранијумским пројектилима, Артемије је бацао анатеме на “злу” српску власт.
Метафорички.

Слика Слика

Слика

Све зависи од система вредности који си изградио. Ако неко мисли да је у реду гостити и грлити САТАНИНУ ЋЕРКУ Медлин и пљувати по сопственој држави, бити слуга Саурона и Сарумана, онда слободно нека се учлани у ЛДП или КМЕРИ.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију