srpskinacionalisti.com

др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Калигула
Војвода
Војвода

Порука: 1174
Приступио: окт 2006

Порука Калигула 6.5.2007. 17:52

Тамо где пише...
ПУСТИТЕ ИХ ДА НАС МРЗЕ ДОК ГОД НАС СЕ ПЛАШЕ!
-Калигула-
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006
Место: Београд

Re: др Војислав Шешељ: владика Артемије је ИЗДАЈНИК

Порука агент провокатор 6.5.2007. 18:21

Срб ::
агент провокатор ::
Срб ::
Заги, о екуменизму и опасностима које он носи можеш читати у књизи Оца Јустина Поповића "Православна Црква и екуменизам". Отац Јустин је био ученик Св. Владике Николаја, а његови ученици су данашњи митрополит Амфилохије Радовић, епископи Атанасије Јевтић, Артемије Радосављевић и бачки Иринеј Буловић. Од непријатеља цркве ћеш чути свашта осим истине, истину потражи код самих духовњака који воде цркву.

Од побројаних ученика аве Јустина, само Владика Артемије има негативан екуменистички став, остали су мање или више проекуменистички настројени, међу њима предњачи Епископ бачки Иринеј. Они то и не крију.

А где си то прочитао ?

На тараби :roll:
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 6.5.2007. 18:23

Калигула ::Тамо где пише...

Све ми је јасно :wink:
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука: 475
Приступио: апр 2006
Место: тамо где не владају талибани, образовци, љотићевци, суботари, дверјани и вехабије

Порука Wulf 2.6.2007. 3:57

Артемије са Клинтоном, Тачијем, Холбруком итд.

Слика

Слика Слика

Слика Слика

Слика Слика
The sleeper must awaken.

"Концепт Велике Србије подразумева братско јединство Срба православаца, Срба католика, Срба муслимана, Срба протестаната и Срба атеиста. "
/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука: 6298
Приступио: мар 2006
Место: Земун

Порука Марија 2.6.2007. 9:32

Да има још таквих као ти, ви бисте Светог Николаја разапели ... додуше и ма их много као ти, клеветници и пљувачи Цркве и Њених свештенослужитеља ... но, то је стари рат пропалог некрста против Победоносног Крста.
Пазимо на то чији смо војници, јер ће нас тај коме служимо и у чије име ратујемо, повести путем пропасти или пак, сигурне и осведочене, вечне победе над ђаволом и смрти.

пс нађи филм о Светом Николају, биће ти много тога јасније, ако уопште имаш потребу за сазнањем истине.
ЕУ је за малена царство а КиМ увек и довека!
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Место: тамо где не владају талибани, образовци, љотићевци, суботари, дверјани и вехабије

Порука Wulf 2.6.2007. 9:34

Гледао сам тај документарац. Био је недавно на РТС-у.
The sleeper must awaken.

"Концепт Велике Србије подразумева братско јединство Срба православаца, Срба католика, Срба муслимана, Срба протестаната и Срба атеиста. "
/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 2.6.2007. 9:54

И шта кажеш на беседе црнцима у Харлему ... беседе у Англиканској цркви у Енглеској ... еееј, Бтитанцима рећи ''На колена Велика Британијо пред Богом...'' и сви су били на коленима!
Са ким се он све познавао, које год да је вере и нације био, Свети Николај је на све остављао дубок утисак великог човека велике љубави.

Лако је некоме ко седи код куће ушушкан и ко још при томе није ни крштен (или те нисам добро схватила?) да суди страдалном владици Артемију који је сав свој живот посветио служењу Богу Цркви и народу. И који све чини да уз Божију помоћ заустави зло које је свим силама кренуло на наш, Крстоносан српски народ, јер се удаљио од Оца.

Преговори са непријатељима су неизбежни, волели ми то или не.
Није иста перспектива из које посматрамо ову или неку сличну ситуацију.
Зато се теби и чини да се овде ради нешто што не ваља.

Свако добро.
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 2.6.2007. 10:10

...или када је бацио печено прасе у језеро! :D Не могу да се отмем утиску да се ствара вештачки култ личности.

Ушушкан :D јесам, и крштен јесам, још пре 20 и кусур година, када се то није смело.

Једно су преговори, друго је служење и потчињавање.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 2.6.2007. 10:15

Wulf ::...или када је бацио печено прасе у језеро! :D Не могу да се отмем утиску да се ствара вештачки култ личности.

Ушушкан :D јесам, и крштен јесам, још пре 20 и кусур година, када се то није смело.

Једно су преговори, друго је служење и потчињавање.

Да, прасе :D
Није то култ, већ су нам ретки такви људи, па бисмо и ми да идемо тим путем.
Кажеш пре 20 год није се смело крстити? Баш чудно, једино ако си живео у Саудијској Арабији а не у Србији :wink:
А што си се крстио?
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 2.6.2007. 10:27

Па, родио сам се :mrgreen: и крстили су ме Нису ме ни питали. И не сећам се самог чина.

Већина мојих вршњака је крштена касније, у основној школи.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Марија
Војвода
Војвода

Порука Марија 2.6.2007. 10:46

Wulf ::Па, родио сам се :mrgreen: и крстили су ме Нису ме ни питали. И не сећам се самог чина.

У томе је и проблем.
Родитељи крсте децу, из ко зна ког разлога: ваља се, сва су деца па ће и наше, ... и то је све. Обично ни они сами не знају много о томе (јер њихови родитељи њима нису пренели веру, као твоји теби а и моји мени) и тако цела породица живи ван Цркве, а крштена.
И таквих примера има веома много код нас.
И онда није ни чудо што деца крену сама да траже себе и своје место под сунцем. А оно им је већ дато крштењем и миропомазањем, када су се њихови Кумови (ако су деца мала) у њихово име на крштењу, одрекли сатане и признали Христа за Бога.
Међутим, и Кумови су често у незнању, па своје кумчиће (као тебе у овом случају, а да знаш, и мене!) нити уче вери, нити воде у Цркву - ништа.

Не каже наш народ за џабе: ''Без невоље нема Богомоље''.
Многе тешка невоља одведе у Цркву (колико поклоника годишње само посети Светог Василија Острошког нпр - болесних телом, ментално болесних, ђавоиманих, непокретних,...), мали број је одрастао уз побожне родитеље на њихову срећу, а неки, као Свети Апостол Павле, који је претходно био прогонитељ Хришћана, сами трагају за истином и љубављу, пролазећи кроз сијасет религија, култова, обреда и сл, али углавном из истог разлога: трагајући за Богом и Његовим миром и љубављу.
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875

Порука Patriota86 2.6.2007. 12:01

Чекај,чекај,па и Слободан Милошевић ти је био у Рамбујеу на преговорима,па ти је велики српски јунак,али зато ти је владика Артемије издајник.
Која је то логика?
Милан Стојадиновић се састајао са фирером лично па је један од најпаметнијих српских политичара икада.
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
Аватар
Wulf
Националиста
Националиста

Порука Wulf 2.6.2007. 12:11

Подметање.
Где сам то написао да је Милошевић јунак? :?:

Артемије се потчинио Клинтону и Олбрајтовој, ставио се у службу ДОС-а, и јавно је кривио српску власт за ратове и бомбардовање.

Милан Стојадиновић је код куће хапсио нацисте. И не само хапсио, протеривао, премлаћивао, итд.
The sleeper must awaken.

/ др Војислав Шешељ

Слика Слика
Аватар
Српски Радикал
Војвода
Војвода

Порука: 1018
Приступио: мај 2007
Место: Книн, Србија

Порука Српски Радикал 2.6.2007. 12:16

Слажем се с Вулфом.
Слика
Аватар
Patriota86
Војвода
Војвода

Порука: 2875

Порука Patriota86 2.6.2007. 12:27

Wulf ::Подметање.
Где сам то написао да је Милошевић јунак? :?:

Артемије се потчинио Клинтону и Олбрајтовој, ставио се у службу ДОС-а, и јавно је кривио српску власт за ратове и бомбардовање.

Милан Стојадиновић је код куће хапсио нацисте. И не само хапсио, протеривао, премлаћивао, итд.

Добро,прегледао сам тему,али ти само наводиш Шешељеве речи и стављаш слике како Артемије разговара са злотворима.
Да ли можда имаш неки интервју,чланак у новинама или било какав релевантан извор да је владика Артемије радио било шта од овога за шта га оптужујеш?

П.С.
Нисам рекао да је М.С. нациста,него да се састајао са Хитлером лично и преговарао са њим да нас не згазе.Откуд знаш да владика Артемије није био код Клинтона из истог разлога?
До године у Приштини, следеће у Книну
Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост