srpskinacionalisti.com

Ratko Mladic - delovi iz feljtona Vecernjih Novosti

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: окт 2006
Место: окупирана земља...

Порука katastrofa 18.10.2006. 9:16

vladimir ::
katastrofa ::
Cis ::[
Ako ne budes citao ja ti prenosim najvazbije detalje iz njegove biografije:

Dan, mesec i godina rodenja: 12. mart 1942.
Mesto rodenja: selo Božanovici, opština Kalinovik.
Narodnost: Jugosloven.
Ocevo ime: Nedo (poginuo u NOR), majka domacica.
U stalni sastav JNA primljen: 27. novembra 1965.
Rod, služba: pešadija.
Clan SKJ od 12. februara 1964.

:lol: :lol: :lol:

Akcioni plan na delu...ma mozete samo da ga...

SISATE ILI........... :shock:

Jest, pogodi mi misao...
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 96
Приступио: сеп 2006

Re: Ratko Mladic - delovi iz feljtona Vecernjih Novosti

Порука Cis 18.10.2006. 13:53

Банат ::
Buda ::Vec smo videli da znas da pljujes.
Vec smo videli da dobro pljujes.
Ponavljas se isuvise.

Trebalo bi da drzis malo vise do svog stila.

:shock:

Ocoravices bre od tolikog buljenja.
Аватар
vladimir
Националиста
Националиста

Порука: 452
Приступио: нов 2005

Порука vladimir 18.10.2006. 14:32

Jest, pogodi mi misao...

pa vi cedina pasija govna volite da ga primate p**ka vam materna izdajnicka,najvise ce vas zaboliti to sto krvozderna srpska politika nece izgubiti KOSOVO I METOHIJU.tako da necete imati materijala da dalje odrzavate svoje sexy nastrane party. :P :P :P
TIHA VODA
BREG RONI
Слика
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 14:37

Jest, pogodi mi misao...

pa vi cedina pasija ***** volite da ga primate p**ka vam materna izdajnicka,najvise ce vas zaboliti to sto krvozderna srpska politika nece izgubiti KOSOVO I METOHIJU.tako da necete imati materijala da dalje odrzavate svoje sexy nastrane party. :P :P :P

JOS JEDAN DOKAZ DA JE MLADIC BIO "CRVENI":

U nastavku 9 feljtona pise:
(...)
Posle potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma u Republici Srpskoj nije ništa moglo ostati kao pre. Svoje funkcije morali su da napuste dr Radovan Karadžić i general Ratko Mladić. Haški tribunal optužio ih je za ratne zločine. Nastala je velika pometnja. Trebalo je, prema zahtevu međunarodne zajednice, hitno izvršiti drastične promene u državnom i vojnom vrhu, i taj rez napraviti na dvojici ključnih ljudi.
Ali, ni Karadžić ni Mladić nisu hteli da se olako predaju. Ako već nešto mora da se uradi, a mora se, onda te smene treba da budu samo formalne. Karadžić je računao da će i dalje, iz senke, biti predsednik RS, a Mladić na isti način komandovati Vojskom. Na čelu Republike Srpske i njene oružane sile trebalo bi izabrati samo marionete. Sve konce i dalje bi, međutim držali njih dvojica u svojim rukama, iako se međusobno nisu podnosili.
Karadžić je sve činio da smeni Mladića, govoreći da je on lud, a Mladić Karadžića ionako nikad nije mnogo zarezivao. Javno je govorio da ga ne priznaje za svog vrhovnog komandanta. To što su se s vremena na vreme na nekom položaju slikali kako igraju šah, bilo je za tekuću upotrebu.
SUKOB između civilnih i vojnih vlasti u RS imao je svoju bogatu predistoriju. Pale su optuživale generale da su "crveni", da slušaju Beograd i da ih je Tito zadojio bratstvom i jedinstvom. A vojne starešine uzvraćale su tvrdnjom da je politički i državni vrh ogrezao u pljački i korupciji.
(...)

Zasto neke ***** sa foruma nisu u stanju da cinjenicama pogledaju u oci ?
Аватар
vladimir
Националиста
Националиста

Порука: 452
Приступио: нов 2005

Порука vladimir 18.10.2006. 14:44

HEHEHEHE;KAKVI ARGUMENTI,pa vi otporaska jadm i bjeda nemate vise argumenata pa pricate o tome ko je bio komunista ,a ko nije,ko je crveni ,a ko nije.ranije ste se busali u prsa,kako smo ogrezli kao narod i populacija,ali danas vas nesto ne vidim da se protezete informacijama.
evo cujem prema posljednjoj anketi da ce cedica i njegova pederska skupina dragovoljacapobrati na sledecim izborima oko 10 000 glasova zajedno sa cankom,i ostalim gubitnicima.nakon ovih izbora ceda,canak i ostali ce se pridruziti bratiji koju predvode BATIC,MIHAJLOVIC,SVILANOVIC I DRUGI,ovo je inace spisak politickih mrtvaca u srbiji
TIHA VODA
BREG RONI
Слика
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 14:54

vladimir ::HEHEHEHE;KAKVI ARGUMENTI,pa vi otporaska jadm i bjeda nemate vise argumenata pa pricate o tome ko je bio komunista ,a ko nije,ko je crveni ,a ko nije.ranije ste se busali u prsa,kako smo ogrezli kao narod i populacija,ali danas vas nesto ne vidim da se protezete informacijama.

Biii-Biiiip, tata vidi kako sviram !

evo cujem prema posljednjoj anketi da ce cedica i njegova pederska skupina dragovoljacapobrati na sledecim izborima oko 10 000 glasova zajedno sa cankom,i ostalim gubitnicima.nakon ovih izbora ceda,canak i ostali ce se pridruziti bratiji koju predvode BATIC,MIHAJLOVIC,SVILANOVIC I DRUGI,ovo je inace spisak politickih mrtvaca u srbiji

Biiii- Biiiiiiiiiiip, tata, vidi kako sviram !

Vidim, Misko, vidim. Sviras ga kao usnu harmoniku.

---------------------------------------------------------------

RATKO MLADIĆ: KORAK ISPRED POTERE (10)

Niko mi ništa ne može
17. oktobar 2006

POSLE smene generala Ratka Mladića, Biljana Plavšić, kao vrhovni komandant, donela je odluku o reorganizaciji Vojske Republike Srpske. Tom odlukom predviđeno je bilo i osnivanje odreda čiji će zadatak biti briga o bezbednosti generala Mladića optuženog za ratne zločine pred Haškim tribunalom. U odredu je bilo oko 70 Mladićevih boraca.

Sastav te formacije činili su, uglavnom, ljudi iz njegovog rodnog kraja (Kalinovik). Dobar deo njih bio je u bližim ili daljim rodbinskim i kumovskim vezama. Pošto je odred nastavio život u ratnoj bazi, upućeni kažu da nije bilo posebnog otimanja ko će se naći u njegovom sastavu. Posle četiri godine teškog ratovanja mnogi su jedva čekali da odavde odu i žive u nekom gradu. Ovaj odred, sa svojim šefom, ostaje u ratnom sedištu Glavnog štaba VRS do proleća 1997.

- Mladić je te godine otišao iz Crne Rijeke i nikad se više nije vratio u svoje ratno sklonište - kaže za "Novosti" oficir koji je u to vreme bio u vrhu VRS. - Priče da je tamo boravio i nekoliko godina posle smenjivanja, netačne su. Posle odlaska iz Crne Rijeke Mladić je viđan na raznim mestima u Srbiji. U Beogradu ste mogli da ga sretnete na fudbalskim utakmicama, na nekim sahranama, u restoranima. U selu Bobova kod Valjeva podigao je pčelinjak i dosta vremena tamo provodio. Što se tiče haške optužnice, nju i dalje nije uzimao za nešto mnogo ozbiljno.

Do konstituisanja nove demokratske vlasti u Srbiji, valjevski kraj i srpski glavni grad biće mesta gde je Mladić provodio najviše vremena. Neki njegovi ratni saradnici smatraju da je tek posle formiranja Đinđićeve vlade shvatio svu težinu optužnice kojom ga tereti Hag. Neki od Mladićevih nekadašnjih bliskih saradnika isticali su da je on, reagujući na zahteve Haga, kategorički rekao da se živ neće predati.

Jednostavno, nije hteo ili nije želeo da shvati da je Dejtonskim mirovnim sporazumom okončan rat u BiH. Predlagao je, kažu, da se podižu karaule na međuentitetskim linijama razdvajanja i tako obezbeđuju granice između RS i Federacije BiH. Iako su mu mnogi govorili da od toga nema ništa, da je Vojska RS, posle "Dejtona", dobila novu ulogu, on je terao po svome.

- S Mladićem sam se poslednji put sreo početkom oktobra 1998. na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu. Došao je da me poseti pošto sam bio na nekim ispitivanjima - svedoči nam jedan od Mladićevih nekadašnjih saradnika. - Razgovarali smo oko pet sati. Iznosio je svoje stavove o situaciji u Republici Srpskoj. Njegovi pogledi su bili čudni i anahroni. Govorio je kao da mir nije uspostavljen. Morao sam da ga podsetim da je rat završen. Posle toga, Mladić mi se više nije javljao.

Posle Dejtonskog mirovnog sporazuma, tvrde neki Mladićevi saradnici, on se bio okružio ljudima u koje je imao najviše poverenja. Jedan od njih je general Zdravko Tolimir, a drugi general Milan Gvero. Prvi je bio Mladićev pomoćnik za bezbednost, a drugi pomoćnik za politička pitanja i moral. Mnogi tvrde da je general Tolimir i danas desna Mladićeva ruka. Da zadobije apsolutno poverenje presudilo je Tolimirovo veliko znanje, iskustvo i umeće. On je prekaljeni bezbednjak JNA i VRS. On drži ključ višegodišnjeg Mladićevog uspešnog izbegavanja svih zamki koje mu se postavljaju.

Veze i kontakti koje je general Tolimir imao kao šef Mladićeve službe, takođe su, u ovom slučaju, "vredni tri careva grada". Prošle zime, u Crnoj Rijeci, na uzvišenju kod ratnog sedištva VRS, policijske snage RS, uz budno oko stranih predstavnika u BiH, nisu tražile Mladića, već put koji bi ih odveo do generala Tolimira. Ali, kao i mnoge druge prethodne potere, i ova se završila neuspehom.
Mladić je, prema pisanju medija, više puta viđen u Valjevu i njegovoj okolini. Jedna od informacija glasila je da se krije u manastiru Rača. Ta mnogobrojna nagađanja mogla su samo da mu idu naruku. Pomagala su mu da na vreme izmiče poterama i da uknjiži nove dane, mesece i godine na slobodi. "Viđen" je, zatim, na planini Cer, sa kojom ima samo toliko veze što je nosio šapku kakvu je imao vojvoda Stepa Stepanović i slavne vojskovođe. Kasnije će novine pisati da je boravio u vojnom objektu "Cer" na Divčibarama. Pored Mladićevih "jataka", kojima se upravo sudi, na udaru potera našli su se i neki penzionisani podoficiri JNA i VJ. Na njih je sumnja pala samo zato što su, po prestanku službe, najviše vremena provodili u društvu pčelinjih matica.

- Poslednji put, Mladić se javno pojavio u objektima Vojske Jugoslavije početkom leta 2000. Bilo je to na promociji klase pitomaca koji su te godine završavali školovanje - otkriva za "Novosti" jedan od visokih jugoslovenskih oficira i pripadnik vojno-bezbednosnih snaga. Njegov zadatak je bio da obezbeđuje taj skup.

- Sve se odvijalo kao na filmu - kaže naš izvor. - Na bini, prilikom defilea pitomaca, bili su, između ostalih, predsednik Jugoslavije Slobodan Milošević i Nebojša Pavković, načelnik Generalštaba. Ceremonija se sve do pred kraj odvijala po predviđenom scenariju. A onda se dogodilo nešto van protokola. Pošto su pitomci bacili šapke uvis, fotoreporteri i novinari, koji su dotad pratili šta se događa na bini, potrčali su na drugu stranu.

Milošević je pitao Pavkovića šta se to dešava, ali ovaj nije znao da mu odgovori. Naredio je jednom od potčinjenih da provere o čemu se radi. Ovaj se brzo vratio i rekao: "Ovde je Ratko Mladić". Milošević je, tu na bini, naredio Pavkoviću da "skrene pažnju Mladiću da se više ne pojavljuje na ovakvim mestima i ne koristi objekte Vojske Jugoslavije".

Istog dana, Mladić je još jednom iznenadio Miloševića i Pavkovića. U jednoj od svečanih sala na Dedinju, gde je priređen prijem za najbolje pitomce i njihove roditelje, ponovo se pojavio Mladić. Sada je bio u društvu nekoliko oficira RS. Stajao je u jednom uglu, s čašom u ruci. Nije prilazio ni Miloševiću ni Pavkoviću. Samo je u jednom trenutku dobacio:

- Pavkoviću, ja Kosovo znam bolje od tebe. Tamo sam bio dosta dugo. (Mladić je obavljao dužnost načelnika pozadinskog obezbeđenja Prištinskog korpusa pre nego što je Pavković raspoređen u tu jedinicu).

To je, kaže naš izvor, naljutilo Miloševića. On je još jednom naredio Pavkoviću da "Mladiću da do znanja da mu više nema pristupa u vojne objekte u Jugoslaviji". Prema onome što naš izvor zna, a bio je blizak saradnik generala Pavkovića, "negde krajem leta, možda početkom septembra", general Mladić se odazvao pozivu načelnika Generalštaba VJ.

- Došao je s jednim čovekom u civilu, čije ime ne znam. Znam samo da mu je Pavković rekao da više ne sme da se pojavljuje u vojnim objektima. Na to mu je Mladić kazao: "Ništa mi ne možete, ja sam srpski general!" I skrenuo priču na svoje detinjstvo, školovanje i službovanje.
(Nastavlja se)
Аватар
Милашин
Војвода
Војвода

Порука: 3238
Приступио: мар 2006
Место: Жртвеник за лажног десничара Мартовског зеца

Порука Милашин 18.10.2006. 14:55

Буда ::
Zasto neke p**** sa foruma nisu u stanju da cinjenicama pogledaju u oci ?

Зашто нас не изненађује ова високоумна реченица тог образованог и културног човека? Вук длаку мења... Будо Будо опет ћеш поћи Будиним стопама чини се...
'Зашто би ДБ радила против породице Милошевић?

"Зато што је то била издајничка државна безбедност која ради за стране интересе и која хоће да влада државом уместо оних који су изабрани да владају државом на изборима."

"Та државна безбедност је формирала све опозиционе партије, формирала руководства тих партија
, спроводила своју операцију довођења Ђинђића на власт. И шта сад ја треба да ћутим о томе, као да не знамо шта је био пројекат државне безбедности..."
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 18.10.2006. 15:22

Buda ::JOS JEDAN DOKAZ DA JE MLADIC BIO "CRVENI":

Људи, ја сам стварно шокиран. Не знам за вас, али ја вечерас нећу моћи да заспим колико је шокантна ова "истина" коју нам Буда пропагира.

Прво нас је "убедио" да је Стефан Немања крвожедни злочинац и духовни отац Анте Павелића, те да је геноцид над Србима у НДХ само кармичко поравнање онога што смо сами некад давно урадили другима. Затим нам је отворио очи са "истином" о Војиславу Шешљу и о томе како је издао и свој народ и сопствене принципе. А затим нам је објаснио "заблуде" којих СПЦ никако да увиди већ вековима, а он их сконт'о за пет минута.

А сада ево и "истине" о Ратку Младићу! Браво Будо! Сад нам је јасно, пут којим идемо је погрешан, покажи нам "прави" пут!

=D>

Che_GueVaRRista ::Зашто нас не изненађује ова високоумна реченица тог образованог и културног човека? Вук длаку мења... Будо Будо опет ћеш поћи Будиним стопама чини се...

Штета је само што срамоти име тог дивног индијског мудраца - Сидарте Готаме Буде. Мада се на известан начин и допуњују: један је пробио границе васионе својом мудрошћу, а други својом глупошћу. :wink:
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 18.10.2006. 15:23

Jest, pogodi mi misao...

pa vi cedina pasija ***** volite da ga primate p**ka vam materna izdajnicka,najvise ce vas zaboliti to sto krvozderna srpska politika nece izgubiti KOSOVO I METOHIJU.tako da necete imati materijala da dalje odrzavate svoje sexy nastrane party. :P :P :P

To ti nesto na moj racun ???

sve sam mislio ali da ce me neko izdajnikom i cedistom proglasiti, ni u snu ne dosanjah!

Glupe su ti te fore...tipicne udbaske... :lol: :lol: :lol:
katastrofa
Војвода
Војвода

Порука katastrofa 18.10.2006. 15:28

Cis :: Jedan od njih je general Zdravko Tolimir, a drugi general Milan Gvero. Prvi je bio Mladićev pomoćnik za bezbednost, a drugi pomoćnik za politička pitanja i moral. Mnogi tvrde da je general Tolimir i danas desna Mladićeva ruka. Da zadobije apsolutno poverenje presudilo je Tolimirovo veliko znanje, iskustvo i umeće. On je prekaljeni bezbednjak JNA i VRS. On drži ključ višegodišnjeg Mladićevog uspešnog izbegavanja svih zamki koje mu se postavljaju.

Veze i kontakti koje je general Tolimir imao kao šef Mladićeve službe, takođe su, u ovom slučaju, "vredni tri careva grada". Prošle zime, u Crnoj Rijeci, na uzvišenju kod ratnog sedištva VRS, policijske snage RS, uz budno oko stranih predstavnika u BiH, nisu tražile Mladića, već put koji bi ih odveo do generala Tolimira. Ali, kao i mnoge druge prethodne potere, i ova se završila neuspehom.
Ml

kakva glupost...

Tolimir se davno nagodio sa Karlom....inace trebao je u paketu sa Bearom...ali im ponudio Ratka...ali kur moj...
Nije Ratko ovca...nije naseo na foru...

Mogu samo da mu popuse dobro...naci ce ga na kukov dan...
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 22:34

Che_GueVaRRista ::
Буда ::
Zasto neke p**** sa foruma nisu u stanju da cinjenicama pogledaju u oci ?

Зашто нас не изненађује ова високоумна реченица тог образованог и културног човека? Вук длаку мења... Будо Будо опет ћеш поћи Будиним стопама чини се...

Gde si sklonio ono pseto, komunjaro jedna ?
Evo pogledaj svoje drugare, Che-Guevariste:
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/sr ... 1801.shtml
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 22:46

Људи, ја сам стварно шокиран.

Прво нас је "убедио" да је Стефан Немања крвожедни злочинац и духовни отац Анте Павелића (...)

http://www.geocities.com/Athens/Troy/9892/bhdalma.html

U to se doba patarensko-bogumilska hereza širila u raznim južnoslavenskim oblastima. U Srbiji ju je progonio veliki župan Stevan Nemanja, koji je pri tome morao upotrijebiti i vojsku te "jedne popali, druge različitim kaznama kazni, treće progna iz države svoje, a domove njihove i sve imanje sakupiv razda prokaženim i ubogim; učitelju i načelniku njihovu jezik ureza u grlu njegovu, što ne ispovijeda Krista, sina božjeg, a knjige njegove nečastive spali i izgna ga". U dalmatinskim gradovima progoni heretika nisu mogli biti tako žestoki, iako su se crkveni poglavari u tome energično angažirali. Širenje patarenske hereze bilo je ovdje odraz nezadovoljstva građana s ekonomskim povlasticama što ih je uživao kler, a do najjačeg protucrkvenog pokreta na teritoriju Hrvatske došlo je upravo u Splitu.
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 22:57

Cis ::

Прво нас је "убедио" да је Стефан Немања крвожедни злочинац и духовни отац Анте Павелића (...)

U to se doba patarensko-bogumilska hereza širila u raznim južnoslavenskim oblastima. U Srbiji ju je progonio veliki župan Stevan Nemanja, koji je pri tome morao upotrijebiti i vojsku te "jedne popali, druge različitim kaznama kazni, treće progna iz države svoje, a domove njihove i sve imanje sakupiv razda prokaženim i ubogim; učitelju i načelniku njihovu jezik ureza u grlu njegovu, što ne ispovijeda Krista, sina božjeg, a knjige njegove nečastive spali i izgna ga". U dalmatinskim gradovima progoni heretika nisu mogli biti tako žestoki, iako su se crkveni poglavari u tome energično angažirali. Širenje patarenske hereze bilo je ovdje odraz nezadovoljstva građana s ekonomskim povlasticama što ih je uživao kler, a do najjačeg protucrkvenog pokreta na teritoriju Hrvatske došlo je upravo u Splitu.

http://www.danas.co.yu/20030523/dijalog.htm

U tu svrhu citiracu clanak pod nazivom "Borba Stevana Nemanje protiv bogumilske jeresi", autora Budimira Aleksica, objavljenog u Svetigori od Mitropolije cetinjske, br. 23. februar 1994. U njemu se ogoljeno i jasno izlaze teza neophodnosti primene genocida nad jednim narodom u svrhu ocuvanja drzavnog jednoverja (cak i kad je taj naraod potpuno neratoboran kao sto su bili bogumili).
"Zato je Stevan Nemanja kao eminentni hriscanski drzavnik... objavio (bogumilima) bespostedni rat... I Stefan Prvovjencani pise... da se Nemanja savjetovao sa svetiteljem svojim Jeftimijem, i ni malo ne zadocnev, posla na njih vojsku, naoruzanu od slavnih svojih..." Sledi opis izvrsenog genocida uz objasnjenje da: "izvjestan broj liberalno pseudodemokratskih orijentisanih istoricara... zastupa tezu da se nijesu morale primjenjivati represivne mjere, vec da se taj problem mogao rjesiti demokratskim sredstvima i mirnim putem. Takva njihova gledista... predstavljaju rezultat neodgovornih i nicim zasnovanih iskaza.
Obracun sa bogumilima je bio u duhu svetootackog ucenja po kome ‘nije dobro da vinograd i trnje budu zajedno’, i koje ne poznaje ono sto modernim jezikom nazivamo kompromis, a sto je u stvari drugo ime za sjedinjavanje nepomirljivih principa kao sto su dobro i zlo, istina i laz, pravda i nasilje.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Ratko Mladic - delovi iz feljtona Vecernjih Novosti

Порука vemavuk 18.10.2006. 23:03

Добисмо једно ново упутство.
Када форумаши драги желите да нађете аргументе за лажне оптужбе против Срба само тражите текстове на усташком и наћи ћете све, и више него што вам затреба.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Cis
Млади националиста
Млади националиста

Порука Cis 18.10.2006. 23:13

http://www.danas.co.yu/20030523/dijalog.htm

U tu svrhu citiracu clanak pod nazivom "Borba Stevana Nemanje protiv bogumilske jeresi", autora Budimira Aleksica, objavljenog u Svetigori od Mitropolije cetinjske, br. 23. februar 1994. U njemu se ogoljeno i jasno izlaze teza neophodnosti primene genocida nad jednim narodom u svrhu ocuvanja drzavnog jednoverja (cak i kad je taj naraod potpuno neratoboran kao sto su bili bogumili).
"Zato je Stevan Nemanja kao eminentni hriscanski drzavnik... objavio (bogumilima) bespostedni rat... I Stefan Prvovjencani pise... da se Nemanja savjetovao sa svetiteljem svojim Jeftimijem, i ni malo ne zadocnev, posla na njih vojsku, naoruzanu od slavnih svojih..." Sledi opis izvrsenog genocida uz objasnjenje da: "izvjestan broj liberalno pseudodemokratskih orijentisanih istoricara... zastupa tezu da se nijesu morale primjenjivati represivne mjere, vec da se taj problem mogao rjesiti demokratskim sredstvima i mirnim putem. Takva njihova gledista... predstavljaju rezultat neodgovornih i nicim zasnovanih iskaza.
Obracun sa bogumilima je bio u duhu svetootackog ucenja po kome ‘nije dobro da vinograd i trnje budu zajedno’, i koje ne poznaje ono sto modernim jezikom nazivamo kompromis, a sto je u stvari drugo ime za sjedinjavanje nepomirljivih principa kao sto su dobro i zlo, istina i laz, pravda i nasilje.

Bogumili su bili etnički Srbi

(Nikola Stojanović - Prilog kritičkoj historiji socijalne i političke misli u Bosni i Hercegovini)
Esad Zgodić
http://www.ibn-sina.net/znakoviVremena/ ... ekstID=166
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 10 гостију