srpskinacionalisti.com

Црна Гора

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
redimontenegro
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 517
Приступио: феб 2006
Место: bu2

Re: Српски глас Боке

Порука redimontenegro 18.2.2007. 18:37

Mi Serbi smo narod koji lako prashta ali i brzo zaboravlja.Lako se prodajemo za trenutnu udobnost.Ne smijemo i nijesmo smjeli kazati da smo Serbi tamo gdje treba.Vode nas vodje koje vishe vode brigu o li4nim nego nacionalnim interesima .Ju4e je u Podgorici bio miting za KiM I bilo nas je vrlo malo.Strah i nezainteresovanost kao i klonulost .Volimo da pri4amo i hvalimo se medju sobom ali nas je malo tamo gdje treba.4ekamo da nam drugi zavrshe posao pa da uzhivamo i hvalimo se.Volimo da se kitimo tudjim perjem- odlika Slovena.
Svi znaju nashe osobine pa nas koriste i odmah nakon zlo4ina nad nama prave nam se prijatelji a mi onakvi kakvi smo prihvatamo ih za ,,bracu'.
Dajte mi fotelju i zaboravicu ko sam.
Ti mene serdare ja tebe vojvodo - a koja smo g.... samo nas dva znamo.
SUD(Serbske Ujedinjene Drzave)
DCBU2--ZIVJELO SRBSTVO
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 577
Приступио: јул 2006
Место: Бока Которска

Порука Пингвин 18.2.2007. 19:50

Нећу дефетизам на Српској листи. Ти по дефиницији треба да будеш радикалнији од мене. Ко те то наљутио?
Аватар
redimontenegro
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука redimontenegro 18.2.2007. 20:02

Sinoc sam vidio i shvatio da zhivimo u strahu ili smo bijedni po prisustvu pred hramom .Bio je i Nidzo, a moj odbornik kazhe da je on rodjen da misli glavom a ne da ,,urli4e' po ulicama Valjda znash ko je on.Na skupu sam uspio prodati 7 brojeva Srpskog Glasa Boke.
DCBU2--ZIVJELO SRBSTVO
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 18.2.2007. 20:25

Срби у Црној Гори живе у страху. То је чињеница. Међутим, присуство на било ком јавном скупу више ништа не значи. За обичне грађане који нису политички експонирани то значи да ће га снимити, па после малтретирати на послу или отпустити, или се он или неко од ближе фамилије неће моћи запослити, ако је приватник биће му у фирми инспекције у три смјене, лојални ДПС-СДП наставници и професори ће му малтретирати дјецу у школи, а можда ће неки бивши удбаш бацити око на његову кућу или стан, па ће га шест пута тужити за клевету, увреду и трошење црногорског ваздуха док га не натјера да прода случајном пролазнику који је случајно члан СДП-а. Обичан човјек стави ово на један тас, а присуство скупу на други и само направи просту рачуницу. То не значи да више није Србин и да ће гласати за усташе. 32% укупног становништва Црне Горе је нерјешиви политички проблем за режим. Да нас је 5% дали би нам сва мањинска права и нико нас не би малтретирао. Овако, имамо право на трећину свега и за ту трећину се морамо изборити, а они који су нам све узели то нам неће дати мирно и од своје воље. Зато, главу горе. Није ни њима свеједно.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 18.2.2007. 20:57

Пингвин ::Срби у Црној Гори живе у страху. То је чињеница. Међутим, присуство на било ком јавном скупу више ништа не значи. За обичне грађане који нису политички експонирани то значи да ће га снимити, па после малтретирати на послу или отпустити, или се он или неко од ближе фамилије неће моћи запослити, ако је приватник биће му у фирми инспекције у три смјене, лојални ДПС-СДП наставници и професори ће му малтретирати дјецу у школи, а можда ће неки бивши удбаш бацити око на његову кућу или стан, па ће га шест пута тужити за клевету, увреду и трошење црногорског ваздуха док га не натјера да прода случајном пролазнику који је случајно члан СДП-а.
:shock:

Да ли ти то мало карикираш (мислим на ово што сам подвукао) или си озбиљан?Да ли је могуће да је тако лоша ситуација у Црној Гори? Немам родбину у ЦГ, а медији слабо извештавају о дешавањима код вас, па нисам имао представу да је у ЦГ толика диктатура и страховлада.
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука: 5311
Приступио: мај 2006
Место: Wolfsburg-Neusatz

Порука RAMMSTEIN 18.2.2007. 21:03

Pobogu, naravno da je tako.

Ništa tu nije iskarikirano, sve je tako, od reči do reči.
Да ме чуваш само хтјела сам, остало знам
Да ме водиш тамо гдје срећна сам
Друго не требам

Чувај се ријечи од њих све креће
и крв и мед

Немој да журиш, каснити нећеш, ја знам возни ред...

Емина
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука: 5311
Приступио: мај 2006
Место: Wolfsburg-Neusatz

Порука RAMMSTEIN 18.2.2007. 21:06

Pingvin, kolika je realna moć SRS na području
HN-a?

Možeš li da nabaviš listu opština u kojima i SRS čini vlast? Kao i uopšte opštine u kojima su Srbi na vlasti? Imam neku staru listu, međutim zbog stalnih parcijalnih, lokalnih izbora nisam siguran koliko je verodostojna.

Bio bih ti jako zahvalan!
Да ме чуваш само хтјела сам, остало знам
Да ме водиш тамо гдје срећна сам
Друго не требам

Чувај се ријечи од њих све креће
и крв и мед

Немој да журиш, каснити нећеш, ја знам возни ред...

Емина
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 18.2.2007. 23:14

Да ли ти то мало карикираш

Нажалост, не. Ево једног примјера:
http://istina.at/index2.php?option=cont ... p=1&page=0

Pingvin, kolika je realna moć SRS na području
HN-a?

У ХН у предизборној коалицији имају 2 одборника, а мислим да то и јесте реална снага.

По једног има у Будви и Никшићу. За остале општине нисам сигуран.
Аватар
vninkovic
Војвода
Војвода

Порука: 5104
Приступио: апр 2004
Место: Ужице

Порука vninkovic 19.2.2007. 13:57

Pingvin evo ti jedn savet dodjite 27 u Beograd pre USA ambasadu ponesite sve ono sto niste prodali od prvog broja do sada potrudicemo se makar mi sa foruma da kupimo po neki broj i bar tako vam pomognemo znamo da je tesko odrzati redovnost izlazenja.Urdite to obavezno videce i Beograd da ste sa nama.
Veliki Pozdrav.
Глава глави,плећка харамбаши,а фукара може и ребара!!
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 19.2.2007. 16:32

Смислићемо нешто.

Ево још један примјер црногорске демокрације са сајта СНС:

Власт у своје примјере бешчашћа уврстила и дискриминацију над српском дјецом (18. 02. 2007.)

Српска листа оцјењује да је Црна Гора и дефинитивно једина држава у Европи у којој се врши дискриминација над читавим једним народом, а од суботе власт је у своју књигу бешчашћа укључила и отворено кршење права дјетета, и то наравно српске дјеце. Одлука директорице ОШ Штампар Макарије да дјеци из Школе фудбала ,,Орлови’’ не дозволи да прве фудбалске кораке направе на терену ове установе, флагрантан је примјер да ни најмлађи нијесу изузети из антисрпских пројеката које је у школама већ подавно промовисао Слободан Бацковић, а доследно га у томе прате разни послушници и директорчићи. Глупи су, неистинити и трагикомични изговори да су дјеца на својим грудима носила било каква страначка обиљежја, јер је на њиховим дресовима истакнут двоглави орао Немањића који није партијски, него симбол читаве једне нације која је у спорту постизала резултате каквима тешко може било ко да се подичи. Овај догађај је дакле не само атак на дјецу, већ и још један ,,допринос’’ дискриминацији у спорту против које се одавно води борба у свим озбиљним државама и спортским и олимпијским комитетима.
Српска листа јавно позива предсједника ФСС Црне Горе Дејана Савићевића и предсједника ЦОК Душана Симоновића да се изјасне о овом инциденту и одговоре да ли Срби имају право да учествују у спортском животу Црне Горе и користе спортске терене са истим правом као и сви остали. Српска листа оцјењује да овакви догађаји актуелизују наш став о формирању школских, културних и спортских установа Срба у Црној Гори, како не би долазили у ситуацију да зависимо од добре воље неког политички искомплексираног Дукљанина и изнова будемо предмет нечијих фрустрација. Дакле, за нас је потпуно небитна особа која се одлучила да направи овакав скандал, али је проблематичан систем који је у Црној Гори усадио мржњу према читавом једном народу, који је уз то конститутивни.
Аватар
redimontenegro
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука redimontenegro 19.2.2007. 17:54

Pingvine moj predlog je da odesh kod V.B. a ja cu se 4uti sa N.M.i da se organizuje miting u Boki.
DCBU2--ZIVJELO SRBSTVO
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 19.2.2007. 19:17

Не сумњам да је то све тачно пингвин!
То је управо доказ да Црна Гора није држава по вољи народа,већ пројекат!
Пошто ви Срби црне горе не можете убиједити дукљане да су и они исто Срби,онда немој да дозволите да и они вас убјеђују да сте ви црногорци,дукљани!
Значи опет се враћам на оно што сам раније писао,да такву државу треба растурити!Ћутањем се ништа не постиже,ви се национално морате ослободити и тражити нешто као вјеће народа!гдје би се легитимни интереси Срба у ЦГ,остваривали,сачувало би се национално биће,посебност,вјерска,културна и духовна аутономија,језик и све то што спада у такве мултиетничке заједнице,којом се баш режим у ЦГ воли хвалисати,а на дјелу да га нигдје не проводе!
Па колико знам са пописа и "државотворни"народ тј.црногорци су мањина у сопственој држави!
одкуд онда њима право да сегрегирају остале народе!

Многи су овдје на балкану профитирали том јефтином политиком,антисрпском,као Срби не дају права националној заједници,овој,оној...али кад се они сусретну са истим проблемом,онда одмах реагују,то не може,ово је држава та и та...ма све то треба растурити у парампарчад!

Ту дугогодишњу државност ЦГ,треба да захвале и нама из босне и из херцеговине,не знам дали знате да су династија петровића поријеклом из ових простора!некад су наши Срби босански по најезди турака,селили из земаља Павловића,Алтомановића,Војновића,Котроманића,Косача и иних племићких земаља,у ту тампон зону између турака и млетака!да се не би потурчили на својој земљи,отуда су пружали отпор турцима са осталим црногорским српским племенима брђанским!да би се одбранили и вратили завичају у босни,зато сад на Романији и гласинцу имате исте фамилије као и у никшићкој жупи и цетињској области!Копривице,Ногоштићи,Томовићи,Ђуровићи,Јововићи...,и моји преци су повратници из ЦГ,послије битака и побједа над турцима и повратак завичају је био извјеснији,али зато они што су остајали доље су заборављали заједничко војевање!имају ли они поштене побједе од како су наши стари отишли отуда?од заузимања Никшића?Иван Црнојевић није био несрб,али га данашњи црногорци повезују са ствараоцем нације црногорске!уклапа им се у терминологију лакше него касније Петровиће одвојити од српства!немогуће је то!Петар цетињски,Владика Данило,Владика Раде,Краљ Никола...све су то били само Срби национално а завичајно црногорци!!!
Аватар
redimontenegro
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука redimontenegro 19.2.2007. 19:41

Brate oni sve to znaju ali su izdali i popljuvali svoje pretke.Oni su devedesetih bili veci Serbi os patrijarha ali su dali naciju za ugodnosti i pljuju po sebi
Moj odgovor njima je

PORUKA BRATU

Mio brate moja uzdanice

Sine stare srpske ka4anice

Zashto vjeru baci na bunjishte

I popljuva djedovo ognjishte

Za dzak brasna i za bocu ulja

I opanak koji nogu zhulja

Ti pogazi vjeru Srbinovu

I u vjeru predje dukljanovu

Takav ko ti rijetko se radja

Da se s vjerom ko s krushkama gadja

Stidjet che se tvoja pokoljenja

Zar se vjera za ve4eru mjenja?

D CICMIL
DCBU2--ZIVJELO SRBSTVO
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 19.2.2007. 19:48

То је управо доказ да Црна Гора није држава по вољи народа,већ пројекат!

Тачно. Пројектована држава која служи туђим интересима. Ништа више. Што би рекао мој пријатељ Миро Влаховић да треба потписивати петицију против цијене струје и гравитације, јер је гравитација тешка и досадна ствар, а Црна Гора на њу има утицај таман колико и на цијену струје.

Ћутањем се ништа не постиже,ви се национално морате ослободити и тражити нешто као вјеће народа!гдје би се легитимни интереси Срба у ЦГ,остваривали,сачувало би се национално биће,посебност,вјерска,културна и духовна аутономија,језик и све то што спада у такве мултиетничке заједнице,којом се баш режим у ЦГ воли хвалисати,а на дјелу да га нигдје не проводе!

Управо то је политичка платформа Српске листе.

Све ове историјске чињенице стоје, али њих није брига за логику и чињенице. Вјештачки се ствара нова нација, заснована на антисрпству и то је пројекат који они остварују без обзира на чињенице. Убјеђивати Србе који неће да буду Срби да су Срби је губљење времена. Зато се треба изборити за легитимна права Срба који су остали Срби. Ако их је остало 32%, онда имају право на 32% свега у Црној Гори. Прије или касније то ће морати да добију.
Последњи пут изменио Пингвин дана 19.2.2007. 21:54, измењено укупно 1 пут.
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 19.2.2007. 20:20

Душа ме боли за мојом Црном Гором,то је постојбина и мојих предака била!
Скоро сам пролазећи кроз нашу Билећу на путоказу на ком је некад писало Никшић,видио преправљено спрејом "ШИПТАРИ",па се оно никшић и не види!опет кажем тамо леже кости наших предака,није нам свеједно,тамо је Његошев гроб,тамо је наш Пресвети Василије Острошки,чудотворац,рођен на нашој страни у залеђу поповог поља!
Шта то толико дјели један те исти народ?проклети били!наша је Херцеговина сад стјешњена између усташа на западу и усташког режима у ЦГ са истока!
П.С заборавио сам да и на Романији има племе Цицмил,као твоје редиомонтенегро!и фамилија Цуце и још много истих као у старом завичају!
нема гарде без кокарде,
нит војника без четника...

http://rcp-brcko.com/index.php?option=c ... e&Itemid=1
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 3 гостију