srpskinacionalisti.com

Црна Гора

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 577
Приступио: јул 2006
Место: Бока Которска

Црна Гора

Порука Пингвин 1.8.2006. 23:49

Аватар
ЛУКАШЕНКО
Војвода
Војвода

Порука: 5959
Приступио: јан 2005

Re: Српски глас Боке

Порука ЛУКАШЕНКО 2.8.2006. 0:01

Священная война- Svyaschennaya voina
Ако нам неко дође главе, биће то мангупи у сопственим редовима !
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15185
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 2.8.2006. 0:07

Могу да помогнем једино да купујем часопис. да ли долази у Београд и где?
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 2.8.2006. 0:24

Данас излази тек први број и продаваће се на територији Боке (Херцег-Нови, Котор, Тиват, Будва) и то заобилазећи у широком луку киоске, јер паре од продаје првог броја "Гласа Боке" (децембар 2005.) још нису наплаћене. На сајту http://www.srpskiglasboke.org ће се објављивати електронско издање у PDF-у петнаестак дана после штампаног. Ко хоће да помогне, на сајту су сви контакт подаци. "Српски глас Боке" ради скоро иста екипа и исти сарадници који су радили "Глас Боке", али сада без грађанских керефека. Чиста национална линија.
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука: 5311
Приступио: мај 2006
Место: Wolfsburg-Neusatz

Порука RAMMSTEIN 2.8.2006. 0:31

Боке (Херцег-Нови, Котор, Тиват, Будва)

Izvini otkad je Budva u Boki?
Да ме чуваш само хтјела сам, остало знам
Да ме водиш тамо гдје срећна сам
Друго не требам

Чувај се ријечи од њих све креће
и крв и мед

Немој да журиш, каснити нећеш, ја знам возни ред...

Емина
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 2.8.2006. 0:37

Пингвин ::

Данас излази тек први број и продаваће се на територији Боке (Херцег-Нови, Котор, Тиват, Будва) и то заобилазећи у широком луку киоске, јер паре од продаје првог броја "Гласа Боке" (децембар 2005.) још нису наплаћене. На сајту http://www.srpskiglasboke.org ће се објављивати електронско издање у PDF-у петнаестак дана после штампаног. Ко хоће да помогне, на сајту су сви контакт подаци. "Српски глас Боке" ради скоро иста екипа и исти сарадници који су радили "Глас Боке", али сада без грађанских керефека. Чиста национална линија.

Хвала. Знам за електонско издање али када то читам не помажем ништа. зато ако је могуће организујте ове Србе из ЦГ који су у београду да раде нешто корисно, пошаљете им известан контигент а они продају на улицу, мени часопис њему лова у руке без оних динкићевих каса.
па ако то организујете јавите овде па ми заинтересовани одемо и купимо.
Ако не можете да се организујете разумем вас, све је компликовано и отежано када радите у условима оваквих власти.
И не замери пионирима, они Боком сматрају строго залив, не схватају да је то некада био простор и добрано у залеђе.
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 2.8.2006. 0:46

Народ би рекао: "Откад је прасац реп искривио". Не град Будва, него читава општина Будва са Бечићима, Светим Стефаном, Петровцем, Маинима, Поборима, Браићима, Паштровићима итд. је Бока. Будву су полако почели да одвајају од остатка Боке 1945., покушавајући да направе од ње цетињско приморје. Још прецизније - Бока је тачно она територија која је данас у Црној Гори, а није припадала Краљевини Црној Гори.
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука RAMMSTEIN 2.8.2006. 0:48

Dobro.

Zbunilo me je to jer Boku stalno predstavljaju samo kao zaliv,i nesto zaledjine od Orijena,Vrmca i Lovcena.
Друго не требам

и крв и мед

Емина
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 2.8.2006. 0:55

Пингвин ::

Народ би рекао: "Откад је прасац реп искривио". Не град Будва, него читава општина Будва са Бечићима, Светим Стефаном, Петровцем, Маинима, Поборима, Браићима, Паштровићима итд. је Бока. Будву су полако почели да одвајају од остатка Боке 1945., покушавајући да направе од ње цетињско приморје. Још прецизније - Бока је тачно она територија која је данас у Црној Гори, а није припадала Краљевини Црној Гори.

Ја ти рекох да не замериш пиониру.
Али ти и поред тога лепо објасни и видим богме има ефеката, учи.
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 2.8.2006. 0:58

Симо Матавуљ:

...Остаје још да споменемо Будву, која није на видику кад се путује право од Дубровника ка Котору. Краћи пут ка тoме граду био би цестом преко Жупе, али је удобније, иако је дуже, вратити се истим путем кроз Боку, те разгледати леву њену обалу, коју мало споменусмо, где су лепа села и крајеви: Прчањ, Столиво Горње и Доње, Лепетане, Кртоле и Луштица - све је то неједнако и по висини и по обличју, а заодевено вечним зеленилом јужнога прорашћа. Изишавши из бокељскога затона, пустиш се Јадранским морем ка југу и после 3 часа, ако јужина не сузбије брод, стигнеш под полуострво, на коме је градић са 200 кућа и око 1000 становника. То је Будва.

Јужно од Будве, простро се крај на коме је деветнаест села једнога племена, једне славе, где је сваки образовани Србин у духу проживео уз Стефана Штиљановића, Кањоша Мацедоновића, попа Андровића и остале, које васкрсе златно перо Стјепана Митрова Љубише. Тих деветнаест села зову се и једним именом Паштровићи.

Свега је у Боци: 5 градова, 121 село са 8030 кућа од којихје 2000 пустих. Урођеника се броји на 35000, а од њих половина мушких живе изван завичаја. По вери три четвртине су православни, а по народности сви су Срби....

http://www.rastko.org.yu/rastko-bo/zemlja/smatavulj-boka.html
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 2.8.2006. 1:03

Вук Караџић:

...У цијелој Боци има око тридесет и три хиљаде душа, све правијех Срба, какови и гдје бити могу; једна четврт од овога биће закона римскога, а остало је све грчкога. У Новоме, Котору и Будви измијешани су људи од обадва закона; у Рисну има само једна кућа закона римскога; у Перасту, као што је напоменуто, има само 26 кућа закона грчкога, у Прчању биће их мало повише, у Столиву само двије (доље код воде), а у Доброти нема ни једне; у Луштици и у Кртолама има неколико кућа и закона римскога, а по Кривошијама, Ублима, Леденицама, Грбљу, Маинама, Поборима, Брајићима и Паштровићима, као и по свима осталијем селима која су од воде мало даље, све је закона грчкога...

http://www.rastko.org.yu/rastko-bo/ljudi/vkaradzic-boka.html
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука RAMMSTEIN 2.8.2006. 1:06

U redu je,opusti se,isterao si svoje.
Друго не требам

и крв и мед

Емина
Аватар
Банат
Војвода
Војвода

Порука: 4499
Приступио: сеп 2005

Порука Банат 2.8.2006. 1:06

Пингвин, баш поводом овог Вуковог цитата, и ја сам читао његове текстове о Боки: како Бокељи кажу: У БОЦИ, или У БОКИ?
Аватар
RAMMSTEIN
Војвода
Војвода

Порука RAMMSTEIN 2.8.2006. 1:07

Ја ти рекох да не замериш пиониру.

E,sad bez vredjanja :)
Друго не требам

и крв и мед

Емина
Аватар
Пингвин
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Пингвин 2.8.2006. 1:08

Данас се каже "У БОКИ", али у старијој литератури је редовно било "У БОЦИ".
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot], Google [Bot] и 6 гостију