srpskinacionalisti.com

Црна Гора

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Црна Гора

Порука vemavuk 2.6.2018. 22:27

Зорад ::Па и то су Срби, на попису су се тако изјаснили. Проблем је (као и у Србији) политичка шизофренија – да они који се и после свега и даље изјашњавају као Срби (што ипак није мала ствар), када дођу избори добрим делом гласају за ону политичку опцију која жели да затре српско име у Црној Гори.

Pa i ti se izjasnio iako si cmarko, a Srbi nisu federi :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3920
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 2.6.2018. 22:29

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 2.6.2018. 22:30

Зорад ::ПКИИМБ

izedes mi jajca ova zilava :lol:
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 2.6.2018. 22:47

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 3.6.2018. 13:15

Еј Жилко радосна вест за тебе. Сад и у Београду хирузи праве калабастере тако да пријави се. Спасићеш чмар аи постати коначно мушко :D
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 3.6.2018. 13:31

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 3.6.2018. 14:32

шта бре галамиш. Купи курир па прочитај о тој операцији. Да и ти коначно имаш мисирка :D
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 3.6.2018. 17:04

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 4.6.2018. 14:39

Заказана ти операција за 24. јуни. Мораш да се јавиш доктору 20. јуна да изабереш модел који ти се уграђује. Има разних дужина, дебљина, боја, обрезани и необрезани главићи, итд.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 4.6.2018. 20:40

ПКИИМБ
Аватар
imenijevazno
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 550
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 24.7.2018. 21:40

http://www.nspm.rs/hronika/milo-djukano ... misli.html

То што је патријарх помислио и изговорио, то Мило СПРОВОДИ. Бескрвни геноцид над србима и свему српском. Милова мржња, агресивност, малигност и брутални канибализам према србима и свему српском су управо у рангу нацистичких и усташких модуса операнди. Једини разлог што се Мило не понаша као они чувари у Аушвицу који су тек пристигле бебе и малу децу узимали за ноге и из окрета им главе размрскавали о челичне вагоне којима су дошли није, наравно, то што је хуман и цивилизован, него зато што га је страх од јавне осуде.
Дакле, ја се у овој ствари потпуно слажем са патријархом, једино што бих имао да му приговорим да је превише мекан и беневолентан.

А шта ја мислим о патријарху, владикама силоватељима, педофилима и лоповима, о возном парку и златним дворцима, о изјавама да је СПЦ старија од Врховног суда и да није дужна да да поштује његове пресуде, о томе што СПЦ не плаћа порез а њихово особље се понаша као разбојничка банда и то уз цинична објашњења . . . ћемо неком другом приликом. И тако сам већ много пута писао о томе.
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10290
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 24.12.2018. 3:12

Стари чланак али и даље актуелан. Срби у Црној Гори уместо да се боре за мањинска права свог народа и усвоје своје симболе, заставу, химну, језик... боре се за школе националних мањина, боре се за природни цензус од једног посланика... они се баве залудним послом да убеде Црногорце да су Срби...и борбом против некаквог криминала, који реално има подршку целокупног становништва Црне Горе.

Од тога неће бити ништа. Јер Срби у ЦГ никада не би усвојили државну заставу Србије или за Химну Боже правде... него воде јалове расправе о Краљу Николи где је стварност много ближа Милу... али је тешко погледати истини у очи.

Stoga glavni problem za dalju zaštitu srpskog naroda od asimilacije u Crnoj Gori naš sagovornik vidi u činjenici što značajan broj Srba ne želi da bude „manjinski narod“.

„Postoji sasvim jednostavno rešenje. Član 79 Ustava Crne Gore, u čak 13 tačaka, garantuje sva moguća prava pripadnicima manjinskih naroda, što su već u potpunosti ostvarili Bošnjaci, Albanci i Hrvati. Garantuje se tim članom i sve ono što Mandić traži za Srbe, sem naziva ’konstitutivni narod‘. I upravo je u tome cijeli problem — značajan broj Srba, kao i prvaci DF-a, ne žele da se zovu manjinskim narodom. A Ustav Crne Gore uopšte ne poznaje većinske niti konstitutivne narode, već samo građane i pripadnike manjinskih naroda“, naglašava Rakočević.

Prema njegovom viđenju, Srbi objektivno jesu manjina u Crnoj Gori, pa bi samim prihvatanjem te realnosti stekli sva moguća prava, od prava na upotrebu svojih simbola, svog jezika i pisma, školovanja po posebnom programu, do srazmjerne zastupljenosti u javnim službama i organima državne vlasti, kao i specijalnim vezama sa narodima van Crne Gore, sa kojima imaju zajedničko porijeklo.

Sa druge strane, Rakočević smatra da „istrajavanjem na nerealnim zahtjevima“ Srbi u Crnoj Gori samo gube vrijeme, dok „proces asimilacije svakodnevno teče“.

„Meni, lično, nije nikakav problem da budem pripadnik manjine, jer to srpski narod u Crnoj Gori faktički i jeste, a sa druge strane ne pogađa me riječ — ’manjina‘, već me interesuju konkretna prava koja iz toga proizilaze. Onim Srbima kojima ta riječ smeta preostaje da se bore za promjenu Ustava za koju su šanse podjednake kao snijeg u avgustu u Podgorici! Čak i da padne Đukanovićev režim, situacija se po ovom pitanju ne mijenja, jer Srbi objektivno ne mogu da obezbijede ni polovinu pomenute brojke za promjenu Ustava“, smatra Rakočević.

„Koliko u DF-u ne poznaju ovu problematiku pokazuje i zahtjev za ustavno definisanje ćirilice kao službenog pisma. A ona to već jeste, u članu 13 Ustava se kaže da su ćirilično i latinično pismo u potpunosti ravnopravni. Istina, to se ne poštuje u praksi, ali se insistiranjem na poštovanju Ustava može doći do pomaka na ovom pitanju“, zaključuje naš sagovornik.

https://rs-lat.sputniknews.com/komentar ... RA-SRBI-1/
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10290
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 26.12.2018. 19:45

Прекјуче споменик усташи Брозу сада у Никшићу споменик црногорским комитама који су ратовали против Срба... наравно опет на иницијативу комунистичког олоша из СУБНОР-а...

"Predsjednici države i Opštine Nikšić, Milo Đukanović i Veselin Grbović, otkrili su spomenik crnogorskim komitama 1916-1929, koji je na Trgu „Save Kovačević“ u Nikšiću podignut na inicijativu nikšićkog Udruženja boraca NOR-a i antifašista."

Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 26.12.2018. 19:53

Шта те чуди, када су тамо усташе на власти.
А баш је и прикладна адреса, јер је и комуниста Сава Ковачевић такође убијао Србе по старој Црној Гори.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2166
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 26.12.2018. 19:59

Зорад ::Шта те чуди, када су тамо усташе на власти.
А баш је и прикладна адреса, јер је и комуниста Сава Ковачевић такође убијао Србе по старој Црној Гори.

Најмање желим да браним црногорске комунисте. Познато је да је Сава Ковачевић побио чак и блиске рођаке који су били у четницима. Али, нису сви комунисти сматрали да Црногорци нису део српског народа. Сава Ковачевић то није негирао. Читао сам неке његове изјаве о томе... Милован Ђилас је такође сматрао да су Црногорци огранак српског народа. Историчар Димитрије Димо Вујовић и Јован Бојовић такође...

Јован Томашевић је примера ради исто био комуниста, али је подржао одлуке Подгоричке скупштине из 1918. године. Чак је учествовао у њеном раду.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 15 гостију