srpskinacionalisti.com

Хуманитарна организација Срби за Србе

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 658
Приступио: авг 2005
Место: Небеска Србија

Re: Хуманитарна организација Срби за Србе

Порука 101%_Srbin 31.8.2007. 1:30

Naravno da se ne ljutim,jer to je prva i osnovna stvar koju svako ko odluci da donira novac treba da zna.
Malo je onih koji ce samo dati novac i zaboraviti na sve.

Mi znamo da su ljudi strasno nepoverljivi kada su u pitanju humanitarne organizacije ovog tipa zbog slicnih "humanih organizacija" i "humanista",te zato sa ponosom mozemo da tvrdimo da nam je transparentnost jedan od stubova organizacije.
Svako ko je donirao dobije od webmastera korisnicko ime i lozinku za pristup glavnom sajtu i onda tu lozinku i korisnicko ime ukucas u gornjem desnom uglu i onda u gornjem meniju imas opciju izvestaji e kad kliknes na to onda bi tu trebalo da se pojavi padajuci meni,onda izaberes opciju dokumentacija i tu su sve crno na belo uplatnice i transakcije koje je nasa organizacija obavila i sve tamo lepo pise.

Ako treba jos neko objasnjenje a ti pitaj slobodno,i ako te ne mrzi mozes se slobodno registrovati i ukljuciti na forum,pa da ti se i tamo razjasne jos neke nedoumice ako ih imas :) .
Слика
Аватар
del boj
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 566
Приступио: јул 2007
Место: Beograd

Порука del boj 31.8.2007. 2:02

Хвала на образложењу, ја сам рекао ако некад будем у ситуацији да донирам, а надам се да ћу бити, учинићу онда то.
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 5.9.2007. 20:37

Dinarski racun za uplate iz Srbije,pa navalite narode :) :

Humanitarna organizacija SRBI ZA SRBE

Dinarski racun br: 160-279491-71

Banca Intesa Beograd

Слика
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 8.10.2007. 5:43

Срби за Србе за помоћ Ивици

Хуманитарна организација Срби за Србе после дужег временског периода у складу са тренутним финансијским могућностима помогла је Ивици Видојевић (једном од петоро деце Радмиле и Зорана) из села Букоровац код Крагујевца у висини од 8,600 динара ради набавке ортопедског помагала за ходање. Ивица је 2001 оперисао тумор на мозгу али је у међувремену доживео парализу у десној руци и нози. Ово помагало ће му омогућити да се креће колико толико нормално. Такође, породица Видојевић прима веома малу социјалну помоћ за негу своје деце па ћемо се потрудити да код надлежних органа инсистирамо да се помоћ од 5,380 динара знатно увећа.

Потврду о послатој помоћи можете у високој резолуцији погледати на следећем линку:
http://img165.imageshack.us/img165/6664 ... iciga6.jpg
Слика
Аватар
On je Zilot
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 20
Приступио: окт 2007
Место: Istok

Порука On je Zilot 26.10.2007. 19:31

http://www.ehons.org/onama.php .......ште рећи...
Ljubi bližnje svoga...
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 6.11.2007. 11:45

Настављамо борбу за нашу децу
06 11 2007
Да се наш рад не зауставља, ид а иде у правом смеру, доказује последња акција наше организације која је успешно завршена пре неколико сати. Након што смо примили узнемиравајуће новости да породица Гогић гладује и да тренутно није у могућности нахранити 12 дечијих уста, хитном интервенцијом директора наше организације у Црној Гори Ивана Стијовића и наше базе у Београду успели смо да, колико су нам тренутне финансијске могућности дозволиле, привремено опремимо породицу Гогић са основним прехрамбреним и хигијенским намирницима,а пре свега брашном.

Спецификацију купљеног материјала кога смо платили Плус Комерц компанији у висини од 100 еура и потврду о уплати погледајте на нашој веб презентацији.

Такође, послали смо 50 еура породици директно. У току наредних дана очекујемо да ће представници организације Срби за Србе посетити породицу Гогић и припремити комплетан извештај. У разговору са домаћином породице Милуном овог лета сазнали смо да би желео изградити кућу, као и започети узгој стоке и обраду земљишта како би био у могућности да самостално издржава своју четрнаесточлану породицу.
Слика
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 11.11.2007. 20:33

Дамјановићи под кровом
11 11 2007
У прилици смо да нашим донаторима и читаоцима саопштимо још једну лепу вест. Самохрана мајка Анђа Дамјановић са седморо малолетне деце из Папраће код Шековића, уселила је у нову двоспратну кућу.

Кућа је изграћена за само четири месеца, захваљујући прилозима добрих људи из целог света, између осталог и донацији наше хуманитарне организације коју смо унесрећеној породици директно уручили крајем јула ове године, на тек ископаном темељу.

Последњи дародавци били су запослени "Електрокрајине" који су Дамјановићима на усељење донели телевизор и фрижидер.

У телефенском контакту Анђа је успела само да каже: "Хвала вам браћо!", и заплакала.
Слика
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 28.11.2007. 20:19

ЈУБИЛЕЈ: ДВЕ ГОДИНЕ СРБИ ЗА СРБЕ

Данас се навршава тачно две године од када је група ентузијаста, младих људи, расутих по свету започела рад Хуманитране организације Срби за Србе. Да ли је управо данашњи дан када почиње Божићни пост одабран намерно или не остаће под велом тајне. Оно што знамо сигурно јесте да смо за ове две године успели да изградимо нашу организацију поштењем, транспарентношћу и најбитније од свега учинимо нешто конкретно за помоћ српској деци и њиховим породицама да привремено преброде тешке тренутке у којима се налазе. Окупило смо Србе широм света око једне племените идеје. Имали смо пред нама успехе, проблеме и препреке. Нисмо одустали нити се предали.

Током две године нашег рада трудили смо се да подигнемо свест и активирамо све аларме у нашем друштву због тешког социјалног стања у коме живе многе српске породице широм Србије, Црне Горе, Републике Српске, Босне и Херцеговине, Хрватске. Такође, ширимо свест о проблему беле куге и кроз наш рад и активности указујемо са каквим се животним проблемима српске мајке хероине сусрећу сваког дана. Некима смо директно помогли, друге су добиле помоћ од државних органа, али велики број породица остављене су на милост и не милост суморној садашњници. Наш циљ јесте да помогнемо породицама да дођу у ситуацију да се самостално изборе за своју децу и њихову будућност. Социјална давања и новчана помоћ даје само краткорочне резултате и привремено продужава агонију у којој пре свега деца највише пате. Многочлане породице морају бити адекватно награђене од стране државе а не кажњаване. Наша највећа награда биће искрен дечији осмех, потврда да сав труд, време, енергију и новац које смо уложили није узалудно потрошен.

Позивамо Вас да нам се придружите и подржите, да наставимо борбу за лепшу будућност српске деце и њихових породица.
ДЕЦА СУ НАША БУДУЋНОСТ!
[/b]
Слика
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 14.12.2007. 17:06

Moneybookers

Oд данас настављамо тамо где смо стали на Видовдан, Јуна 2007 године са on-line донацијама. PayPal компанија нам није изашла у сусрет, јер пре свега они немају могућност да се организације из Србије легално региструју и користе њихове усулуге. Након дугог периода без могућности да примамо донације путем интернета од данас враћамо ту могућност нашим члановима и донаторима. Као што смо обећали, нисмо дигли руке и одустали од свега већ се заинатили и наставили тврдоглаво да тражимо могућности за решавање овог проблема. Moneybookers компанија нам је омогућила и уважила све легалне документе које поседујемо у Србији и у веома кратком временском периоду успели смо да повежемо рачун наше организације у Београду и рачун који поседујемо на moneybookers-у. Такође, у току следеће недеље очекујемо потврду компаније за инсталирање формулара путем кога ћемо бити у могућности да прикупљамо донације директно путем кредитних и дебит картица, као и вашег банковног рачуна, а ускоро и слањем смс поруке.

ДЕЦА СУ НАША БУДУЋНОСТ
Слика
Никола Радосављевић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 90
Приступио: мар 2006

Порука Никола Радосављевић 9.2.2008. 2:27

Ја сам иначе веома неповерљив према свим хуманитарним организацијама. Добро је што је сајт лепо организован па могу делимично да се уверим како се новац троши. Кажем делимично јер видим уплатнице а не приходе по именима уплатилаца и расходе по ставкама али и ово је добро.

Него, пошто сам ја тако неповерљив не бих волео да будем сам ако се одлучим да донирам, па позивам још људи да нас се скупи десетак који ће уплаћивати по рецимо 500дин месечно.
Аватар
Kordunas
Војвода
Војвода

Порука: 1198
Приступио: нов 2003

Порука Kordunas 9.2.2008. 3:11

Никола Радосављевић ::Ја сам иначе веома неповерљив према свим хуманитарним организацијама. Добро је што је сајт лепо организован па могу делимично да се уверим како се новац троши. Кажем делимично јер видим уплатнице а не приходе по именима уплатилаца и расходе по ставкама али и ово је добро.

Него, пошто сам ја тако неповерљив не бих волео да будем сам ако се одлучим да донирам, па позивам још људи да нас се скупи десетак који ће уплаћивати по рецимо 500дин месечно.

I ja sam nepoverljiv ali mi ova org deluje vrlo ...transparentna :)

Ajd stvarno da se organizujemo mi sa ovog foruma i da uplacujemo ko koliko moze mesecno. Evo i ja cu da se pridruzim sa nekom sumom.
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 10.2.2008. 23:29

За све што вам је сумњиво,или имате неких нејасноћи ја сам ту као представник организације и питајте мене.Уосталом 80% тренутних донатора су чланови скупштине и људи који је воде.Што значи да и ако неко помисли да се нешто краде то би само значило да крадемо из свог џепа и сами од себе.
Као друго суме су смешне да би се неко уопште и трудио око тога,јер већина људи је из иностранства,којима не треба цркавица од 500 евра.Поврх свега,у питању су већином озбиљни људи,са породицама за које гарантујем да не би узели ни да су суме 100 пута веће,

Схватамо сви ми из организације колико су људи неповерљиви према хуманитарним организацијама и све то стоји,али зато смо и решили да нам транспарентност буде главни адут,и да све презентујемо јавно.Немамо неке експерте из области финансија и књиговодства,али мислим да се ипак добро сналазимо с обзиром на дате околности.

Мене такође нико није убеђивао да приступим,када сам приступао пре две године,већ сам добио линк ка њиховој интернет презентацији,и пратио временом како све то функционише и уверио се да организација има поштене намере и да је воде поштени људи.Додуше од тад се променила гарнитура људи који је воде,мада су циљеви и карактер организације исти.

Вас позивам не само да донирате него и да се укључите на форум прво,да слободно дате неке предлоге,критике и слично и да се евентуално укључите и активније у рад саме организације.Сви су добродошли,а тиме такође можете да имате још ближи и бољи увид у рад целе организације и где паре иду.

С' Богом

Хуманитарна Организација "Срби за Србе"
Слика
Никола Радосављевић
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 90
Приступио: мар 2006

Порука Никола Радосављевић 11.2.2008. 22:27

Па ништа, кад стигне стипендија одвојићу неку кинту :)
Аватар
101%_Srbin
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука 101%_Srbin 13.2.2008. 1:28

Одлично...ал као што рекох већ,добродошли су сви да се укључе у рад организације и не само донацијама.
Слика
Аватар
Kordunas
Војвода
Војвода

Порука: 1198
Приступио: нов 2003

Порука Kordunas 13.2.2008. 13:17

101%_Srbin ::Одлично...ал као што рекох већ,добродошли су сви да се укључе у рад организације и не само донацијама.

Sta se podrazumeva pod rad u organizaciji?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 21 гостију