srpskinacionalisti.com

Шешељ је фантастичан!

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2300
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Шешељ је фантастичан!

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:23

Питање је да ли би тако било. Ја чисто сумњам да би под оним околностима неко притерао Туђмана да нешто конкретно уради. А и да је урадио, на власт би моментално дошли ликови попут Параге, Ђодана и остатка екипе из ХСП.

А што се хушкања тиче, и рат је легитимно средство вођења политике. Али није решење да некога напујдаваш да ратује за јединствену српску државу, а после опереш руке од истих.

Чуј, Парага и екипа ни тада нису могли остварити ко зна какав резултат. Сигурно знаш да је Парага био против поделе Босне, био је за чврст савез са муслиманима и армијом БиХ. Ни у том тренутку није политички профитирао...

Ја сам убеђен да би Срби добили барем нешто да нису скрајнути људи попут Рашковића... Туђману су управо одговарали екстремисти попут Мартића. Имао је оправдање за радикалнију политику....

Ја колико знам, Дејтон у парламенту РС никада није ни био званично ратификован. И то је прихваћено под принудом.

Тачно, то је истина. Многи су тада говорили да је Дејтон капитулација. Замисли да споразум није прихваћен. РС би доживела исту судбину као РСК. Богу хвала па се то није десило...

Па шта је за тебе „већи егзодус“? Брате, претера га...
Напустили, али под претњом и страхом за сопствену егзистенцију.

Хрвати ће увек говорити да су Срби сами напустили Крајину, да им је Туђман рекао да остану... То што су многи бежали због страха, опет није доказ да је Хрватска планирала да етнички очисти тај део...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1203
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:24

Раде Дерикоња ::Није било егзодуса и погрома у Крајини? Страшно... :shock:

Па и није било егзодуса (грч. ἔξοδος, излазак), већ најбројнијег етничког чишћења после Другог светског рата и довршавања геноцида усташке НДХ. Умањивање је исти злочин према жртвама као и потпуно порицање!

Раде Дерикоња ::Да неће бити никад РСК у будућности може бити само део влажних снова усташе или доушника хрватске обавештајне службе. Богу је све могуће што људима није. :wink:

Сумњам да би оваква дијабола могла да буде врбована од стране било кога... Значи - уја :D
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:26

Српски родољуб ::То што су многи бежали због страха, опет није доказ да је Хрватска планирала да етнички очисти тај део...

Ахахахаха :lol: Па ти си луд 100%

А шта ћемо са оним "тобож јамчењем грађанских права", па убијањем стараца на кућним праговима? Није Хрватска хтела да их етнички чисти?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:29

Па и није било егзодуса (грч. ἔξοδος, излазак), већ најбројнијег етничког чишћења после Другог светског рата и довршавања геноцида усташке НДХ. Умањивање је исти злочин према жртвама као и потпуно порицање!

Зашто онда наши медији када је годишњица "Олује" увек нагласе да су Срби те 1995. напустили Крајину?! Напустити и бити протеран није исто. Зар не.

Није ли ово Милошевић изјавио те 1995. И он овде не говори да је реч о протеривању. Већ наглашава да су сами побегли!

"[b]Утекли су к'о зечеви, а сада хоће да их Југославија брани. Више су изгинули у бежанији са становништвом него што би изгинули држећи линије…"

"Молим вас, шест хиљада Хрвата је бранило Вуковар пола године. Нападала је цела Прва армија, ваздухопловство, чудо, сва сила коју је имала ЈНА, а они нису одбранили Книн, којем се може прићи само из три правца, нису се могли бранити ни 12 сати."

"Да смо истог дана направили идиотску глупост да им помогнемо, ко би то стигао до Книна до вечери да им помогне? Питање је ко је, заиста, донео одлуку да крајишко руководство напусти Крајину?"[/b]
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:31

Ахахахаха :lol: Па ти си луд 100%

А шта ћемо са оним "тобож јамчењем грађанских права", па убијањем стараца на кућним праговима? Није Хрватска хтела да их етнички чисти?

Дечко, то све спада у злочине појединаца, а не у злочин државе. Да би се извршило етничко чишћење, геноцид, мора бити планирано од стране државног врха. Потребни су јаки докази!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4113
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 19.8.2018. 13:38

"Молим вас, шест хиљада Хрвата је бранило Вуковар пола године. Нападала је цела Прва армија, ваздухопловство, чудо, сва сила коју је имала ЈНА, а они нису одбранили Книн, којем се може прићи само из три правца, нису се могли бранити ни 12 сати."

Ајде да притврдимо градиво, по 1000-и пут:

Вуковар:
-густо урбано подручје, кућа до куће од тврдог материјала.
-све и да хоћеш, не можеш брзо да напредујеш, јер је у граду остало неколико хиљада Срба, има онај клип када Аркан каже "да мора да се пази да не убијеш брата Србина"
-град бране фанатизоване усташе, жељне да се изборе за своју НДХ, нападају га јединице ЈНА са (врло) слабим борбеним моралом.

Книн:
-мањи град од Вуковара, куће по чукама.
-Хрвата нема, тако да усташе могу да га преору артиљеријом, њихови сународници неће гинути.
-град брани деморалисани борци, после четири године рата свесни да без помоћи из Југославије немају шанси, а знају да та помоћ неће доћи. Нападају фанатизоване усташе, потпомогнуте НАТО.

Е ето одакле разлика.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1686
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 19.8.2018. 13:40

Туђман на Брионима даје наређење о етничком чишћењу, па само извршење дела на терену. Све је јасно. Не знам шта те тако помрачило, те контрираш истини?
Друго, Мартића је Милошевић поставио, њему је сметао Рашковић, а ругао се свом народу који је протеран јер је имао дил са Западом у вези РСК (продао је).
И не може се поредити Вуковар са Книном.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:41

Српски родољуб ::Зашто онда наши медији када је годишњица "Олује" увек нагласе да су Срби те 1995. напустили Крајину?! Напустити и бити протеран није исто. Зар не.

Као прво - није истина да се у српским средствима информисања не говори о "Олуји" као о протеривању Срба. То што ти тих дана пратиш ХРТ и радујеш се подизању шаховнице на Книнској тврђави је твоја ствар, мораш се мало боље информисати.
Као друго - тачно је да је нпр. ове године у Бачкој Паланци био окачен транспарент "Олуја је погром". Међутим, то не значи да је потез исправан тј. да се слободно не може рећи да је у питању етничко чишћење и довршење планова НДХ из Другог светског рата.

Српски родољуб ::Није ли ово Милошевић изјавио те 1995.

Схвати, за мене "последњи српски државник" не представља никакав објект идолопоклонства. Ако ћемо о напуштању положаја, шта је онда са повлачењем војске са Косова и Метохије 1999. године? Наравно, мени није драго ни због једног ни због другог повлачења (као нпр. теби), али Милошевићеве речи немају никакву тежину.

Српски родољуб ::Дечко, то све спада у злочине појединаца, а не у злочин државе. Да би се извршило етничко чишћење, геноцид, мора бити планирано од стране државног врха. Потребни су јаки докази!

Све ти је већ написано, поново показујеш да си дијабола (како оно рече "затуцани козојеби који нису знали да читају"?). Ако председник Републике Хрватске у присуству државног и војног врха каже да се "Србима има задати такав ударац да они практично нестану", шта је то? Злочин појединца?
Последњи пут изменио ДејанНационалистa дана 19.8.2018. 13:43, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:43

Па, то значи да су Хрвати били спремно да до задњег тренутка бране Вуковар! Нису дали да га ЈНА тек тако заузме, иако су били слабији што се тиче наоружања! Фанатици су били.

А крајишки Срби?! Чим је хрватска војска ударила, дали су се у бежанију. Не знам шта су очекивали?! Да им пошаљемо неко тајно оружје?!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:44

Српски родољуб ::А крајишки Срби?! Чим је хрватска војска ударила, дали су се у бежанију. Не знам шта су очекивали?! Да им пошаљемо неко тајно оружје?!

У најмању руку да им се не уклања постојеће оружје и не шаљу клошари попут Легије.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:46

Све ти је већ написано, поново показујеш да си дијабола (како оно рече "затуцани козојеби који нису знали да читају"?). Ако председник Републике Хрватске у присуству државног и војног врха каже да се "Србима има задати такав ударац да они практично нестану", шта је то? Злочин појединца

Хахахаха. И ово је теби доказ?! Овде се мисли на крајишку војску, на крајишко руководство. Танки докази соме, танки! ;-)

Као прво - није истина да се у српским средствима информисања не говори о "Олуји" као о протеривању Срба. То што ти тих дана пратиш ХРТ и радујеш се подизању шаховнице на Книнској тврђави је твоја ствар, мораш се мало боље информисати.
Као друго - тачно је да је нпр. ове године у Бачкој Паланци био окачен транспарент "Олуја је погром". Међутим, то не значи да је потез исправан тј. да се слободно не може рећи да је у питању етничко чишћење и довршење планова НДХ из Другог светског рата.

Биће да ниси пажљиво читао! ;-)

Слика

http://rs.n1info.com/a82553/Svet/Region ... -1995.html
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 19.8.2018. 13:50, измењено укупно 1 пут.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:49

После овога, негирања непорецивог, јасно је да се са тобом нема шта расправљати.

Вау, читаш Н1. Ваљда си зато обрнуо ћурак. Иначе, ко те је слагао да Н1 представља апсолутно све медије?
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1686
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 19.8.2018. 13:51

Вуковар уопште није био сасвим опкољен нити је била офанзивна тактика ЈНА. Ишло се тактиком "крени-стани".
У Крајини су Срби остали без главног ракетног система, а и знало се да је РСК продана од Милошевића. Плус што војска РС (у Босни) није хтела да се меша, значи јасно је да је дил у питању. И што би онда народ улудо губио главе због црвене вештице са Дедињa чију политику издаје њеног мужа ти оправдаваш?
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 19.8.2018. 13:56

Раде Дерикоња ::Вуковар уопште није био сасвим опкољен нити је била офанзивна тактика ЈНА. Ишло се тактиком "крени-стани".

Да пођемо од тога да, чак ни по хрватским изворима, ЈНА није имала довољан број војника за опсаду града.

Иначе, Хрватски домољубе, ако си толико ревносан што се тиче терминологије - зашто ти у тексту који си послао нису засметали "босански Срби" или " подручја западне и северне Босне", ваљда је прецизније рећи Република Српска?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 19.8.2018. 13:59

Раде Дерикоња ::Вуковар уопште није био сасвим опкољен нити је била офанзивна тактика ЈНА. Ишло се тактиком "крени-стани".
У Крајини су Срби остали без главног ракетног система, а и знало се да је РСК продана од Милошевића. Плус што војска РС (у Босни) није хтела да се меша, значи јасно је да је дил у питању. И што би онда народ улудо губио главе због црвене вештице са Дедињa чију политику издаје њеног мужа ти оправдаваш?

Ја уопште не мислим да је званични Београд тада био у праву што се тиче Крајине. Сећаш ли се текста Ненада Пиваша о Милошевићу? Управо му је он замерио што је скрајнуо људе попут Рашковића. Ситуација није била иста као у Босни... Могао се наћи неки компромис са Туђманом.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Српски родољуб, M-91 и 5 гостију