srpskinacionalisti.com

Шешељ је фантастичан!

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1960
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Шешељ је фантастичан!

Порука Српски родољуб 28.2.2018. 23:12

„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 303
Приступио: дец 2012

Порука ЕКОНОМИСТА 1.3.2018. 1:55

Марта 1983. године Војислав Шешељ подноси захтев да постане члан хрватског филозофског друштва:

HFD.jpg

Шешељева молба је усвојена на седници управног одбора хрватског филозофског друштва 1. јуна 1983., а Скупштина ХФД потврдила је његов пријем у чланство на седници 24. септембра 1983.
Касније се учланио и у социолошко друштво Хрватске, па је чак 1986. године држао предавање у Загребу.

Он је једини Србин на свету коме је САНУ, односно њен члан Славенко Терзић, издао сертификат да је Србин.

У фебруару 1992. године је путовао за Шпанију да се састане са Алексејем Анжујским Долгоруковим, који му тада додељује орден светог Јована Јерусалимског (у питању је орден малтешких витезова).

seseljidolgorukov1.jpg
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6328
Приступио: мар 2006

Порука Коста 1.3.2018. 11:02

- ало, жутаћ? - iеди говна.

- само ви жутаћи постављате питање Шешељевог српства. А Шешељ - чисти Србин из Мареве Љути, код Требиња.

- маме вам га жуте набием, да ви га набием!
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 1.3.2018. 13:59

Кренуо да те дрма делиријум тременс па си од раног јутра почео у маниру свог духовног вође да пениш?

1. Шешељ ЈЕСТЕ био члан хрватског филозофског друштва
2. Шешељ ЈЕСТЕ био члан социолошког друштва Хрватске
3. Шешељ ЈЕСТЕ тражио и добио сертификат од Славенка Терзића да је Србин
4. Шешељ ЈЕСТЕ од Долгорукова добио орден малтешких витезова (римокатолици).

И он је то сам рекао.

А Александар Вучић је из села Чипуљић код Бугојна. Издајник не може ни своју родну кућу да сачува, а камоли Косово и Метохију:
http://www.kurir.rs/region/bosna-i-herc ... i-perfidno
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 1.3.2018. 14:06

Та драшковићевска прича о Шешељу „Хрвату“ је стварно кретенизам...

Чак и да су Шешељеви преци некад били Хрвати (а колико сам ја схватио нису) какве то везе данас има? Он је Србин, тако се осећа и изјашњава и то је то.

Бај д веј кад смо већ код тога ко је шта... За мене је културолошка припадност једној нацији далеко важнија од етничке. Јербо: етничку припадност ти не можеш да бираш (родиш се као Србин, Хрват, Шиптар итд. нико те не пита јел' ти се свиђа ил' не свиђа) а културолошку можеш. Да појасним: можеш ти етнички бити Србин до јаја али ако си у културолошком смислу Хрват (а знам такве) онда ти џабе твоје „српство“. Исто важи и у обратном смеру: можеш ти у етничком смислу бити 100 постотни Хрват али ако културолошки припадаш „Српству“ онда си Србин и крај приче ( а знам и такве)...

Иначе, то набијање Шешељу на нос да је „Хрват“ је само јефтин покушај да се на курвака добије који политички поен, идиотизам и низак ударац недостојан сваког политичара који држи до себе...

ПС. Припадао Хрватском филозофском друштву? Па шта? Филозофи су филозофи па били српски, немачки, турски, српски или хрватски. А и онда смо били једна држава тако да то никакве везе нема ни са чим...

Орден малтешких витезова? Није ми познат тај случај али чак и да га је добио то је сигурно било због дисидентства и борбе против комунизма а не због некаквог "ширења католицизма" тако да и то нема везе ни са чим...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 1.3.2018. 14:32

Он је постао Србин 1986. године када се преселио у Београд. Пре тога се изјашњавао као Југословен. Његов кум, Вук Драшковић га је учио како се крсти.
Да му бројим крвна зрнца не пада ми на памет. Ту се слажем са тобом. Ако се он осећа као Србин то не спорим.
Али немој да ми причаш о томе филозофи су филозофи. Био је члан хрватског филозофског друштва и социолошког друштва Хрватске и држао је предавање у Загребу. Прве књиге које је писао су биле на латиници. Ово за Долгорукова и орден светог Јована Јерусалимско провери слободно, Шешељ се сам тиме хвалио. Требало би проверити и ко је Весна Мудреша, његова прва жена.
Чин четничког војводе је добио од Ђујића који је био близак са Димитријем Љотићем, а данас некоме држи слово.
Знаш, да се није овако бедно продао Вучићу и опростио бих му све ово раније. Овако се ипак све уклапа у профил једног похлепног старца, сумњивог порекла и морала, који ко зна за кога је и шта је све радио.
Време је да та гибаничарска гарнитура коначно оде у пензију.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3814
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 1.3.2018. 14:38

који ко зна за кога је и шта је све радио.

Има и онај детаљ када га је Вук напао да се 1991. године поред Долгорукова у иностранству састајао и са неком Мирјаном Макшом, која је била Туђманова саветница, а овај је то мудро прећутао и избегао одговор.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 1.3.2018. 14:45

Економисто, све што си написао о Шешељу је тачно. Нема се шта додати, нити одузети. Али, ни Драшковић није био ништа бољи. Рак рана српске деснице. И он је некада као Шешељ био комуниста, радио је за УДБУ. 1991. је променио газду... Шешељ је наставио да ради за ДБ, а он вероватно за ЦИУ или неке друге центре моћи. Није тек онако направио политички заокрет те 1991.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 1.3.2018. 14:53

Када се погледа ко је све репрезентовао и изигравао "десницу" у задњих тридесет година: Мирко Јовић, Губерина, поп Жаре, Вук, Шешељ, Парошки, Аркан, Батић, Веља, Пелевић, Палма, Верко, Ненад Поповић, Тома, Вучић... онда није ни чудо што нормалан човек има дебелу задршку када се помене та реч.

А и Коштуница, који је ипак био мало изнад ове плејаде, такође није био Бог зна шта.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6328
Приступио: мар 2006

Порука Коста 1.3.2018. 14:54

- то - да се Шешељ пре доласка у Београд изiашњавао као Југословен - то iе безочна лаж безочног лажова Владана Батића.

- и он iе, као сада "Бошкић-Лажовчић", махао неком кигом у студиiу Шешељу пред носом, и крештао: "овде пише да си ти Југословен!"

- ма где пише? - даi књигу! Увати га Шешељ у лажи.

- наравно, Батић сакри књигу иза дупета, и настави да лаже.

- исти Бошко Обрадовић, таi Владан Батић! Невероватно како се неке ствари понављаiу. И онда iе било идиота коiи су то доживели као "уништавање Шешеља". Уништи га Владан синоћ, iеси глед`о?

- еее, будале iедне жуте...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 1.3.2018. 14:59

Зорад ::Када се погледа ко је све репрезентовао и изигравао "десницу" у задњих тридесет година: Мирко Јовић, Губерина, поп Жаре, Вук, Шешељ, Парошки, Аркан, Батић, Веља, Пелевић, Палма, Верко, Ненад Поповић, Тома, Вучић... онда није ни чудо што нормалан човек има дебелу задршку када се помене та реч.

А и Коштуница, који је ипак био мало изнад ове плејаде, такође није био Бог зна шта.

Зашто је Вељко Губерина проблем? Био је врхунски адвокат. Основао је Народну радикалну странку, која је по идејама била врло блиска Пашићевој НРС. Али, УДБА није мировала. Максимално су га компромитовали, убацили су своје пулене тамо, који су касније са Шешељом основали СРС.

Издвојио бих и покојног Николу Милошевића, и његову СЛС. Странка јесте била минорна, али ниједнога тренутка није компромитовао српску десницу.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 1.3.2018. 15:11

Зашто је Вељко Губерина проблем? Био је врхунски адвокат. Основао је Народну радикалну странку, која је по идејама била врло блиска Пашићевој НРС. Али, УДБА није мировала. Максимално су га компромитовали, убацили су своје пулене тамо, који су касније са Шешељом основали СРС.

Мислим да је и он био нешто налик на Коштуницу. Али цео тај НРС је од самог почетка био накриво насађен и избушен службиним агентима. Из те његове странке су се испилили Тома и Маја. У том смислу је и он на списку.

Издвојио бих и покојног Николу Милошевића, и његову СЛС. Странка јесте била минорна, али ниједнога тренутка није компромитовао српску десницу.

Зато га и нисам ставио на списак. :wink:
СЛС јесте била поштена странка (ако се то тако може назвати), мада су они били тотални маргиналци, повукли се у сјајну изолацију и чамили тамо док се нису угасили сами од себе.

Заборавих и Слободана Ракитића, он је када је средином деведесетих у СПО било победило промуслиманско крило заједно за делом истомишљеника био напустио Вука и направио своју Саборну народну странку, али и то је било кратког века.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 1.3.2018. 15:14

Српски родољуб ::Економисто, све што си написао о Шешељу је тачно. Нема се шта додати, нити одузети. Али, ни Драшковић није био ништа бољи. Рак рана српске деснице. И он је некада као Шешељ био комуниста, радио је за УДБУ. 1991. је променио газду... Шешељ је наставио да ради за ДБ, а он вероватно за ЦИУ или неке друге центре моћи. Није тек онако направио политички заокрет те 1991.

Драшковић је једна од најгорих појава у Српској политици икада. Не упоређујем ја њих двојицу ни по ком основу. Вук је у јулу 2005. године као министар иностраних послова СЦГ са тадашњим генералним секретаром НАТО-а Јапом де Хопом Схефером потписао СОФА споразум. Тај споразум је легализовао НАТО окупацију Србије.
СОФА споразум је ратификовала народна скупштина у јулу 2015. године!!!
Ко је тад водио владу Србије? АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ.
Са ким је Вук Драшковић у коалицији? Са АЛЕКСАНДРОМ ВУЧИЋЕМ.
Влада чији премијер је био Вучић је 20.децембра 2014. године усвојила Индивидуални акциони план партнерства (ИПАП), а НАТО савет то исто 15. јануара 2015. Због тога су Дачић и Братислав Гашић (као министар одбране) били у марту исте године у НАТО седишту у Бриселу и тамо се сусрели са секретаром Јенсом Столтенбергом. Вучић је потписао и анти-српски, анти-уставни брислески споразум.
А Шешељ га брани. Каже да Вучић води независну политику.
Зато требају да нестану сви ти који су настали из Шешељевог и Драшковићевог СПО-а. Све те издајничке странке (СПО,СРС,СНС,НС итд.). Сви ти самозвани четници, националисти,антикомунисти.
То је највећи гибаничарски олош. Између њих и жутих нема никакве суштинске разлике.

briselski sporazum potpisivanje.jpg
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 1.3.2018. 15:45

ЕКОНОМИСТА :: Био је члан хрватског филозофског друштва

Шешељ је у Хрватско филозофско друштво ушао 1983. Тада није био ни анти-комуниста ни српски националиста већ се залагао за Југославију и „демократски социјализам“ тј. „социјализам са људским ликом“ како се то још онда звало. За то исто се тада наводно залагало и то друштво. Стога је Шешељ тада као неко лојалан Југославији и „демократски социјалиста“ могао да буде члан и Словеначког филозофског друштва, то њему уопште није било битно.

У захтеву да га приме он наводи своје стручне квалификације а не етничку припадност. Нигде се не изјашњава као Хрват.

Националистичка фаза долази касније. Он је још 1984 (када је ухапшен) веровао да је некакав "југословенски демократски социјализам“ могућ а монтирани процес и суђење га дефинитивно пребацују на десну страну.

Тако да набијати му данас то чланство на нос може да донесе који јефтини политички поен али у суштини нема везе ни са чим а поготово не са националном припадношћу...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 1.3.2018. 16:26

Шешеља треба искључиво критиковати због његове погрешне политике. Можда и јесте Хрват пореклом, али то у овом случају није много битно. Верујем да се увек осећао као Србин, и он и његова ближа родбина...

Већ сам писао да је најбитније како се неко национално осећа. Примера ради, покојни кошаркаш Дражен Петровић је по оцу био Србин. Али, декларисао се као Хрват. Хрвати га данас с поносом помињу. Као Хрват се декларисао и покојни певач Арсен Дедић, иако је његов отац био Србин.... Живели су у таквој средини, па је логично што су се тако декларисали.

Исто тако и наши велики глумци Богдан Диклић, Славко Штимац, Аљоша Вучковић су Хрвати по рођењу...Годинама овде живе, снимају филмове. Тако да су без икакве сумње српски глумци.

Двоструки аршини су најгори.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 16 гостију