srpskinacionalisti.com

Mожемо ли одбранити Србиiу а да не одбранимо Милошевића?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2726
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Re: Mожемо ли одбранити Србиiу а да не одбранимо Милошевића?

Порука Zola 15.4.2019. 8:04

Поента приче је и да мрзиш Слободана као не знам комуњару и не знам шта све ако хоћеш да будеш озбиљна држава Слободан мора са становишта државе и ратних сукоба да будеш на страни њега као државе..као што су Хрвати,муслимани,Албанци сви листом уз Туђмана,Алију,Павелића,Ругову итд.. И Додик се освестио и отворио за почетак неки центар који се зове по Радовану а пре тога је тај део РС кењао о Радовану као не знам коцкару и ко зна какве све будалаштине које су не битне све да је волео садо мазо :) ,а овде већ је прошло 13 година од смрти Милошевића,сад би могао да добије неки споменик,неку улицу,човек је направио невероватан успех у једном од најгорих историјских периода кад постоји само једна сила која хоће да нас сатре а 6.октобра кад је би свргнут остало је под нашом контролом Србија са Војводином,севером Косова и половина БиХ са преко 80% српскиг становништва концентрисано на тој половини..Сад је поптуно друга ситуација немамо чега да се нешто плашимо нико нам неће ништа урадити да бар то урадимо,сем што ће се мало штрецнути и помислити у себи.па ови Срби коначно постају нормални. :)
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3862
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 15.4.2019. 14:20

Ако хоћемо споменик да дижемо Милошевићу онда мора прво да се договоримо због којих заслуга му га дижемо и које ћемо да упишемо на плочу у постољу:

1.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због свих изгубљених ратова, територија и прогнаних Срба за време његове владавине?

2.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због хиперинфлације и скорог уништења средње класе деведесетих?

3.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због стварања тајкунске и олигарске касте у право за време дотичног када је делио примарну емисију новца својим људима од поверења , и због куповине социјалног мира у нерадничкој класи (све ово на рачун средње класе)?

4.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због криминала , корупције и небројаних мафијашких убистава која су се десила за време њхегове владавине?

5.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због турбофолка , народњака и осталог кича и шунда који је достигао свој зенит управо код њега.

6.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због зато што је на основу свега набројаног класични пример комуњаре.

Са друге стране када боље размислим он већ има споменик и то не један него два. Бамбиленд и дискотеку Мадону у Пожаревцу , што му их син Марко још за живота (можда боље рећи:за власти) сагради.
Тако да је боље да назовемо улицу или више по њему.
Има много улица која пролазе поред гробља у Србији , тако да би оном који је сахранио српску нацију требало одати одговарајућу почаст.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.4.2019. 14:25

П.С. А ван територије Србије немам ја ништа против да се ове присталице Милошевића материјално испруже , скупе новац и лепо му подигну споменик у Хагу и испред Уједињених Нација. Али од тога нема ништа , тврдице су они , они би само о туђем трошку , да неко други плати.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1403
Приступио: јул 2015

Порука M-91 15.4.2019. 15:48

origin ::1.Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због свих изгубљених ратова, територија и прогнаних Срба за време његове владавине?

Извини, а како мислиш да правиш Велику Србију усред врхунца америчке хегемоније? Нарочито што нас називају "мали Руси на Балкану" ко и њихова браћа британци?
Плус, тзв. међународној заједници не одговарају јаке националне државе, нарочито не у Европи.

Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због хиперинфлације и скорог уништења средње класе деведесетих?

Ударили су нам најгоре санкције у историји, а самим тим је логично дошло до колапса индустрије и радних места. Плус, Милошевић је морао некако да финансира рат у БиХ и Крајини.

А средњу класу су жути+снс уништили још далеко горе.

Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због стварања тајкунске и олигарске касте

То се десило у СВИМ источноевропским земљама након пада комунизма. Чак и у бившој Источној Немачкој или Чешкој нпр. :wink:

и због куповине социјалног мира у нерадничкој класи (све ово на рачун средње класе)?

Плате су већ скочиле на 100 ДМ чим су мало олабавили санкције , тамо неке 1995/96. Дакле, Слоба није имао ишта с тим, већ они зликовци који нам лупише санкције.

криминала , корупције и небројаних мафијашких убистава која су се десила за време његове владавине?

Као што рекох, феномен који се 90-их дешавао широм Источне, посткомунистичке Европе. А у доба ђинђавог је тек дошло до ерупције криминала и убистава.

Хоћемо ли да му дижемо sпоменик због турбофолка , народњака и осталог кича и шунда који је достигао свој зенит управо код њега.

Та ср*ња данас достижу највећи зенит , а том зениту се не види ни крај.

Хоћемо ли да му дижемо зпоменик због зато што је на основу свега набројаног класични пример комуњаре.

Није био комуниста већ социјалиста са националним тенденцијама , попут Лукашенка рецимо. А сада већ покојна Мира јесте била комунисткиња.
Србија нема алтернативу!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 15.4.2019. 16:25

Ма јесте за све је крив запад. Иста реторика као и деведесетих за време управо тог Милошевића.
Па није ни чудно слични људи су сада на власти па се користе истом пропагандом у масовним медијима.
П.С. Што се тиче Ђинђића и било које сличне карикатуре ако ја нападам Милошевића не значи да сам по аутоматизму за дате индивидује.
То само модерна пропаганда популистичких странака покушава да изједначи.Уосталом на овом форуму сам 15 година и нећеш наћи моју ни једну поруку од неколико хиљада која дате персоне приказује у позитивном светлу.
Не можеш ти да кажеш да је Милошевић био добар зато што је ДОС био лош , обоје су лоши.
Осим тога не бих ја ни нападао Милошевића да се на овом форуму већ неколико година не покушава од стране познатих актера извршити историјска ревизија његовод дела и његова глорификација заснована само на празним паролама исто ко што су и Ђинђића његови дизали у небеса.
Погледај само насловну страну подфорума унутрашња политика , наћи ћеш неколико тема о Милошевићу где га његови уздижу , пошто нема ни једне о Ђинђиђу где њега неко глорификује немам потребу да га критикујем , када се појави то ћу здушно радити , као што сам радио и у прошлости пре неколико година када су једно време опседали ДОС-овски падобранци и покушавали да нас убеде да је црно бело , исто оно што присталице Милошевићевог режима данас покушавају да ураде.
Може бити само један.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 16.4.2019. 5:56

Турбофолк музика није присутна само код нас. Ја сам био у Бугарској, слуша се више него овде. Тамо је та врста музуке тек узела маха, нарочито код младих. Они нису имали Милошевића, нити су били под санкцијама, па је опет та кич музика више него слушана.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6393
Приступио: мар 2006

Порука Коста 16.4.2019. 12:01

- ова будала аб-Ориџин iе комплетни жутаћ, оних горе 6 тачака против Милошевића - па то ни Чеда ни Ђинђић не би "лепше" срочили.

- али: пси лаiу - караван пролази. Споменик Слоби треба дићи преко пута споменика Карађорђу - сличне су им и судбине и учинак. Водили су народ у заебана времена, обоiица су пострадали, а њихово дело iе капитализовао неки следећи лидер (Коџа Милош после Кара-Ђорђиiа и Аца Вучић после Милошевића? - ниiе лоша паралела...)
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4100
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 16.4.2019. 12:42

Српски родољуб ::Турбофолк музика није присутна само код нас. Ја сам био у Бугарској, слуша се више него овде. Тамо је та врста музуке тек узела маха, нарочито код младих. Они нису имали Милошевића, нити су били под санкцијама, па је опет та кич музика више него слушана.

Ово си лепо приметио. Када се виде оне њихове певаљке, онда схватимо да ми овде још нисмо на дну...

Што би један мој пријатељ својевремено лепо рекао: "Нису народњаци криви рокерима што читаву деценију током деведесетих, а и касније нису били у стању да направе ниједан прави хит."... :D
Да је турбофолк био циљано медијски гуран у оно доба, свакако јесте у одређеној мери (народ се не зомбира роком који је генерално побуњеничка музика), али Миша Ђурковић је био изнео леп податак о тиражу продатих плоча и касета осамдесетих и закључио да су и тада народњаци били далеко популарнији од рокера.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4652
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 16.4.2019. 12:59

Аца Вучић после Милошевића?

Dobar vic. :badgrin:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.4.2019. 13:05

Тачно, Зораде. Не памтим да су рокери у последњих десет и више година направили неки хит. Бора Ђорђевић је имао супер песама до 1990. године. Од тада његова каријера креће низводно, вероватно због тога што је превише политике унео у музику. Мени се свиђају само старе песме од Рибље Чорбе...Многи живе од старе славе, од старих хитова...

Сад ћу се часком пребацити на филм. Ја уважавам Емира Кустурицу, али нико не може рећи да су његови новији филмови квалитетни као стари. Био бих непоштен када бих то рекао...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 16.4.2019. 13:36

Па Бора је још тамо 1992. био издао албум који се звао "Лабудова песма", колико ме сећање служи, причао је "да је то зато што је сконтао да је прича са "Рибљом чорбом" завршена и да треба да се лепо опростимо од публике док смо још при врху, да нас запамте по лепом" А он ево већ 25 година се од тада вуче као подгрејан леш, снима и пева на силу, шлихтао се Коштуници, а сада против СНС ни реч не сме да помене. А парадоксално, пишао је уз ветар и за време Милошевића и за време СКЈ осамдесетих, када је било далеко лакше да се најебе, али то је ваљда та младост.
Мени су ту такође интересантни "Бајага и инструктори", који су оних пар година Ђинђићеве владе били жестоко промовисани као модел онога чему се тежи у култури, али ни они тада за те три године нису урадили ништа, јер их је време напросто одавно прегазило.

Слична је прича и са филмовима. И чак се ту може приметити детаљ да је деведесетих наснимана гомила неких да кажем сасвим солидних остварења са снажном антирежимском нотом ("Буре барута", "Црни бомбардер", "Убиство с предумишљајем", "Дневник увреда 1993", "Рат уживо"...).
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.4.2019. 13:38

Додао бих још и филм Драгана Кресоје "Пун месец над Београдом". Антирежимска нота се провлачи кроз цео филм, иако то неки нису укапирали...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 16.4.2019. 13:46

А да, знам да се тај филм заједно са нешто старијим "Октоберфестом" деведесетих никада није репризирао ни на једној телевизији, био је ваљда на некој незваничној црној листи.
Ту су свакако и "Ране", ја сам се недавно најежио када се колегиница на послу (која је рођена Београђанка) није насмејала на моју упадицу "да су Пинки и Шваба ипак мало искарикирани и преувеличани ликови", већ ми је мртва ладна рекла да је таквих ликова по школама заиста било на сваком ћошку.

Али поента је да не мислим да је деведестих турбофолк тек тако био систематски натуран, већ да је ту значајну улогу имало и пад креативности код уметника других профила.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.4.2019. 13:59

Није то најгоре. Оригинална трака филма је током деведесетих "нестала". Тако да је данас могуће погледати једино снимак са видео касете. Чак ни сценариста са којим сам у контакту не зна где је трака...

Да, уопште не сумњам да је било доста ликова попут Пинкија и Швабе. Имао сам ту част да гледам "Ране" те далеке 1998. у биоскопу. :D
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1185
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 22.4.2019. 14:47

Што не поменеш Миру - нико не помиње Миру - зашто нећеш и њу да браниш? Можеш ли одбранити "Србиiу" (иначе на мапи нигде на нађох ту земљу), а да не одбраниш Миру? :o
Од Велике Србије до дај шта даш
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 66 гостију