srpskinacionalisti.com

Демонстрациiа фрустрациiе

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Демонстрациiа фрустрациiе

Порука Српски родољуб 13.11.2019. 22:48

Зораде, па ни већина црногорских комуниста није спорила да су Црногорци пореклом Срби. Димитрије Димо Вујовић је један од најбољих црногорских историчара. Он је сматрао да се црногорска свест развила због државности, и у току Народноослободилачке борбе... Исти став је имао и комуниста Јован Бојовић. О Ђиласу да не говоримо,вероватно си и сам читао... Наравно, касније су се почели јављати историчари попут Сава Брковића, Шпире Кулишића који су износили ту тезу о томе да су преци Црногораца били некакви Дукљани. Али, званична историографија у СФРЈ је што се тога тиче била јасна.

По мом мишљењу већина становништва је у току 13-јулског устанка већ имала изграђену црногорску националну свест. Али, то не значи да су људи негирали да се радило у истом народу. Мој деда се 1948. изјаснио као Црногорац, и могу ти рећи да га нико није присилио. Он је заиста имао такво осећање тада.

За босанаске муслимане немам шта да додам. Све што си рекао је истина. Њихово осећање већински никада није било ни српско, а ни хрватско...

Овај текст је занимљив.

http://www.nspm.rs/istina-i-pomirenje-n ... asica.html
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4118
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 13.11.2019. 23:23

Не верујем да је 1941. била постојала изграђена „црногорска национална свест“. Народ се надигао на позив онога ко га је позвао (а то нису били само комунисти, мада они јесу у том моменту били једина организована политичка групација у Црној Гори). Нажалост, после је отпочео грађански рат, који мислим да нигде у оквиру српства није имао такву исказану међусобну суровост и омразу. Победила је страна која је победила, наметнула овај концепт горе, који си лепо описао и народ се на ту причу што силом, што милом примио највећим својим делом, јер она каква год да је била, још увек није била отворено и директно антисрпска као данас, приде што су Црногорци, без увреде, највећим делом некако увек гледали да се пре или касније слижу уз власт шта год да она проповеда, а и време је учинило своје.
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 250
Приступио: мај 2011

Порука mali soso 14.11.2019. 1:49

Зорад :: Ја знам само да је била у врху по укупном задужењу и да је пар година након смрти љубљеног маршала мрски ММФ са трулог Запада морао да је спасава од банкротства. Капираш?

Комуњарска Југославија је оставила иза себе око 14 млрд. $ дуга (1-2 млрд. су и Југославији дуговали Ирак, СССР и још понеко, али нема везе). Тај дуг је после растаљен на новонастале државице - на СРЈ око 4 млрд. и нешто, ХР око 3 и нешто, СЛО...

14 млрд. $ је тада било око 12-13% југословенског БДП-а (што је много битнији податак, јер није свеједно да ли ти нпр. 1.000 евра дугује Пера који има 2.000 евра плату или незапослени Жика који пребијеног цвоњка у џепу нема)... Или другачије изражено - око 600$ (садашњих око 1.000$) по глави становника.

Са дугом од 12-13% БДП-а, Југославија је тада могла да буде „у врху по укупном задужењу”, али на листи на којој су поређане државе од најмање ка највише задуженим. Ниси ти то добро схватио што си видео.

Да није била богата, не би ни била растурана да би била попљачкана. Свака новонастала држава сада дугује по најмање 5 пута више, па нико „са трулог Запада их не спасава од банкротства”.
(Како уопште држава може да банкротира? Којој се то држави десило у историји? Шта то тачно значи?)

Осим дуга, комуњаре су на овом простору иза себе оставиле и 90-95% свега руком створеног што можеш видети око себе - индустрије, инфраструктуре, стамбених јединица, школа, болница...

Промућкај мало главу, онако брзо лево-десно, па сам размисли... ако имаш још макар 2-3 сиве ћелије, о том „спасавању од банкроства” и уопште о релацијама...

Рецимо... Хрватска је од Југославије наследила око 3,5 млрд. $, а пре 15-ак година је продала фабрику лекова „Плива” за 2,2 млрд. $.
Словенци су продали „Крку” за преко милијарду долара.

Јел си промућко главом?... Пази буђави, само по једну фабрику су продали, од стотина наслеђених из Југославије.

Какве јефтине приче о „Титовим дуговима” исл. вам сервирају баје које су се напљачкале и нашта се ви примате већ деценијама... Одрасли људи. Просто невероватно.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1204
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 16.11.2019. 17:23

mali soso ::Нове нације је вековима стварала Српска православна црква, устоличавајући начело да Србин може бити само православац. Зато су ти, ментолу, данас сви Срби православци, а Албанац је Албанац без обзира да ли је муслиман, католик или православац, или је нпр. Немац Немац без обзира да ли је католик или протестант.

Како онда настаде македонска и црногорска нација, а, го*но комунистичко?
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6404
Приступио: мар 2006

Порука Коста 16.11.2019. 20:49

- а како настадоше Украiинци и Белоруси од Руса, а, говно четничко?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 17.11.2019. 7:08

Ни Црногорци ни Македонци неће са нама да живе у истој држави. Крајње је време да се запитамо зашто је то тако? Одјебаше нас сви народи бивше Југославије, а ми се и даље правимо паметни...Кривимо искључиво друге, а не помислимо да није баш у нама проблем?! А да. Заборавио сам. Ми смо небески народ!

Македонска и црногорска нација су признате још 1943. на Другом заседању АВНОЈА.

Слика
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1204
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 17.11.2019. 18:49

Коста ::- а како настадоше Украiинци и Белоруси од Руса, а, говно четничко?

Па управо то се и ја питам сомови комунистички, кад је по вама СПЦ имала тапију на балканске православце...
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3085
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 22.11.2019. 9:06

Српски родољуб ::

Ни Црногорци ни Македонци неће са нама да живе у истој држави. Крајње је време да се запитамо зашто је то тако? Одјебаше нас сви народи бивше Југославије, а ми се и даље правимо паметни...Кривимо искључиво друге, а не помислимо да није баш у нама проблем?! А да. Заборавио сам. Ми смо небески народ!

Македонска и црногорска нација су признате још 1943. на Другом заседању АВНОЈА.

Слика

Одјебали су нас кад се појавио Слоба који је почео да води националну политику,а да се није он појавио и да је остала она Југославија до неке 2050 данас би и на територији Републике Србије већ почеле да постоје нове нације,поред Војвођана вероватно би се појавили и Врачарци,Шумадинци,Нишлије и питај бога ко да не помињем ван Србије у БиХ би постојало само Босанци у Црној Гори не би било ни 1% Срба и итд а распад онако конципиране земље је био лековит за Србе генерално као народ,десило се национално буђење па смо тако сад сви Срби од Бања Луке до Врања.Наша је срећа што се у Хрватској,БиХ ,Македонији,Словенији итд појавила она тврда наци прича са снагама из другог свестког које су имале огромну подршку њиховог становништва и која је пробудила овај народ.Не рачунајући Косово где смо у најгорој ситуацији данас наш народ живи на компактној територији Србије и Српске на око 100.000 км2 са убедљивом српском већином а у Црној Гори су Срби и Црногорци-Србии на око 50% према Монтенегринима,муслиманина и Албанцима који су друга половина и где је ситуација на клацкалици
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 12 гостију