srpskinacionalisti.com

Има ли иједна десничарска странка у Србији

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Има ли иједна десничарска странка у Србији

Порука Српски родољуб 24.2.2019. 19:09

Дејане, то је тачно. Многи људи у Србији критикују приватнике што пријављују раднике на "минималац", тј. на минималну плату која је прописана законом, а остатак новца дају на руке. Треба и предузетнике разумети. Намети су велики, када би све радили како држава налаже пословали би са губитком. Ваљда и тај човек што има фирму треба нешто да заради...У Србији је ситуација таква да приватни сектор издржава јавни...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4115
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 24.2.2019. 20:43

Књига Мише Ђурковића, јесте да је већ помало стара, али има доста интересантних чланака на ову тему:

http://www.misadjurkovic.info/wp-conten ... nosi-2.pdf
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1644
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 24.2.2019. 21:27

SMUK :: Oni su levičari kao što je DDR bila demokratska država.

Да, они јесу левичари. :wink:

Zato što sprovode divlji kapitalizam u Srbiji u kojoj radnici nose pelene i kleče pred svojim poslodavcima!

Ма какав твој ,,дивљи капитализам", немаш појма колико приватника секу у Србији, држава само гледа како да му узме паре, те порез на ово, те доприноси за ово, за оно, за свашта. Више не можеш да зарадиш толико, уколико си мањи приватник, да намириш све те државне намете. Ови јачи, који добро раде, и могу, али мали приватници једва излазе на крај са свим тим.
То не знају они који немају неки приватан бизнис, радњу, али знају они који имају. Међутим, код нашег народа влада тај неки социјалистички менталитет где је приватник неко ,,оличење зла", гле кажу како се он бахати, има паре, зарађује, а не плаћа радницима, терорише их, итд. То се види и у твојим коментарима.

То све, наравно, није тако. У Србији, како ти лепо рече Дејан, рекетирају приватника на сваком кораку. Да би он дао добре плате радницима, мора и он да заради нешт да оствари неки профит, а не да да држави. Дејан ти је споменуо и бесплатно школовање, субвенције, социјалну помоћ, све то постоји у Србији, а све то у неком ,,дивљем капитализму" било би незамисливо. А шта ти мислиш, одакле држави паре за све то, одакле им паре за социјалну помоћ, одакле им паре за субвенције, пензије? Па од намета, од кога? Па од приватника, друшкане.
Родољуб је лепо приметио да приватни сектор издржава јавни.

Апропо приче о ,,потлаченим радницима", сигурно је да има и приватника који су, оно, скотови према радницима. Али, ево ти, ја лично знам доста примера мојих другара, који раде код приватника и за које знам да имају одличне плате и сасвим коректан однос од стране газде. Јесте да се много ради, али се и плаћа. И који хвале те фирме и те газде. И сам радим код приватника, и не могу да се за сад пожалим, коректан је однос, плате су редовне, никад није закаснила, радно време ми је ок, итд. У претходној фирми нисам баш био задовољан, али зато бато, не свиђа ти се посао и услови рада, па тражи други посао. Немој да седиш и кукаш како ,,зле газде" тероришу раднике.

Дакле, није ствар тако црно-бела како је ти посматраш. Нема овде никаквог ,,дивљег капитализма", не знам како бих тренутно дефинисао овај систем који тренутно имамо, али ,,дивљи капитализам" сигурно није, ако узмемо у обзир чињенице изнете горе.
Тако да, мани се парола у стилу Дуција Симоновића (,,дивљи капитализам", ,,потлачени радници са пеленама" и слично), него буди мало реалан кад причамо о овој теми.
Последњи пут изменио Србски ратник дана 24.2.2019. 21:32, измењено укупно 1 пут.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 24.2.2019. 21:31

Српски родољуб ::Социолог Јово Бакић је у једној емисији рекао да су они странка "центра". Наравно, његово мишљење не мора бити релевантно. Исто важи и за податке на википедији. И тамо је ЛДП уврштена као партија која припада "центру". Ја се слажем са тобом да их званично можемо сврстати у десничарску странку уколико читамо само економски програм.

Ја бих реко да су грађанска и либерална десница, е сад можда и грешим...
Навешћу пример СПС-а(иако су они данас интересна група, која у суштини и нема неку идеологију). Они су левичарска партија, конзервативна левица. Званично поштују традицију, нису за строгу секуларизацију, подржавају умерено изражен национализам, нису за легализацију геј бракова, проституције.(Мада, Бранко Ружић је изнео другачији став пре пар година, но то сад није тема). СДУ, странка Жарка Кораћа има сличан економски програм. По друштвеним питањима се веома разликују од СПС-а. За строгу су секуларизацију, залажу се за легализацију марихуане, истополних бракова, противе се било каквом национализму. Они се могу убројити у ту либерално, грађанску левицу.

Тачно, слажем се. И СПС и СДУ спадају у левицу, а то што се разликују по неким друштвеним питањима (геј бракови, секуларизација, национално питање, итд) не мења ствар да обе партије припадају левици.
То што си рекао за Двери стоји. Док год им је програм социјлдемократски, неће бити никаквог проблема. Те идеје могу функционисати, без проблема. Проблем би био да се залажу за чисти социјализам, да су против приватне својине, и да покрену причу о некаквој "класној борби". Тад би имало разлога за бригу...

Слажем се. Па кад би прихватили неку екстремну варијанту социјализма, не би се много разликовали од НКПЈ. А то би онда било погубно.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 24.2.2019. 21:32

Зорад ::Књига Мише Ђурковића, јесте да је већ помало стара, али има доста интересантних чланака на ову тему:

http://www.misadjurkovic.info/wp-conten ... nosi-2.pdf

Занимљиво, видећу, кад имам времена, да прочитам ту књигу.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 24.2.2019. 21:42

Мени се чини да је Смук превише слушао и читао оног лудака Ратибора Тривунца. Ово је типично његова прича. "Зли приватници, капиталисти, фабрике радницима, министре на вешала". :lol:

У праву је Ратник. Има разних приватника. Ружно је генерализовати и причати како сви они израбљују раднике. Лично знам за доста позитивних примера...

http://arhiva.alo.rs/vesti/aktuelno/pos ... icima/7654

О овом човеку сам и пре ове вести чуо само речи хвале. Сви који су радили код њега су били више него задовољни. Увек је раднике гледао као своје пријатеље, део породице. Њихов рад је награђивао, и трудио се да свакоме изађе у сусрет.

Исто могу рећи и за власника фирме "КТИТОР". Човек је велики хуманиста, многима је помогао...

Великим домаћим и страним компанијама није проблем да издрже толике намете, јер им је профит огроман... Власницима малих и средњих предузећа је далеко теже...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 24.2.2019. 21:55

Српски родољуб ::Мени се чини да је Смук превише слушао и читао оног лудака Ратибора Тривунца. Ово је типично његова прича. "Зли приватници, капиталисти, фабрике радницима, министре на вешала". :lol:

А мене Смуково писање више подсећа на Дуција Симоновића, то су његове пароле. Е сад, Дуци је можда добар човек и патриота, али о економији он појма нема. То показује више пута.
А прича и о хуманизму, а велича комунизам, у чије име су побијени милиони људи, залаже се за социјализам,а он је упропастио све државе у којима је владао (најсвежији пример Венецуела), итд.

У праву је Ратник. Има разних приватника. Ружно је генерализовати и причати како сви они израбљују раднике. Лично знам за доста позитивних примера...

Управо тако.
О овом човеку сам и пре ове вести чуо само речи хвале. Сви који су радили код њега су били више него задовољни. Увек је раднике гледао као своје пријатеље, део породице. Њихов рад је награђивао, и трудио се да свакоме изађе у сусрет.

И ја исто знам један такав пример, фирма где ради један мој друг.

Те генерализације које можемо да чујемо потичу од социјалистичког испирања мозга нашем народу, па нама сад капитзализам је неко ,,метафизичко зло", приватници су ,,лопови и екплотатори" и слично.
Само што то везе са реалкношћу нема, то су предрасуде.
Великим домаћим и страним компанијама није проблем да издрже толике намете, јер им је профит огроман... Власницима малих и средњих предузећа је далеко теже...

Тачно. Зато је прича о ,,дивљем капитализму" у Србији обична демагогија и млатарање паролама, без стварног ослонца у чињеницама.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 24.2.2019. 22:06

Не доводим у питање Дуцијев патриотизам. Али, као што рече о економији зна веома мало или уопште не зна.

Занимљиво је да су многи данашњи критичари капитализма и заговорници социјализма управо живели у тим "мрским" капиталистичким земљама које како они кажу "израбљују радничку класу". Зашто нико од њих није живео рецимо у Северној Кореји, Куби, или некој сличној земљи?! Па, ево и онај дебељко, председник Северне Кореје се школовао на западу... Познати стаљиниста Владо Дапчевић је добар део свог живота провео у Белгији. Једно време је живео и у Француској.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 24.2.2019. 22:08

Занимљиво је да су многи данашњи критичари капитализма и заговорници социјализма управо живели у тим "мрским" капиталистичким земљама које како они кажу "израбљују радничку класу". Зашто нико од њих није живео рецимо у Северној Кореји, Куби, или некој сличној земљи?! Па, ево и онај дебељко, председник Северне Кореје се школовао на западу...

Ово поготову важи за Симоновића, неко му је то ваљда и у лице рекао, а он наравно да није имао сувисли одговор.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1409
Приступио: јул 2015

Порука M-91 24.2.2019. 22:46

Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 25.2.2019. 12:27

Зна ли неко какав је став жилкоистичке деснице по питању геј бракова? Ја сам чуо неке гласине да их страствено подржавају, чак страственије него неке геј не-владине организације али нисам сигуран да је то истина па рекох да проверим овде...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 25.2.2019. 13:29

ПК
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4665
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 25.2.2019. 14:22

А је л' "дивљи капитализам у Србији" и то што се приватни сектор рекетира на сваком кораку?

Prvo nemoj to meni da pričaš jer ja sam privatnik u ovoj državi. Drugo reketramo se mi mali domaći privrednici, a strane i domaće-tajkunske kompanije se ne diraju već im se daju raznorazne subvencije.

Када би "дивљи капитализам" у Србији постојао - бесплатно здравство и школство уопште не би постојали

Besplatno zdravstvo i školstvo postoji samo na papiru, sve mora da se plaća, a kao besplatno je.. Ako si bolestan moraš da ideš kod privatnog doktora da se lečiš jer se ovima u bolnici j**e za tvoje zdravlje (ako hoćeš da se lečiš kod njih takođe moraš da im platiš da bi te lečili). U Čačku (opština od 120.000) nemaš onkologa, a narod umire od raka kao muve. Školstvo takođe, sve mora da se plaća.

Да, они јесу левичари.

Ako ti kažeš, u redu.

Ма какав твој ,,дивљи капитализам", немаш појма колико приватника секу у Србији, држава само гледа како да му узме паре, те порез на ово, те доприноси за ово, за оно, за свашта. Више не можеш да зарадиш толико, уколико си мањи приватник, да намириш све те државне намете. Ови јачи, који добро раде, и могу, али мали приватници једва излазе на крај са свим тим.

Meni pričaš, a ja privatnik od 2006-e.

А шта ти мислиш, одакле држави паре за све то, одакле им паре за социјалну помоћ, одакле им паре за субвенције, пензије?

Od MMFa i fondova EU (ali prvo se Vučićeva mafija ugradi)

Апропо приче о ,,потлаченим радницима", сигурно је да има и приватника који су, оно, скотови према радницима. Али, ево ти, ја лично знам доста примера мојих другара, који раде код приватника и за које знам да имају одличне плате и сасвим коректан однос од стране газде. Јесте да се много ради, али се и плаћа. И који хвале те фирме и те газде. И сам радим код приватника, и не могу да се за сад пожалим, коректан је однос, плате су редовне, никад није закаснила, радно време ми је ок, итд. У претходној фирми нисам баш био задовољан, али зато бато, не свиђа ти се посао и услови рада, па тражи други посао. Немој да седиш и кукаш како ,,зле газде" тероришу раднике.

Ja ne govorim o tome, čoveče.

Тако да, мани се парола у стилу Дуција Симоновића (,,дивљи капитализам", ,,потлачени радници са пеленама" и слично),

Koji bre Duci? Ja govorim o Juri i sličnim kompanijama.

Зато је прича о ,,дивљем капитализму" у Србији обична демагогија и млатарање паролама,

On je bio pitom, ali je podivljao posle petog oktobra. Država mene reketira i te pare daje kao subvencije stranim kompanijama i domaćim tajkunima, a programski levičari mi sede u vladi, pa malo mi je muka od te priče..
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 25.2.2019. 14:50

Ево их опет ови анархисти, Ратина дружина. Излепили су градске аутобусе. Шта ради доконост...
Приложени фајлови
DSC_0107.JPG
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 25.2.2019. 14:56

Шта ради доконост.

Или посао, по задатку Удбе...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?