srpskinacionalisti.com

Има ли иједна десничарска странка у Србији

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1190
Приступио: феб 2014

Re: Има ли иједна десничарска странка у Србији

Порука ДејанНационалистa 9.3.2019. 17:21

Српски родољуб ::Уз то нам је исплативије да будемо тамо. Ставиће се тачка на балканске сукобе, чланице алијансе не ратују међусобно.

Не видим како нам је исплативије, јер ћемо финансирати војне походе од којих нећемо имати апсолутно никакве користи. Друго, пошто се позивате на Статут НАТО (како чланице не ратују међусобно), можете ли - ти и Српски ратник, као велики заговорници уласка у НАТО - да ми дате одговор на следеће питање: коју чланицу НАТО су напале СР Југославија 1999, Ирак 2003, Либија и Сирија 2011. године? Будући да Статут НАТО (члан 5) предвиђа да "интервенција" (колико циничан назив за пустошење) може доћи у обзир ако је нека од чланица НАТО нападнута.

Заиста ми није јасно да међу Србима могу да постоје дијаболе које се залажу за приступање НАТО...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1393
Приступио: јул 2015

Порука M-91 9.3.2019. 23:02

Колико неко треба да буде поремећен и неморалан па да се залаже да Србија уђе у исти савез са Албанијом, Турском, Хрватском, САД, Бугарском, Британијом, Немачком? :roll:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1631
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 10.3.2019. 12:20

ДејанНационалистa :: Друго, пошто се позивате на Статут НАТО (како чланице не ратују међусобно

Не ратују. Ниједан озбиљан војни савез неће никада допустити рат својих чланица. Може бити кошкања и неспоразума али рата никада. Неће НАТО сигурно дозволитзи пуцањ у својим редовима због Срба, Шиптара и слично.
То нема везе са статутом, него са тим да нико не дозвољава раздор у својим редовима.
можете ли - ти и Српски ратник, као велики заговорници уласка у НАТО - да ми дате одговор на следеће питање: коју чланицу НАТО су напале СР Југославија 1999, Ирак 2003, Либија и Сирија 2011. године? Будући да Статут НАТО (члан 5) предвиђа да "интервенција" (колико циничан назив за пустошење) може доћи у обзир ако је нека од чланица НАТО нападнута.

Наравно, ниједна велика сила не поштује ништа кад има неки интерес, па чак често крши и сопствена начела. Нико то не оправдава, само кажем све велике силе тако раде.

Међутим, код агресије на нашу земљу, НАТО се позвао на главу 7 Повеље УН која говори о ,,претњама миру" о ,,актима агресије" итд. По томе су формулисали да је Србија тј. СРЈ изазвала ,,претњу општем миру" и да зато иде ,,интервенција" (тј. злочиначка агресија, што и јесте била и што нико не спори).
Интересантно је да резолуција 1244 (на коју се овде много ми сви позивамо) управо садржи ту формулацију, позива се на ту главу Повеље УН и констатује да је СРЈ одговорна за рат на Косову. ,,Србски херој" Милошевић је, својим потписом на кумановској капитулацији и прихватањем поменуте резолуције, практично прихватио да је Србија крива за рат и да је агресија НАТО-а оправдана. Тако да ја не знам шта слобисти пљују НАТО, кад је њихов идол прихватио ту формулацију по којој је агресија НАТО ,,оправдана" (а није, ни по људским а ни по божанским законима, али велике силе нажалост, не реагују по тим мерилима). Дакле, Милошевић је то прихватио, а резолуција 1244 то потврђује, зато друг Републиканац стално игнорише ту тему кад смо расправљали о резолувији. Ниједан слобиста ти то неће поменути, јер је то нешто најнепобољније по једну државу што може да јој се наметне.
Заиста ми није јасно да међу Србима могу да постоје дијаболе које се залажу за приступање НАТО...

Прво, нема потребе да вређаш људе због другачијег става, како би назвао Светог Деспота Стефана Лазаревића који је, после Косова и погибије његовог оца Светог Цара Лазара, прихватио да буде турски вазал, не би ли спасио своју државу и народ? Или овај јапански пример који сам навео?

Елем, да поновим, нисам рекао да сам за улазак у НАТО ,,по сваку цену" (у принципу, нисам ни за једно решење по сваку цену), али кажем да тренутно не видим која би била алтернатива? Србија данас има више везе са НАТО-пактом него са Русијом икада, наша војска сарађује активно са НАТО на многим пољима, сам улазак у НАТО значи и модернија и опремељена војска, итд. Такође, сматрам да нам требају одговорни људи који ће добро да виде шта и како, шта може да се добије од тог евентуалног чланства, а шта да се изгуби (али, стварно, а не ово што лупета Републиканац да ће да укину РС, да нам отму Војводину и сличне небулозе), па онда да се донесе одлука.
На крају, постоји и тај моменат да ће НАТО, у једном тренутку, све балканске државе хтети да узме у своје чланство, дакле желе очигледно да потпуно ставе цео Балкан под своју кобтролу. Видећеш, кад се то деси, Русија неће ни прстом мрднути да то спречи. А ја онда кажем да би, у том случају, најгора опција за Србију била да уђемо (или да нас угурају, свеједно) а да притом ништа не добијемо од тога.
То је поента.
M-91 ::
Напротив, њима овакво стање савршено одговара.
Тј. да будемо нешто као она јадна Молдавија.

Дакле, формално неутрални али НАТО топовско месо на вежбама , никад пуноправна чланица.

Изузетно сиромашна држава, територијално осакаћена и морално опустошена.
Извор најјефтиније радне снаге, проституције а и органа. Земља из које сви беже, а остаће само крезуби старци са једном ногом у гробу. Ту су они судбину нама наменили. :wink:

Добро, а шта је онда, по теби, озбиљно неко решење за нашу тренутну ситуацију? Имате ли ви, који се не слажете са мном и са Родољубом, иједно конкретно решење сем оног ,,да седимо и чекамо Русе"? Знаш кад ће Руси опет да се врате на Балкан? Не бих да кажем никад, јер се у историји ништа не зна, али дефинитивно неће скоро. И не само то, него се овде ради о потпуном избацивању Русије са Балкана, чак и у пропагадном смислу. Није случајно онај амерички амбасадор говорио о ,,малигном руском утицају", то значи да ће чак и Спутњик у једном тренутку да буде протеран. Иде се на потпуно избацивање Руса одавде. Зато је Груевски и смењен у Македонији кад је почео да се окреће Русима и дошла гарнитура која је увела Македонију у НАТО.

Зато кажем, ако може од тога нешто да добиојемо, треба прихватити, а браћа Руси, ако су стварно браћа како ви тврдите, нам то неће замерити. Ако ми нисмо њима што нам нису помогли кад су нас бомбардовали, ако ми нисмо њима што су се повукли са Косова, ако смо ми могли да прогутамо одликовање Туђмана и Месића, ако смо могли да прогутамо многа разочарења и, да не кажем ,,издаје" (јер ни тога нема у светској политици, бар не онако како ми замишљамо), онда могу и они нама да не замере ово. Ако су стварно браћа.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.3.2019. 12:49

M-91 ::Колико неко треба да буде поремећен и неморалан па да се залаже да Србија уђе у исти савез са Албанијом, Турском, Хрватском, САД, Бугарском, Британијом, Немачком? :roll:

И Грчка је у НАТО такође. И Румунија исто. А обе земље су најпријатељскије према нама на Балкану (са Грцима и Румунима никад нисмо ратовали), нису признале Косово и имају пријатерљску политику према Србији. У НАТО је и Шпанија, која такође није признала Косово и имамо ок односе са њима.
На западној страни, додуше не у НАТО али опет су савезници, је и Израел, а сви надам се знамо колико је то пријатељски настројена држава према Србији, али и према РС.
И тако даље. Није све тако црно-бело, како присталице манихејских идеологија (комунизам, нацизам, исламизам, итд) замишљају.

Иначе, правилна констатација овде би била- колико неко треба да буде поремећен и ненормалан да дозволи да ти које си поменуо (Албанија и Хрватска) буду део НАТО и амерички савезници, уместо нас који смо највећи капитал код Амера на крају 20. века дефинитивно имали (били смо савезници у два светска рата, док су поменути били на супротним странама, итд). Е то је право питање, колики човек мора да буде идиот па да ,,успе" деведесетих против Србије да окрене и Француску, чији нам је председник био невероватно наклоњен. Ма шта Француска, човек је ,,успео" против нас да окрене чак и Русију (,,мудром политиком" да подржава стаљинистиче пучисте против руског председника Јељцина).

Да, тај идиот је Милошевић. Колико је он био лудак, сведочи и следећи догађај: након потписивања Дејтонског споразума, Милошевић је тада звезда западних медија, они га хвале, величају, проглашавају ,,миротворцем", итд, и у тој атмосфери, долази Клинтон код Милошевића и пита га: ,,Шта Америка може да уради за Србе?" Дакле, постиго се мир, Срби су томе допринели, сада се нуде инвенстиције, помоћ, бла, бла. Милошевић одговара: ,,И ви и ја знамо ко је убио Кенедија". И још је допдао: ,,А ја знам и ко је убио Јицака Рабина". Клинтон је схватио да има посла са ординарном будалом, затворио свеску и рекао му ,,Хвала вам, немам вие времена".
То ти говори да је човек кога ви славите као не знам каквог ,,хероја", био будала. Човек који је познавао Рокфелера, живео у Америци, није то успео да искористи него је завршио као највећи анти-западни екстремиста у србској историји. Шта рећи.

ПС: Колико ти немаш појма ни о чему, сведочи да помињеш нешто Молдавију, а Молдавија ти је проруски оријентисана, ено сад су на недавним изборима тамо победиле проруске снаге. Тако да...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 10.3.2019. 13:23

Помињање Статута НАТО је учињено само како би се указало на то да га НАТО не поштује тј. није га поштовао у случају СРЈ, Ирака, Либије, Сирије,... и наравно да у будућности није немогуће да ће то поново учинити.
Лупетање и на мала врата оправдавање агресије на СРЈ ("позвао се НАТО на Повељу ОУН") су будалаштина - нико НАТО у Повељи ОУН није овластио да буде дежурни полицајац и ради шта му се прохте мимо СБ ОУН. Разумем незадовољство одређеним поступцима Слободана Милошевића, и ја сам га овде изражавао у неколико наврата, али због тога оправдавати злочине почињене над српским народом у РСК, БиХ и на КиМ заиста не могу да схватим. А залагање за улазак у НАТО након свега тога, двадесет година касније, је опроштај онога што нам је учињено.
Називање таквих људи "дијаболама" није увредљиво, већ само констатација да се за такве ствари не могу залагати нормални људи. Можете да се вређате колико год хоћете, али око НАТО савеза (између осталог) код мене нема, нити може бити компромиса. Деспот Стефан Лазаревић јесте светитељ и ја га као таквог поштујем, али то не значи да се беспоговорно слажем са свим његовим поступцима. Борбу на страни Османлија, насупрот хришћанима, код Ангоре рецимо или на Ровинама видим као срамоту. Да ли је она морала да се деси или не - срамота је. Јапанци су злочиначки народ који је чинио бројна злодела по источној и југоисточној Азији, ни дан данас их се није одрекао и њихова судбина ме уопште не занима. Ја Србију желим као јаку и што независнију државу, а не нечијег вазала. Занима ме како ћете то обележавати 24. март, смрт мајора Зорана Радосављевића или Милице Ракић, да нећете можда гардисте са све НАТО заставом да им доведете на место вечног починка?! Срам вас било.
Високи представник у БиХ је својим вишедеценијским деловањем учинио више штете неголи користи Републици Српској и српском народу. Уопште узев, надлежности Српске су смањиване, а не повећаване од 1995. до данас, тако да је истини ближа Републиканчева тврдња о спорој и насилној унитаризацији БиХ од ваших, про-НАТО, наклапања о томе како Запад тобоже воли Србе. Са одређеним тврдњама бугарског држављанина (до скоро је и он био противник НАТО, мантрао нам до бесвести о антиглобалистичким и анти-НАТО покретима по Бугарској и Македонији) о стању у Републици Српској се слажем, тамо је велика корупција, партократија и уопште узев, један нездрав систем - али то не значи да Република Српска треба да пристане на НАТО.
Не знам зашто спомињеш Русију у причи са НАТО савезом, они мени нису основни разлог због кога ја Србију не желим да видим тамо. Сутра могу да постану чланица НАТО, ја ћу опет бити против њега.

П.С. Толико сте ставова променили, да је то брука. Срећа па интернет "трпи све", чак и толику недоследност, својствену и овдашњим властима. Таман тако преумљени комотно можете у СНС, па да се - брже, јаче, боље - залажете за НАТО.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2261
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 10.3.2019. 13:48

Наравно да велике силе често крше међународно право, када им је то у интересу. Не требамо бити Бог зна какви стручњаци да бисмо то закључили. Наравно да нису могли званично рећи да бомбардују СРЈ због непослушности, Милошевићевог фанатизма. Позвали су се управо на оно о чему је говорио Ратник. Тако су имали оправдања за бомбардовање. То и није толики проблем, колико наше прихватање Резолуције 1244. Ту јасно пише да је СРЈ крива за насиље на Косову, и да је интервенција уследила због хуманитарне катастрофе. И како да у међународним круговима говоримо да се ради о злочиначкој агресији, када је наше руководство тим потписом сложило да је интервенција била оправдана?!

Проблем је што се овде не нуди алтернатива, избацују се само јефтине пароле... То не решава проблем. Опет остаје чињеница да смо окружени нато чланицама, и да наша неутралност неће бити одржива на дужи временски период... Нон-стоп се врти иста прича о прошлости. А нико да помене да чланство у натоу доноси и позитивне ствари. Као што рече Ратник модернија и опремљенија војска, трајни мир на овим просторима, већа страна улагања, инвестиције! Аналитичар Александар Радић је више пута изнео добре аргументе за наш улазак. Исто као и Дарко Трифуновић.

Овде се често помиње Виктор Орбан. Човек јесте озбиљан државник, умерени евроскептик. Али, он ниједног тренутка рекао да је против нато алијансе. Напротив. САД је Мађарској стратешки партнер, и то се никада није доводило у питање... Једино ми имамо власт која мисли да ћемо вечно моћи седети на две столице. Прошло је Титово време, нема више балансирања!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 10.3.2019. 14:02

Александар Радић и Дарко Трифуновић? Фали ти само Јелена Милић. :lol:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.3.2019. 14:40

„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.3.2019. 15:13

Луис Мекензи је наш искрени пријатељ. Саветује нас да уђемо у НАТО. Сматра да је Србији тамо место!

* Сребреница је, по мишљењу многих, највећи српски жиг из рата деведесетих?

- У Сребреници се 1995. догодио ратни злочин, али не и геноцид. Претходно, ратни злочин над Србима у селима око Сребренице починиле су трупе које је водио Насер Орић. Његове јединице су излазиле из енклава које су штитиле снаге УН и чиниле зверства над Србима. То је, такође, ратни злочин. О геноциду над Бошњацима не може да се говори јер су снаге босанских Срба уредно евакуисале све цивиле, жене, децу и старце из рејона борбених дејстава.

* Многе сте изненадили својим ставом из 1999. о ситуацији на Косову?

- Већ сам рекао да је НАТО агресија 1999. била илегална и неоправдана, и ја сам те године као млади пензионер извештавао за једну канадску телевизију. Видевши стање на терену, још тада сам предложио разграничење Срба и Албанаца на Косову и да нова граница између двају народа иде од истока до запада, на општој линији кроз Приштину.

* Где је данас Србији место, на Истоку, Западу...?

- Нисам политичар и економиста, али сам убеђен да је Србима и Србији место на Западу. Упознао сам се са вашим менталитетом и талентима које имају ваши људи. Звучаће многим Србима шокантно, али вам саветујем да уђете у НАТО без обзира на грешке које су учињене. Допринос Србије савезничким победама у прошлости је историјски немерљив.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... reska-NATO
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 10.3.2019. 16:27

Србски ратник ::Не ратују.

Грчка и Турска 1974. те демантују.

,,Србски херој" Милошевић је, својим потписом на кумановској капитулацији

Алтернатива је била да једно 10 година ратујемо против НАТО-а , уз страшна разарања попут Северног Вијетнама. Знајући наш народ, то никад не би могло.

Прво, нема потребе да вређаш људе због другачијег става, како би назвао Светог Деспота Стефана Лазаревића који је, после Косова и погибије његовог оца Светог Цара Лазара, прихватио да буде турски вазал, не би ли спасио своју државу и народ? Или овај јапански пример који сам навео?

Хаахахах... жути , Драшковић и Вучић управо највише воле да помињу Стефана Лазаревића и Јапанце из 1945. :lol:

Србија данас има више везе са НАТО-пактом него са Русијом икада, наша војска сарађује активно са НАТО на многим пољима

Видим, супер нам иде због тога....Никад бољи нисмо били него данас. :mrgreen: :mrgreen:

лупета Републиканац да ће да укину РС, да нам отму Војводину и сличне небулозе

Републиканац је потпуно у праву. Шта багру са тзв. запада спречава да то ураде?

На крају, постоји и тај моменат да ће НАТО, у једном тренутку, све балканске државе хтети да узме у своје чланство, дакле желе очигледно да потпуно ставе цео Балкан под своју кобтролу.

Ако ниси знао, већ су све балканске земље под њиховом контролом, чак и Србија. Србија им не треба као равноправни члан, већ као осиромашени и потчињени привезак. Нешто као она јадна и бедна Молдавија или Украјина.

Добро, а шта је онда, по теби, озбиљно неко решење за нашу тренутну ситуацију?

Што више шуровати са Русијом & Кином. Довлачити што више њихових инвеститора, подржавати их у УН-у сваком приликом, куповати оружје од њих итд.

Зато је Груевски и смењен у Македонији кад је почео да се окреће Русима и дошла гарнитура која је увела Македонију у НАТО.

А кад Сев. Македонија уђе у НАТО, стандард ће одма да им скочи, ко у Албанији, Бугарској, Румунији или надасве напредној и уређеној Хрватској. :lol:

Туђмана

То говедо је одликовала пијандура Јељцин. ММФ и Клинтон му обећали гајбу вотке и он одма где они оком ту он скоком. :mrgreen:

И Грчка је у НАТО такође. И Румунија исто.

Те земље су потребне НАТО-у.
Грчка је још од 19. века британски носач авиона на Медитерану, Румунија део анти-руског зида од Балтика до Црног Мора са све антиракетним штитом, а ми Срби " мали Руси на Балкану".
Паметном довољно.

(Албанија и Хрватска)

И они су потребни НАТО-у , делом да зачепе Јадранску обалу, а делом да опколе Србе, "мале Русе на Балкану" како Британија воли казати. Исто важи и за Црну Гору.

а Молдавија ти је проруски оријентисана

Проруски оријентисана, а малтретира руску мањин у у Придњестровљу , увела санкције Русији и редовно учествује на НАТО вежбама. Оће то, ал у неком филму који се давно приказивао....
Последњи пут изменио M-91 дана 10.3.2019. 16:33, измењено укупно 1 пут.
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 10.3.2019. 16:28

Српски родољуб ::Луис Мекензи је наш искрени пријатељ. Саветује нас да уђемо у НАТО. Сматра да је Србији тамо место!....

Теби бре ко да је она Јелена Милић мајка , а Драган Шормаз отац. :roll: :roll:

Мада, донекле те разумем зашто волиш НАТО - тамо су твоја браћа хрвати и бугари ,а одскора и северночокалијанци. :mrgreen:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.3.2019. 16:40

ДејанНационалистa ::Помињање Статута НАТО је учињено само како би се указало на то да га НАТО не поштује тј. није га поштовао у случају СРЈ, Ирака, Либије, Сирије,... и наравно да у будућности није немогуће да ће то поново учинити.
.

Да, разумео сам ја одмах шта си ти тиме хтео да кажеш и одговорио сам ти да није спорно да велике силе, кад им нешто треба, неће чак ни да поштују своја начела. Није то спорно. Не знам што си се утриповао да сам ја неки ,,бранилац НАТО" и њихове политике овде? Где сам ја правдао њихову агресију на било коју земљу? Нигде, чини ми се, али екипа која овде има другачији став од мене ми то стално подмеће. И то безобразно и подмукло.

Е да, рекох, рат између чланица НАТО-а никада неће бити могућ, не због статуа, већ зато што НАТО никад неће дозволити да се његов систем поремети зарад тамо две неке његове чланице које нису у добрим односима.
Лупетање и на мала врата оправдавање агресије на СРЈ ("позвао се НАТО на Повељу ОУН") су будалаштина - нико НАТО у Повељи ОУН није овластио да буде дежурни полицајац и ради шта му се прохте мимо СБ ОУН.

Опет вршиш подлу и безобразну замењну теза? Ко оправдава овде НАТО агресију? Мен се чини да рекох мало пре је та агресија злочиначка и неоправдана и са људских и са божанских закона. Тако да нема потребе да овако подмећеш. Није у реду. У реду је да се не слажемо, али није у реду да подмећемо и измишљамо, што ти сада радиш.

Ја ти само кажем на шта се позвао НАТО да би оправдао своју агресију. Они су се позвали на главу 7. Узми прочитај то, ако те не мрзи.
Разумем незадовољство одређеним поступцима Слободана Милошевића, и ја сам га овде изражавао у неколико наврата, али због тога оправдавати злочине почињене над српским народом у РСК, БиХ и на КиМ заиста не могу да схватим.

Опет вршиш замену теза. Ма ко бре оправдава агресију НАТО?? Видиш, ово овако: када ја кажем ,,Злободан је одговоран јер је својом политиком довео до тога да се највећа светска сила обруши на нас", то не значи да ја кажем ,,НАТО је у праву што нас је бомбардовао". Не, то би било исто као кад би неко рекао: ,,Партизани су криви јер су својим неодговорним акцијама изазивали Немце да стрељају србско цивилно становништво", али то не значи да су Немци били у праву што су стрељали цивиле. Јер нико нормалан тако не мисли, па наравно да ни ја не мислим да је агресија НАТО била ок и не мислим да је она било шта друго сем злочиначка. Али, ја само кажем да је требало све учинити да се то избегне. А могло се избећи, у ствари морало се избећи. Да не би страдао народ, да не би гинули, да нам не би одмах одузели територију и да не би дошло до капиртулације и резолуције 1244 која каже да је Србија одговорна за рат на Косову.
Молим те, узми нађи то, резолуција се позива на главу 7, резолуција јасно каже да је Србија ,,нарушила мир", резолуција каже да Србија тј. СРЈ морају хитно да прекину са ,,насиљем над народом Косова", итд. Резолуција садржи такве квалификације које су за Србију неповољни да то не вреди ни коментарисати, чак не знам дал у њој ишта позитивно за Србију има, сем онога да се гарантује суверенитет, али и то је привремено.
Е видиш, све је то Злободан прихватио и ајде што је прихватио него је тај наш пораз прогласио ,,највећом србском победом". Е о томе ја говорим, о једној идиотској политици која нас је довела до потпуне катастрофе и колапса у сваком погледу. А ти причаш како ја ,,правдам агресију НАТО". Дај човече...
А залагање за улазак у НАТО након свега тога, двадесет година касније, је опроштај онога што нам је учињено.

Не, није то никакав опроштај и слично. Нити значи заборав онога што нам је учињено. Ко може нама то да забрани? Мислим причаш нешто што везе нема са реалном политиком, зато сам ти и навео јапански пример да би увидео како јесте било могуће очувати сећање на неправду и злочин једном народу учињен, а опет, ради даљег опстанка државе и да се то не би поновило, сарађивати са оним ко је то урадио.
Знаш како се каже ,,змију глади, испод ње се вади". Да ли је боље да сви изгинемо у рату са неким или да, ради опстанка народа, сарађујемо са тим неким да нас он не би дирао? Шта нам вреди част и друге вредности, ако изгинемо и немамо народа да нам те ведности очува? Очување народа је кључно, народ је вреднији и од државе и од територије. Веруј ти мени, ако немамо народ, џабе нам и државе и територија. Сутра да нам врате Косово, па ми би тамо имали велику шиптарску већину која би онда, у дговору са муслиманима Санџака, била јединствена целина. Имали би ситуацију ко у Македонији где без Шиптара ништа не може да се уради.
А ајде једно питање, као неки испит реалности: замисли, деси се неко чудо, Србија поврати Косово. И? Како решити проблем шиптарске већине тамо која, после свега што се десило, тешко да ће да буде лојална Србији? Како, дакле?
Називање таквих људи "дијаболама" није увредљиво, већ само констатација да се за такве ствари не могу залагати нормални људи.

Јесте, увредљиво је. Јер ти тиме људе који не мисле као ти вређаш и етикетираш, а да не говоримо да мени овде сада подмећеш ствари које нисам ни помислио, а камоли рекао. Но, добро, мене не можеш увредити, нити ме можеш импресионирати неким великим патриотским речима, свој патриотизам и ја и моја породица показали смо делима (моји чланови фамилије су активно учествовали у одбрани ове земље од НАТО агресије, а и по другим србским ратиштима деведесетих), тако да ме не импресионирају велике патриотске речи, кад ,,велике патриоте" почну да ми дробе о ,,правом Србству" и шта ,,прави Србин" треба да мисли, или кад ми кажу ,,изроде", или ,,стиди се", што не мислим као сви они. Мене то не погађа, јер знам добро ко сам и шта сам. Само ти кажем да није коректно да вређаш и етикетираш људе који не мисле као ти.
Можете да се вређате колико год хоћете, али око НАТО савеза (између осталог) код мене нема, нити може бити компромиса.

Добро, а шта је оно што ти видиш као неку алтернативу? Поготово ако се има у виду да неутралност, из разлога које сам навео горе, у скорије време неће бити могућа. Дакле, која је добра алтернатива, по теби? Има утисак да ви који сте против, немате конкретно решење, немате конкретну алтернативу. Уместо што стално причате зашто не у НАТО, ред би био да кажете, ок али шта је конкретна, реална и изводљива алтернатива?
Деспот Стефан Лазаревић јесте светитељ и ја га као таквог поштујем, али то не значи да се беспоговорно слажем са свим његовим поступцима. Борбу на страни Османлија, насупрот хришћанима, код Ангоре рецимо или на Ровинама видим као срамоту. Да ли је она морала да се деси или не - срамота је.

Да ли је, по теби, требало да ратујемо са Турцима и да нас они, као јачи у том тренутку, све побију и униште државу, да би избегли ту ,,срамоту"?? Значи, уместо опстанка народа и државе (макар и вазалне) требало је да се не ,,осрамотимо"?? Зар не видиш колико је та логика погрешна, а није ни у складу са Православљем. Свети Деспот Стефан се, у том тренутку, саветовао и са нашом Црквом око питања шта да ради, да ли је морално и богоугодно да он, као хришћанин, буде на страни Турака-муслимана, и остало је записано да му је тадашњи Патријарха рекао да је најважније ,,сачувати христољубиво стадо наше" тј. народ. Е то је хришћанско размишљање и ја га се придржавам.
Јапанци су злочиначки народ који је чинио бројна злодела по источној и југоисточној Азији, ни дан данас их се није одрекао и њихова судбина ме уопште не занима.

Злочиначки народ је нереална категорија, јер нема народа који никад није починио ниједан злочин. И Срби су чинили злочине, не само над другима, него смо и над самима собом чинили злочине. И Руси исто. И сви. Ниједан народ није остао без тога да је починио злочин некада.

Није то овде поента, поента је са Јапанцима да је могуће да ми сачувамо сећање на наше жртве, да сачувамо државу, а да истовремено сарађујемо са НАТО. У суштини, Србија већ активно сарађује са НАТО.
Ја Србију желим као јаку и што независнију државу, а не нечијег вазала.

Ма сви желимо Србију такву, то није спорно. Само, да би она била таква, ту треба један процес, и треба мудра и одговорна политика. Као Обреновићи, рецимо, коју су мудро и дипломатијом, једну окупирану земљу полако и постепено, сарађјући са свима, претварали у независну државу. Е тако се то ради.
Рекох ти, најважнији је да се народ сачува од страдања. Јер, ако нам народ пострада, онда нам јака и независна држава не вреди ништа.
Занима ме како ћете то обележавати 24. март, смрт мајора Зорана Радосављевића или Милице Ракић, да нећете можда гардисте са све НАТО заставом да им доведете на место вечног починка?! Срам вас било.

Као и Вучић који је обележавао годишњицу НАТО бомбардовања, а истовремено је потписао споразум са НАТО и србска војска данас има вежбе и активну сарадњу са НАТО. И Како нас је то спречило да обележимо годишњицу НАТО бомбардовања? Никако. Као што ни Јапанце нико не спречава да обележавају годишњицу Хирошиме и Нагасакија. Па неће се НАТО мешати у то шта ћемо ми обележавати, то није њихова ствар, ми то радимо због нас, а не због њих. Да обележимо, одамо почаст страдалима али и извучемо поуке из тога.

Но, кад си се већ ухватио тога, јел ти познато да је било бомбардовање од стране Американаца на србске градове 1944? Исто сурово и без милости. Али, тада се у еуфорији титоизма о томе ћутало. Нико није хтео ништа да каже о томе, нити нам је то сметало да готивимо Амере више него Русе. А ако би се неко и сетио нешто да каже, био би ућуткан.
Како Срби поштују своје жртве? Па до деведесетих, стидљиво су говорили о Јасеновцу и у еуфорији братсва и јединства и титоизма, ћутали на све веће манипулације и нису мрднули поводом титоистичке ревитализације усташких злочина над Србима? Срби су волели и славили Тита и уме те љубави су прећутали жретве које су им нанете у претходном рату. Част изузецима, свакако. Да не говорим о жртвама титоистичког режима о Србима.
Шта то говори о нама? Треба ли да се мало и ми замислимо? Или ћемо и даље да мислимо да смо ми најбољи и идеални, а само је Запад нама зло наносио, а не видимо колико смо сами себи штете и зла нанели. Можда и више. Питање Крајине најбоље то илуструје.
Високи представник у БиХ је својим вишедеценијским деловањем учинио више штете неголи користи Републици Српској и српском народу. Уопште узев, надлежности Српске су смањиване, а не повећаване од 1995. до данас, тако да је истини ближа Републиканчева тврдња о спорој и насилној унитаризацији БиХ од ваших, про-НАТО, наклапања о томе како Запад тобоже воли Србе.

Тешко је изгледно да је иједна Реоубликанчева тврдња у целини тачна, тако да не бих ја њега узимао превише за озбиљно.
Елем, све то што си навео говори само да они хоће да РС буде ослабљена у неким елементима да би лакше била контролисана. Али, дефинитивно је не желе укинути. Да желе, врло брзо и лакло би то узрадили, јер не би имао ко да спречи. Него не желе, њима треба РС као брана према исламској Босни.
Не знам зашто спомињеш Русију у причи са НАТО савезом, они мени нису основни разлог због кога ја Србију не желим да видим тамо. Сутра могу да постану чланица НАТО, ја ћу опет бити против њега.

Русију помињем не због тебе, него због тога што не видим која би друга алтернатива могла да буде.
П.С. Толико сте ставова променили, да је то брука. Срећа па интернет "трпи све", чак и толику недоследност, својствену и овдашњим властима. Таман тако преумљени комотно можете у СНС, па да се - брже, јаче, боље - залажете за НАТО.

Ма мани ме тих празних флоскула друже. Срамота није кад неко, суочен са чињеницама, промени неки став кад схвати да он не штима. Није то срамота, него је срамота лагати, измишљати, подметати, вређати, етикетирати, итд, итд.
То је срамота, не променити став кад схватиш да он не штима. Нормално је да људи мењају ставове током живота, о разним питањима и стварима. Само неко ко не промишља, не мења став (под условом да схвати да је тај неисправан, иссправне ставове не треба мењати). И то правда некаквом ,,доследношћу", на доследност се често позивају они који нису способни да промишљају. Зато нема потребе да нападаш мене и Родољуба због тога. Код нормалне дискусије, то никада није валидан аргумент.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.3.2019. 16:45

ДејанНационалистa ::Александар Радић и Дарко Трифуновић? Фали ти само Јелена Милић. :lol:

Сем што је удбашки бот који служи за замајавање народа, Милићка нема много везе са Трифуновићем у вредносмом смислу. Трифуновић је патриота, уопште није из другосдрбијанског шињела већ патриота-реалиста. Нешто ко Обреновићи. Болесно је што се у Србији свако ко заступа једну реалну прагтматичну политику у односима са великим силама проглашава ,,издајником".
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.3.2019. 17:04

M-91 ::
Грчка и Турска 1974. те демантују.

Грчка и Турска нису ратовале 1974. године, не брукај се незнањем. Турска је извршила инвазију на Кипар, који није био чланица НАТО. То је био одговор на државни удар на Кипру. Јесте тачно да је грчка војна хунта наредила државни удар на Кипру, али извини молим те, Грчка и Турска нису ратовале 1974. године.
Седи један. :wink:
Алтернатива је била да једно 10 година ратујемо против НАТО-а , уз страшна разарања попут Северног Вијетнама. Знајући наш народ, то никад не би могло.

Не, него није требало ниједног тренутка ни да ратујемо.

Избегли би страдање и тако катастрофалне последице.
Хаахахах... жути , Драшковић и Вучић управо највише воле да помињу Стефана Лазаревића и Јапанце из 1945. :lol:

Добро, па шта?
Видим, супер нам иде због тога....Никад бољи нисмо били него данас. :mrgreen: :mrgreen:

Већ рекох, чланство у ЕУ или НАТО нам неће донети економски бољитак. То је већ до нас.
Републиканац је потпуно у праву.

Хаха...
Шта багру са тзв. запада спречава да то ураде?

Па то је пре питање за тебе, ако стврно то желе шта их спречава да то ураде? Пошто евидентно то не раде. Дакле, шта их спречава? Можда оно што је амерички амбасадор једном приликом изјавио- ,,нема више промена граница на Балкану"?
Ако ниси знао, већ су све балканске земље под њиховом контролом, чак и Србија. Србија им не треба као равноправни члан, већ као осиромашени и потчињени привезак. Нешто као она јадна и бедна Молдавија или Украјина.

Молдавија је под контролом проруских снага, они су уз Русе. НАТО везе са њима нема.

Озбиљни аналитичари кажу да НАТО иде на то да све земље учлани и да потпуно протера Русе одавде.
Што више шуровати са Русијом & Кином. Довлачити што више њихових инвеститора, подржавати их у УН-у сваком приликом, куповати оружје од њих итд.

А како ти то све замишљаш? Кад смо код оружја, кад ће да нам стигне С-300 коначно, пошто ,,стиже" већ 10 година?
А кад Сев. Македонија уђе у НАТО, стандард ће одма да им скочи, ко у Албанији, Бугарској, Румунији или надасве напредној и уређеној Хрватској. :lol:

Румунија је далеко сређенија од Србије и Македоније. Иначе, већ сам рекао да чланство у војном савезу нема много везе са економијом, али да, Румунија је доста стређенија држава од Србије.
И Хрватска доста више зарађује од Србије. Па ти види.
То говедо је одликовала пијандура Јељцин. ММФ и Клинтон му обећали гајбу вотке и он одма где они оком ту он скоком.

Јел? Али је зато Месића одликовао брат Путин. Ево:
Слика
То онај исти Месић што је рекао да је стварање НДХ хрватска победа.

Него, ко је беше повукао Русе са Косова? Брат Путин или пијандура Јељцин? А ко беше довео Путина на власт? Пијандура Јељцин?
Те земље су потребне НАТО-у.
Грчка је још од 19. века британски носач авиона на Медитерану, Румунија део анти-руског зида од Балтика до Црног Мора са све антиракетним штитом, а ми Срби " мали Руси на Балкану".

И Србија и Југославија су имали повољан положај по свему. И Југославија је била брана према Русима.
Небитно. Та прича да смо ми ,,мали Руси" је наша прича, ми смо ту причу о себи пласирали Западу. Та прича је глупост тешка, јер ми треба да будемо Срби, а не ,,мали Руси".

Него, видиш, како ти рекох, нису само Албанци и Хрвати у НАТО, него и нама пријатељске државе попут Румуније и Грчке. Тако да...
Проруски оријентисана, а малтретира руску мањин у у Придњестровљу , увела санкције Русији и редовно учествује на НАТО вежбама. Оће то, ал у неком филму који се давно приказивао....

У Молдавији су победиле проруске снаге на недавним изборима. Тако да...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 10.3.2019. 17:24

Србски ратник ::Грчка и Турска нису ратовале 1974. године, не брукај се незнањем. Турска је извршила инвазију на Кипар, који није био чланица НАТО. То је био одговор на државни удар на Кипру. Јесте тачно да је грчка војна хунта наредила државни удар на Кипру, али извини молим те, Грчка и Турска нису ратовале 1974. године.

Исто му дође. Грчки народ ратовао против турског и обратно.

Не, него није требало ниједног тренутка ни да ратујемо.

Рат нам је био наметнут. Нико нормалан не би потписао Анекс Б.
А Алија-џихадлија није хтео да потпише Кутиљеров споразум 1992. те је тако запалио ратни пожар у БиХ. Вероватно је и за то Слоба крив.... :roll:

Добро, па шта?

Сврстао си се у ред тих мегаиздајника и олоша. Мада, ко зна, теби је то сасвим нормално. :roll:

Већ рекох, чланство у ЕУ или НАТО нам неће донети економски бољитак. То је већ до нас.

Ниси рекао, али алудираш на то....

Па то је пре питање за тебе, ако стврно то желе шта их спречава да то ураде?

Полако Анто. :wink: Прво иде признавање Косова, па онда гашење РС, па Санџак и Војводина... има ту још доста да се упосли.

Молдавија је под контролом проруских снага

Само Придњестровље. Остатак Молдавије је типична НАТО-прћија.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Pridnjestrovlje

Кад смо код оружја, кад ће да нам стигне С-300 коначно

Не мора С-300, али могу рецимо МиГ-ови, хеликоптери, делови који ће бити склопљени у Србији итд.

Румунија

Јесте к****. Само пар градова личи на нешто, ко БГ и НС у Србији. Остало је го к**** у ладној води, да извинеш на изразу. Као и уосталом на читавом Балкану. Извор јефтине радне снаге, проституције и топовског меса.
А из "просперитетне" Хрватске се бежи у иностранство ко са Космета, па сад ти види.

Јел? Али је зато Месића одликовао брат Путин

Види, власт у Хрватској пре 10-ак година (Месић, Санадер....) се увлачила Русима до коске. Док су код нас биле на власти најгоре и најжуће досманлије , а шеф дипломатије оно гибаничарско забрађено говно Драшковић.

Тако да...

Та прича да смо ми ,,мали Руси" је наша прича, ми смо ту причу о себи пласирали Западу

Не. Тако нас је прогласила Британија (још од 19. века и кучкиног окота Дизраелија) те у нешто мањој мери САД.

И то не у смислу "Словени-православци" , већ у смислу да све оно што не могу да ураде Русији да ће урадити Србији. тј. да ће искаљивати своје фрустрације према Русима на нама.
Србија нема алтернативу!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 5 гостију