srpskinacionalisti.com

Има ли иједна десничарска странка у Србији

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Има ли иједна десничарска странка у Србији

Порука Српски родољуб 21.2.2019. 20:33

Зораде, мислим да ниси у праву што се тиче година. И несрећни Килибарда је те 1990. био зрео човек, имао је доста година. Па је Народна странка била најјача опозициона странка. Фрањо Туђман је био три године старији од Губерине, па је ХДЗ у Хрватској био најјача странка. Имали су чак и доста младих у својим редовима.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3862
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 21.2.2019. 20:36

Зорад ::
Па јесте, али Губерина чисто сумњам да би онако матор око себе окупио широке народне масе. Не верујем да би урадио нешто посебно, тај простор на десници је СПО већ био покрио 1990. А онда је наредне године Вук забраздио у пацифизам и очистио свом куму огроман празан простор на тој страни.

Пази национална десница није популистичка по својој природи и она никада не може да окупи широке народне масе (добро можда може у неким специфичним историским периодима који кратко трају када се створе услови за то) али оно што може јесте да у кључним моментима буде тас на ваги и одради неке ствари које су дугорочно потребне друштву.
Последњи пут изменио origin дана 21.2.2019. 20:38, измењено укупно 1 пут.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4115
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 21.2.2019. 20:37

Нису то ствари за поређење. Килибарда колико знам на некој просрпској десници у Црној Гори није имао никакву конкуренцију, а у Србији си имао и СПО, и Шешеља, и Јовића и поп Жарета и кога све не. За Хрватску тек не вреди никакво поређење, Фрањо је био стари дисидент, а ХДЗ национални покрет.

А реално, Губерина да је био толико способан, не би му готово цела екипа отишла одмах код Шешеља, нити би та НРС остала у дубокој маргини читаву деценију.

Пази национална десница није популистичка по својој природи и она никада не може да окупи широке народне масе (добро можда може у неким специфичним историским периодима који кратко трају када се створе услови за то) али оно што може јесте да у кључним моментима буде тас на ваги и одради неке ствари које су дугорочно потребне друштву.

Па то ти је онда био ДСС и СЛС деведесетих. Салонска десница.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 21.2.2019. 20:39

Ми овде не говоримо о способности већ да ли је постојала или постоји права национална десница.
Иначе што се тиче способности делимично се слажем са тобом.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 21.2.2019. 20:41

Само да нису били салонска , много даље би догурали јер ако идеш на црвени систем не можеш то да водиш само из салона.
Може бити само један.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 21.2.2019. 20:43

већ да ли је постојала или постоји права национална десница.

Ако се под права национална десница подразумева странка која би у исто време водила и националистичку српску политику и у економији спроводила оне десничарске постулате из првог поста, ја мислим да тако нешто тешко да је постојало у ових 30 година.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 21.2.2019. 20:45

Слажемо се , и у томе и јесте највећа трагедија.
А таква странка је Србији била најпотербнија.
Последњи пут изменио origin дана 21.2.2019. 21:02, измењено укупно 2 пута.
Може бити само један.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 21.2.2019. 20:45

Шта би тек рекао за ситуацији у Македонији? ВМРО ДПМНЕ је био једина националистичка странка током деведесетих тамо. Љубчо Георгиевски је имао само 24 године када је постао лидер партије. Били су изузетно јаки. Имао је подршку највећег дела младих људи. До 1995. били су радикалнији националисти, након те године усвојили су нови програм, постали су демохришћанска опција.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 21.2.2019. 20:48

Па у већини бивших република СФРЈ је на делу преовлађивала црвена десница тојест лажна.
Може бити само један.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 21.2.2019. 20:49

Сем можда у БиХ. Зато је тамо било највеселије...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1203
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 21.2.2019. 20:49

Firewall ::Да ли у Србији постоји десница?

Наравно, предвођена див-јунаком Мишом Вацићем - Српска десница! :lol:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 21.2.2019. 20:51

:lol:

Најглупљи човек службе до сада! Шампион међу будалама!

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4665
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 22.2.2019. 0:20

Pa sve su desničarke stranke u Srbiji. I na vlasti i u opoziciji.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 22.2.2019. 0:33

SMUK ::Pa sve su desničarke stranke u Srbiji. I na vlasti i u opoziciji.

Нинчићу, не сери!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4665
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 22.2.2019. 1:49

Ustaški Domoljub ::Нинчићу, не сери!

Prvo ja nisam Ninčić, a drugo niko te ništa nije pitao.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 104 гостију