srpskinacionalisti.com

Ко је највећи српски непријатељ?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!

Ко је највећи непријатељ српског народа?

Хрвати
3
21%
Политичари
0
Нема гласова
Ванземаљци
3
21%
Албанци
1
7%
Педери
1
7%
Лезбејке
1
7%
Муслимани
0
Нема гласова
Вучић
3
21%
Масони
1
7%
Илуминати
1
7%

Укупно гласова : 14

Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2256
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Ко је највећи српски непријатељ?

Порука Српски родољуб 9.2.2019. 19:51

Шта се буниш :mrgreen: , то је све последица конзервативно-љотићевских будалаштина типа "само православац може бити Србин". :roll: :roll:

Ниси ли ти до скоро држао аватар Димитрија Љотића?! А колико ми је познато он се није држао те линије да Срби морају бити искључиво православци. Жена му је била Хрватица.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1390
Приступио: јул 2015

Порука M-91 9.2.2019. 19:54

Српски родољуб ::Ниси ли ти до скоро држао аватар Димитрија Љотића?!.

Када сам сазнао да је та њушка помагала Немцима да стрељају српску децу у Крагујевцу (и не само у Крагујевцу) те држала српску хероину Милунку Савић у бањичком логору, више не желим ни да чујем за његово име. :evil:

Узгред, ако он то није заговарао, онда је неки други његов пајташ, нпр. "свети" Николај Велимировић.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.2.2019. 20:01

Када сам сазнао да је та њушка помагала Немцима да стрељају српску децу у Крагујевцу (и не само у Крагујевцу) те држала српску хероину Милунку Савић у бањичком логору, више не желим ни да чујем за његово име. :evil:

Узгред, ако он то није заговарао, онда је неки други његов пајташ, нпр. "свети" Николај Велимировић.

Наш идентитет је прожет православним вредностима које се морају поштовати, без обзира да ли је неко верник или не. Наша црква је играла важну улогу кроз историју, у најтежим временима је била уз српски народ. Ту пре свега мислим на период турског ропства.

По твојој логици је у реду да неки Србин пређе на ислам, јел да? Ако ти је вера толико небитна. Мени је заиста драго када видим да се неки муслиман врати српским коренима, али то никако не значи да гледам благонаклоно на ширење ислама. Напротив!

То за Љотића се одавно зна, чуди ме да си то тек скоро сазнао?
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:06

Не подржавам муџосе, то ни под тачком разно.

Али:

- Је л' Роберто Бађо престао да буде Италијан након примања будизма? Није.
- Је л' Иво Андрић био хрват само зато што је био католик? Не, био је Србин и тако се и сматрао.

Паметном довољно. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.2.2019. 20:08

M-91 ::Не подржавам муџосе, то ни под тачком разно.

Али:

- Је л' Роберто Бађо престао да буде Италијан након примања будизма? Није.
- Је л' Иво Андрић био хрват само зато што је био католик? Не, био је Србин и тако се и сматрао.

Паметном довољно. :wink:

Као што сам рекао наш идентитет је прожет православним вредностима, и то се не може оспорити. И случај није усамљен, код већине православних народа је тако. Руса, Грка, Бугара, Румуна...

Наравно да није престао бити Србин, Андрић се тако осећао, без обзира што то није био по рођењу. Али, имаш и примера да се неко вратио православљу. Као наш прослављени редитељ, Емир Кустурица. То је тек за поштовање.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:09

Српски родољуб ::прожет православним вредностима

Мислиш оно "окрени други образ" , "ко тебе каменом, ти њега хлебом" ? :mrgreen: Или нешто друго?
Србија нема алтернативу!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1189
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 9.2.2019. 20:14

M-91 ::Шта се буниш :mrgreen: , то је све последица конзервативно-љотићевских будалаштина типа "само православац може бити Србин". :roll: :roll:

Ајде немој да лупаш глупости.

Прво, Љотићев Збор је био Југословенски народни покрет у коме је поред православаца било и доста римокатолика (махом Словенци). У праву је Ђука, жена му је била Хрватица, римокатоликиња до краја живота, па је он није приморао да промени веру.

Друго, ако си тек недавно сазнао ("афера Политикин забавник", са све црвеним Предрагом Марковићем који пише о Другом светском рату) за учешће љотићеваца у крагујевачком стрељању, о чему ми онда да причамо...

Треће, та прича о томе да је "СПЦ крива за расрбљавање оних који су напустили православље" нема апсолутно никакву потпору у историјским чињеницама. Андрић, Селимовић, Ђикић, Карабеговић и остали неправославни Срби су изузетак, а не правило и чисто ме боли она ствар да одбацим 800 година стару СПЦ зарад преверених.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:17

ДејанНационалистa ::Друго, ако си тек недавно сазнао ("афера Политикин забавник", са све црвеним Предрагом Марковићем који пише о Другом светском рату) за учешће љотићеваца у крагујевачком стрељању, о чему ми онда да причамо...

Мислио сам да су то комунистичке лажи и клевете, кад оно видех да и слике и видео-снимци сведоче да се то заправо и десило. То је то.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.2.2019. 20:25

Дејане, апсолутно. Љотић је био изразито југословенски оријентисан, он и његов покрет "Збор" су баштинили југословенство. Није га се ни касније одрекао, иако га додуше није толико претерано истицао...

Невероватно је да М-91 тек сад сазнаје те ствари везане за Крагујевац...

Волео бих да ми наведе иједан православни народ чији је национализам изразито секуларни, где православље не игра никакву улогу. Такав пример ћеш тешко наћи.
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 9.2.2019. 20:30, измењено укупно 1 пут.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:27

Српски родољуб ::Волео бих да ми наведе иједан православни народ чији је национализам изразито секуларни, где православље не игра никакву улогу. Такав пример ћеш тешко наћи.

Националиста може бити и секулариста, веровао ти или не. Републиканац нпр. је то више пута објаснио. :wink: Нпр. Ли Гуанг Јао, човек који је од некада бедног Сингапура направио веома богату државу је био атеиста.

А за националне програме Руса, Грка, Румуна а нарочито бугара ме заболе... Нек верују и у моћ космичког кекса ако хоће. :mrgreen:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.2.2019. 20:31

На Балкану су једино можда секуларни Албанци који живе у Албанији... То наравно не важи за ове на Косову, они итекако држе до ислама. Многи су ишли да се боре у Сирији, као добровољци.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 9.2.2019. 20:32

M-91 ::Националиста може бити и секулариста, веровао ти или не. Републиканац нпр. је то више пута објаснио. :wink: Нпр. Ли Гуанг Јао, човек који је од некада бедног Сингапура направио веома богату државу је био атеиста.:

Да, али ово поднебље једноставно нема везе са Сингапуром и будизмом.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:33

Српски родољуб ::На Балкану су једино можда секуларни Албанци који живе у Албанији...

Није им лоша тактика. Јес да су тешки непријатељи, али и од непријатеља се може доста научити...
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.2.2019. 20:35

ДејанНационалистa ::Да, али ово поднебље једноставно нема везе са Сингапуром

Сингапур сам навео као доказ да националиста ( у њиховом случају бивши председник Ли Гуанг Јао) итекако може бити нерелигиозан.

Узгред, Србина пре свега чине крв, језик и национална свест. Вероисповест, политичка припадност и регионално порекло су мање битни.
Србија нема алтернативу!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 9.2.2019. 20:52

M-91 ::Сингапур сам навео као доказ да националиста ( у њиховом случају бивши председник Ли Гуанг Јао) итекако може бити нерелигиозан.

Нико то не спори. Имали смо и ми атеисту Милошевића који у Хиландару '91 није знао ни да се прекрсти, већ је ставио руке на груди и клатио се горе-доле пред иконама (све ово је сведочење светогорског монаха који је био присутан). Суштина је у улози Српске православне цркве кроз историју коју ти покушаваш да маргинализујеш, а захваљујући којој је српски национални идентитет опстао. Немој ми рећи да су нас од нестанка током османског ропства сачували "секуларисти".
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Majestic-12 [Bot] и 1 гост