srpskinacionalisti.com

Избори 2019

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Избори 2019

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 22:58

Барем Шиптари нису морали бити део владе, нису имали загарантован број министарстава. Све то су добили Охридским споразумом 2001. године! Све. И мало им је. Што им то направише када је Љубчо Георгиевски био антикомуниста, и 100% проамерички оријентисан?

Јел код нас на власти нека антиеу, антинато снага? Није. Иако знамо да је највећи број Срба против нато и еу. У Бугарској владајућа странка држи све медије под контролом. Герб и Борисов су као снс код нас.

Ти си био тамо у пролазу, а ја сам био и у седишту Атаке.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1641
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:59

Српски родољуб ::
И сад ти мени причаш о Војводини и Косову, а Злободановом политиком Косово више није у Србији. Теби и Републиканцу је, ваљда, то боље и логичније, него да су враћене неке пишљиве надлежности из времена Броза. :roll:

Нови устав је донет 1990. године. Америка се итекако побунила што су Косову и Војводини смањене надлежности. Девети март и подршка пучистима су се десили касније, 1991. А твоја Америка се побунила већ 1990. када се десило то са покрајинама. Докажи да то није тачно?

Ма ми смо се на мети нашли касније, управоп о периоду о ком ја причам. То што ти причаш уопште није било толико тстрашно колико сад ти преувеличаваш само да би негирао очигледне чињенице.

Дао сам ти прост пример да би схватио да је та прича о Западу и Америци као ,,антисрбима" бесмислена. Пример је тај да је управо Америка спасила Републику Србску од уништења. Кад су прегазили РСК (опет захваљујући твом идолу Злободану и његовој трговини са Туђманом), Хрвати су имали план да заузму Бања Луку и готово прегазе и РС. Са других страна требало је да заузму нешто и муслимани. И то би био крај.
Америка је то директно спречила и натерала их да обуставе све те планове. То сам чуо директно од једног бившег официра, дакле не неког тамо из треће руке, већ човека који је био добро обавештен о тим догађајима.

Да су заиста водили антисрбску политику, Амери би то допустили и тиме би србско питање на Балкану било решено тиме што би Србима била сломљена кичма. Међутим, они су то спречили, па тако прича о ,,систематској антисрбској политици" отпада. То је милошевићевско мантрање и пропаганда.

Рекао сам ти, проучи нешто о томе па се јави да дискутујеш. :wink:
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:03

Republikanac ::.ебига, ја фино објаснио како је западна анти-српска политика почела још 1988/89 (и то у моменту када су у Словенији и Хрватској били на власти већи комунисти од оних у Србији) али џаба, овде појединци и даље мантрају о томе како је "комунизам крив" што нас "Запад није волео".

Ја сам ту више немоћан, ко је схватио схватио је, ко није неће никад.

Ево и теби овај пример о РС за размишљање. Да је било антисрбске политике о којој дрндаш, па зашто су Американци спречили муслимане и Хрвате да прегазе Републику Србску у тренутку кад су имали и планове и могућност то да ураде?

Зашто су хтели да обезбеде опстанак Крајине (као аутономије у оквиру Хрватске, алчи била би нешто попут РС данас, мало ли је), ако су у старту били антисрбски оријентисани?

Нема никакве ,,антисрбске политике", наш сукоб са Америком деведесетих је био сасвим друге природе.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 23:07

Смрдо, хајде ми поткрепи то што си рекао овде. Дај доказе да се Америка 1990. није бунила због смањења надлежности Косову. И ја ћу признати да сам у криву... Доказе. Црно на бело. А не блебетања. Ја ти могу када будем био за компом послати архивиране вести Наше Борбе. Ту су амерички званичници причали како је Милошевић насилно укинуо аутономију Косову. И да Косово мора бити покрајина унутар СРЈ, али не и Србије.

1989. су се почели бунити. Иако на Газиместану није поменута Америка.

http://www.yugopapir.com/2018/06/gazime ... a.html?m=1

Што се тиче Дејтона? Па, нико није био против споразума. Наравно да су нам морали нешто понудити, па логично је било. Десио се рат, стање на терену се променило.
Јел твоја љубљена Америка била и за Венс Овенов план? Јесте.

Што се тиче РСК, мој став знаш. Сматрам да је проглашење такве творевине било грешка. Са Туђманом је требало радити на подели Босне.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4101
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 10.1.2019. 23:18

1989. су се почели бунити.

Брате, ти си већ те 1989. године у Хрватској и Словенији имао Туђмана и Кучана који су се Западу представљали као либерали, антикомунисти, за вишестраначке изборе. Имао си и Шиптаре који су скоро сви понављали исту причу, плус како су "угњетени и дискриминисани", приде чашћавали и гостили конгресмене и сенаторе.
На другој страни, Преподобни је у исто време гостио Горбачова, није хтео девет месеци да прими Цимермана, а заклињао се другу Тити и очувању социјализма, без обзира на уставне промене. Већ је тада одабрао погрешну страну (ако је уопште и имао стратегију, а нешто ми се чини да и није). А после, 1990-92, све је то још више и у далеко горем обиму ескалирало и дошло на наплату. Стартне позиције заузимале су се знатно пре 1990. о којој говориш.
И највећи штос у целој причи је тај да је Преподобни осамдесетих као банкар нон стоп путовао по мрском САД, засигурно је тамо остварио добре пословне контакте и свакако је могао да уочи на коју страну ветар дува и да се према томе постави, уместо што је пишао уз ветар у најгорем могућем тренутку.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:23

Српски родољуб ::Смрдо, хајде ми поткрепи то што си рекао овде. Дај доказе да се Америка 1990. није бунила због смањења надлежности Косову. И ја ћу признати да сам у криву... Доказе. Црно на бело. А не блебетања. Ја ти могу када будем био за компом послати архивиране вести Наше Борбе. Ту су амерички званичници причали како је Милошевић насилно укинуо аутономију Косову. И да Косово мора бити покрајина унутар СРЈ, али не и Србије.

Дечко, треба да признаш да си глуп, за разлику од Републиканца који није глуп, али је заслепљен. А ти си глуп, јбг, не желим да те вређам, али јеси.

Шта ми ти постављаш овде? Извештаје из неких шведских и америчких медија? Ма какве то везе бре има, то је толико небитни шта неки медији да не могу да ти опишем. Ако је теби овбо доказ ,,антисрбске политике", онда си стварно глуп до даске. Или си и ти идеолошки фанатик, а ту већ помоћи нема.

Политика државе и писање медија никад није било исто. Ово ти није никакав доказ, друшкане.

Што се тиче Дејтона? Па, нико није био против споразума. Наравно да су нам морали нешто понудити, па логично је било. Десио се рат, стање на терену се променило.
Јел твоја љубљена Америка била и за Венс Овенов план? Јесте.

Реци ми стварно, јеси ли ти нормалан? Само једним потезом, да су стварно водили антисрбску политику, могли су да допусте Хрватима и муџосима да униште РС. И ко би им шта рекао, ко би их питао за споразум? Па нико. Да су стварно водили антисрбску политику, могли су тако да одраде. Али нису.

А ево сада да ти мало дам неке чињенице на увид, јер видим да јадан ништа не знаш и клиначки посматраш озбиљне ствари.

Ево, овако се десило: Хрвати су прегазили РСК. Избеглице које су након "Олује" почеле да напуштају територију Книнске крајине, те накнадно пад неколико градова на територији Босанске крајине су, уз истодбну акцију Хрвата и муслимана допринели наглом повлачењу снага ВРС. Било је и случајева где су и сами борци напуштали полижаје у бризи за сопствене породице које су кренуле у збегове.
Извршено је и прикупљање снага са територије зоне одговорности источнобосанског корпуса ВРС, а попуна јединица се вршила чак и ваздухопловнотехничким кадром-официрима и подофицирима који нису били ангажовани на задацима подршке авијације.
Хрвати су дошли практично у траверзу Мањаче, при томе освојили и Бочац и заузели и хидроелектрану која је напајала Бањалуку струјом.
Тада су Хрвати почели да гађају колоне избеглица и цивила. У том тренутку, Злободан зове Холбрука и каже му шта се дешава. Холбрук хитно зове Туђмана и каже му да се то одмах прекине и да се Хрвати повуку. Туђман зове своје официре на терену и каже им да престану са нападима. Међутим, они то одбијају.
Холбрук затим зове Солану и Солана укине забране лета на два сата. Такозвана међународна заједница (читај, Амери) одмах реагује и осује паљбу на Хрвате и муџосе (на јужном крилу је била њихова 505. бригада Хамзе). Забрана лета коју је укинуо Солана (на захтев Холбрука) омогућила је да 15 авиона ВРС врши дејство по хрватским снагама које су предузеле форсирање Уне и Сане, а у повратку се прикупљају и са остатком УБС дејствују по артиљерији и ОМЈ хрватске војске. Подршку чине и противоклопни хеликоптери где је и један наш рокнуо из лебдења три хрватска тенка и тако запречио комуникацију.
Углавном рокало се, нешто је учињено тајно и у прикривеном маскирном лету, нешто је уз гарантије НАТО одобрено да се учини (њихови "интерсептори" су повлачени ван зоне дејства ВРС). Хрвати су тада били уништени, а НАТО и Запад су то експресно пећутали, може се рећи, стали су на нашу страну.

Тако је, захваљујући Америци и ,,смрдљивој јеврејчини" Холбруку Република Србска спашена од потпуног уништења. Кладим се да то ниси знао, јер о томе СПС-пропаганда никада није причала.

Што се тиче РСК, мој став знаш. Сматрам да је проглашење такве творевине било грешка. Са Туђманом је требало радити на подели Босне.

И ти себе сматраш србским националистом?
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:24

Брате, ти си већ те 1989. године у Хрватској и Словенији имао Туђмана и Кучана који су се Западу представљали као либерали, антикомунисти, за вишестраначке изборе. Имао си и Шиптаре који су скоро сви понављали исту причу, плус како су "угњетени и дискриминисани", приде чашћавали и гостили конгресмене и сенаторе.
На другој страни, Преподобни је у исто време гостио Горбачова, није хтео девет месеци да прими Цимермана, а заклињао се другу Тити и очувању социјализма, без обзира на уставне промене. Већ је тада одабрао погрешну страну (ако је уопште и имао стратегију, а нешто ми се чини да и није). А после, 1990-92, све је то још више и у далеко горем обиму ескалирало и дошло на наплату. Стартне позиције заузимале су се знатно пре 1990. о којој говориш.
И највећи штос у целој причи је тај да је Преподобни осамдесетих као банкар нон стоп путовао по мрском САД, засигурно је тамо остварио добре пословне контакте и свакако је могао да уочи на коју страну ветар дува и да се према томе постави, уместо што је пишао уз ветар у најгорем могућем тренутку.

Пријатељу, само погледај и ти пример који сам поставио овде, везано за РС. То најбоље показује колико је њихова прича о ,,антисрбској политици" у ствари шупља.
Последњи пут изменио Србски ратник дана 10.1.2019. 23:27, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:25

Дакле, доказао сам да вам је прича шупља, само један пример то потврђује. :wink:
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 23:26

Нека ово прочита ратник који свршава на Вука Манитога. Твој идол је желео да Милошевић постане председник његове новоосноване странке. То је предложио 1989.

Копирано са профила Милослава Самарџића:

"Студентски дом у Крагујевцу, 27. или 28. фебруар 1990, увече. Ово је било после првог опозиционог митинга у Србији од 1945. Одржан је на игралишту ПМФ-а, било је неколико хиљада људи. Окупљање је, као, тада било слободно, али само када се поднесе захтев милицији - са печатом. А сви печати су били у рукама комуниста. Осим печата ''Погледа'', листа студената крагујевачког универзитета... Тако сам се потписао, ударио печат и пријавио скуп Српске народне одбране. Председник је био Мирко Јовић, а почасни председник Вук Драшковић. У ствари, скуп је пријављен у почасној сали ПМФ-а, али било је тако много људи, да смо морали на игралиште. Спикер је узео микрофон, али од треме није могао да проговори пред масом. Било је договорено да се ја не експонирам, да не би отишао и онај једини печат... Али, ситуација непријатна, огромна маса, а мува би се чула... Узмем микрофон, кажем пар реченица и дам речу Вуку Драшковићу.
Тако је то почело...
После смо вечерали у студентском дому. С лева на десно: Милослав Самарџић, Даница и Вук Драшковић, човек из СНО, из Пазове, заборавио сам му име.
Шта памтим од ове вечери?
Прво, велику главобољу!
Друго, Драшковић је на велико изненађење свих понудио Слободану Милошевићу место председника СНО!
Треће, Даница ме је питала да ли да председник СНО за Крагујевац буде онај момак лево, што гледа у страну, или овај у средини, с брадом. Препоручио сам оног у средини, а Даница је то рекла оном лево! И тај је још љут на мене због тога"

Слика
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 23:29

Смрдо, можеш да ме уватиш за ону ствар. И ти и твој манити. Да имаш паметнија посла не би овде губио време. Лепо среди текст ако мислиш да га прочитам.

Докажи да Америци није сметало смањење надлежности Косову 1990. Врло добро знаш да јесте.

Објаснио сам ти то у вези Дејтона. Наша страна је прихватила такав споразум. Да га нису прихватили, зна се шта би се десило. Што то нису понудили 1993. године. Већ потпуно неповољни Венс-Овенов план?! Гле чуда, све опозиционе партије код нас су биле против, а твој Вук Манити за!

План Контакт групе из 1994. јесте био прихватљив. Њега није требало тако олако одбијати.
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 10.1.2019. 23:37, измењено укупно 2 пута.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 23:29

Дана боље изгледа данас, него тада када је имала три банке мање... :D
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1199
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 10.1.2019. 23:33

Какве су ти то глупости СрБски ратниче да су САД спасиле Републику Српску? Зар стварно верујеш у тај мит да би она тек тако пала од стране АБиХ и ХВО?

P.S. Оно за Кипар моја грешка, признајем...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:36

Српски родољуб ::Смрдо, можеш да ме уватиш за ону ствар. И ти и твој манити. Да имаш паметнија посла не би овде губио време. Лепо среди текст ако мислиш да га прочитам.

.

Доказао сам ја да је прича о ,,антисрбској политици" чиста небулоза. Амери и Холбрук су спасили РС од потпуног уништења. И то се све десило још пре дејтонског споразума.

А твоје незнање и непознавање чињеница и веровање у глупаве мантре- то је твој проблем.

Докажи да Америци није сметало смањење надлежности Косову 1990. Врло добро знаш да јесте

Ти си друже пружио неки линк о писању неких страних медија о укидању тих надлржности? Какве везе то има са политиком тих држава? Па никакве. Твој ,,доказ" је опет шупаљ, нигде ниси пружио доказ о томе да је америчка политика тражилас од Злободана да врати те надлежности и да су зато били против њега, само си поставио шта су писали неки медији. Тако да немам шта ја да ,,доказујем" овде.

Док сам ја ти теби поставио пример да је америчка политика (политика, а не писање неких медија) директно ишла на корист србских интереса и то једног од највиталнијих а то је очување РС.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 23:38

Пријатељу, само погледај и ти пример који сам поставио овде, везано за РС.

Да, ово што си написао је суштински тачно. Ово за активну употребу авијације ВРС има и у књизи историчара Бојана Димитријевића. Колико год да нам САД ни пре ни после нису биле наклоњене, факат је да ипак нису допустили да се око Бањалуке развију борбе, јер би то онда проузроковало нових пар стотина хиљада избеглица ка СРЈ, где би онда њихов тадашњи љубимац Преподобни био дебело уздрман, можда чак и пао са власти, а онда ко зна шта би било, ствари би можда измакле и њиховој контроли. Наравно, мало је претерано говорити да су баш спасили РС, али је ту свакако било интересантних детаља и ситуација дефинитивно није скроз црно-бела.
Нити су дозволили да Српска потпуно пропадне (ма колико је успут гушили), вероватно ради одржавања "еколошке равнотеже", јер колико год волели Алију, ипак ни њима не треба исламска џамахирија у срцу Европе.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 23:42

ДејанНационалистa ::Какве су ти то глупости СрБски ратниче да су САД спасиле Републику Српску? Зар стварно верујеш у тај мит да би она тек тако пала од стране АБиХ и ХВО?

P.S. Оно за Кипар моја грешка, признајем...

Нису глупости, детаљно сам горе опиусао тај случај. Да, пала би РС као ништа, јер да је стварно запад био експлицитно уз њих, НАТО би им помогао да сломе наше снаге.

Ово је истина чиста, то зна сваки наш официр који је био активан у то време, ако знаш неког, питај га слободно. Амери су још омогућили србским снагама да дигну нашу авијацију и изрешетају хрватске бојовнике (побијено је око две хиљаде најелтнијих бојовника).

Елем, Америма је РС била потребна као брана муслиманима у Босни. То је позната ствар, још су активни учесници рата причали о томе. Зато је испослован Дејтон и зато је створена РС. А управо је то доказ да је прича о америчкој антисбрској политици глупост. То је бајка и мит, и да смо имали мало више памети, могли смо и више можда да остваримо.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 12 гостију