srpskinacionalisti.com

Избори 2019

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4101
Приступио: мај 2012

Re: Избори 2019

Порука Зорад 10.1.2019. 22:04

Вацић, др Гангула, Чеда Прашак, Чанак, Заветници, ПОКС, црвени војвода... о да, итекако ће бити конструктивне опозиције на изборима, баш као и прошле године у Београду када је било неких 25 листа, од којих су реално три биле права опозиција. И зато и мислим да бојкот не би имао никаквог ефекта.

Шешељ има шансу једино ако права опозиција бојкотује, па цензус буде нешто нижи. Мада, не бих се изненадио претерано ни да му Психо поклони цензус и тих 13-14 мандата, као вид захвалности за учешће, уз извесну додатну апанажу, а и да служи као страшило према Западу ако ови крену да га јаче притискају.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1684
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 10.1.2019. 22:12

Бојкот јесте решење под условом ако Психо не пристане на фер изборе, а неће пристати. Опозиција нема шта да тражи, изгубиће глат (ако под опозицијом сматрамо СзС а не ове сателите власти).
Ако та опозиција ипак изађе на такве изборе потврдиће опет да им није стало до промене власти већ до личних и партијских интереса. Добиће мало више посланичких мандата и то је све. Ту нема промене нити козметичке а камоли корените системске промене.
Само неки нови људи и народ у протестима (са јасним захтевима и идејама) на улици, избори овде ништа не решавају.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 22:19

Само неки нови људи и народ у протестима (са јасним захтевима и идејама) на улици, избори овде ништа не решавају.

Можда, али тих нових људи на видику нема. А народ у протестима је још увек далеко од критичне масе.

А теза да избори ништа не решавају није баш тачна. Изборима су поражени и Милошевић и Тадић. Проблем је само што пучини треба подоста времена да јој дође из дупета у главу.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 22:19

Вучић ће добити и подршку премијера и свих министара "владе РСК" у прогонству. :D :lol:

Збиља је невероватно да постоје овакви ликови, на челу са Личином. :|
Приложени фајлови
Screenshot_20190109-034108.png
Влада "РСК"
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 10.1.2019. 22:27

Зораде, тада је могло да се мењају и Милошевић и Тадић, било је много више демократије јер се народ на улицама борио за фер предизборне услове, за слободу медија, од 9.марта 91 па на даље. А сада, шта имамо? Имамо окупацију свих медија, цензуру, аутократију до сада невиђену из периода вишестраначја, итд.
Такође, треба узети у обзир да све више младих (чак и мало старијих) напуштају земљу, одлазе они који су разочарани и који би овде могли нешто да промене али су дигли руке, изгубљена је енергија, итд.
И зато мислим да је једино решење, тренутно (дакле не мислим уопште већ у овом тренутку) да се одржава та енергија на улицама кроз протесте али по могућству да се истакну као вође и неки нови људи, родољуби који би покренули народ да се том ванпарламентарном борбом дође до стварањa колико-толико фер услова за одржавање избора.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1641
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:32

Српски родољуб ::Србски ратниче, причаш небулозе. Ако неко познаје политичку ситуацију у Бугарској онда сам то ја. Сви релевантни националисти јесу за излазак Бугарске из натоа. Бугарска је тамо угурана 2004. Знаш ли да уопште није било референдума о уласку? Знало се да ће већина народа гласати против! Бугарска је у далеко горој ситуацији него ми... У сваком погледу.

Објаснио ти је Зорад. Ако толкико познајеш ту ситуацију, ај ми само објасни како то да ,,сви" против НАТО, па ниједна анти-НАТО снага још није победила на изборима.

И не замлаћуј се да су ти анти-НАТО неки ,,националисти", то су неки неофашисти вероватно (пошто знам да готивиш такве групе и ликове). Али, то не значи да су тренутне про-НАТО снаге у Бугарској неке антинационалне групе. Напротив. Бугарска има много јаку националну политику, скоро па националистичку, званичне бугарске власти се нису одрекли идеје проширивања бугарских граница, они систематски врше асимилације, дају пасоше по Македонији. Њихове власти су национално оријентисане. То што су за НАТО уопште не значи да нису национално оријентисани. То што ти мислиш да су једино они који су против НАТО националисти, ту дебело грешиш.

Питам те, што Македонци прођоше како прођоше, иако су од 1990. водили проамеричку политику? Рат су им изазвали 2001. иако је тада на власти био Љубчо Георгиевски. Он је био толики антикомуниста, да је 1998. укинуо празник 11 октобар, Дан антифашистичког устанка. Толико о томе.

Објаснио ти је Зорад и то. Захваљујући паметној и лукавој политици њихових вођа, Шиптари су постали главни амерички играч на Балкану. То важи и за Македонију. Мада, опет, Амери никад нису растурили Македонију као државу, нису их поделили и распарчали, ко нас. Не знам шта ти још хоћеш.
Паметни ратниче, овде просипаш некакву причу о комунизму. Одговори на ово питање? Да ли је Караџић био антикомуниста? Јесте, и то осведочени. Да ли се након Венс-Овеновог плана разишао са Милошевићем? Што га онда као последњу фукару осудише у том лажном суду, који је основан од стране Американаца и њихових савезника. Зашто?

Караџић је био, као и цео народ, колетерална штета. Нажалост нашђу, наш представник је био Злободан Милошевић, тако да је за стране силе политика Злободанова била и политика Срба као нације. Али, шта ти хоћеш, Амери су допустили стварање РС, допустили су њен опстанак. То што данас постоји Република Србска можеш да захвалиш Америма, зато што су они (баш они) спасили Бања Луку и уопште РС, од Хрвата који су се спремали да упадну у Бања Луку након што су, захваљујући демону Злободану, прегазили Републику Србску Крајину. Провери нешто о томе, па ми се онда јави да дрндаш о Милошевићу и било чему.
Узгред, сарадњу са Хагом је започео управо Злободан, баш да би Караџића и још неке стрпао у Хаг. Па му се то после обило о главу.
Републиканац је био у праву. Чим су Косову и Војводини укинуте надлежности које им је дато Уставом из 1974. године, Америка се побунила. Зашто? Ако су антикомунисти, ваљда је било логично да подрже смањене надлежности које је Титов режим наметнуо?!

Ма лупа Републиканац, ти стварно верујеш да то што један идолопоклиник какав је Републиканац може да каже нешто паметно и тачно?

Злободан је изгубио западну подршку, не због Војводине и Косова (национални интереси Срба њему никада нису били на првом месту, он се никад није ни изјаснио као Србин), већ зато што је био тврдокорни комуниста, зато што је до краја одбијао да прихвати изборе, последњи расписао изборе, уместо да је то први урадио инсистирао на комунистичкој мантри (пропалој), зато што је био диктатор који је систематски сузбијао прозападну опозицију, итд. Првобитни симбол СПС-а је била петокрака, инсистирали су на комунистичкој демагогији, слали писма подршке (а касније и државне паре) пучистима у Москви.

Па како ти очекујеш да Србија добије америчку подршку кад Злободан, у најгорем комунистичком маниру, изводи тенкове на улице против демонстраната? Како да очекујеш подршку кад се у Вуковару, док се Хрвати представљају као ,,демократски национални револуционари", она будалетина Шљивавчанин се шепури са петокраком на капи и прича у камеру. Амери су то гледали и видели да док сви други инсистирају на некој другој причи (демократија, независност, капитализам, запад, итд), само Србија инсистира на пропалој комунистичкој причи и идеологији. Сасвим је логично, из њихових интереса, да подрже те друге, а не Србију.
И сад ти мени причаш о Војводини и Косову, а Злободановом политиком Косово више није у Србији. Теби и Републиканцу је, ваљда, то боље и логичније, него да су враћене неке пишљиве надлежности из времена Броза. :roll:

Ја овде само кажем да није морало да буде тако, да смо имали паметно и мудро руководство деведесетих.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:36

ДејанНационалистa ::
Српски родољуб ::Дојучерашњи радикал, а сада обожавалац Вука Манитога је рекао да Шиптари неће моћи да цепају Мк када уђе у нато.

Ма то су будалаштине, па само се треба присетити чињенице да је Турска извршила агресију на северни део Кипра 1974. године, иако су и Турска и Грчка у том тренутку биле чланице НАТО.

Кад је Кипар био у НАТО, шта причаш? Био је у покрету несврстаних, не у НАТО. Тако да не знам о чему причаш, стварно...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:39

Српски родољуб ::Дојучерашњи радикал, а сада обожавалац Вука Манитога је рекао да Шиптари неће моћи да цепају Мк када уђе у нато. Још један апсурд над апсурдима. Они можда неће терироријално одвојити делове где су већина, али ће радити на томе да федерализују земљу. Већ иду ка томе. Учинили су је у потпуности нефункционалном.

Добили су 2001.премного права, сада ће албански постати службени језик у целој Македонији... Али... Ни то им није довољно. Траже још... Наравно, неће се на томе зауставити.

https://rs-lat.sputniknews.com/analize/ ... -zahtevi-/

Ма слушај да ти ја нешто кажем, знаш шта у чему је ту ствар? У томе што Шиптари рађају више деце, па су се намножили. А ко је Македонцима крив што они имају мање деце од Шиптара? Ко им је крив што, захваљујући демографској катастрофи, постају мањина у својој земљи? Нико им, брате мој, ту није крив, па ни НАТО и Америка.
Сами су криви.

Да су они већина у сопственој земљи, ни та фамозна федерализација им не би била проблем. Тако да....
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 22:40

Објаснио ти је Зорад. Ако толкико познајеш ту ситуацију, ај ми само објасни како то да ,,сви" против НАТО, па ниједна анти-НАТО снага још није победила на изборима.

И не замлаћуј се да су ти анти-НАТО неки ,,националисти", то су неки неофашисти вероватно (пошто знам да готивиш такве групе и ликове). Али, то не значи да су тренутне про-НАТО снаге у Бугарској неке антинационалне групе. Напротив. Бугарска има много јаку националну политику, скоро па националистичку, званичне бугарске власти се нису одрекли идеје проширивања бугарских граница, они систематски врше асимилације, дају пасоше по Македонији. Њихове власти су национално оријентисане. То што су за НАТО уопште не значи да нису национално оријентисани. То што ти мислиш да су једино они који су против НАТО националисти, ту дебело грешиш.

Дечко, ја сам био у Бугарској, врло добро знам како народ размишља. Бугарски патриоти су категорично против уласка у нато. Ту пре свега мислим на партију Атака. Они нису никакви фашисти. Сарађују са Дверима у Србији. Против натоа је и Бугарска социјалистичка партија.

Питаш ме како не могу доћи на власт? Стави прст на чело и размисли. Иста је ситуација као код нас. Марионетске странке држе све медије под контролом, имају подршку Америке. Јесу ли код нас евроскептичне снаге? Нису!

Ово је један од значајних бугарских патриота. Др Пламен Пасков. Доказани русофил, противник натоа.

https://youtu.be/E3WGm34SJNU

Објаснио ти је Зорад и то. Захваљујући паметној и лукавој политици њихових вођа, Шиптари су постали главни амерички играч на Балкану. То важи и за Македонију. Мада, опет, Амери никад нису растурили Македонију као државу, нису их поделили и распарчали, ко нас. Не знам шта ти још хоћеш

Глупсоне, изазвали су им рат! И после им наметнули Охридски споразум! Македонија од тада постаје нефункционална држава. Шиптари раде шта им је воља. Јел се то ради својим савезницима?

То што данас постоји Република Србска можеш да захвалиш Америма, зато што су они (баш они) спасили Бања Луку и уопште РС, од Хрвата који су се спремали да упадну у Бања Луку након што су, захваљујући демону Злободану, прегазили Републику Србску Крајину. Провери нешто о томе, па ми се онда јави да дрндаш о Милошевићу и било чему.
Узгред, сарадњу са Хагом је започео управо Злободан, баш да би Караџића и још неке стрпао у Хаг. Па му се то после обило о главу.

Заслужни су наши хероји, Др Радован Караџић и генерал Ратко Младић. Они су створили РС. У Дејтону је њено постојање само озваниечено. Закон о сарадњи са Хагом је усвојила Ђинђићева влада. Они су лако могли одбити да испоручују наше грађане тамо. Ал стигла га је казна касније, као и сваког издајника.
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 10.1.2019. 22:48, измењено укупно 1 пут.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 22:44

Раде Дерикоња ::Зораде, тада је могло да се мењају и Милошевић и Тадић, било је много више демократије јер се народ на улицама борио за фер предизборне услове, за слободу медија, од 9.марта 91 па на даље. А сада, шта имамо? Имамо окупацију свих медија, цензуру, аутократију до сада невиђену из периода вишестраначја, итд.
Такође, треба узети у обзир да све више младих (чак и мало старијих) напуштају земљу, одлазе они који су разочарани и који би овде могли нешто да промене али су дигли руке, изгубљена је енергија, итд.
И зато мислим да је једино решење, тренутно (дакле не мислим уопште већ у овом тренутку) да се одржава та енергија на улицама кроз протесте али по могућству да се истакну као вође и неки нови људи, родољуби који би покренули народ да се том ванпарламентарном борбом дође до стварањa колико-толико фер услова за одржавање избора.

Па и Милошевић и Тадић су како је време одмицало све више показивали знаке нервозе и ауторитарности и све више гушили свако другачије мишљење, па су опет пали. Мада, јеси у праву да је ово најмалигнији облик аутократије у последњих 30 година, а и ово си лепо приметио, да су млади тотално анестезирани од свега, тако да и нема ко да да тај "енергетски импулс" за промене. И баш зато мислим да са оваквим протестима у перспективи тешко да ће се шта постићи и да ово нигде не води и да ће се све пре или касније расплинути само од себе, као и протести 2017. године.

Да, тачно је да се на изборима тренутно не може победити, али зашто се за почетак не би поставила летвица ниже - рецимо да се елиминише лажна опозиција (СРС, ЛДП, ЛСВ) и они који су потпуно изгубили сваки легитимитет, јер им странке више не постоје (ДЈБ, ДСС, СДС), а који сада у збиру држе чак неких 50-ак мандата? Да се постави за циљ да се освоји трећина места, како би се спречила било каква промена Устава? Човече, па активна парламентарна опозиција сада нема укупно ни 30 посланика, а црно-црвени се и тога малога броја толико плаше и толико их нервирају. Самим тим, онда би се у повољном моменту лакше иницирао и неки бунт на улици који би довео до праве промене.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:45

Зорад ::
Једина држава која је ратовала на страни Осовине, а да је након завршетка Другог светског рата задржала тековине освајања (јужни део Добруџе од Румуније). Сва је срећа да се десила 1948, јер би им Броз и глупи српски комунисти вероватно вратили и Цариброд и Босиљград, ваљда у знак извињења што су нас убијали четири године. И шта им па фали у националном смислу, далеко су више национална држава од нас?

Зато што су паметни, знају како се води спољна политика, дипломатија и знају да преживе у сукобу великих сила. Неће они да се трипују и да мисле да су они сад неки тако битан ,,геополитички" фактор, али ће увек знати да се прилагоде политици великих сила и извуку максимум за себе.

Уместо што нешто дрнда о њима, друг Републиканац би могао нешто да научи од њих. И ми као народ би то могли.
Јбг, неко је водао и подмићивао Лантоша и Диогардија по Приштини, дочим је неко у исто време девет месеци одбијао да прими америчког амбасадора и држао здравице Горбачову и победи социјализма.
Неко је на сав глас кукао како им трују децу, дочим је неко писао ситне књиге дарагом товаришу Јазову у Москву.
Неко је нон стоп причао о угроженој слободи и људским правима, неко је последњи у Европи држао петокраку на застави и заклињао се у друштвену својину и самоуправљање.
Па када се то има у виду, нешто ми се чини да су Американци у старту направили логичан избор гледано са њихових позиција.

Све је то тачно и познато, али нема се то, изгледа, коме објашњавати. Идолопклоницима ,,лика и дела" комунистичких диктатора, какав је био Злободан, су сви криви и запад и Амери, и ,,кукавички народ Крајине", и ,,зла опозиција", ови и они, само њихов ,,друг Злободан", није крив, једино он је, јадан, био добар, хтео све најбоље, ал ето испало све најгоре. Али није он крив, сви су други криви, само он није.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 22:51

Српски родољуб ::
Дечко, ја сам био у Бугарској, врло добро знам како народ размишља. Бугарски патриоти су категорично против уласка у нато. Ту пре свега мислим на партију Атака. Они нису никакви фашисти. Сарађују са Дверима у Србији. Против натоа је и Бугарска социјалистичка партија.

Питаш ме како не могу доћи на власт? Стави прст на чело и размисли. Иста је ситуација као код нас. Марионетске странке држе све медије под контролом, имају подршку Америке. Јесу ли код нас евроскептичне снаге? Нису!

Ово је један од значајних бугарских патриота. Др Пламен Пасков. Доказани русофил, противник натоа.

https://youtu.be/E3WGm34SJNU

Небитно је где си ти био (био сам и ја, и у Бугарској, и у Румунији, и у Грчкој, и у тој твојој Македонији, па шта). И кад си био, ти си се кретао у круговима тих који су против. Али, то не значи да су сви против.

И мани ме молим те тог мантрања да запад опет намешта изборе, баш немају паметнија посла него у Бугарској и у пропалој Србији да немаштеју изборе. Као да народ овде не гласа за Вучића, него ето, Амери му ,,наместили" да победи на изборима. Мани да се излупаваш само безвезе.

Елем, очигледно је то да у Бугарској снаге које су против НАТО (ту спада и та твоја Атака) немају довољну подршку народа. Тачка. Ти сад размисли зашто је тако. И не заборави ово што сам ти рекао, Бугарска има јаку националну политику. И Румунија исто. На пример, румунске партије у Молдавији које су националистичког карактера, залажу се за уједињење Молдавије и Румуније. И оне су за улазак у НАТО. Тако да није све тако црнно-бело какло ти представљаш.

Глупсоне, изазвали су им рат! И после им наметнули Охридски споразум! Македонија од тада постаје нефункционална држава. Шиптари раде шта им је воља. Јел се то ради својим савезницима?

Ма као да су некад били функционална држава...дај бре...
Последњи пут изменио Србски ратник дана 10.1.2019. 22:52, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 22:52

И сад ти мени причаш о Војводини и Косову, а Злободановом политиком Косово више није у Србији. Теби и Републиканцу је, ваљда, то боље и логичније, него да су враћене неке пишљиве надлежности из времена Броза. :roll:

Нови устав је донет 1990. године. Америка се итекако побунила што су Косову и Војводини смањене надлежности. Девети март и подршка пучистима су се десили касније, 1991. А твоја Америка се побунила већ 1990. када се десило то са покрајинама. Докажи да то није тачно?
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 22:55

Напротив. Бугарска има много јаку националну политику, скоро па националистичку, званичне бугарске власти се нису одрекли идеје проширивања бугарских граница, они систематски врше асимилације, дају пасоше по Македонији. Њихове власти су национално оријентисане.

Да, ово си лепо приметио. Ми смо се било каквог српског интереса у Македонији одрекли још 1944-45, а чак ни након распада СФРЈ нико није потезао питање права Срба у БЈРМ.

Па јел ти кажем да су САД и ЕУ Албанци већи савезници и логично је да ће пре њима да титрају?
Укупно бројнији и демографски јачи од Македонаца, који ни државу не могу да учлане у УН под уставним именом... То ти је отприлике исто као и Словенци и Марко Натлачен, који су 1941. са одушевљењем поздрављали Хитлера и Мусолинија и улагивали им се у намери да им ови дају неку њихову НДХ, али овој двојици то није падало на памет, јер им нису били ни за шта потребни, и једноставно су поделили Словенију између Немачке и Италије.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 10.1.2019. 22:55

Зораде, у праву си по питању те лажне (Шешељ, Чеда, Чанак) и неактивне (Радуле, и други) опозиције, једино би корист била њих очистити из Парламента. А да ће се победити тренутно нема шансе. А чекати неки нови бунт има се мало енергије, стрпљења, ово је тешка болест завладала...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 16 гостију