srpskinacionalisti.com

Избори 2019

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Re: Избори 2019

Порука Зорад 10.1.2019. 14:20

Ма да, опет то мантрање о геополитици. Па што онда Бугаре нису уништавали кад су Бугари дупло ближи били Русима него ми, на пример. Чак су Руси њима правили велику државу, а не нама. Дакле, гледано геополитички, требало би пре њих да сломе, него нас. Али нису, јер су они били памњтни.

Једина држава која је ратовала на страни Осовине, а да је након завршетка Другог светског рата задржала тековине освајања (јужни део Добруџе од Румуније). Сва је срећа да се десила 1948, јер би им Броз и глупи српски комунисти вероватно вратили и Цариброд и Босиљград, ваљда у знак извињења што су нас убијали четири године. И шта им па фали у националном смислу, далеко су више национална држава од нас?

Џабе нама сав капитал који ми реално јесмо имали код Амера, кад је један лудак за врло кратко време упропастио све.

Јбг, неко је водао и подмићивао Лантоша и Диогардија по Приштини, дочим је неко у исто време девет месеци одбијао да прими америчког амбасадора и држао здравице Горбачову и победи социјализма.
Неко је на сав глас кукао како им трују децу, дочим је неко писао ситне књиге дарагом товаришу Јазову у Москву.
Неко је нон стоп причао о угроженој слободи и људским правима, неко је последњи у Европи држао петокраку на застави и заклињао се у друштвену својину и самоуправљање.
Па када се то има у виду, нешто ми се чини да су Американци у старту направили логичан избор гледано са њихових позиција.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 15:37

Србски ратниче, причаш небулозе. Ако неко познаје политичку ситуацију у Бугарској онда сам то ја. Сви релевантни националисти јесу за излазак Бугарске из натоа. Бугарска је тамо угурана 2004. Знаш ли да уопште није било референдума о уласку? Знало се да ће већина народа гласати против! Бугарска је у далеко горој ситуацији него ми... У сваком погледу.

Питам те, што Македонци прођоше како прођоше, иако су од 1990. водили проамеричку политику? Рат су им изазвали 2001. иако је тада на власти био Љубчо Георгиевски. Он је био толики антикомуниста, да је 1998. укинуо празник 11 октобар, Дан антифашистичког устанка. Толико о томе.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 15:46

Сви релевантни националисти јесу за излазак Бугарске из натоа. Бугарска је тамо угурана 2004. Знаш ли да уопште није било референдума о уласку? Знало се да ће већина народа гласати против!

Да су заиста против, одавно би тамо победиле неке снаге које су против ЕУ и НАТО.
Него је иста прича као и овде, народ мисли и јавно прича једно, али када дођу избори некако увек непогрешиво гласа за све супротно од онога за шта се вербално залаже и што је неки наводно већински став јавног мњења.
Нпр, овде се 2008. на сва звона јавно бусало у јуначке груди да се не да Косово, али је још тада Тадић који је матрао да "ЕУ нема алтернативу" добијао изборе са том јавком.

Питам те, што Македонци прођоше како прођоше, иако су од 1990. водили проамеричку политику? Рат су им изазвали 2001. иако је тада на власти био Љубчо Георгиевски.

Зато што су САД далеко раније одабрале Албанце као своје стратешке савезнике и удовољавају им науштрб других.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 15:47

Паметни ратниче, овде просипаш некакву причу о комунизму. Одговори на ово питање? Да ли је Караџић био антикомуниста? Јесте, и то осведочени. Да ли се након Венс-Овеновог плана разишао са Милошевићем? Што га онда као последњу фукару осудише у том лажном суду, који је основан од стране Американаца и њихових савезника. Зашто?

Републиканац је био у праву. Чим су Косову и Војводини укинуте надлежности које им је дато Уставом из 1974. године, Америка се побунила. Зашто? Ако су антикомунисти, ваљда је било логично да подрже смањене надлежности које је Титов режим наметнуо?!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
promaja
Војвода
Војвода

Порука: 1607
Приступио: феб 2008

Порука promaja 10.1.2019. 16:26

Republikanac ::Сви знамо да Вучко неће издржати и да ће ове године (питање је само месеца) расписати нове парламентарне изборе.

И наравно, поставља се питање за кога ћемо ми српски националисти (леви, десни, центра, "neither right nor left", умерени, радикални, није битно ког типа) гласати.

Не можемо за Вучка.

Не можемо ни за Вучкове коалиционе партнере и саучеснике у свој овој националној трагедији (ту пре свега мислим на коалицију СПС/Јединствена Србија).

Не можемо ни за овај нови ДОС зван Савез за Србију јер је то тек банда неопевана и скупина највећих лопужа и издајника.

Не можемо ни за ове квази-патриотске странке типа љотићевске "Двери" јер су ушли у нови ДОС и самом том чињеницом постали нео-досманлије.

Не можемо наравно ни за Вучкове сателитске (а на папиру опозиционе странке) типа СРС.

Значи у тоталном смо малеру.

Па онда шта нам је чинити?

Ја лично тренутно немам одговор на то питање али сам у овом моменту најближи опцији апстиненције. Јес да није баш продуктивно али је часније него дати свој глас некој кретенској странци. Ако неко има неко боље решење нек предложи.

U nedostatku boljih resenja glasacu za SRS. Tu ne moze biti iznenadjenja, znamo na cemu smo. Za skroz nove opcije nema ni vremena, ni ljudi, ovo sto seta Beogradom od zlog oca i jos gore majke.
Треба „радити дела... докле је дан, док не настане ноћ, јер онда нико не може радити" (Јован 9,4; 12,35).
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3083
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 10.1.2019. 18:21

Ако буде избора биће исто као и на претодим,блок око СНС и њихови коалициони партнери око 60% гласова а ови што су сад изашли ови екстремни грађани око 15% уз неку јаку кампању и то је углавном то
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 19:16

Дојучерашњи радикал, а сада обожавалац Вука Манитога је рекао да Шиптари неће моћи да цепају Мк када уђе у нато. Још један апсурд над апсурдима. Они можда неће терироријално одвојити делове где су већина, али ће радити на томе да федерализују земљу. Већ иду ка томе. Учинили су је у потпуности нефункционалном.

Добили су 2001.премного права, сада ће албански постати службени језик у целој Македонији... Али... Ни то им није довољно. Траже још... Наравно, неће се на томе зауставити.

https://rs-lat.sputniknews.com/analize/ ... -zahtevi-/
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1199
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 10.1.2019. 20:54

Српски родољуб ::Дојучерашњи радикал, а сада обожавалац Вука Манитога је рекао да Шиптари неће моћи да цепају Мк када уђе у нато.

Ма то су будалаштине, па само се треба присетити чињенице да је Турска извршила агресију на северни део Кипра 1974. године, иако су и Турска и Грчка у том тренутку биле чланице НАТО.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 21:10

Дејане, овде сам се осврнуо на садашњу ситуацију у Македонији. Али, и ти си навео добар пример... Како се то догодило ако су земље биле чланице натоа?

Македонцима баш ништа не значи јединствена држава у којој ће Шиптари радити шта им је воља. Летос су у сред града изболи оног момка, и ником ништа...

То би исто било када би укинули све битне надлежности РС. Каква би била сврха постојања Републике Српске у том случају?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 10.1.2019. 21:14

.ебига, ја фино објаснио како је западна анти-српска политика почела још 1988/89 (и то у моменту када су у Словенији и Хрватској били на власти већи комунисти од оних у Србији) али џаба, овде појединци и даље мантрају о томе како је "комунизам крив" што нас "Запад није волео".

Ја сам ту више немоћан, ко је схватио схватио је, ко није неће никад.
Жилко, пуши га!.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 21:16

само се треба присетити чињенице да је Турска извршила агресију на северни део Кипра 1974. године, иако су и Турска и Грчка у том тренутку биле чланице НАТО.

Ја колико знам, Кипар је у оно време био члан Покрета несврстаних, а у НАТО нису били никада...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 21:21

Иван Пернар о нато пакту:

https://youtu.be/4ZzeKrsgMAo

https://youtu.be/3GtjG7FHAJM
Приложени фајлови
Screenshot_20190110-201707.png
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1684
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 10.1.2019. 21:31

Batistuta ::Ако буде избора биће исто као и на претодим,блок око СНС и њихови коалициони партнери око 60% гласова а ови што су сад изашли ови екстремни грађани око 15% уз неку јаку кампању и то је углавном то
То би било ако ови из СзС прихвате да изађу на изборе. И ја мислим да више од 15% не могу да добацe а напредњаци ће опет да развале.
Међутим, ако они мало радикализују ситуацију, односно ако народ преузме протест, онда би тражили колико-толико фер изборне услове и онда би била могућа нека промена. Зависи и од решења за КиМ, да ли овај болесник на власти има некакав план и шта ће да представи пре избора.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 10.1.2019. 21:40

Мислим да је Савез летос одмах када је формиран имао извесну шансу да направи релативно добар резултат да су се усресредили на подизање организације и промовисање јединства.
Међутим, након овога у Лучанима и иницирања серије протеста у Београду коју води програђански ЛДП миље, мислим да се добар део потенцијалног бирачког тела потпалио идејом бојкота и да ће их сада бити врло тешко привући да изађу на изборе, све и да Психо понуди не знам како добре услове (а свакако неће). Што каже Раде, ако буду избори, под овим околностима Савез отприлике може да рачуна на тих неких 15-20%, а парадокс је да је збир процената пет опозиционих листа 2016 (ДЈБ, ДС, Двери-ДСС, ЧБЧ и Левице) био преко 23%.
Не би ме зачудило да се поново појави неки нови Радуловић или Прелетачевић и поскида кајмак од "нестраначких протеста".
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 21:59

На изборе ће сигурно изаћи и онај Вучићев дегенерик Вацић. Погледајте само како на твитеру и фејсбуку пљује по опозицији. Форсира некакав радикални "национализам, како би одвукао који глас Дверима, односно СЗС. Што каже Зорад не бих се изненадио ако Психо ангажује неког новог Прелетачевића. Такви су идеални за одвлачење гласова.

Ја мислим да је Шешељ завршио каријеру. Биће право чудо ако освоји 2%.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 60 гостију