srpskinacionalisti.com

Избори 2019

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1682
Приступио: феб 2013

Re: Избори 2019

Порука Раде Дерикоња 11.1.2019. 1:22

Напротив баш. Чедин став не иде у прилог тој тези јер је тај "геноцид" био до Дејтона.
Од Дејтона постоји та нова РС коју ви изједначавате са истинском државом РС из периода 92 - 95.
Дакле, формално постоји РС од Дејтона, она права предејтонска више не постоји.
Просто је, али теби тешко да схватиш па се мени подсмеваш, а уствари треба себи да се смејеш....
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1194
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 11.1.2019. 1:25

Српски родољуб ::Дејане, можеш ли ми рећи нешто о сарадњи са снагама Фикрета Абдића Бабе? Да ли је то било јако савезништво, или се радило више о споразуму о ненападању? Знам да је Легија често ишао на територију АП Западне Босне.

Чини ми се да је нешто између. Било је врло конкретних заједничких акција ВРС и Бабиних аутономаша (нпр. операција „Паук" у којој су вратили изгубљено), али колико сам могао видети из неких транскрипата нашег руководства (давно читао, не знам више ни где) у Српској, више је то била корист како би читав тај простор (РС, АПЗБ и РСК) могао колико-толико нормално да функционише...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1194

Порука ДејанНационалистa 11.1.2019. 1:27

Па управо то, Чеда тврди да су то „темељи" на којима је Српска настала, а приметићеш сличне будалаштине (наравно) протурају и муслимани...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2272
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 11.1.2019. 1:28

Раде, РС је створена 09. јануара 1992. У Дејтону је њено постојање верификовано, признато. Истина, не као независне државе, него као ентитета у оквиру БиХ. Територија јесте била мања у односу на оно што смо држали, али не можемо рећи да то није она РС која је проглашена 1992.

И оваква РС је велики успех. Сада је битно само да се надлежности сачувају. Притисак ће бити све већи.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.1.2019. 1:31

Претпоставио сам да се о томе радило. Знам да су пре сукоба Бабе и Алије сви били у петом корпусу БиХ. Након тога се Бабина војска формира.

Бабо јесте био прагматичан човек, добар предузетник. Не треба сад претеривати и говорити као неки да је био просрпски оријентисан. Он по мени није био ни Муслиман, Србин или Хрват, већ бизнисмен...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1682
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 11.1.2019. 1:35

Није исто ово: 1. независна држава и 2.ентитет у туђој држави под страним протекторатом. Нема везе једно са другим, осим по имену, (смањеној) територији и становништву, пре и после Дејтона.

1.и 2. се битно разликују по степену државности, а то је суштинска ствар.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.1.2019. 1:37

У том тренутку то је био максимум који се могао извући. Знаш ли да је један Хрват у Хагу рекао Караџићу да би требали бити пресрећни што имамо РС, па макар и овакву у оквиру БиХ...
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1614
Приступио: мар 2011

Порука Sistem 11.1.2019. 3:03

Србски ратник ::
ДејанНационалистa ::Какве су ти то глупости СрБски ратниче да су САД спасиле Републику Српску? Зар стварно верујеш у тај мит да би она тек тако пала од стране АБиХ и ХВО?

P.S. Оно за Кипар моја грешка, признајем...

Нису глупости, детаљно сам горе опиусао тај случај. Да, пала би РС као ништа, јер да је стварно запад био експлицитно уз њих, НАТО би им помогао да сломе наше снаге.

Ово је истина чиста, то зна сваки наш официр који је био активан у то време, ако знаш неког, питај га слободно. Амери су још омогућили србским снагама да дигну нашу авијацију и изрешетају хрватске бојовнике (побијено је око две хиљаде најелтнијих бојовника).

Елем, Америма је РС била потребна као брана муслиманима у Босни. То је позната ствар, још су активни учесници рата причали о томе. Зато је испослован Дејтон и зато је створена РС. А управо је то доказ да је прича о америчкој антисбрској политици глупост. То је бајка и мит, и да смо имали мало више памети, могли смо и више можда да остваримо.

Не лупетај глупости.
НАТО је започео напад на ВРС одмах после пада сектора југ и север РСК, није цела РСК пала 1995, сектор исток је опстао па је предан, то је тек посебна прича.
Акција напада НАТО на РС се звала "Операција Намерна сила"(30. август — 20. септембар 1995) и директно су на терену из ваздуха помагали кривоверним ујкама и мујкама. Као што су помахали истим у августу 1995 по РСК.
Елем, Амери су форсирали ујке и мујке да заузму скоро целу Босанску крајину али не и БЛ.
Акција ујака "Уна 95" која се завршила катастрофално по хрватску војску(која је имала озбиљних проблема и по РСК у августу 1995 тамо где није било потпуног распада и издаје попут Петриње или Кордуна где се хв повлачила првих пар дана) која је покушала да пређе Уну и Саву и нападну РС са севера је форсирана од стране Холбрука.
Целу акцијуа напада на РСК и РС у лето и јесен 1995 су из Загреба командовали Амери преко Гојка Шушка, иначе усташког имигранта.
План је био да ујке и мујке узму скоро целу Босанску крајину а нарочито Приједор и Нови Град.
Нису успели јер су били неспособни и зашто што се ујке и мујке мрзе између себе и Амери су морали да интервенишу неколико пута и вуку за уши да би имали заједничке акције.
Али ни ту није био крај. Да би се рат завшрио на неких 51-49% Амери од Слобе тражили да повуче СДГ и Аркана након почетне успешне контраофанзиве ВРС и СДГ у централној Босни, када су избили на Кључ а 5 и 7 корупс муслимана био пред распадом, све се поново распало.
Након тога креће нова офанзива ујака и мујака и падају Мркоњић град и Сански мост, када се дешавају тешки злочини над Србима и тада се завршава рат.

Бања Лука је била забрањена за ујке и мујке јер су се Амери плашили да би падом БЛ Милошевић пукао у Србији и да би руководство са Пала одбило мировни спроазум а Амери су журили са завршетком у БиХ(РСК је ту само била споредна прича да се заврши БиХ, зато за Амере није био интересантна сектор исток РСК иако је Туђман то форисрао у причи са њима али су му они рекли да се не игра са тиме јер је близу Србија) јер је постало извесно повлачење УН из БиХ ако се рат брзо не заврши плус председнички избори у САД 1996 а након пуцања договора око Палестине, БиХ је улетела као добра прилика за дебила Клинтона.
А Милошевић је тада био велики амерички савезник који је катасторфално водио пееговоре у Дејтону са предајом Сарајева и Вуковара, две највеће и најкрвавије битке ратова деведесетих које су Срби добили војно а изгубили политички. И на крају је Милошевић пристао на ону чувену арбитражу око Брчког након чега је Брчко постало засебни дистрикт.

Колике су само нападе Срби у Сарајеву издржали и колике жртве поднели из Херцеговачког и Сарајевско-Романијског корупса ВРС да би били предани и продани. Тада је Крајишник хтео да убије Милошевића због тога.

Милошевић је у децембру 1993 скинуо гаће западу због хиперинфлације и економске катастрофе у Србији.
Онакав какав је био без икаквог плана и увек само на кратко гледао зарад личне власти није рачунао да ће нас скршити економски.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2843

Порука Republikanac 11.1.2019. 3:16

Грохотом сам сам се смејао док сам читао ове постове. Па .еботе овде човек не зна не зна ко је од ових досоваца и екс следбеника Вука Манитога глупљи. Невероватно...

Тако један од форумашких генија пише о томе како је „Злободан изгубио америчку подршку“ мислећи на крај осамдесетих.

Ало момак, а кад је то „Злободан“ тих осамдесетих и имао америчку подршку па да је могао да је изгуби? Јел' ти знаш како је „Злободан“ представљан у западним медијима 1988-е (за другог генија који тврди да писање медија на Западу нема никакве везе са државном политиком једна мала и непријатна вест: има и те како)? Као „српски Дуче“. Пази геније, не као Стаљин или Пол Пот већ –Мусолини! И уз то је обавезно ишло оно како је Милошевић преко ноћи постао вођа и предводник „ српског национализма“. Комунизам? Нико га није ни спомињао. Њих те 1988-е (еееј, не 90-е или 91-е већ 88-е) није бринуо комунизам у Срба већ национализам у Срба. И консеквентно томе „ ширење Србије“. Јер за Западњаке је кресање надлежности покрајина 1989 било „ширење Србије“. Болео је њих к**** за комунизам, да су најцрњи стаљинисти или маоисти дошли тада на власт и Војводини и Косову вратили статус који су имали пре уставних амндмана од 28 марта 1989, Западњаци би то подржали.

Пазите генији, 1989 тадашњи амерички амбасадор у СФРЈ Ворен Цимерман одбија да оде на Газиместан иако су сви страни амбасадори тада отишли. Зато јер му је сметао „Милошевићев комунизам“? Е па не, зајебали сте се ако тако мислите. Цимерман није отишао на Газиместан јер се није слагао са „националистичком политиком српског руководства“. Болео је и њега к**** за комунизам али га није болео за „српски национализам“, „угрожене Албанце“ и „великосрпске аспирације“...

За овог што прича о Туђману 1989-е: Момак млад си и тада си вероватно пишкио и какио у пелене али Туђман је 1989-е био нико и ништа. А у Хрватској су власт држали окоштали комунисти који су (као и Словенци) Слоби замерали што је скренуо са Титиног пута и што „удара на саме темеље АВНОЈ-а“. Западњаци су наравно подржавали те и такве комунисте јер њих, ко што већ рекох, није бринуо комунизам већ „пробуђени српски национализам“ (довољно је само присетити се западних коментара о Газиместану, ни речи ту није било о комунизму али зато је било пун к**** спомињања „опасног српског национализма“ који „прети другима“, „великосрпских претензија“ и сличних термина који су деведесетих постали уобичајени и на које смо практично и навикли).

РС, Дејтон, Бања Лука, Амери? 1996-е је била изборна година у Америци и Клинтон је желео да на те изборе изађе као човек који је „донео мир Босни“. Знали су да ће то бити немогуће ако се погорша ситуација у РС и ако дође до интервенције ВЈ (ово друго их је нарочито бринуло јер су сматрали да ће то само закомпликовати ситуацију и да ће упропастити Клинтонове „мировно-изборнe аспирације“). Због тога и подршка преговорима, примирју и прекиду хрватско-муслиманске офанзиве. И шта сад ту није јасно?

ПС. Ово поређење Бугара и слободарских Срба ми је тек врх, да ми је неко икада причао да ће појединци и тиме да се баве рекао би му да је луд...

ПС2: Бај д веј, јесте ли видели ону лепоту од прославе Дана Републике у РС? Увек када то видим присетим се да сам негде прочитао како је „РС највећа српска победа у последњих 100 година“. Победа због кога ће се Слобино име спомињати и онда када се више нико не буде сећао ни Манитога ни Ђинђића ни Коштуњаре ни било кога од те опозиционе гамади деведесетих...
Последњи пут изменио Republikanac дана 11.1.2019. 12:22, измењено укупно 2 пута.
Мала је ово земља за тако великог издајника (мисли се на Жилка, наравно).
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 11.1.2019. 3:27

Милошевић је до негде 1989 имао подршку из САД за економске реформе у СФРЈ као њихов ђак из Њујорка. Штавише, ММФ је у то време тражио да се смање овлашћења АП.
Са Милошевићем је пукло око Газиместана и његовог лудила у Москви. То има своје корене у његовој жељи да задржи позиције савеза комуниста и ЈНА а да има и подршку националиста(Газиместан).
Иначе је покушао да се додвори Америма па је довукао Милана Панића за премијера 1992 из САД али Амерма није више био интересантан док не испуни њихове услове што је он почео да ради на крају 1993 када су му Амери извукли Душана Михајловића да га подржи након изгубљене већине на изборима 1993. Иначе је тзв. Нова демократија била у савезу са СПО на тим изборима.
Након тога следе санкције на Дрини, продаја РСК и 51-49% али и Аврамов нови динар.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.1.2019. 3:47

Хи, хи, "подршка Милошевићу до 1989", Боже па стварно да се човек пита да ли сте ви екс досовци нормални.

Него срећан и теби Дан Републике Српске, надам се да си уживао у директном ТВ преносу...
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 11.1.2019. 3:55

Да до 1989.
Осма седница СКС се десила 22.9.1987.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.1.2019. 4:11

Sistem ::Да до 1989.
Осма седница СКС се десила 22.9.1987.

Хи, хи, а Осма седница је извршена у организацији ЦИА-е, јел' тако?
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 11.1.2019. 4:19

Не бих рекао. Али јесте Милошевић избио у први план као "реформатор" и борац против закржљале комунистичке бирократије.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.1.2019. 4:30

Sistem :: Али јесте Милошевић избио у први план као "реформатор" и борац против закржљале комунистичке бирократије.

Е ово си фино рекао, тачно тако, реформатор и борац против закржљале комунистичке бирократије. И то оне најгоре стамболићевско-дражамарковићевске.

А приче о некаквој западној подршци Милошевићу "до 1989" су наравно будалаштине. То можеш да причаш овој балавурдији која је тада пишкила и какила у пелене па сад овде просипа памет, нас који се добро сећамо и 1988-е и 1989-е је немогуће зајебати са тим бајкама...

Уосталом ја сам све фино горе објаснио баш зато да и балавурдија нешто научи...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 12 гостију