srpskinacionalisti.com

У Бангладешу мрски капиталисти искоришћавају пролетеријат

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3751
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

У Бангладешу мрски капиталисти искоришћавају пролетеријат

Порука origin 16.4.2018. 6:18

Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1026
Приступио: феб 2014

Re: У Бангладешу мрски капиталисти искоришћавају пролетерија

Порука ДејанНационалистa 16.4.2018. 10:10

Богу хвала па је Бангладеш питање унутрашње политике...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 16.4.2018. 16:50

Знаш како:
Србија до Токија.
Може бити само један.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3747
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 16.4.2018. 17:13

И од Токија до Милвокија. :D
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 16.4.2018. 19:09

ДејанНационалистa ::Богу хвала па је Бангладеш питање унутрашње политике...

Итекако има везе.

Ускоро ће се то и нама дешавати. Ево већ у јужнокорејској Јури радници морају носити пелене на послу јер је строго забрањен одлазак у WC током радног времена. А плате су макс. 300 €. :evil:

Иначе, пицоусти психопата је већ рекламирао Србију на СНН-у као земљу јефтине, а високообучене радне снаге. :evil: :evil:
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630

Порука Republikanac 16.4.2018. 19:26

M-91 :: Иначе, пицоусти психопата је већ рекламирао Србију на СНН-у као земљу јефтине, а високообучене радне снаге. :evil: :evil:

Пази овако: много радне снаге а мало индустрије једнако мале плате.

Много радне снаге али и много индустрије једнако солидне плате.

Много индустрије али мало радне снаге једнако високе плате.

Капираш?

Рецимо ја сам капиталиста и треба ми инжињер. А инжињера нигде јер су сви запослени. Е, онда ја нудим високу плату било ком ко ми у канцеларију уђе са инжињерском дипломом.

Или: ја сам капиталиста, треба ми инжињер а незапослених инжињера пун к****. Онда ја нормално нудим малу плату.

То ти је оно што се зове капитализам. Нешто што је наш народ хтео па ми сад није јасно зашто се буни...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 16.4.2018. 19:42

Republikanac ::То ти је оно што се зове капитализам. Нешто што је наш народ хтео па ми сад није јасно зашто се буни...

Није сваки капитализам зло. Неолиберални нпр. јесте. Онај државни ко у Ј. Кореји није.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 16.4.2018. 19:56

Да ли је по вама добар капитализам у Норвешкој, Шведској и Данској?
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 16.4.2018. 20:00

Српски родољуб ::Да ли је по вама добар капитализам у Норвешкој, Шведској и Данској?

Јесте. Исто и у Финској и Исланду.

Да нема оних афро-азијатских олоша који су од Малмеа и још неких градова направили престонице силовања и педерско-лезбејско-феминистичког лобија, те земље би биле идеалне за живот.
Србија нема алтернативу!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука origin 16.4.2018. 20:17

M-91 ::Није сваки капитализам зло. Неолиберални нпр. јесте. Онај државни ко у Ј. Кореји није.

Е управо је у томе срж. Неолиберални тојест глобалистички вид капитализма је оно и што доводи до свих проблема модерног времена , исто као што је то било са комунизмом све до краја 80-тих година и његовог краха.
Као што видимо било каква врста глобализма , десног или левог води уништењу свих нација а самим тим и национализама.
Иначе Срби просечно сада и живе лоше јер мултинационалне компаније због арбитраже у платама улажу само у вукојебине типа Бангладеша и слично.
Може бити само један.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 16.4.2018. 20:25

origin ::Е управо је у томе срж. Неолиберални тојест глобалистички вид капитализма је оно и што доводи до свих проблема модерног времена , исто као што је то било са комунизмом све до краја 80-тих година и његовог краха.

И комунизам и неолиберални "капитализам" су странпутице из истог јудео-западног шињела. :wink:

Као што видимо било каква врста глобализма , десног или левог води уништењу свих нација а самим тим и национализама.

Да.

Иначе Срби просечно сада и живе лоше

Има ту још разлога: санкције, бомбе, лоше приватизације, дужничко ропство ММФ-у*, застарела технологија (која је била проблем још 80-их), одлив инжињера у иностранство , незаинтересованост младих за техничке/природне науке итд.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* свако ко је имао/има посла са ММФ-ом је прошао катастрофално. Русија и Пољска 90-их , Мађарска 90-их и раних 2000-их, Грчка, Португал, Шпанија од 2008. до пре пар година, Србија данас, Мексико и Аргентина својевремено.......
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 16.4.2018. 21:06

M-91 ::Није сваки капитализам зло. Неолиберални нпр. јесте. Онај државни ко у Ј. Кореји није.

Да, тачно. Само што су и Јужнокорејанци имали мале плате све док се нису развили.

Закључак: плате расту упоредо с развојем. Нема развоја, нема ни раста плата...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 16.4.2018. 21:16

Republikanac ::Закључак: плате расту упоредо с развојем. Нема развоја, нема ни раста плата...

Да. Иначе , имам једно питање:

Пази овако: много радне снаге а мало индустрије једнако мале плате.

А како онда објашњаваш да Грци и Хрвати имају солидне плате, упркос малој индустрији и високој незапослености? Сумњам да је у питању туризам - сезона траје око 4-5-6 месеци, а не целу годину.
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 16.4.2018. 22:10

M-91 ::А како онда објашњаваш да Грци и Хрвати имају солидне плате, упркос малој индустрији и високој незапослености? Сумњам да је у питању туризам - сезона траје око 4-5-6 месеци, а не целу годину.

Грци су захваљујући својим високим платама (а и пензијама) и догурали ту где јесу. Па .еботе, тамо су плате биле ко у Немачкој, па је ли то било нормално? Је ли грчка продуктивност била ко немачка, јесу ли им производи били квалитетни попут немачких? Зато су и пукли...

У Хрватској су плате у односу на цене ниске и Хрвати кукају због тога. Друга је ствар што се из наше перспективе чине великим. А туризам им помаже и то доста, мислим да годишње инкасирају око 10 милијарди долара само од туризма. Они су мала земља, то је велика лова за њих...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 16.4.2018. 22:33

Republikanac ::Грци су захваљујући својим високим платама (а и пензијама) и догурали ту где јесу. Па .еботе, тамо су плате биле ко у Немачкој, па је ли то било нормално? Је ли грчка продуктивност била ко немачка, јесу ли им производи били квалитетни попут немачких? Зато су и пукли...

У Хрватској су плате у односу на цене ниске и Хрвати кукају због тога. Друга је ствар што се из наше перспективе чине великим. А туризам им помаже и то доста, мислим да годишње инкасирају око 10 милијарди долара само од туризма. Они су мала земља, то је велика лова за њих...

То сам и мислио али сам хтео да проверим за сваки случај. Не разумем се баш најбоље у те економске заврзламе.

Хвала на одговору , углавном. :D
Србија нема алтернативу!
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију