srpskinacionalisti.com

Тражи се опозиција

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 349
Приступио: дец 2012
Место: Београд

Re: Тражи се опозиција

Порука ЕКОНОМИСТА 14.3.2018. 19:23

И тако... прођоше београдски избори, утисци се слегли, сада можемо да калкулишемо.
За почетак бих нагласио да ми се наслов теме јако свиђа јер ови избори у крајњој инстанци нису били Вучићева победа него пораз опозиције. И то одговорно тврдим на основу резултата избора.
ОПОЗИЦИЈА НИЈЕ УСПЕЛА ДА НАТЕРА НАРОД ДА ИЗАЂЕ НА ИЗБОРЕ И ДА ГЛАСА.
И ту је почетак и крај сваке приче. Зашто је то тако, можемо да дискутујемо.
Историја је учитељица живота - па је тако потребно да погледамо хронологију резултата избора у Београду:

Избори за Београд 2008:
Укупно изашло: 911.842 (60%)
1. Коалиција око ДС (За европски Београд) - 354.462 или 39,8%
2. Српска радикална странка - 316.357 или 35,5%
3. Коалиција ДСС - НС - 100.459 или 11,3%
4. Либерално демократска партија - 62.419 или 7,0%
5. СПС - ПУПС - ЈС - 47.266 или 5,3%

Избори за Београд 2012:
Укупно изашло: 840.465 (54.47%)
1. Коалиција око ДС (Ђилас) - 295.833 или 35,18%
2. Српска напредна странка - 216.271 или 25,72%
3. СПС - ПУПС - ЈС - 76.877 или 9,14%
4. ДСС - 62.749 или 7,46%

Избори за Београд 2014:
Укупно изашло: 805.046 (50.66%)
1. Александар Вучић - 351.183 или 43,62%
2. Коалиција око ДС (Ђилас) - 126.429 или 15,7%
3. СПС - ПУПС - ЈС - 92.539 или 11,49%
4. ДСС - 51.435 или 6,39%

и коначно Избори за Београд 2018:
Укупно изашло: 814.477 (51.09%)
1. Александар Вучић - 366.461 или 44,99%
2. Драган Ђилас - 154.147 или 18,93%
3. Александар Шапић - 73.425 или 9,01%
4. СПС - ЈС - 49.895 или 6,13%

Шта се десило?
СНС и СПС су се вратиле у 2008. годину - напредњаци су сустигли и за мало престигли по броју гласова тадашњи гигантски ДС, док су се социјалисти после огромног скока вратили на ниво једва изнад цензуса. СНС и јесте нови ДС. Иста идеологија, исти начин владања и крађа избора, иста широка коалиција којекаквих мрачних типова који никада не би самостално прешли цензус.
Демократе су се распале на безброј сујетних фракција и зато су прошли како су прошли. Искрено речено, мени је то једина позитивна ствар од како су напредњаци дошли на власт. ДС је на изборима 2014. године изгубио половину бирачког тела, да би сада полако почели да се враћају на сцену. Ђилас + Шапић на последњим изборима су заједно добили 227.572 или 27,94%. Обојица су 2014. године била у ДС-у, зато их стављам у исти кош - жутаћи.
Међутим, поставља се питање шта је са родољубивим гласовима у Београду, а таквих у Београд није мало - готово 500.00.
Очигледно је да већина људи апстинира, односно не жели да изађе на изборе јер у постојећој понуди странака не препознају никога коме би дали глас. Двери, ДСС, СРС, па чак и Заветници...
И за то има очигледних разлога: СРС подржавају издајничку политику напредњака, ДСС је након одласка Коштунице, а затим и Сандре Рашковић Ивић спектакуларно потонуо на дно, Заветници ће увек бити на нивоу статистичке грешке. А Двери?
Па, после ових избора је јасно да су они последњи бастион родољубиве опозиције - али су остали испод цензуса. И то је ужасно јак ударац самом покрету.
Прекасно је донета одлука да се изађе на изборе, кампања је била катастрофална, лоша организација, коалиција са ДЈБ... све то је довело до тога да њихова порука не дође до народа. И сами су криви за то. Ваљда ће после овог пораза извући праве закључке како се овако нешто не би поновило.
Ови избори су показали да је народ уморан и апатичан. Када сам у 13ч видео излазност, било ми је јасно да је битка већ изгубљена.
Вучић, уз сав медијски мрак, уцене, подмићивање, плашење, лажне гласове, новопријављене Београђане, крађе, преправке, константне нападе на неистомишљенике, ненормалну пропаганду и диктатуру, је успео да добије готово исти број гласова као и демократе 2008. године када су постојали опозициони медији и када је заправо могло да се чује и другачије мишљење.
Проблем је опозиционих странака (превасходно мислим на Двери) што нису успели да убеде људе да изађу на изборе и гласају за њих. На овим изборима није победио Вучић, него је изгубила опозиција.
А опозиција нам је под хитно потребна, како би се спречио овај велеиздајник да потпише независност Косова.
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1402
Приступио: јул 2015

Порука M-91 14.3.2018. 20:11

ЕКОНОМИСТА ::СНС и јесте нови ДС

Једино кад би бугарска циганчина коста то некако схватио. :mrgreen:

Иста идеологија, исти начин владања и крађа избора, иста широка коалиција којекаквих мрачних типова који никада не би самостално прешли цензус.

И исте газде, што је најбитније.

Демократе су се распале на безброј сујетних фракција и зато су прошли како су прошли. Искрено речено, мени је то једина позитивна ствар од како су напредњаци дошли на власт

Ко Ђинђарина џигерица , чука и слезЕна након поготка снајперским метком. :badgrin: :badgrin:

ДСС је након одласка Коштунице, а затим и Сандре Рашковић Ивић

То говно од странке нам је уништавало државу 8 година заједно са жутарама и чедом рахитичним наркоманом. Сада кобајаги глуме неке националисте, када их је газда бацио на ђубриште историје. :roll:

Заветници ће увек бити на нивоу статистичке грешке.

Зависници су вУЧКов привезак и марионета, чисто да вУЧКо испадне неки патриЈота код ликова са ИК 80 и мање. Исто ко и Мирослав Паровић и Ненад Поповић.

А опозиција нам је под хитно потребна, како би се спречио овај велеиздајник да потпише независност Косова.

Опозиција је никад до сада уситњенија, никада измешанија и никада маргинализованија.

А да стање буде горе, руска власт и даље улаже углавном у спс-црвене крпеље и донекле снс, а Бошку Обрадовићу не дају ни копејку, већ само пар лепих речи. :(
Србија нема алтернативу!
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 14.3.2018. 20:14

Republikanac ::
rade ::
А јеси ли и ти деведесете провео између обданишта и основне школе? Тако ми нешто делује кад те читам...

Nebitno kako ti delujem, koja je tvoja poenta?

Да пишеш као неко ко је онда био балавандер...

Utisak moze i da vara, posebno ovako preko Interneta ;) Ako ti je to sve onda ti je slaba poenta...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 14.3.2018. 20:18

rade ::.................

Слобу, у складу са нашим несрећним српским (динароидним) менталитетом или максимално идеализују или максимално сатанизују. Истина је ипак негде између.

Јесте водио лошу политику, био задојен левичарењем и "грађанским патротизмом" и сличним небулозама :roll: :roll: :roll: , али је ипак био последњи полу-независни председник полу-независне Србије.

Сама чињеница да смо били под санкцијама и бомбардовани значи да јудео-американци једино у Европи СРЈ нису контролисали. Зато смо морали бити кажњени. :evil: :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008

Порука Српски родољуб 14.3.2018. 20:46

M-91 да ми је неко причао да ћеш овако писати, никада не бих веровао. :) Значи, не сматраш више да је требао водити проамеричку политику од 1990?
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 14.3.2018. 21:30

Српски родољуб ::M-91 да ми је неко причао да ћеш овако писати, никада не бих веровао. :) Значи, не сматраш више да је требао водити проамеричку политику од 1990?

Са данашње временске дистанце, да је оно чудо у Рамбујеу потписано, економска и социјална и косовска ситуација би била иста, Србија би пала мирним путем у канџе јудео-банкара, али ипак не би било бомбардовања. Зато и није потписан.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 14.3.2018. 21:35

Погледај шта се дешава у Македонији. Они од 1990. воде проамеричу политику. То ипак није сметало Американцима да 2001. изазову рат у земљи. Шиптари су од њих добили зелено светло. Усвојен је тај Охридски споразум, а данас је усвојен закон о двојезичности који важи на целој територији.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 14.3.2018. 21:44

Српски родољуб ::Погледај шта се дешава у Македонији. Они од 1990. воде проамеричу политику. То ипак није сметало Американцима да 2001. изазову рат у земљи. Шиптари су од њих добили зелено светло. Усвојен је тај Охридски споразум, а данас је усвојен закон о двојезичности који важи на целој територији.

Очигледно су НСП чифутарији пречи шипци. Зато су их подржавали од 90-их до данас. Уосталом, тако подржавају и не-беле муслимане данас, свуда против белог европског човека.

Иначе, тито бравар је закувао шипачки проблем и у Србији и у ЦГ и у БЈРМ. Ми смо будале што нисмо тај шљам почистили још 80-их ко Бугари турке. Да јесмо, злонамерни странци не би могли да запале Космет и БЈРМ.
Последњи пут изменио M-91 дана 14.3.2018. 21:46, измењено укупно 1 пут.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 14.3.2018. 21:45

Подржавали су ове беле муслимане у Босни!

Да, шиптарски проблем је требало одавно решити. Постојао је такав план у краљевини СХС. Реално, шта нама значи Косово у Србији ако имамо толико Шиптара? Било би горе стање него у Македонији...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 14.3.2018. 21:48

Српски родољуб ::Подржавали су ове беле муслимане у Босни!

Углавном су их подржали јер су муслимани.

Иначе, и БХ муслимани су једним делом не-бели. Било је мешања са турцима, арапима, циганима.... поготово у градским породицама Сарајева, Тузле, Зенице, Мостара..... А они у НП и околини (тзв. Санџаклије) су углавном шиптарског порекла - види им се по фацама, менталитету, презименима (Љајић, Шабовић, Хотић) и по говору - кажу љисица, пољиција и слично.
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 14.3.2018. 21:52

Српски родољуб ::Подржавали су ове беле муслимане у Босни!

Да, шиптарски проблем је требало одавно решити. Постојао је такав план у краљевини СХС. Реално, шта нама значи Косово у Србији ако имамо толико Шиптара? Било би горе стање него у Македонији...

Апропо КиМ:

замрзнути проблем, а онда чекати да се промене околности у свету, типа да доминантне силе буду Русија , Кина и да европски расно свесни про-српски националисти дођу на чело евр. земаља, а пре тога да ЕУ пукне. После, зна се..... :D
Србија нема алтернативу!
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5884
Приступио: мај 2004

Порука Горан 14.3.2018. 23:53

Мичел се у резиденцији амбасадора САД срео са Ђиласом, Јеремићем, Јанковићем и Шутановцем

ПОМОЋНИК државног секретара САД Вес Мичел састао се данас у резиденцији америчког амбасадора у Београду са представницима дела опозиције.

Како Танјуг сазнаје, Мичел се састао са четворицом опозиционих лидера - Драганом Ђиласом, председником ДС Драганом Шутановцем, председником Народне странке Вуком Јеремићем и председником Покрета слободних грађана Сашом Јанковићем.

Опозиција и власт по мери САД и ЕУ.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 0:09

Тога сам се и највише плашио Горане... Такве опозиције. Шта нам вреди промена власти ако се буде водила иста политика? Ништа. То су само козметичке промене...Вучића за сада неће дирати. Мора завршити све око Косова, мора га признати. Вероватно ће следећи задатак бити да Србију уведе у НАТО, јер је процедура за улазак лакша од уласка у ЕУ. Када то уради следи пуштање низ воду.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 15.3.2018. 0:21

Зорад ::Нема поенте, када колега остане без одговора на аргументе и чињенице, онда потеже питање колико ко има година...

О чему сад ти причаш? Па тебе сам барем растурио у свим расправама о "злом диктатору" Слоби. Толико да су неки овде почели да те зову Чмарко (јербо сам ти наводно у тим расправама поцепао буљу, метафорички речено дакако)...

А ови балавандери што су о деведесетима учили од тате митингаша СПО-а су ми, у најмању руку, смешни. Појма немају ни о чему, поготово о ситуацији у којој се онда Србија налазила а као нешто паметују. Иначе овај форум је пун мојих контра-аргумената на све те балавачке тезе, кога занима може да потражи (мени се не да да по милион пута понављам једно те исто)...

јеси га растурио али Жилко не рачуна да је растурен док га не опалиш да му очи искачу :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 0:28

Вемо, јеси ли ти током деведесетих година имао прилике да срећеш те Вукове присталице? Они су веровали свему што каже Вук Манити. Прво су били радикални десничари, да би недуго затим постали већи "пацифисти" од Весне Пешић и сличних.... Такав скуп лудака се ретко сретао.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 62 гостију