srpskinacionalisti.com

Тражи се опозиција

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Re: Тражи се опозиција

Порука M-91 10.3.2018. 23:53

Šutko ::Кад је реч о проруским партијама, њих је било.
И Двери и ДСС и СРС и Заветници и Српска Десница.
Јасно и гласно су се геостратешки одредили и...
Је л Русија, односно Путинова власт, јавно подржала те партије пред иједне изборе?
Ха ха ха.

А имали су прилике, није да нису.
Уместо тога Путин и екипа су увек пред изборе слали поздрав тренутно владајућој партији. Некад је то била слика с Тадиће, касније с Вучићем, а некад су из Москве ћитали као заливани.

Тако би било и са сваком новом партијом.
Зашто је тако? Не знам али проруске партије ма колико се упињале то да докажу, из Москве пред изборе никад не добијају подршку иако би им много значило.
Да ли је то тако што Руси неће да се замере владајућој партији?
Или је то тако што су на неком глобалном нивоу ипак пристали да Србија буде део ЕУ у замену за нешто, не знам.
Ал' у сваком случају подршке нема.

Тачно тако. :(

Нажалост, физички утицај Русије престаје код Крима и код Доњецког аеродрома. Остали утицај Русије у Европи (укључујући и Србију) се своди на пропаганду, понеку донацију и дипломатију. И то је све. :(

Кремљу као да је стало до новчаних трансакција, типа Бајатовићеве НИС-а и слично па ето их зато као подршка СПС-у (такодје проецропском)

Тако су нпр. подржавали и мајмуна :mrgreen: Месића тамо негде 2007-2008-2009 , па их је он заје6ао увевши Хрватску у НАТО и ЕУ. :| Исто важи и за оне типусе у Бугарској који су касније након притиска из ЕУ прекинули Јужни ток.
Србија нема алтернативу!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1091
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 11.3.2018. 0:09

Šutko ::Кад је реч о проруским партијама, њих је било.
И Двери и ДСС и СРС и Заветници и Српска Десница.

За Заветнике и Српску Десницу је ваљда јасно ко их је основао и зашто, до те мере су неозбиљни да их није могуће ставити у исти кош са СРС односно развалином од ДСС-а.

Не бих се сложио само са једном твојом констатацијом:
Šutko ::али идеолошки као да се не упињу да надју овде себи најсличније.

Путин је сарађивао и са Вучићевим претходницима (ништа неочекивано), али иако не симпатишем типове попут Наваљног, тешко бих се могао отети утиску да се Јединствена Русија и Српска напредна странка претерано разликују.

Све остало је на месту. Русији очигледно одговара овакво стање, јер корист од положаја Србије није мала и увек је могу искористити, поготово уколико (не дај Боже) уђемо у Европску унију. А о томе они можда знају и више него ми. Наиме, поводом 180 година од успостављања дипломатских односа између Србије и Русије њихова државна телевизија је снимила кратку репортажу (https://www.youtube.com/watch?v=KhSNrXMk5GM&index=14) и питање уласка Србије у ЕУ је неколико пута постављено. На крају се све своди на нагађање - али и ја сам попут Шутка близу тога да поверујем како су заузврат добили нешто уносније од Србије. Те приче о братству и пријатељству "пале" међу нама смртницима, али у политици ни најмање.
Русија није ништа учинила да Црна Гора не уђе у НАТО, да Шиптари вршљају по Македонији, на обарање свог авиона и убиство амбасадора у Турској су реаговали санкцијама на увоз мандарина, а и овде су на сада већ вишедеценијску медијску лоботомију која долази са Запада одговорили само Спутњиком чија је ударна игла, можете мислити, Борис Малагурски...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1960
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 11.3.2018. 0:26

Дејане, шта мислиш зашто су Бугарска и Румунија тек тако примљене у ЕУ и НАТО? Неочекивано брзо... Управо због руског утицаја. Тиме су на жалост пресекли руски утицај на дужи временски период. Да Бугари и Румуни тамо нису ушли, вероватно да би имали утицаја, и да би се ситуација другачије развијала... Десило се то што се десило, и сада осећамо последице. То је ваљда и лаику јасно.

Слажем се да су Руси могли далеко више урадити по питању Црне Горе, али нису... Сада смо окружени НАТО пактом. Нисам уопште оптимиста. Није немогуће да нас овај несрећник уведе тамо. Прво му остаје да призна Косово као независну државу. То је де факто и урадио. Вероватно ће му следећи задатак бити да уведе Србију у НАТО. Уколико мисли да и даље влада...

Што се тиче Црне Горе, она ће моћи да изађе из НАТО-а тек након 25 година. До тада ништа, па чак и да просрпска опција освоји преко 50 % гласова. Осим ако не дође до неких крупних политичких промена у свету, до промена односа снага. Тога за сада ни на видику...
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 11.3.2018. 0:33, измењено укупно 1 пут.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 11.3.2018. 0:33

Српски родољуб ::Дејане, шта мислиш зашто су Бугарска и Румунија тек тако примљене у ЕУ и НАТО? Неочекивано брзо... Управо због руског утицаја.

Тачно је да су примљене у ЕУ зарад блокирања руског утицаја, али брзо баш и нису. Кандидати су постале 1995. а ушле су тек 2007. У НАТО 2004. (јер је лакша процедура него за ЕУ).

ЦГ је још симптоматичнији пример - Коштуњави дебил је допустио 2000-2001 да Мило ради шта хоће по ЦГ. Да је имао м*да , ухапсио би Мила и народ у ЦГ би се брзо окренуо јачем, тј. Коштуници (такав им је менталитет). А после тога су убрзо ствар преузели Ђинђави и остала јудео-марионетска багра, те оде маст у пропаст. :(

Нисам уопште оптимиста. Није немогуће да нас овај несрећник уведе тамо. Прво му остаје да призна Косово као независну државу. То је де факто и урадио. Вероватно ће му следећи задатак бити да уведе Србију у НАТО. Уколико мисли да и даље влада...

Нормално! То је и циљ! Зато је Вучић и доведен на власт од стране тзв. јудео-запада 2012. јер се Тадић показао као лош слуга. А психопата Вучић (који је убеђен да је увек у праву ма шта год радио) је идеалан медијум и марионета за извршавање њихових наређења. :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.3.2018. 0:38

Тачно је да су примљене у ЕУ зарад блокирања руског утицаја, али брзо баш и нису. Кандидати су постале 1995. а ушле су тек 2007. У НАТО 2004. (јер је лакша процедура него за ЕУ).

Добро, можда се баш нисам лепо изразио. Али, сви знамо какво је тамо стање, колико је сиромашних, корупција је гора него код нас. Примљени су само због интереса, због спречавања руског утицаја на Балкану. Такав им је геостратешки положај. Да није тога, не би до дан данас постали чланица те фамозне ЕУ... У НАТО би ушли, јер је као што рече процедура за улазак лакша.

ЦГ је још симптоматичнији пример - Коштуњави дебил је допустио 2000-2001 да Мило ради шта хоће по ЦГ. Да је имао м*да , ухапсио би Мила и народ у ЦГ би се брзо окренуо јачем, тј. Коштуници (такав им је менталитет). А после тога су убрзо ствар преузели Ђинђави и остала јудео-марионетска багра, те оде маст у пропаст.

Да будемо мало прецизнији. Криви су и неки наши људи. Сећаш ли се да је митрополит Амфилохије Радовић подржао Мила Ђукановића, када су расписани избори 1997. године. Није тако мали број Срба гласао за њега те године. Мило Ђукановић је тада тесно победио Булатовића. Да је Булатовић победио, све би било другачије. Истина је да тада Мило званично није био за независност, али чим је тражио да Црна Гора има већа овлашћења могло се претпоставити куда то води...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 11.3.2018. 0:43

Српски родољуб ::колико је сиромашних, корупција је гора него код нас. Примљени су само због интереса

Не зову магарца на свадбу да игра и пева, него да носи дрва. :mrgreen:

због спречавања руског утицаја. Такав им је геостратешки положај.

Наравно. То важи и за балтичке државице, Пољску, Украјину....

Сећаш ли се да је митрополит Амфилохије Радовић подржао Мила Ђукановића, када су расписани избори 1997. године. Није тако мали број Срба гласао за њега те године. Мило Ђукановић је тада тесно победио Булатовића. Да је Булатовић победио, све би било другачије. Истина је да тада Мило званично није био за независност, али чим је тражио да Црна Гора има већа овлашћења могло се претпоставити куда то води...

Средином деведесетих је Мило још био у националистичком фазону, као и Ђинђић, Коштуница , Шешељ, Пелевић.... Обичан народ није ни слутио у шта ће се претворити Мило.
Баш као што ми у Србији тамо неке 2006-2007 нисмо ни слутили да ће Вучић и Николић засенити Чеду и жутаре својим велеиздајничким понашањем. :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3814
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 11.3.2018. 0:48

ЦГ је још симптоматичнији пример - Коштуњави дебил је допустио 2000-2001 да Мило ради шта хоће по ЦГ. Да је имао м*да , ухапсио би Мила и народ у ЦГ би се брзо окренуо јачем, тј. Коштуници (такав им је менталитет). А после тога су убрзо ствар преузели Ђинђави и остала јудео-марионетска багра, те оде маст у пропаст.

Па што га Преподобни није ухапсио када је био тако паметан и велики патриота, он је бар био "мудоња", ратовао је сам против целог НАТО пакта... Коштуница и Ђинђић су дошли када је Црна Гора фактички била независна држава и реално могли су само да се помире са свршеним чином.

Да будемо мало прецизнији. Криви су и неки наши људи. Сећаш ли се да је митрополит Амфилохије Радовић подржао Мила Ђукановића, када су расписани избори 1997. године. Није тако мали број Срба гласао за њега те године. Мило Ђукановић је тада тесно победио Булатовића. Да је Булатовић победио, све би било другачије. Истина је да тада Мило званично није био за независност, али чим је тражио да Црна Гора има већа овлашћења могло се претпоставити куда то води...

Да, ово си лепо приметио. Чак је и Павле био примио Мила и Света између два изборна круга. ДПС је тада макар на речима био за Југославију, а тек негде после рата су кренули у пузајућу сецесију, која је већ била отприлике довршена негде до половине 2000. године.
Али питање је да ли би нешто било другачије да је Момо победио. Он се ваљда до данас није одрекао црногорске националности.

А што се Руса тиче, они су се увек овде задовољавали мрвицама утицаја на власт, може Бошко да дуби на глави пред њима, али је тако.
Последњи пут изменио Зорад дана 11.3.2018. 0:55, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.3.2018. 0:48

Средином деведесетих је Мило још био у националистичком фазону, као и Ђинђић, Коштуница , Шешељ, Пелевић.... Обичан народ није ни слутио у шта ће се претворити Мило.
Баш као што ми у Србији тамо неке 2006-2007 нисмо ни слутили да ће Вучић и Николић засенити Чеду и жутаре својим велеиздајничким понашањем. :evil:

Средином деведесетих да. Али, чим се разишао са Милошевићем променио је и реторику. Пронашао сам архиву из 1997. где су на митингу истицали пароле "Моја кућа је Црна Гора, али и цијела Југославија"... Јасно је Мило још тада имао за циљ да одвоји Црну Гору, али није то могао народу рећи преко ноћи. Морао је полако да их припрема... И тако је било до 2001. године, када се почео отворено залагати за независност! Сети се да је Мила 1997. подржао Либерални савез Црне Горе. Управо је та партија посејала србофобију у Црној Гори. Основали су такозвану "цпц", први су покренули причу о црногорском "језику", и пропагирали тезу да Црногорци нису Срби... Мило је преузео њихову политику. То их је коштало партије. Морали су да је угасе 2005.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 11.3.2018. 0:54

Мило је преузео њихову политику. То их је коштало партије. Морали су да је угасе 2005.

Баш као што је овде Вучић преузео ЛДП политику и спроводи је у пракси, дочим се Чедина странка ових дана и дефинитивно угасила.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.3.2018. 0:54

Да, ово си лепо приметио. Чак је и Павле био примио Мила и Света између два изборна круга. ДПС је тада макар на речима био за Југославију, а тек негде после рата су кренули у пузајућу сецесију, која је већ била фактички довршена негде до половине 2000. године.
Али питање је да ли би нешто било другачије да је Момо победио. Он се ваљда до данас није одрекао црногорске националности.

Момир Булатовић никада није негирао да су Црногорци и Срби исти народ. Никада није пропагирао ону бесмислену причу да су Црногорци потомци некаквих Дукљана који немају везе са Србима. Не кажем да је он цвећка. Али, када је те 1997. постојао избор између њега и Булатовића, морала се њему дати подршка. Ипак је био мање зло... Није га из чиста мира подржао Божидар Бојовић, тадашњи председник Српске народне странке, која се издвојила из крила Народне странке. Луди Килибарда је те године свом снагом стао уз Ђукановића.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 11.3.2018. 0:55

Зорад ::Па што га Преподобни није ухапсио када је био тако паметан и велики патриота, он је бар био "мудоња"

Свако греши, па и Слоба. Али то не мења да је био за сада последњи полу-независни председник полу-независне Србије.

Коштуница и Ђинђић су фактички дошли када је Црна Гора фактички била независна држава

Па није баш тако. Мило је 2000. био ровит, а у целој СРЈ је након 5. октобра било фактички ванредно стање. Да је Коштуница као тада најјачи човек у СРЈ био вешт а не смотаџија какав и јесте, послао би мурију и војску тамо негде од октобра 2000. до најкасније јануара 2001. да ухапсе или убију Мила и доведу просрбе на власт у ЦГ. Народ у ЦГ, као што рекох, би се приклонио оном јачем.

Међутим , није, а онда Ђинђави и остала багра преузимају потпуно ствар. Коштуније је након тога постао само икебана и ништа више.

А што се Руса тиче, они су се увек овде задовољавали мрвицама утицаја на власт, може Бошко да дуби на глави пред њима, али је тако.

После није ни чудо што физички утицај Русије престаје код Крима и Доњецког аеродрома.

Да руска власт има мало више памети, подржала би у Србији Бошка Обрадовића, а у ЕУ немачки НПД, грчку Златну Зору, италијанску Форца Нуову.... да сруше ЕУ изнутра. Али, пошто не чине то, то нам је што нам је........ :( :(
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 11.3.2018. 1:06

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%98%D ... D0%B5_2001.

Парламентарни избори 2001. године. Те године је коалиција "Заједно за Југославију" пропустила велику шансу да сруши режим Мила Ђукановића. Погледајте колико су резултата освојили. Да напоменем да су у коалицији биле искључиво просрпске странке. Шта је још занимљиво, Шешељеви радикали су били ван коалиције и тако су непотребно расули то мало гласова... Иако им је било нуђено да буду део исте. Такође је новооснована партија Момира Булатовића била ван коалиције "Заједно за Југославију". Да ли су у питању биле сујете лидера или нешто друго не знам...У таквом судбоносном тренутку нису смели калкулисати, и због неких ситних несугласица излазити одвојено! Нису ово били избори за месну заједницу, него избори где се опозиција борила за очување заједничке државе!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 11.3.2018. 1:13

Парламентарни избори 2001. године. Те године је коалиција "Заједно за Југославију" пропустила велику шансу да сруши режим Мила Ђукановића. Погледајте колико су резултата освојили. Да напоменем да су у коалицији биле искључиво просрпске странке. Шта је још занимљиво, Шешељеви радикали су били ван коалиције и тако су непотребно расули то мало гласова... Иако им је било нуђено да буду део исте. Такође је новооснована партија Момира Булатовића била ван коалиције "Заједно за Југославију". Да ли је у питању сујете лидера или нешто друго не знам.

Да, СНП-НС-СНС преко 40%, плус ова просрпска ситнеж, сећам се да је Момова партија била остала испод цензуса за неких 70-80 гласова. Данас тога могу са сетом да се сећају, СНС се угасио, НС не постоји, а СНП је на маргини.
Али не заборави да су то били први избори након којих су маске биле пале, ДПС је на платформи независне ЦГ имао 42%, а ЛСЦГ је пребацио 7%, плус мањине, тако да се и тада већ могло наслутити шта ће бити.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 11.3.2018. 1:16

Јес, Слоба није имао преча посла него да хапси Ђукановића. Поготово у периоду 1997-2000 кад су због Шипаца и неких ненаплаћених рачуна из прошлости западњаци хтели да нас сатру.

Мило је већ 1997 почео да води отворену анти-српску политику (тражио посебне односе са ММФ-ом и слично) тако да је Амфилохије стварно био пролупао кад га је подржао. Момир се изјашњава као Црногорац али по попису из 1991 сви су се тамо изјашњавали као Црногорци па им то нимало није сметало да србују. Сам Момир је једном рекао да му је "име црногорско а презиме српско" и да су једном његовог деду питали шта је по националности а он рекао "Црногорац" а онда му поставили потпитање "Значи ниси Србин" на што је он увређено узвратио са "Но шта сам, није ваљда Турчин"...

Бај д веј, уз сво Милово пресеравање у другој половини деведесетих, он са захтевом за независну Црну Гору званично излази тек децембра 2000-те - два месеца по рушењу последњег српског државника! То доводи до изласка Народне странке Предрага Поповића из владајуће коалиције и нових избора...

Руси? Стварно ми нису јасни. Наместе америчке изборе а код нас мањи од маковог зрна. Подржавају све анти-глобалистичке странке Јевропе (Национални фронт, Слободарска партија Аустрије итд.) а од наших беже ко ђаво од крста. Баш чудно...

Коштуница? Говнар ко и Ђинђић...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 11.3.2018. 1:19

Republikanac ::Наместе америчке изборе

:mrgreen: :mrgreen: Ти стварно верујеш у то? Па тај Трамп је исто говедо ко они пре њега а и највероватније после!

Лудача Хилари не би могла да дође на власт никако, јер је стално кљукају лековима да би деловала иоле нормална. Она је ходајући леш, без лекова би цркла кол'ко одма'. :wink:
Србија нема алтернативу!
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 17 гостију