srpskinacionalisti.com

Тражи се опозиција

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3580
Приступио: мај 2012

Re: Тражи се опозиција

Порука Зорад 15.3.2018. 0:32

јеси га растурио али Жилко не рачуна да је растурен док га не опалиш да му очи искачу

ПКИИМБ
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15849
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 15.3.2018. 2:05

Српски родољуб ::Вемо, јеси ли ти током деведесетих година имао прилике да срећеш те Вукове присталице? Они су веровали свему што каже Вук Манити. Прво су били радикални десничари, да би недуго затим постали већи "пацифисти" од Весне Пешић и сличних.... Такав скуп лудака се ретко сретао.

Ма видиш да та говна запосела форум и провоцирају. Траже га, добију га а онда псују. Траже и не даш им га, опет псују. То је посебан склоп будалетина и педерчина. А посебно овај што користи слику усташе.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1616
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 2:08

Зашто мислиш да је Диклић усташа? Човек јесте по рођењу Хрват, али никада реч није рекао против Србије. Овде живи годинама, нема сумње да је наш глумац.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4439
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 15.3.2018. 2:28

Српски родољуб ::Зашто мислиш да је Диклић усташа? Човек јесте по рођењу Хрват,

Šta bulazniš Đukanoviću? Diklić je Srbin iz Hrvatske.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 2:30

Смуче, очигледно да ниси добро упознат. Из Бјеловара је човек, и отац и мајка су му Хрвати. Случајно то знам... Исто као и Славко Штимац. Са Штимцем је отац мог друга служио војску. Потврдио ми је да јесте Хрват по рођењу, али да га то никада није занимало...

Што се Диклића тиче, гостовао је пре пар година у једној емисији на Хрватској телевизији. Водитељка је рекла "Богдан Диклић, глумац хрватског подријетла". Чак је ту причао ијекавским, дијалектом који је карактеристичан за то подручје.

Немој да те збуни име. Често је код свих Словена. А ако мало прогуглаш, видећеш да је презиме Диклић веома често код Хрвата...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.3.2018. 2:38

Из Бјеловара је човек, и отац и мајка су му Хрвати.

Ako je neko iz Bjelovara ne znači da je automatski Hrvat, dosta je bilo Srba u Bjelovaru pre rata.

Што се Диклића тиче, гостовао је пре пар година у једној емисији на Хрватској телевизији. Водитељка је рекла "Богдан Диклић, глумац хрватског подријетла". Чак је ту причао ијекавским, дијалектом који је карактеристичан за то подручје.

Pa to nema nikakve veze i Srbi i Hrvati tako govore na tim područjima.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 2:42

Питај Зорада ако мени не верујеш! ;) Вероватно мислиш да сам измислио и за Штимца...Прогуглај где је Штимац одрастао. Коњско брдо у Лици. Чисто хрватско место! :)
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.3.2018. 3:55

Српски родољуб ::Питај Зорада ако мени не верујеш! ;) Вероватно мислиш да сам измислио и за Штимца...Прогуглај где је Штимац одрастао. Коњско брдо у Лици. Чисто хрватско место! :)

Alo bre ko te pitao za Štimca? O Dikliću govorimo!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 4:00

Лично ми је рекао пријатељ из Хрватске. Заједно уређујемо страницу "Југоплејка", на фејсбуку. Његова цура је из Бјеловара. Зна добро Диклићеву фамилију.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.3.2018. 4:11

Српски родољуб ::Лично ми је рекао пријатељ из Хрватске. Заједно уређујемо страницу "Југоплејка", на фејсбуку. Његова цура је из Бјеловара. Зна добро Диклићеву фамилију.

Ma nemoj? I ti mu odmah poverovao u tu priču, kao što si poverovao da je u Jasenovcu ubijeno samo 50.000 Srba. Ajde nemoj više da se glupiraš!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 4:13

Лепо ти рекох, и Зорад има ту информацију. ;) Не видим у чему је проблем? Битно је да човек живи овде, да снима филмове, серије.. Није битно порекло.

У Бјеловару је иначе живело јако мало Срба. Погледај пописе!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 15.3.2018. 9:41

А посебно овај што користи слику усташе.

ПКИИМБ

Иначе, што се Диклића тиче, слика која је у аватару је његова улога из ТВ драме "Слом" (где не глуми никаквог усташу, већ је напротив потпуно другачије политичке орјентације :wink: ), ставио сам је ту чисто да бих нервирао ове брозовце по форуму, а не због њега самог.
Не знам каквог је Богдан етничког порекла, нити ме то интересује, можда је човек Хрват, али за разлику од неких других неспорних Срба по пореклу из те бранше, он се никада није експонирао као некакав антисрбин. Знам да је добар глумац и да је велики Партизановац, сећам се да је 1992. године био у Истанбулу када је ККП постао првак Европе и да се радовао заједно са екипом на паркету.

Него да се вратим на тему

Шта се десило?
СНС и СПС су се вратиле у 2008. годину - напредњаци су сустигли и за мало престигли по броју гласова тадашњи гигантски ДС, док су се социјалисти после огромног скока вратили на ниво једва изнад цензуса. СНС и јесте нови ДС. Иста идеологија, исти начин владања и крађа избора, иста широка коалиција којекаквих мрачних типова који никада не би самостално прешли цензус.
Демократе су се распале на безброј сујетних фракција и зато су прошли како су прошли. Искрено речено, мени је то једина позитивна ствар од како су напредњаци дошли на власт. ДС је на изборима 2014. године изгубио половину бирачког тела, да би сада полако почели да се враћају на сцену. Ђилас + Шапић на последњим изборима су заједно добили 227.572 или 27,94%. Обојица су 2014. године била у ДС-у, зато их стављам у исти кош - жутаћи.
Међутим, поставља се питање шта је са родољубивим гласовима у Београду, а таквих у Београд није мало - готово 500.00.
Очигледно је да већина људи апстинира, односно не жели да изађе на изборе јер у постојећој понуди странака не препознају никога коме би дали глас. Двери, ДСС, СРС, па чак и Заветници...
И за то има очигледних разлога: СРС подржавају издајничку политику напредњака, ДСС је након одласка Коштунице, а затим и Сандре Рашковић Ивић спектакуларно потонуо на дно, Заветници ће увек бити на нивоу статистичке грешке. А Двери?
Па, после ових избора је јасно да су они последњи бастион родољубиве опозиције - али су остали испод цензуса. И то је ужасно јак ударац самом покрету.
Прекасно је донета одлука да се изађе на изборе, кампања је била катастрофална, лоша организација, коалиција са ДЈБ... све то је довело до тога да њихова порука не дође до народа. И сами су криви за то. Ваљда ће после овог пораза извући праве закључке како се овако нешто не би поновило.
Ови избори су показали да је народ уморан и апатичан. Када сам у 13ч видео излазност, било ми је јасно да је битка већ изгубљена.
Вучић, уз сав медијски мрак, уцене, подмићивање, плашење, лажне гласове, новопријављене Београђане, крађе, преправке, константне нападе на неистомишљенике, ненормалну пропаганду и диктатуру, је успео да добије готово исти број гласова као и демократе 2008. године када су постојали опозициони медији и када је заправо могло да се чује и другачије мишљење.
Проблем је опозиционих странака (превасходно мислим на Двери) што нису успели да убеде људе да изађу на изборе и гласају за њих. На овим изборима није победио Вучић, него је изгубила опозиција.
А опозиција нам је под хитно потребна, како би се спречио овај велеиздајник да потпише независност Косова.

Прилично коректна анализа. Маса испраних мозгова, оних који по цео дан пиље у телевизор, као и каријериста и олоша, увек гласају за странку на власти, и ако су 2008. гласали за ДС, сада су једноставно отишли у СНС, јер им из кутије тако говоре.
Међутим, главни проблем су ови који и поред лошег живота седе код куће и гунђају или се свађају са телевизором, а када дођу избори не желе да учине чак ни толики напор да оду до бирачког места, већ дубокоумно мантрају „како су сви исти.“

Што се Двери тиче, стоји све ово што си навео, они се суочавају са много проблема. Ако на нешто објективно не могу да утичу (затвореност медија, немање пара), мислим да постоје неке ствари на које могу, као што су је рад на кадровском и организационом јачању. Не можеш да претендујеш да уђеш у градску скупштину, а да допустиш себи луксуз да у Београду имаш свега неколико иоле озбиљних општинских одбора, да не истакнеш кандидата за градоначелника који би носио кампању.
Што се коалиције са ДЈБ тиче, не видим зашто је то био проблем. И једнима и другима је било јасно да сами за себе немају ни теоретских шанси да пређу цензус. Екипа из ДЈБ свакако да има ставове и уверења која су далеко од националистичких, али за разлику од осталих грађаниста, они на власти нису били, Радуловић није из миљеа жутих лопурди и не постројава се на травњаку амбасаде, а сада у кампањи је више пута недвосмислено рекао да је против промене Устава и признавања Косова (што од Ђиласа нисам чуо, он предлаже несрећног председника Академије за председника владе, а Јанковић отворено говори да је за признавање).
Наравно, више бих волео да видим један снажан чисто десни патриотски блок који би се супротставио Вучићу, али како га направити када су и СРС и ДСС и Заветници под његовом контролом?

Штос је у томе што ако се Вучић жели скинути са власти изборима, на томе ће морати да ради и грађанска другосрбијанска и права национална опозиција, а не знам како мисле да нађу заједнички језик.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.3.2018. 17:03

Лепо ти рекох, и Зорад има ту информацију.

Vidiš da nema!

Не видим у чему је проблем?

Problem je što ti izmišljaš.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 15.3.2018. 17:30

Решена дилема:
http://www.slovoljubve.com/cir/Newsview.asp?ID=15266
Да је атеиста, не би се овде ни појавио, на самом почетку, негде око четвртог - петог минута човек отворено каже да је "верујући православац", а онда негде око петнаестог каже "да су за један Божић после Нове године долазили људи, а ми смо ишли код њих у веће друштво на други Божић пре Нове године", "мој деда Солунац", "у селу није било православне цркве, али он је био дубоко верујући православац".
Човек је дефинитивно Србин, не би ваљда био толики идиот да толико лаже о свом пореклу.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 18:56

Зораде, уколико он тако каже, онда је истина. Можда му је мајка Хрватица. Ја ништа нисам измислио, такву сам информацију добио. Ево рецимо син покојног Арсена Дедића се не декларише као Србин. Није се ни покојни Арсен декларисао. Живео је у таквој средини, па је вероватно то оставило утицаја...
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију