srpskinacionalisti.com

Тражи се опозиција

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2617
Приступио: феб 2014

Re: Тражи се опозиција

Порука Republikanac 25.3.2018. 15:48

M-91 ::
Republikanac ::.Ебем ли га, ако сам ти већ линковао чланак био би ред да га прочиташ и онда мало искоментаришеш. Па ми фино објасниш с чим се у чланку не слажеш (или слажеш). Кад си се већ упустио у тему иди до краја

Не слажем се са применом азијатских деспотских робовских модела, који су исто сра.ње за раднике ко и овај неолиберализам. А да не говорим да смо ми Срби бели европски народ и да се не можемо понашати нити мислити ко жутаћи.

ПС. Што се тиче земаља које си побројао у две од њих (Мађарској и Словачкој) тамошњи лидери покушавају да ојачају државу и направе је "активнијом" у економској сфери.

Тачно. Иначе, шта фали једној Чешкој? Њу стално заобилазиш. Има БДП по глави од 33000 $ (Србија свега 15-16000$) , незапосленост од 4% (Србија барем 15-20%) и просечну плату од 900 € (Србија једва 420-430). А сличне параметре је имала и пре уласка у фамозну ЕУ.

Ма прочитај чланак па онда коментариши...

И нису то "азијатски деспотски модели" то је универзалан модел који су Азијати само најбоље применили. Елементе "азијатског модела" наћи ћеш не само у деголистичкој Француској или Финској (до осамдесетих) већ и код Александра Хамилтона (Американца) и Фридриха Листа (Немца). Јесил' читао Листову чувену књигу "Систем националне економије" (објављену 1841). Јел' знаш ко је још читао? Азијати. И онда применили 90 посто тога о чему је Лист писао...

Чешка? Свака част Чешкој али њихов просечан годишњи раст у последњих 20 година је износио 2,5 посто. Ми смо земља која још није достигла ни БДП из 1989-е, нама треба више од тога а то се може само постићи концептом "развојне државе" (мање-више онако како то Катић пише)...

ПС. Коља, знао сам да си стипса. Знам вас кењадске говнаре у душу...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1191
Приступио: јул 2015

Порука M-91 25.3.2018. 15:52

Republikanac ::......

Ма можемо ми да се препиремо до миле воље, али то ништа неће променти. Будући да смо окупирана банана-држава , биће онако ко што ротшилди кажу и крај приче. Уосталом, пише ти у потпису. :wink:

Једино нам преостаје да се молимо Богу да Русија некако дотера тенкове до Мађарске, Румуније и Бугарске. Дотле....мрка капа. Не види се крај мраку. :evil: :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1224
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 25.3.2018. 18:21

Republikanac ::И нису то "азијатски деспотски модели" то је универзалан модел који су Азијати само најбоље применили. Елементе "азијатског модела" наћи ћеш не само у деголистичкој Француској или Финској (до осамдесетих) већ и код Александра Хамилтона (Американца) и Фридриха Листа (Немца). Јесил' читао Листову чувену књигу "Систем националне економије" (објављену 1841). Јел' знаш ко је још читао? Азијати. И онда применили 90 посто тога о чему је Лист писао....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sinovac malo studirao FON i sada misli da sve zna.

"Nasisao se Vaska knjige pa poludeo!"

Da trazis pare nazad, jes'cuo? Ovi tvoji profesori nikada nisu presli granicu i probali neku kintu sami da zarade, bas kao ni ti, a vec umete po kafanama da castite.
Kada sam svoje pare zaradis, a ne da se babi grebes o penziju, e nonda da se javis.

PS platicu ti jednu "pljehu"kod Stepe u vajatu. Cito da ne kukas, pa je zaglabaj.
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 25.3.2018. 18:36

Значи, ко није сезонски молерисао по Кењади тај не зна ни да заради. ОК…

Немој ништа да ми плаћаш, пореметиће ти буџет. Знаш како је код тебе, сваки цент се по три пута броји.

Kolya :: Cito

Шта ти је сад ово? Неки кењадски жаргон?
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15954
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 25.3.2018. 20:01

Srbine iz Kanade sto se raspravljas. Imas vilu, bazen, kupi bre kartu i dovedi zilka i njega jebavaj, nemo ovde da trosis snagu.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3731
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 25.3.2018. 20:15

ПКИИМБ
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1224
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 26.3.2018. 9:42

Republika za "republikance", ali je banana:

Ovakke zenske neces u Srbiji ni na filmu da gledas. Nema sa kim da ga snime.

A da mozda on pederusa sto vam upravlja ne uvati maju od nekih od ovih?
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15954
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 26.3.2018. 11:56

Јел Живковић ова у розе панталонке. аније чудо што је ана трти.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 26.3.2018. 13:49

Kolya ::Ovakke zenske neces u Srbiji ni na filmu da gledas.

Добре пи.ке што јес, јес...

Једино је проблем што ти можеш само да гледаш а не смеш да пипаш. Јербо за добру женску се мора мало испрсити: извести је негде на плес, платити јој пиће, неку клопу. А теби ем буџет танак (треба изгурати до почетка кењадске сезоне) ем си стипса. Па ћеш радије да га издркаш него да платиш риби пиће. Дркање не кошта ништа, то је твоја филозофија...

ПС. Пусти женске, није то за тебе, него дај неку временску прогнозу, мало да се смејемо. Још увек се сећам оне чувене „Биће сушна година“ а два дана након тога потоп библијских размера. Баш си баксуз што би реко наш народ...
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3750
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 26.3.2018. 14:29

Нема Србији спаса без духовног препорода.
А препорода неће бити све док Срби не почну масовно да читају Фридриха Ничеа.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 10 гостију