srpskinacionalisti.com

Избори за Београд, за кога ћете гласати

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Šutko
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 143
Приступио: феб 2015

Re: Избори за Београд, за кога ћете гласати

Порука Šutko 5.3.2018. 20:52

Вемавук је у праву кад каже да је Крајишницима и Српсканцима мање стало до Косова у Србији или нимало. У то сам се и сам уверио причајући са познаниима из Републике Српске који су отворено рекли да их јако нервира то недавање Косова ни по коју цену.
Рекли су отприлике следеће:

- Боље је да се борите за Р.Српску него за Косово јер будимо, реални не може се Србија борити и за једно и за друго јер је борба ту контрадикторна.
Или се базирамо на принцип признатости у УН или на етнички принцип. Трећег нема.

По принципу УН - Косово је Србија, али Р.Српска је део БиХ. Тако је званично признато у УН.
По етничком принципу - Косово је албанско јер су они ту у великој већини, а Р.Српска је српска јер су ту Срби у већини.
И то је то.

А на моју замерку да Русија држи и Чеченију, Ингушетију, Татарстан и Дагестан који су по УН у Русији али не и етнички, али такодје држи и Крим, Доњецк и Луганск који су по УН украински, али етнички руски, они одговарају - Русија је Русија. То је велика сила. Они то могу. Да ми имам преко 100 милиона људи (а сви суседи да су далеко мањи) и ми бисмо могли, али суседи су нам повезани у НАТО и ЕУ, ми овде усамљени, нама се не може и једно и друго.
Па ако се то већ не може боље да се Србија заложи само за један принцип.
По нама је боље борити се за Р.Српску као што је и Трамп једном предложио. Манимо историју кад у Призрену више нема Срба, док преко Дрине, иако је то током историје традиционално била Босна као посебна краљевина, Срба има и желе са Србијом.

Све у свему, прекодринцима настањеним у Србији до Косова није стало (ја бих рекао ни до Санџака) јер ако би се борили за то, онда губе логички аргмент да Бања Лука, Бијељина или Требиње због српског етноса треба да постану Србија.
Није то дакле њихова зла намера ни себичност већ чисто придржавање строго једног принципа.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1087
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 5.3.2018. 21:12

Šutko ::Српсканцима

Немој још да се појаве креатуре и са таквим идентитетом... :roll:

Šutko ::Све у свему, прекодринцима настањеним у Србији до Косова није стало (ја бих рекао ни до Санџака) јер ако би се борили за то, онда губе логички аргмент да Бања Лука, Бијељина или Требиње због српског етноса треба да постану Србија.

Има истине у овоме што пишеш, познајем и ја оне (а нису само из Републике Српске, већ и са ове стране Дрине) који би се радо одрекли Косова и Метохије, а да у замену за то Република Српска постане део Србије. Чини ми се да је та прича везана за тзв. Санџак потпуна будалаштина, они (муслимани) су већина у општинама које нису наслоњене на границу са БиХ, а све и да јесу - са друге стране су Рудо и Чајниче где Срби чине апсолутну већину. Стога се на те приче не би требало претерано палити.

Од Косова и Метохије не би требало одустајати, јер то може да отвори нова питања - шта ћемо нпр. са општинама на северу Баната и Бачке? Да ли онда треба и Мађарима да дозволимо само зарад "реалности на терену" да се припоје Мађарској?

P.S. Сама Босна и Херцеговина ће се јако тешко поделити, само треба погледати етничку слику у Федерацији и све је јасно. Много ће воде протећи Дрином док Србија и Република Српска не постану једно.
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1650
Приступио: сеп 2004

Избори за Београд, за кога ћете гласати

Порука triatlon 5.3.2018. 21:13

Никакве везе са тим немају принципи. Само сила, суровост и поквареност.
Повезивање са Републиком Српском не искључује борбу за Стару Србију. Ако нам крене, вратићемо не само космет него и наш Скадар. Па да онда направимо зидину према Шиптарима.
Ако не схватимо шта треба да радимо и наставимо да градимо аутопут ка Албанији и сличне антисрпске пројекте, оде све до Ниш.

Не знам какве сад ово има везе са изборима. Из њих је јасно да пензионерима треба одузети право гласа. Они подетиње а не слушају.
Аватар
Šutko
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 143
Приступио: феб 2015

Порука Šutko 5.3.2018. 22:55

Пази Триатлоне, иделано би за нас стварно било да Србија има и Српску и Крајину, а опет и Косово чак и још јужније, Скадар, па можда и целу Македонију, све до Солуна као што је имао и цар Душан.
Међутим то више није реално.

Упростићу мало ствар и заокружити на године, али ствар је мање више следећа.
Све до 2000. (мање више) у човечанству је постојао само закон јачег.

Било је сасвм легитимно и код Грка и код Римљана и код Персинаца и у колонијалном добу да се освоји шта можеш.
Замисли да смо ми рецимо Енглези и доплови наш брод у неки део Африке, Азије или Јужне Америка који није насељен или је насељен неким, тада би их назвали дивљацима који немају пушке, цивилизацију и слично.
Извор је освојити или не.
Ако ми, хипотетички Енглези то не освојимо и кренмо даље, то ће за пола године или краће да освоје Франзузи или Шпанци, Португалци, Холандјани, Белгијанци, Немци.
Све белачке државе које су имале колико толико јачину и снагу биле су колонијалне.
Русија је такодје освајала, само што је она, пошто није имала излаз на отворена мора, освајала по копну. Узела је Сибир на коме је живело стотинак азијатских народа који су данас у траговима.
То је тада било легитимно као у игри монопол и подразумевало се.

Закон јачег, култ храброг јунака, легитимност освајања.
Ко би да спречи нас да освајамо нек нас физичи победи и то је то.
И на личном нивоу је било тако. Имаш право свог ривала да позовеш на двобој.
Легитимно је све то било ко што је данас легитимно да се једе месо и кољу животиње, а за 200 година можда ће то бити кажњиво и сви ћемо јести, шта ја знам, неке вештачке протеине док ће нас борци за права животиња трпати у затворе ако закољемо свињу или краву.

И цео 20.век је био такав. Закон јачег. Битно је ко је чији савезник, а не тамо нека правда.
У другом светском рату ил си с коалицијом Немачка, Италија + Јапан ил' си против њих. Ко је с њима они гра бране, ко није, они га нападну.
И у самим 90-им, Хрвати и Албанци се успињаше да докажу западу да су са њима да би их ови бранили и да ће им дати све заузврат само да их бране док су Србе прокламовали као русофиле који су против јединствене и јаке ЕУ.

Међутим данас, у 21. веку више није тако. Сада постоје принципи и законитости и то зато што великим силама тако одговара. На те законитости пристале су и Америка и Русија и Кина итд.
Мање више своди се на немењање граница, сведоци смо да се мењају све редје и редје, ево Каталонци нису успели као ни Шкоти пре неку годину.
А ако се и промене (релативно Косово, Крим) онда гледају да усагласе ту и тамо неке принципе.

Русија као велика сила не мора много за то да мари. Они су и задржали Чеченију и остале, а опет успоставили власт и на Криму или Доњецку где су већински етнос иако то по УН-у није Русија.
Медјутим Србија није у тој позицији.

Мали смо, окружени суседима који су у медјусобном савезу, а да ствар буде још и гора наш је наталитет врло мали. Има нас све мање и мање и с том количином људи не можемо и тамо и овамо. Освојисмо Војводину, ал' етнички изгубисмо Косово, имамо етнос у Српској, али и тамо ће укупан број станвника можда да падне испод милион 2030.
Санџак стварно нема повез са бошњачким деловима Босне, али и многе друге земље имају енклаве па то није проблем, довољно је да им се потпише право на коридор ко што је Западни Берлин имао то права или дубровачки део Хрватске (такодје неповезан са остатком због Неума) или Калињинград или Аљаска или Нахичеван који припада Азербејџану преко Јерменије и то је то.
Боливија нема излаз на море, али су јој Перу и Чиле омогућили да га има иако јој неће дати ни педаљ територије. Даће јој само право да изгради вештачко острво и да тунелом пут од Боливије додје до тог острва и то је то.

У овим временима једноставно се не може све силом, нарочито не кад си Србија, 105. држава по величини у свету. Или се треба држати једног принципа или другог.

Што се мене тиче не бих дао Косово у замену за Републику Српску,
али ако би неко понудио и Север Косова и Републику Српску, у замену за остатак Косова, то бих већ размислио.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10239
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 5.3.2018. 23:50

Ма јесте, народ је имбецилан са IQ испод 70 зато што није гласао за Шулета и Бошка Обрадовића..

А реално пре бих гласао за Шулета него за Бошка који прича како ће вратити жене у куће да рађају и неке средњевековне бајке...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1087

Порука ДејанНационалистa 6.3.2018. 0:15

Šutko ::Санџак стварно нема повез са бошњачким деловима Босне, али и многе друге земље имају енклаве па то није проблем, довољно је да им се потпише право на коридор ко што је Западни Берлин имао то права или дубровачки део Хрватске (такодје неповезан са остатком због Неума)

Превиђаш врло важну ствар, у околини Неума и уопште узев Западне Херцеговине - Срба и муслимана нема ни у траговима.
Уопште узев, није ми јасно зашто се ова расправа не води на некој другој теми (Република Српска, Косово и Метохија,...)?

Vranac ::Ма јесте, народ је имбецилан са IQ испод 70 зато што није гласао за Шулета и Бошка Обрадовића..

То је суштина - лицемерје. Док гласаш за мене све је у реду, када гласаш за другог... Онда то није онај врли и племенити народ за који би се требало жртвовати, већ нешто много горе.
Бошко је већ други пут у коалицији мрка капа - 2016. прегуран једва са ДСС-ом, сада са ДЈБ на око 4%.
Шешељ се продао и о томе је већ исписано порука и порука на овом форуму. Никада (паметни су стари који су говорили "никад не реци никад") не бих рекао да ћу помислити, а тек написати - Српској радикалној странци могу да пожелим само нестанак са српске политичке сцене и то је све.
Стога, треба схватити неке ствари и најбоље је баталити на време. Написа неко у претходној поруци (парафразирам) - како су пензоси криви за све. Наравно да нису. Беше недавно она листа 1000+, има их колико хоћете који су од пензије поприлично далеко. Неки потписаше из лукративних побуда, неки можда морали. Добар део народа је спреман да се прода, било коме, за поприличну сићу. Зато је и заслужио да га јашу убедљиво најгори који су из њега дошли.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 6.3.2018. 0:28

Ма да сада су пензионери криви за све... То су исто причали ови данашњи пензионери почетком 90-их... Па не знам нека изађе ДОС са предлогом да се побију сви преко 60 година, добиће вероватно подршку ММФ-а због уштеда у буџету...

Када је Динкић обећавао свакоме по 1000 евра то је било легитимно, а када Палма даје одабранима 2000 динара то је страшно, примитивно, заостало...

Има доста позитивних ствари на овим изборима. Угашена је странка ДС која ништа добро није донела Србији као ни СПО.

Имали смо ситуацију где те власт прави дебилом а онда такозвана опозиција хоће да те прави још већим дебилом. Па смо имали рекламе о бесплатном превозу, бесплатним уџбеницима, становима, па и повећању плата иако нису у надлежности града...
Последњи пут изменио Vranac дана 6.3.2018. 0:31, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1511
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 6.3.2018. 0:30

Vranac ::Ма јесте, народ је имбецилан са IQ испод 70 зато што није гласао за Шулета и Бошка Обрадовића..

А реално пре бих гласао за Шулета него за Бошка који прича како ће вратити жене у куће да рађају и неке средњевековне бајке...

Кад је то причао, о чему причаш? У Дверима имаш и жене које су чланице и посланице и нису, колико ја знам, у кухињи.
Мислим да је та прича о Дверима који нас враћају у средњи век и жене у кухињи, једна од најнербулзнијих коментара од Двери.

Мислио сам да си озбиљан, а ти понављаш ботовске форе и небулозе.

ПС: Дверима и Бошку замерам оно са оним измишљеним дуелом, мислим да се ту доста избламирао и изглупирао и можда је тиме и смањио себи број гласова, јер је испао неозбиљаан лик. Гасдан зајеб и мислим да ће он из тога извући неке поуке.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Порука M-91 6.3.2018. 0:43

Србски ратник ::Мислио сам да си озбиљан, а ти понављаш ботовске форе и небулозе.

Не, него ће да буду брнапичке и маје гојковићке, лезбачурине и нероткиње без рода и порода, кучета и мачета. Мада је то и на крају крајева и план за Србе - уништити их ниским наталитетом и одумирањем, ко и остале беле европске народе. :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 6.3.2018. 1:04

Чеда се у пракси најбоље показао а нешто се не држи тих богобојажљивих традиционалних вредности...

Слика
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1511
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 6.3.2018. 1:10

Вранац, ти не одговори на питање, или си и ти прешао у ботове?
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630

Порука Republikanac 6.3.2018. 1:30

Постоји једна битна разлика између Косова и Реп.Српске.

Реп. Српска је конститутивни део БиХ. По важећем Уставу БиХ и Дејтонском мировном споразуму та држава се састоји од РС и Педерације БиХ које су у свему равноправне.

Косово није "конститутивни део" Србије. Србија се не састоји од "нечега" и Косова. Косово је Уставом из 1990 (који је важио за време агресије на СРЈ) било дефинисано само као аутономна покрајина унутар Србије. Што је дијаметрално супротан статус од оног који има РС...

Тако да се та два случаја не могу ни поредити ни стављати у исту раван. Амен што Срби у БиХ имају статус и конститутивног народа, нешто што Шипци у Србији нити имају нити су икад имали.

Наравно, сва та позивања на права и Уставе су у суштини апсолутна бесмислица. И у случају РС и у случају Косова на крају ће тријумфовати онај који буде јачи и спреман на веће жртве. Ми тренутно нит смо јачи нит смо спремни на веће жртве и зато је боље сва та питања заледити за нека боља времена. А и наш највећи савезник још увек нема ту моћ да на брдовитом Балкану намеће своју вољу (можда ће је једног дана и имати али до тог дана још је далеко).
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 484
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 6.3.2018. 2:24

Ово њега убија:

Vračar

Obrađeno 95,24% biračkih mesta

Glasalo 51,95% birača

Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju 32,58%
Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd! 28,19%
Aleksandar Šapić - gradonačelnik 7,47%
Inicijativa Ne davimo Beograd - Žuta patka - Čiji grad 7,17%
Ivica Dačić - (SPS), Dragan Marković Palma-(JS) 5,08%

Stari grad

Obrađeno 100 % biračkih mesta

Glasalo% 48.17 % birača

Dragan Đilas – Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju! 29.78 %
Aleksandar Vučić – Zato što volimo Beograd! 26.35 %
Inicijativa ne davimo Beograd – Žuta patka - Čiji grad,naš grad – K. Radovanović 8.03%
Aleksandar Šapić – gradonačelnik 7.24 %
Šta radite bre –Marko Bastać 6.04 %

У те две општине он никад неће победити, тресу га комплекси и фрустрација. Све би дао да може, верујем да би педесет других општина продао да овде добије, али не може, јер у тој популацији не пролазе његове патетичне фразетине, та популација има мозга довољно да се сећа његових крвавих руку без обзира на беле рукавице, та популација има своје мане, али је елементарно цивилизована.

Дачић је мртав на Старом Граду, а на Врачару је случајно претекао, за 0.08.

Претпостављам да се Вучић осећа као фрајер из локалне лиге који је усавршио причу па је постао популаран широм села. Набавио скупу одећу и обућу, добар ауто, отишао на неколико курсева нормалног понашања, научио да држи нож и виљушку, да не чачка зубе у присуству других људи ... И сада, споља гледано, глуми да је нормалан. И то пролази код девојака ниских критеријума, старијих баба и сл. Али, девојке које су у животу могле да бирају га се сећају из времена када је пљувао и подригивао, прдео и тукао се . . . и џаба.
Креше оне кур.ве које му дајеу бесплатно, а мрзи их и гаде му се. И што их више бије, оне га више желе, а он све бешњи јер види каквим се јадницама допада. Па му сујету још теже притиска чињеница да ни он није бољи кад га само такве хоће... А ове које би он хтео не би с њиме ни у исту просторијум десет милиона да им даш.
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 6.3.2018. 2:53

Дверима и Бошку замерам оно са оним измишљеним дуелом, мислим да се ту доста избламирао и изглупирао и можда је тиме и смањио себи број гласова, јер је испао неозбиљаан лик. Гасдан зајеб и мислим да ће он из тога извући неке поуке.

Мислиш да је Бошко измислио ту причу о тв дуелу? Уколико јесте никако није добро. Та лаж му је могла нанети само штете, никако није могла донети корист. Био сам сигуран да прелазе цензус.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 6.3.2018. 2:58

Добар статус. Све је лепо речено. Велика је трагедија што је СНС освојио оволико гласова, и што је листа ДВЕРИ-ДЈБ испод цензуса. Ово су свакако позитивне ствари београдских избора.

"Ај мало да престанем да мрачим, морам рећи да је на јучерашњим изборима било и (по)неких добрих ствари:

1. Бели Прелетачевић, једна од најогавнијих појава на политичкој сцени Србије је у потпуности маргинализован.
2. Убрзано се наставило урушавање Шешеља, омиљеног опозиционара сваке власти, јакобинског националисте и Вучићевог бота.
3. ЛДП је фактички нестао и свео се на статистичку грешку.
4. СПС има скоро дупло мање него на градским изборима 2014 и полако се приближавају цензусу."
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 18 гостију